Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Original alebo podvrh / genuine or Fake
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 18:00:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Řekl bych, že jen částečně, protože při srovnání vychází preference pro FETy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 18:41:36    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Je to paradox, ale pokud něco navrhnu na nedostupných součástkách, a jsem schopen je (v zaručené kvalitě) k deskám dodávat, tak je výsledek lepší, než když jsem se snažil udělat návrh na levných, všudedostupných komponentech za korunu (doslova), na čemž jsem si namlátil pusu.


To je zajímavá myšlenka. Rozumím tomu správně, že nelze postavit dobře hrající zesilovač s tranzistory KD 507/517 nebo co dříve bylo ? Nemyslím nějaké obří výkony, ale výkon přiměřený těm tranzistorům.

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 19:08:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidím Járo, že ti jich rukama moc neprošlo, že ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 19:27:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem skončil u MDA 2020
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 20:15:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Premýšlal som pre koho sú určené FAKE súčiastky. Komunita diy je malá a ešte k tomu polovica dáva pozor. Sme zdielni, informácie šírime rýchlo s presným umiestnením.



Avšak k tejto úvahe som nikdy nedospel....

PMA napísal:
....Takže - odbytiště v levných produktech to jistě najde. Pak se v nějakém populárním plátku může objevit fotka, jaké úžasné součástky tam soudruzi dávají, a přitom výrobek stojí pětinu, než od vydřidušských kapitalistů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 20:35:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro DIY to určitě není, to by se nevyplatilo. DIY nebo hifinadšenci jsou tak malý segment, že musíš fungovat celosvětově, aby to vůbec trochu živilo i jediného člověka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 00:44:21    Predmet: Odpovedať s citátom

JMD. Je to nepochybně v PA zesilovačích 2x500W za 4 litry, v recieverech 5x200W za 5 litrů, v autozesilovačích 2x200W za 3 litry....
A dále mám důvěrné informace z nadnárodní společnosti, že používají v televizích velké množství neoriginálních součástek, jde jen o to vybrat tak kvalitní, aby s nimi mohli garantovat 2 roky záruku a parametry přístroje byli v rámcích prodejnosti a konkurence...což v tomto případě není nic proti ničemu, když jim to takto vyhovuje a jsou schopní za málo peněz prodat co nejvíce užitné hodnoty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 10:21:40    Predmet: Odpovedať s citátom

FILIPAUDIO napísal:
JMD. Je to nepochybně v PA zesilovačích 2x500W za 4 litry, v recieverech 5x200W za 5 litrů, v autozesilovačích 2x200W za 3 litry....
A dále mám důvěrné informace z nadnárodní společnosti, že používají v televizích velké množství neoriginálních součástek, jde jen o to vybrat tak kvalitní, aby s nimi mohli garantovat 2 roky záruku a parametry přístroje byli v rámcích prodejnosti a konkurence...což v tomto případě není nic proti ničemu, když jim to takto vyhovuje a jsou schopní za málo peněz prodat co nejvíce užitné hodnoty.


Na tie zosilňovače ako keby za dampingové ceny sa môžem z vysoka vy.... Tieto malé aj veľké čínske firmy by mohli poctivou prácou s nižšími cenami pokojne si nájsť svoje miesto na trhu, možno aj vytlačiť zavedené značky. Rovnako pri takom počte vzdelaných ľudí by mohli priniesť aj zopár nápadov. Každý sme si však strojcom svojho osudu.

Serú ma však zavedené nadnárodné super značky, keď sa uchyľujú k takejto logike. Podkopávajú si postupne pevné základy, na čo skôr či neskôr doplatia. Jednu pôvodom Japonskú značku si tu spomínal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 11:34:49    Predmet: Odpovedať s citátom

2 PMA - tady nejde o to, pro koho nebo u koho ty padělky skončí. Tady je třeba se zamyslet, jak vznikají a kudy se derou do světa a ke spotřebiteli. Úroveň je od milionových sérií po párstovky. Jsou padělatelé, pro které je byznys i klidně 500ks, dalších 500 budou po pár kusech rozprodávat na ebay.
BTW, dovedete si někdo představit, jak velký (teda malý) může být stroj na potiskování součástí od TO92 po TO-3 ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 15:42:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje srdcovka SONY byla před 15 lety špička, koukněte kde jsou dnes, když jsem si jako malý na půdě prohlížel strejdovo letáky od firmy Technics, tak se mi tajil dech, dnes dělají gramofon a sluchátka.
Přistoupili na požadavky masy, místo toho, aby určovali směr...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 16:11:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Technics byl dán k ledu, tu masovou současně žádanou spotřebku produkují jako Panasonic. V gramofonech se jim podařilo aspoň po dlouhou dobu určovat směr, či spíše vytýčit určitý standart.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 10:15:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Po včerejším porovnávacím poslechovém testování jsem přišel na myšlenku, jak poznám originál AD797 od fake. Já vždy koupil s takovým podobným tištěným popisem:
http://www.diyhi-fi.co.uk/images/products/semiconductors/ad797.jpg
Ale včera se mi dostalo do rukou něco takového s tímto vyrytým popisem:
http://www.kaponk.com/files/ad797-01.jpg
A mám takový pocit, že je to fake, ale nevím jak to zjistit. Je to koupeno myslím že zde:
http://cz.farnell.com/analog-devices/ad797anz/ic-op-amp-u-low-noise-dip8-797/dp/9603778

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 18:38:47    Predmet: AD797 Odpovedať s citátom

Toto jsou 100% originály. Už se vám někomu stalo, že jste koupili u Farnella padělky? Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 21:09:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam rovnake ako Karfik a Shimi na prvom obrazku, t.j. s potlacou a to z dvoch zdrojov. Piestansky Dialogue a bud Farnell/UK, alebo Digikey/US , uz si napamatam. Ale asi DK, lebo sa to ku mne dostalo podla krabicky cez Malajziu a US.
Ale tiez som este nepocul o fake z Farnellu, tam sme snad este nedospeli.
Edit: Este som vlastne ani nevidel operak, co by mal popisky vyryte a nie potlac.


Naposledy upravil Troton dňa St apríl 20, 2011 21:14:31, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 21:11:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Porovnat měřením, fake by určitě parametrů originálu nedosáhl. Např. porovnat zkreslení při zisku 1000x.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 21:30:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavně nekupovat na ebay a za výhodnou cenu, to je fake jistý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št apríl 21, 2011 07:25:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jsem si u farnella u AD797 všiml toto:
"Atributy produkt
Váha (kg): 0.000001
číslo celní sazby: 85423300
Země původu: US United States
Country in which last significant manufacturing process was carried out"
Tak snad je to opravdu z jůesej.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 22, 2011 01:38:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jde o ten "vyrytý" (ve skutečnosti je to vypalované laserem) popis, to vůbec není směrodatné. Většina kvalitních polovodičů z USA vzniká tak, že někde se dělají čipy (zpravidla v USA) a někde jinde se pouzdří (zpravidla v Asii). AD používá popis laserem zcela běžně, což si lze ověřit, když od nich dostanete vzorky - ty totiž zcela určitě nejsou fake, a totéž platí o TI. Ty padělky 3886 jsou zarážející, stálo by za to je kuchnout nebo zrentgenovat, aby se zjistila velikost čipu. Je velmi pravděpodobné, že uvnitř je něco úplně jiného, pochybuji, že by padělatelé dělali vlastní vývoj, měli stejnou strukturu a "jenom" horší kvalitu. Kdyby totiž koupili licenci, museli by prokazovat konzistenci kvality. Ale kdoví, Čína je země neomezených možností.

Přesně tak je to u výkonových tranzistorů a začalo to už u 2N3055 blahé paměti - tam ovšem byla zvláštní situace, poněvadž originální technologii (single-diffused) používali jen RCA. Pak se objevily padělky, ve kterých bylo bůhvíco s podstatně menším čipem, zhruba ve stejné době to začala dělat Motorola a další jinak solidní výrobci, ale s epitaxní bází, takže horší odolnost proti sekundárnímu průrazu, a pak na tuhle technologii šli i u RCA, přičemž ale souběžně dělali i ty původní a odlišovalo se to písmenkem. Takže by se vlastně dalo říci, že do jisté míry padělali sami sebe. Jinak, lepení čipů elektricky vodivým lepidlem myslím používají i někteří poměrně renomovaní výrobci.

U malovýkonových tranzistorů je to trochu jinak, různá ta bécéčka se dělají u několika málo výrobců v obrovských kvantech a píše se na to, co si odběratel objedná, jeden čip se dělá pod padesáti typovými označeními přičemž provozní tabulkové parametry jsou garantované většinou jen jako typické a pokud jde o ratings, je technologie nastavená tak, že prakticky všechny kusy splňují specifikace té nejvyšší třídy. Ale u speciálů to tak být nemusí - stalo se mi třebas, že jsem dostal 2SB737, které neodpovídaly kritickým specifikacím a je jasné, že to nebyl produkt specializovaného vývoje - prostě v jednu dobu byly populární a tak někoho napadlo natisknout označení na nějaký shit.

Jakás takás záruka je kupovat u autorizovaných distributorů daného výrobce, ovšem tam je většinou minimální množství jedna roura. GM a podobní maloprodejci jsou vymetači skladů. Prostě High-Tech není pro Diy.

Pokud nesouhlasíte s obsahem tohoto příspěvku, vůbec se nedivím - každý máme své vlastní zkušenosti.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Pi apríl 22, 2011 09:16:48    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:

Přesně tak je to u výkonových tranzistorů a začalo to už u 2N3055 blahé paměti - tam ovšem byla zvláštní situace, poněvadž originální technologii (single-diffused) používali jen RCA. Pak se objevily padělky, ve kterých bylo bůhvíco s podstatně menším čipem, zhruba ve stejné době to začala dělat Motorola a další jinak solidní výrobci, ale s epitaxní bází, takže horší odolnost proti sekundárnímu průrazu, a pak na tuhle technologii šli i u RCA, přičemž ale souběžně dělali i ty původní a odlišovalo se to písmenkem. Takže by se vlastně dalo říci, že do jisté míry padělali sami sebe. Jinak, lepení čipů elektricky vodivým lepidlem myslím používají i někteří poměrně renomovaní výrobci.

Zaujímavé čítanie, najkrajšia je ale tá zvýraznená veta Very Happy .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po apríl 25, 2011 18:44:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak Farnell je distributor Analog Device do ČR, takže to bude opravdu asi originál:
http://www.analog.com/salesdir/countries.asp?regionID=4&countryID=51
Ale stejně jsem jim poslal raději dotaz.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po apríl 25, 2011 21:17:03    Predmet: Odpovedať s citátom

"Vyryty" samozrejme nebolo v zmysle, ze to sikmooky obcan robi dlatom Smile
Mam z minulosti aj vzorky aj normal kupovane, ale vzdy zhodou okolnosti som natrafil len na potlac, ale je to vsetko spred par rokov. Zrejme pojde len o zhodu nahod. Bohvie ako sa v priebehu casu menili fabriky a technologie.
Ale je fakt, ze LM47xxx ka som nasiel teraz iba vypalovane.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut apríl 26, 2011 19:13:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Email z Farnellu:

Dobry den, pane Karafiate,

kontrolovala jsem tento produkt v nasem systemu a vsude mame dodavatele Analog Device.

S pozdravem ...

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut apríl 26, 2011 21:24:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Analog Device
Feng Sueng 8
Hong Kong

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut apríl 26, 2011 21:45:15    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
Email z Farnellu:

Dobry den, pane Karafiate,

kontrolovala jsem tento produkt v nasem systemu a vsude mame dodavatele Analog Device.

S pozdravem ...

Lenze Analog Device <> Analog Devices (http://www.analog.com)
je to len tvoj preklep ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 00:56:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Analog Device
Feng Sueng 8
Hong Kong


To je vtip ?

A jen tak mimochodem, Analog Devices klidně může mít v Hong-Kongu nějakou výrobu, i když většinou je to Malajsie, Singapur apod.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 06:41:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsem si ani nevšiml, opravdu tam chybí s. Překlep to není, je to zkopírováno. Ještě jí písnu.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 06:55:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Analog Devices Hk Ltd

Cityplaza Taikoo Shing Shau Kei Wan, Eastern District
Tel 2506 9336
Fax 2506 4755

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 22:10:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Dostaly se mi do ruky zajímavý kousky jsou značený jako LM6172IN s klasickým znakem NS vypadající jako originály ale dělal jsem ted jeden stroj a nějak mi nehrálo že nějak více zkreslují nahoře než jsem byl zvyklej... tak jsem začal porovnávat se starejma pár kouskama ze šuplíku v soic a dal je kvůli tomu do redukce a zjistil jsem že se jedná o originálně vypadající fake na bázi nějaký mizerný TI NE5532 Sad koupený loni v lednu u dobrého obchodníka ... není to 1458 jasně sice nešumí, ale je to k ničemu ... Zakoupeny byly v roce 2010 v RS za šílenech 132,- kaček/ks,protože jsem potřeboval hned Sad Nebu´dte pánové naivní že vás zachrání farnellové a spol... někde jsem četl že USA je zaplavený podobnejma plagiátama z indie a číny ... a k farnellům ještě jednou jsem jim vrátil koncáky Toshiba 2SA1962 od korejského výrobce, NPN bylo OK tím jsem skončil s drahýmu nákupy a raději křečkuju protože pak je člověk akorát nasranej Very Happy V podstatě mi příjde že fake jsou snad už i originály od výrobců když vezmu v potaz třeba OPA627BP nový várky vs starý 627BP dělaný ještě před anexí BB... jsou to jiný obvody měřej skoro identicky ale zvuk je jinej a to tak že dost... a tak můžeme pokračovat dál a dál. OPA134 také není 134 tady naštětstí mírně k lepšímu....Jinej příklad NE553x jedinný co bylo použitelný od Fairchildu skončila loni výroba .... TI jsou jedny z nejhorších (měkkej výstup zkreslení les harm tak max do zdroje) spolu s JRC který ale naštěstí tu nejsou v evropě , NXP je asi jedinný co lze použít ale od nich nikde nejsou a STmicro (šumí jak blázen) tak raději nemluvím... jak říkám není nad to mít new old stock zásoby,obávám se že bude hůř. Sad protože obchodník prodává to co nakoupí u překupníka že... a výrobci je vidno že jsou s lineárníma obvodama v řiti dneska jede digi a low power sračky tak díky úsporám vyrábí zbylé použitelné typy jednou za uherák... podle mě tohle je hlavní důvod proč dnes fake tolik jede,je to hlavně dostupnost a už ne tolik cena protože i pajcíři zdražili aby prodali dneska,bohužel.

PS: tranzistory jsem zmáknul... pomůže měření Uceo a kapacity mezivývodový a hned je jasno jinak jak tu někdo psal o TME jak co operáky nedoporučuju důrazně!!! LF411 v servu offset přes 20mV,LM833 šuměj jak kráva STmicro verze a o levných OP177 prý AD nemluvě to je vše jen ne nízkoofset brouk Very Happy .... takže nějaký dražší kousky bych se asi bál,nedis kerr.. bordel na kolečkách s dodací lhůtou přes rok a 90% fake ,pokud tam bere GM-ko tak se vůbec nedivim tomu co nabízej na krámě ,GES kupodivu i přes bídu zatím musím zaklepat neměl jsem velkej problém typu směr koš nebo dohady (Toshiby,On Semi,malý trandy,pasivity)


Apropos jak jsou na tom AME a jejich 2SJ74?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 19:51:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobry den, pane Karafiate,

ano vyrobce je Analog Devices.

S pozdravem

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 22:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

No vidíte. A já si dělal prdel Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 2 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist