Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nahrávky Mozartových oper

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 08:27:24    Predmet: Nahrávky Mozartových oper Odpovedať s citátom

Libor Pešek v jednom rozhovoru prohlásil, že Mozart nejlepší hudbu složil pro operu. Něco na tom bude. Můžete doporučit z vlastní zkušenosti nějaké zajímavé nahrávky, ať už se jedná o kompletní opery nebo jen o highlights? Na trhu jsou třeba na warnerovském budgetovém labelu Apex k dostání všechny klíčové Mozartovy opery (highlights - Don Giovanni, Cosi fan tutte, Figaro ...) s Harnoncourtem a RCGO, respektive Zurich Opera House Orchestra. Ukázky se mi líbí, ale nemám nic naposlouchaného ke srovnání. Znáte? Máte? Doporučíte? Toto či něco jiného? Smile
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Po máj 12, 2008 08:32:23, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 08:30:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja muzu opet doporucit meho oblibeneho dedu Sira Charlese Mackerrase a LSO treba Figarka vysla u Telarcu a je dost dobra
_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 09:17:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsem žádný znalec, ale docela se mi líbil René Jacobs.

A roztomilý je výběr árií v provedení Bryna Terfela vydaný u DGG. To je opravdu hitová kolekce.

PS Ale byl bych opatrný - naše preference se asi úplně nekryjí.¨Snad ale ty moje nápad stojí aspoň za srovnání.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 09:26:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Don Giovanni - jedine Gardiner, i kdyz s trosku slabsimi zpevaky (z hlediska objemu plic, nikoli samotneho vypracovani arii a recitativu), jednoznacne IMHO NEJ nastudovani co existuje, pokud poslouchame i orchestr a nebereme jej jenom jako doprovod.... Jednoznacne nejvetsi mazec co se tyka zaverecne sceny s Komturem.... http://www.youtube.com/watch?v=IptAkeiLzwU

Cosi fan tutte - opet JEG
Kouzelna fletna - opet jak jinak JEG Smile, velice dobre vychazi i Mackerras na Telarcu nebo Christie na Warneru/Eratu
Unos ze seriálu Smile - JEG, i Mackerras na Telarc
Idomeneo - JEG
Figaro - JEG, Erich Kleiber (1955 Decca)

Co jsem slysel tak Jacobs nebyl v fochu špatnej, bylo to velice velice gut...

Hrnecek je taky wellmi slusna alternativa (zejmena starsi Figarka), ale, nekdy je to takove az moc "preharnoncourtizovane" .... Rolling Eyes

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 11:55:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Zrovna jsem take ve stadiu, kdy chci postupne koupit klicove opery (ovsem pokud mozno na DVD).

Z toho co jsem mel moznost slyset, tak muzu vrele doporucit Figarovu svatbu od JEG. Naprosty souhlas s Coughem - jak hudebni doprovod, tak soliste a sbory nemaji chybu. Protoze je to opera musim velmi chvalit i herecke vykony. (pro Humpfa - Figaro je zde v podani B. Terfela).

Pred dvemi tydny jsem mel moznost se s coughem osobne setkat, mj. me nepotesil informaci, ze neexistuje DVD/VHS nahravka Dona Giovanniho ... Crying or Very sad

Minimalne Figarova svatba v interpretaci JEG je neskutecny zazitek i pres obrazovku. Vrele doporucuji.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 12:30:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, mesire. Vím o ní. Měl jsme dojem, že kryton by rád cd.

K Potrestanému prostopášníkovi na dvd: CO Harnoncourt? To by mohlo dušičku uspokojit.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 12:39:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Uf. Zase ty autentické nástroje. Přiznám se, že jsem z nich už nemocný. Co se Gardinera týče, jsem už trochu předpojatý. Neznám sice Gardinerova Mozarta, mám od něj ale Beethovena a Bachovy Matoušovy pašije. Působí na mě na jednu stranu precizně a až do nejmenšího detailu promyšleně, ale na druhou stranu trochu chladně, odměřeně, neemotivně. Zajímavé je, že tento dojem většinou podporuje i technické provedení nahrávky (sušší zvuk). I booklety jsou provedeny v tomto duchu – spíše studené barvy. Že by nějaký promyšlený estetický koncept? Jenže já od toho asi čekám trochu něco jiného. Asi nejsem sám, viz následující názor z diskuse na jednom eshopu: „John Elliot Gardiner's way with most music (including Mozart) is to strip almost all color from the orchestra …“. Když jsem někdy porovnával Gardinerovo provedení nějakého kusu s Harnoncourtem, vždy se mi víc líbil Harnoncourt.

No – i přes určitou předpojatost si určitě Gardinerova Mozarta poslechnu – bude-li příležitost.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 13:50:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Kryton: porovnej a dej nám zde vědět. Zcela jistě JEG není jediný schopný to zahrát, u cougha je to srdcová záležitost (a všichni to ví), mě jeho provedení Figarovy svatby naprosto uchvátilo - emotivně uneslo. Ale každý člověk, jiný vkus.
Zajímavé by bylo srovnání JEG, Harnoncourta, Jacobse, Mackerasse a třeba dalších.

humpf: Pro mě je prioritou dostat ty opery na DVD - což je určitý handicap, protože i sebelepší provedení může být (pro mě) totálně zmařeno ultramoderním aktualizujícím uměleckým pojetím (od scény, přes kostýmy až po situace) - viz např. jedna z recenzí v Harmonii na provedení La Finta Gardiniera situovaném v Bauhausu (prostě obrazově v současnosti) ... to bych prostě nepřežil. Rolling Eyes

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 15:25:17    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
humpf: Pro mě je prioritou dostat ty opery na DVD - což je určitý handicap, protože i sebelepší provedení může být (pro mě) totálně zmařeno ultramoderním aktualizujícím uměleckým pojetím (od scény, přes kostýmy až po situace) - viz např. jedna z recenzí v Harmonii na provedení La Finta Gardiniera situovaném v Bauhausu (prostě obrazově v současnosti) ... to bych prostě nepřežil. Rolling Eyes


Chápu tě, tvůj nápad se mi líbí a rozhodně ti Nicolase nenutím. Ale je to provedení na dvd a "ultramoderní" přece jen není (možná trochu "hrabě Monte Christo" Smile ). Měl jsem dojem, že hledáš Dona Giovanniho na dvd, tak jsem se jen zeptal, proč ne Harnoncourt. Jestli ti rozumím, tak ti záleží na opravdu dobových kostýmech. Pak to s výběrem bude možná trošku horší. Ale nedivím se ti. Good luck! Něco se snad najde.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Chodec
Hifi obsluha


Založený: 07 apríl 2008
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 15:47:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite skuste aj doporuceneho Ericha Kleibera-Figarova svadba http://www.jpc.de/jpcng/classic/detail/-/hnum/1441408?rk=classic&rsk=hitlist .Nahravka sice z roku 1959 ale jak prevedenie tak aj nahravka su uchvatne.Jacobs tiez vyborny z novych nahravok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marfik
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 28
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2008 06:32:57    Predmet: Kouzelná flétna Odpovedať s citátom

Nic proti JEG, ale mým favoritem v Kouzelné flétně je nový Abbado od DG Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2008 08:11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera jsem z vlastních letitých zásob oprášil po delším čase Kouzelnou flétnu s Haitinkem a Bavorskými rozhlasáky z roku 1981. Překvapilo mě, jak se mi to líbilo. Přitom když jsem si to naposled před cca 3 roky pouštěl, tak jsem to odzíval. Člověk se prostě vyvíjí. Nebo jen senilní? Smile

EDIT: Je to toto CD.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2008 08:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
mesires napísal:
humpf: Pro mě je prioritou dostat ty opery na DVD - což je určitý handicap, protože i sebelepší provedení může být (pro mě) totálně zmařeno ultramoderním aktualizujícím uměleckým pojetím (od scény, přes kostýmy až po situace) - viz např. jedna z recenzí v Harmonii na provedení La Finta Gardiniera situovaném v Bauhausu (prostě obrazově v současnosti) ... to bych prostě nepřežil. Rolling Eyes


Chápu tě, tvůj nápad se mi líbí a rozhodně ti Nicolase nenutím. Ale je to provedení na dvd a "ultramoderní" přece jen není (možná trochu "hrabě Monte Christo" Smile ). Měl jsem dojem, že hledáš Dona Giovanniho na dvd, tak jsem se jen zeptal, proč ne Harnoncourt. Jestli ti rozumím, tak ti záleží na opravdu dobových kostýmech. Pak to s výběrem bude možná trošku horší. Ale nedivím se ti. Good luck! Něco se snad najde.


humpf: Musím to vyjasnit: rozhodně nejsem uzavřený pro interpretaci jednoho diregenta, jednoho souboru! Toho Harnoncourta jsem neslyšel, takže rozhodně nezavrhuji, navíc Harnoncourt je Rakušák, takže by o Mozartovi něco mohl vědět. Laughing

Ad kostýmy a scéna - nemusí to být nutně exatně dobové. Mě se akorát příčí taková ta umělecká snaha o současnost, aby to prostý člověk z lidu (jako jsem já - tj. žádný znalec umění) pochopil a byl osloven.

Chodec, marfik, Kryton: zajímavé tipy. Čím víc informací, tím líp. Důležité je vytřídit plevy od zrn a potom porovnávat. Idea

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2008 09:42:53    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Včera jsem z vlastních letitých zásob oprášil po delším čase Kouzelnou flétnu s Haitinkem a Bavorskými rozhlasáky z roku 1981. Překvapilo mě, jak se mi to líbilo. Přitom když jsem si to naposled před cca 3 roky pouštěl, tak jsem to odzíval. Člověk se prostě vyvíjí. Nebo jen senilní? Smile

EDIT: Je to toto CD.


U mne je to určitě postupné blbnutí. Věk, uzavřenost, alkohol dělají své. Smile Mozart je mi stále bližší. Smile

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po júl 07, 2008 14:20:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Coughuv akcent na hru doprovazejiciho orchestru u opery je ponekud neobvykly. Mnoho fandu opery postupuje pri vyberu nahravek spise dle oblibeneho pevce/pevkyne. Proste kdyz milujete napr. Mariu Callas tak si koupite jeji nahravky bez ohledu na to s kym zpiva a kdo diriguje. U Mozarta je obrovska nabidka nahravek. Nahravky JEG mam doma taky a jsou vynikajici. Taky mam ale i jine s lepsimi zpevaky, uz se to psalo jinde ze napr Don Giovanni s Brynem Terfelem v titulni roli je super (co se vykonu Bryny Tefrela a ostatnich pevcu na nahravce DECCA/diriguje Solti tyka), mam taky nahravky DG s J. Levinem, opet hvezdne obsazeni solistu. V zasade nejlepsi je poridit si nekolik kompletu a srovnavat. Co se tyka R. Jacobse je to podobne jako s JEG. Nemá spickove pevce, avsak jeho nahravky mam taky, protoze je to skvely dirigent a dosahuje vynikajicich vysledku i s druhou ligou zpevaku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ne december 07, 2008 13:15:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Já sice na opery moc nejsem, ale Don Giovanni v podání Reného Jacobse mě velice zaujal. (je to mimochodem i na DVD)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št január 22, 2009 14:51:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jacobsuv Don Giovanni je dostupný i na SACD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št január 22, 2009 14:53:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodem Jacobsuv komplet opery La Clemenza di Tito je taky dostupný na CD i SACD a je to lahůdka, doporučuji jak po audiofilní stránce tak i po umělecké stránce je to vynikající.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št január 22, 2009 19:35:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak se krásně lidi shodnou.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist