Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Novosvetská v dnešnom (novom) svete
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Ktorú ukážku považujete na najlepšiu?
ukážka č.1
14%
 14%  [ 1 ]
ukážka č.2
42%
 42%  [ 3 ]
ukážka č.3
0%
 0%  [ 0 ]
ukážka č.4
14%
 14%  [ 1 ]
ukážka č.5 (humpf)
28%
 28%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 7

Autor Správa
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St jún 11, 2008 22:02:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Ad 6 vs 7:
(Navíc mě názory náhodných návštěvníků, kteří ani jinak klasiku neposlouchají a nemají žádné předsudky ohledně interpretů, zajímají nejvíc, bohužel skoro žádné nejsou...)


Od toho tady máte mě Laughing
Já mám sice klasiku rád, ale jsem batole a rozhodně nemám předsudky vůči interpretům - už jenom proto, že jich drtivou většinu neznám a ty co znám, neznám tak dobře, abych si stačil udělat předsudky Embarassed Embarassed Embarassed

Akorát si teď dělám velmi pozitivní předsudky vůči siru Gardinerovi a dobové interpretaci obecně.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 11, 2008 22:05:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
H. tuto symfonii řídí hrozně vážně, jak o život (jak kdyby hrál Beethovenovu 5.) a možná i trochu strojeně (podobně strojeně na mě působí Brahms).

Já určitou strojenost slyším u mnoha dirigentů snažících se obecně o historicky poučenou interpretaci. Tady mi to ale až tak nepřijde. Spíše bych konstatoval jistou překotnost, která je typická i pro jiné Harnoncourtovy nahrávky. U jeho Novosvětské je to patrné zejména u poslední věty.

Jinak s tím indiánským motivem si nejsem jist. Já tam vždy slyšel českou vesnici. Smile

S tou pozitivností Dvořáka máš pravdu, říkal to už Bohuslav Martinů. Smile A právě ta programová pozitivnost je důvodem, proč Dvořák nepatří mezi mých TOP 5.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 07:24:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohli by sme zalozit temu Mojich TOP 5? Laughing

P.S. Mesires, myslim ze jednotlivy interpreti su neznami pre viacerych z nas Smile Vsak donedavna som si myslel ze Karajan je "najsamlepsi", pretoze sa najlahsie zhanal a vsade to bolo napisane velkym, KARAJAN. Ostatok mojich nahravok bol no name (nepoznal som interpreta). Vdaka tomuto foru som si zacal vsimat aj inych dirigentov, porovnavat nahravky. Je to skvela zabava.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 08:04:07    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
...my tady nezveřejňujeme celá díla (nemluvě o celých knihovnách). Právě naopak si myslím, že to spíše podporuje koupi nových verzi i k těm deskám, které už máme.

Máš pravdu, je to logické, ale právníky logika nezajímá. A autorská práva se myslím vztahují i na části díla. (Ostatně kdo rozliší, co je část a co celé dílo? Věta? Skladba? Celé CD?)

citácia:
Jinak s tím indiánským motivem si nejsem jist. Já tam vždy slyšel českou vesnici.

Pokud vím, někde tam v symfonii indiánský motiv je, ale jestli je to tento... V dnešní době populariity world music už nejsem s to to rozlišit Smile
Ta pozitivnost ale podle mě není programová (ve smyslu promyšlené, cílené pozitivnosti). Dvořák prostě takový byl.

EDIT: už vím, je to ta melodická linka v largu
EDIT2: podle Merka je moje výše uvedená věta o logice zcela dementní, takže ji prosím ignorujte a počkejte si na návštěvu pana právníka... Very Happy


Naposledy upravil Ruby dňa Št jún 12, 2008 14:37:29, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 12:31:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Off topic !
Ruby: ja samozrejme vim, co pisou na kazde krabicce (mam takovou uchylku, ze se rad kocham i obalem krasnych veci) a je tam uvedeno, ze autorska prava se vztahuji na celek i na jakekoliv casti (coz bude asi take 5 sekund Shocked ).

Jinak, organizovali jsme u nas v obci tridenni akci, kde bylo nekolik promitani a nekolik koncertu. Koncerty mely i skupiny, ktere sva CD "oficialne" neprodavaji (natoci desku a prodavaji to pak po koncertu nebo na svych strankach), v zadnem obchode byste jejich CD nenasli. V jedne takove skupine dlouhe roky zpivala manzelka. Myslite, ze dostali od OSY nejake penizky?
Takze je pro me celkem nepochopitelne, ze nam OSA vzdycky posle fakturu za verejne hudebni produkce.

At si kdo chce, co chce rika, je to organizovana a plne legalizovana mafie. To nic nemeni na tom, ze si CD kupuju originalni.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peter.tesar
Hifi obsluha


Založený: 08 apríl 2008
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: Pi jún 13, 2008 19:16:09    Predmet: Reiner Odpovedať s citátom

mesires napísal:
Ukazka 1
- rozpolcena interpretace, nevim, co chtel "timto" dirigent rict
- celkove na me pusobi velmi rusivym dojmem

Ukazka 2
- tempo teto nahravy mi naprosto vyhovuje
- interpretace je svizna, svezi, ale nekdy az uspechana (asi diky akcentaci v urcitych pasazich)
- hezky vypracovane detaily

Ukazka 3
- tempo by mohlo byt rychlejsi, zvlaste v kontrastu s jinymi ukazkami to bije do usi (viz. napr. ukazka 2)
- svym propracovanim se mi vic libi nez 2, ovsem diky tempum ... nevim, kterou z tech dvou bych volil
- zvuk salu mi prilis nesedi

Ukazka 4
- uplne jiny pristup k interpretaci, zvlaste pokud jde o dechove nastroje (a akcentaci) - musim rict, ze me osobne se to nelibi
- opet pomalejsi tempo, za ucho mi tahaji natahovane tony (napr. v tom lidovem motivu)
- rozhodne lepsi nez ukazka 1, ale diky svym specifikum (pro me) az za 2 a 3

Ukazka 5
- opet svizna interpretace (asi nejrychlejsi), ktera me velmi upoutala - pomale a rychle pasaze jsou velmi kontrastni; tempo spolu s dynamikou me doopravdy pripoutalo a drzelo neustale v pozornosti
- dirigent si dal zalezet s celkovym pojetim i s mnohymi detaily, ovsem zde se mi zda, ze na nekterych mistech se diky tempu detaily ztraceji
- velmi, velmi se mi libi celkovy projev orchestru, zvlaste smyccove nastroje
- ze vsech ukazek v hodnoceni pro me c. 1

Ukazka 6
- na prvnim miste musim podotknout, ze jedna z interpretaci, ktere mam doma v originale a ze vsech, ktere jsem si koupil se mi toto nejvic libi = jsem tudiz vuci teto interpretaci zaujaty
- nemam co bych teto interpretaci vytknul
- nicmene musim rict, ze uk. 5 ma urcite kouzlo (mozna ten citovy naboj, emotivnost), ktere me velmi oslovilo a rad bych si poslechl celou symfonii pro porovnani a mozna doplneni CD sbirky

Ukazka 7
- interpretace s velkym nabojem a napetim
- skvele nastudovana, zahrana a s velkym dopadem


Nejvice mi sedi ukazky 5, 6 a 7 - kazda ma neco sveho. Rozhodnuti, kterou verzi bych si vybral jako jedinou, by zalezelo na poslechu vsech 4 vet dohromady. Kazda bude ale dobrou volbou.


Hm, ja mam naopak Reinerovu interpretaciu velmi rad. Asi najviac zo "zahranicnych" (na Ancerla a Talicha podla mna nema v tejto skladbe nik). Este sa mi velmi paci Szell. Pocuval som aj Karajana, Kondrashina, Kubelika, Soltiho, ale ti sa mi pacia menej.
Peter Tesar.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: So jún 14, 2008 23:12:10    Predmet: Re: Reiner Odpovedať s citátom

peter.tesar napísal:

Hm, ja mam naopak Reinerovu interpretaciu velmi rad. Asi najviac zo "zahranicnych" (na Ancerla a Talicha podla mna nema v tejto skladbe nik). Este sa mi velmi paci Szell. Pocuval som aj Karajana, Kondrashina, Kubelika, Soltiho, ale ti sa mi pacia menej.
Peter Tesar.


Je to vždy z větší nebo menší části o osobním vkusu, takže proč ne, hlavně že Tobě ta interpretace vyhovuje nejvíc Exclamation

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2008 00:02:24    Predmet: tak přispěju svoji troškou do mlýna.. Odpovedať s citátom

kód:
http://rapidshare.com/files/122714813/ukazkaAlex.zip.html


zatím žádny extra rozbor přidat neumim, první ukázka mi přišla divně rychlá, u 2-4 jsem všude schopen si tu skladbu užít jak piše cough neni co zkazit na tomhle

nechtěl jsem ale moc číst vlákno abych nepřečet co to je..č3 mi připomíná Neumanna co mám doma
to co jsem dal link to není neumann ale neco jineho nevim jestli to tam mate
tak dobrou chut
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2008 11:04:31    Predmet: Odpovedať s citátom

TO je škoda, že ses neozval dřív. Musíš přijít častěji. Smile
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2008 21:59:55    Predmet: tak ukazka je fakt dobrá imho... Odpovedať s citátom

zkuste
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut jún 17, 2008 11:52:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkusil jsem. Pěkné. Co je to?

PS Aha, je to ten Dorati?

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ut jún 17, 2008 12:27:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Alex:
Zkusil jsem ji. Ale moc mě nenadchla. Není to špatné, ale ukázky 1.,2.,5.,6.,7. se mi líbí víc.

peter.tesar:
O Talichově nahrávce jsem hodně slyšel, ale ještě jsem se k ní nedostal. Jestli ji máš, nechceš přihodit ukázku? Stačí mp3...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut jún 17, 2008 13:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Velmi ma nechytá, niezeby bolá zlá, ale trochu viac zivota by sa zislo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter.tesar
Hifi obsluha


Založený: 08 apríl 2008
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: Ut jún 17, 2008 13:44:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Alex:
Zkusil jsem ji. Ale moc mě nenadchla. Není to špatné, ale ukázky 1.,2.,5.,6.,7. se mi líbí víc.

peter.tesar:
O Talichově nahrávce jsem hodně slyšel, ale ještě jsem se k ní nedostal. Jestli ji máš, nechceš přihodit ukázku? Stačí mp3...


Talichovu nahravku mam na CD, dostanem sa k tomu cez vikend, mohol by som vytvorit ukazku tretej vety a potom sa dohodneme na sposobe spristupnenia.
Mimochodom, vyslo to nedavno v ramci novej Talichovej edicie Supraphonu, takze za par penazi sa to da aktualne kupit.
Nahravka je opat do istej miery sprznena remasteringom, sice bez sumu ale s vyskami v tahu, ale take zle ako ta Ancerlova Ma vlast to nie je. Mam to aj na platni z 50. rokov, zial ta je uz trochu moc znicena.
Peter Tesar.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut jún 17, 2008 13:59:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Talich by měl být opravdu snadno a levně dostupný:

http://www.supraphon.cz/cs/katalog/databaze-titulu/detail-titulu/?idtitulu=2007494

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ut jún 17, 2008 14:31:17    Predmet: Odpovedať s citátom

peter.tesar napísal:
Mimochodom, vyslo to nedavno v ramci novej Talichovej edicie Supraphonu, takze za par penazi sa to da aktualne kupit.
Nahravka je opat do istej miery sprznena remasteringom, sice bez sumu ale s vyskami v tahu, ale take zle ako ta Ancerlova Ma vlast to nie je. Mam to aj na platni z 50. rokov, zial ta je uz trochu moc znicena.

Vím, řadu jich už mám, je to záslužný počin ta Talichovská edice. To s tím remasteringem je škoda, ale snad to není tak hrozné (jiné remastery z této edice mi přijdou dobré, ale tak bystré ucho jako Eric nebo Vlk nemám).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter.tesar
Hifi obsluha


Založený: 08 apríl 2008
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: Po jún 23, 2008 10:55:35    Predmet: Odpovedať s citátom

peter.tesar:
O Talichově nahrávce jsem hodně slyšel, ale ještě jsem se k ní nedostal. Jestli ji máš, nechceš přihodit ukázku? Stačí mp3...[/quote]

Mam vyrobene ukazky v MP3 z Talicha aj z Ancerla.
Kazda z nich ma cca. 11MB.
Mas napad ako ich spristupnit (rapidshare a podobne servery mi nie su familiarne)?
PT.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Po jún 23, 2008 11:15:41    Predmet: Odpovedať s citátom

peter.tesar: právě že nemám, sami jsme to v paralelním vlákně řešili (a nevyřešili)... buďto úschovnu na heslo (můžete někdo doporučit? praktický je český edisk, ale tam myslím heslo nejde nastavit) nebo mailem....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po jún 23, 2008 12:17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, má vůbec cenu tzrovna tyhle nahrávky někam věšet? Vždyť je opravdu mají levně v každém trochu slušném obchodě, resp. dají se opravdu snadno najít a levně koupit.

Chápu sdílení v případě špatně dostupných nahrávek. Tady už si nejsem jistý. Stačí přece navštívit obchod v nějakém větším městě a poslechnout. Talicha nebo Ančerla v nových edicích mají přece snad i v Novém Jičíně či Semilech, natož v Pardubicích, Ostravě, Budějovicích nebo Ústí. Přijdemi to přinejmeším jako zbytečné tahání čerta za ocas.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Po jún 23, 2008 12:43:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš recht Humpfe. Talicha si koupím. Dík PT za nabídku!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter.tesar
Hifi obsluha


Založený: 08 apríl 2008
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: Po jún 23, 2008 12:57:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Máš recht Humpfe. Talicha si koupím. Dík PT za nabídku!


OK.
Silno vsak doporucujem si to pred kupou vypocut, zvlast ked mas uz Ancerla.
Umelecke prevedenie tych dvoch nahravok je velmi podobne, pritom zvukovo je Ancerl neporovnatelne lepsi. Predsa len je to novsie, stereo a aj remastring je v tomto pripade unosny, kym ten Talich je trochu dost "vycisteny".
PT.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist