Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

JBL XTI ES 80 VS ACOUSTIC ENERGY AEGIS NEO 3

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
milraz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 746
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 14:56:40    Predmet: JBL XTI ES 80 VS ACOUSTIC ENERGY AEGIS NEO 3 Odpovedať s citátom

Prosim o radu pri vybere repro na elektronicku, rockovu hudbu.Viem ze treba pocut ale mam tu smolu ze vetsinou pridem na muchy az zhruba po pol roku.Mozno ma niekto skusenosti mam zosik DENON PMA 1500AE+ player DCD 1500AE , miestnost 16m2 stredne zatlmenu.Za vase referencie vopred dik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Swampthing
Hifi obsluha


Založený: 03 apríl 2008
Príspevky: 30
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 15:13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pocul som hrat obe. JBL na denonoch a AE na nad-och. Pre mna krajsi zvuk mali AE. Ani JBL neboli vobec zle, len ma trochu zarazil vyrobny stitok a na nom Made in China.
_________________
Doteraz som bol sprostý, ale urobil som 360 stupňovú otočku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milraz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 746
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 15:19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

AE je made in ENGLAND?Ak ano tak to som asi rozhodnuty.A aky zaner si pocuval?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Swampthing
Hifi obsluha


Založený: 03 apríl 2008
Príspevky: 30
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 15:27:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial viem, tak AE je England Smile
Na tych AE som pocuval svoju hudbu (Tesla, Journey, The Calling, Sade, Aerosmith ..) a v predajni mali este nejaky jazz.
Na JBL som pocuval len jedno CD v predajni, bolo to 16 skladieb, z toho 2 jazzove a zvysok orchester prevazne zamerany na slacikove nastroje.

_________________
Doteraz som bol sprostý, ale urobil som 360 stupňovú otočku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milraz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 746
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 15:43:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemali tie JBL kovove zafarbenie na vyskach?A keby si mohol zhodnotit priestorovost oboch ktore boli lepsie?A ko boli na tom bass-y AE som pocul ze nehraju prebassovane no JBL ma 2ks bass menic neduneli?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Swampthing
Hifi obsluha


Založený: 03 apríl 2008
Príspevky: 30
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 15:55:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky opis ti asi nebudem vediet poskytnut. Ja nie som hifista odbornik, ale len obycajny clovek, co rad pocuva hudbu a ako taky sa viacej priklanam k AE Wink
Ja by som napr. tie JBL asi nevedel dlho pocuvat, vysky mi pilili usi, ale to moze byt aj tym, ze taky typ hudby nepocuvam a nie som na to zvyknuty. Rockovu hudbu som na nich nepocul, ale ten jazz bol celkom fajn. Pokial mas cestu do Piestan, tak v Domoss-e maju ES80, L880, taktiez nejake BW-cka, Dynaudia ... da sa tam popocuvat. Len treba byt trochu tolerantny k personalu, nakolko sa tomuto typu tovaru akosi velmi nevenuju.

_________________
Doteraz som bol sprostý, ale urobil som 360 stupňovú otočku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milraz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 746
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 16:02:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik za pomoc usetril si mi kopec casu ,,PILILI MI USI" to mi staci lebo mam rad dlhy posluch a relax pri hudbe tak JBL som vyradil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Swampthing
Hifi obsluha


Založený: 03 apríl 2008
Príspevky: 30
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 16:08:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Najjednoduchsie ako by som to opisal:
Pri AE som v predajni presedel skoro 3hod a to som ani nevedel ako. Jedna piesen za druhou a bolo to. Hralo to prijemne, nemal som pocit nejakej "unavy"
Pri JBL som sice pocul len ten orchester a trochu jazzu, ale neviem ci by som si po tom este pustil nejake CD.
Kazdy clovek je ale iny, mozno tebe by ich zvuk sedel Wink .. a mozno na denonoch zahraju zase inak Smile ktovie ... ktovie ...
Mali tam aj Cantony LE170 a tie hrali podla mna omnoho krajsie ako JBL.

_________________
Doteraz som bol sprostý, ale urobil som 360 stupňovú otočku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milraz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 746
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 16:18:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono pravdu povediac vcera som predal CANTON CHRONO 502 boli za tu cenu velmi dobre len skoda ze boli regalove na moj zaner mi nesadli a vykon k DENON 1500 tiez nie ale pocul som ich na DENON 655 a tam sedeli celkom ok aj dotycny si priniesol PIONEER 705 a bolo to ok.Tak ze canton je fajn na vstup do HI-FI.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Swampthing
Hifi obsluha


Založený: 03 apríl 2008
Príspevky: 30
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 16:22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvoj inzerat som sledoval a veru som velmi vahal. Ja riesim nieco podobne ako ty, ale uz mam k mojim denonom takmer na 100 percent vybrate canton GLE409. Za 2 tyzdne bude vyplata, tak snad uz potom Smile
_________________
Doteraz som bol sprostý, ale urobil som 360 stupňovú otočku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milraz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 746
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 16:43:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Poradim ti ak mozes zapozicaj si ich za plnu hodnotu,odskusaj ich doma, neviem aku mas velku miestnost mozno ti budu stacit 407-ky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Swampthing
Hifi obsluha


Založený: 03 apríl 2008
Príspevky: 30
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 16:49:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Miestnost je len 3,45x4,35 m a z casti je samozrejme nabytok Smile ... bedne budu od seba najviac 2,4m, od zadnej a bocnych stien tak po 40-50cm. Tiez som si myslel, ze 407 budu stacit
_________________
Doteraz som bol sprostý, ale urobil som 360 stupňovú otočku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milraz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 746
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 16:53:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyskusaj to tak ako som ti radil potom daj vediet tiez som uvazoval o 409 ale po chrono by som asi nesiel na gle.Tiez neviem ci z AE neo3 budem spokojny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Swampthing
Hifi obsluha


Založený: 03 apríl 2008
Príspevky: 30
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 16:56:57    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, dam si poradit ... mozno skusim aj u nas tie LE170 zapozicat, snad budu ochotni. Zatial pocuvam na sluchatkach a staci, aj tak nemam vela casu ... nadcasujem v praci kolko sa da, mozno budu nakoniec aj lepsie bedne. Sledujem aj predaj pouzivanych, len akosi malo ludi sa zbavuje dobrych veci ... co je vlastne aj logicke Smile
_________________
Doteraz som bol sprostý, ale urobil som 360 stupňovú otočku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milraz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 746
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 17:19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam dojem ze som niekde cital ze 107-ky hraju dost basovo mas dost malu izbu asi ako ja tak skus najskor tie 409 a potom uvidis ci 107 al 407 priklonil by som sa k 407.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 19:24:11    Predmet: Odpovedať s citátom

To milraz:
Nechcem poučovať alebo niečo podobné, ale myslím že k danej zostave by mali ísť bedne vyššej rady, minimálne AE Aelite 3 a pod. Cena repro by mala tvoriť 60-65% celej zostavy, v krajnom prípade 50%. Myslím, že toho sa treba držať. Inak bude zostava nevyužitá a to by bolo škoda. Ja sám uvažujem nad AE Aelite 3, BV Audio F 2,2 a zostavu o dosť lacnejšiu ako tvoja. Radšej si priplatím 10-20 tisíc, ak nájdem bedne, ktoré za to stoja. Ale keď už máš zostavu kúpenú, tak s tým veľa neurobíš, predávať sa neoplatí. Buď kúpiš bedne o 2-3 triedy nižšie oproti zostave, alebo došetríš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milraz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 746
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 20:57:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Je mi to jasne som ,uz dost skuseny rad si necham poradit ,ale pri tej kvalite nahravok ake mam sa mi neoplati rutit sa do neviem akej kategorie.Mal som volakedy MISSION 782 viem co hovorim.Aj focal jmlab som mal take velmi fajnove bedne su vhodne na akustiku,jazz atd.A ten DENON berem ako kvalitne hifi.Mal by si trocha pouvazovat nad tym ze velmi draha aparatura rozobera nahravku do najmensieho detajlu co znamena ze pri zanroch ako je synthypop,industrial,rock kde hudobnici neabsolvovali VSMU to sposobuje iba paseku, Sad ukaze vsetky chyby hudobnikou,spevakou,zvukarou.Ja chcem len cisty posluk bez hucania,sumenia.Tak zhodnotil som ze do 30sk AE NEO 3 asi stacia podotykam miesnost 16m2 verim ze posluch bude prijemny vyrovnany s ,,TIM NA CO MAM" bohuzial som omedzeny na financie a nie som sam. Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 11:38:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Potom ti je úplne zbytočná tvoja zostava Denon 1500AE. Mohol si kúpiť niečo za 10-12 tisíc za zosík a tú istú sumu za CD player a ušetril by si okolo 27 tisíc na dobré bedne. Pokiaľ sa nemýlim, tak ten player je dokonca určený na SACD, čo pri kvalite nahrávok aké máš sú vyhodené peniaze. A práve tie sa oplatí investovať do repro, ktoré zahrá bez hučania a šumenia ako píšeš. Kvalitnou zostavou zosík+CD/SACD player v kombinácii s lacnými bedňami hrozí práve to hučanie. Ale rád by som, keby sa to k tomu vyjadrili skúsenejší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milraz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 746
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 12:29:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujimave vysvetlenie keby ta nebolo neviem neviem...Cital som tvoj prispevok VHODNE REPRO pisal si tam REGAL do 20sk A STLP do 30sk dali ti rady a teraz poucujes ty ? SORRY nechcem s tebou komunikovat.A ten DENON DCD je uplne normalny player akurat prehra aj SACD inak bezny cd player.Nehnevaj sa vsetko toto uz mam odskusane a nastudovane 10 rokou len to neprehanam.Chce to cas tak ked raz budu aj bedne za 100sk az budem pocuvat klasiku!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 14:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

A aké rady mi dali? Máš pocit že ti tu presúvam nejaké konkrétne rady od iných, ktoré som dostal na fóre, aby som sa s tým pochválil?
A zaujímavé vysvetlenie je pre mňa kúpiť zostavu za 55.000,- Sk (súčasná cena) a k nej hľadať lacné bedne, ktoré ako píšeš nerozoberajú nahrávku do detailov.Ale keď to už máš všetko odskúšané a naštudované 10 rokov tak O.K. Len som to akosi nepochopil, niečo podobné počujem prvýkrát. Bude to asi tajomstvo o ktorom netreba hovoriť, hlavne nie s laikmi. A asi aj DCD -2000AE ( 59.990,- Sk) je úplne bežný player, ktorý navyše prehrá aj SACD. Veď High-End je až DCD-SA1 ( 214.990,- Sk). A navyše nechceš komunikovať s niekým, kto sám zháňa info o bedniach- to je naozaj veľká hanba- samozrejme moja. Hawk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milraz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 746
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 15:34:14    Predmet: Odpovedať s citátom

TAK ZHANAJ A NERAD!!!JA SOM VYSLOVENE PROSIL O RADU NIEKOHO KTO POCUL AE,JBL.JA NEHLADAM SIROKY VYBER CHOD NA ZACIATOK PREZRI SI MOJU OTAZKU,AK SI TO POCUL DAJ KONKRETNE INFO AK NEMAS TAK SA TU ZBYTOCNE CHVALIS CUDZIM PERIM.A 1500-ky NIESU ZIADEN ZAZRAK NO ZA TIE PRACHY JE TO SLUSNE HIFI.KEBY SOM MAL 200000sk NA KOMPONENT TAK URCITE NEKUPIM DENON.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rob.m
Hifista


Založený: 15 jún 2008
Príspevky: 171
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2008 22:04:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám doma Canton 200DC (momentálne vzadu) a kým som nedokúpil 609DC dopredu hrali mi na rec. 3806 ako hlavné repro. Dlho predtým (Mission + Onkyo, Sony +Jamo) som si nevedel vypočuť rockové skladby. Tieto som zapojil, rozohral a začal počúvať. Bol som skutočne prekvapený ako hrajú. V prípade záujmu budú k dispozícii lebo chystám návrat do sterea a nechávam si stĺpy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marfik
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 28
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2008 07:13:31    Predmet: Odpovedať s citátom

milraz napísal:
AE je made in ENGLAND?


podle mne rozhodně ne vše- mám doma AE Aelite 5.0, sloupy a centr jsou z UK, regálovky vzadu jsou z Malajsie. Ale je to jen malým písmem, štítek se tváří jako ENGLAND Smile

Jinak rozhodně doporučuji AE Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
platonik
Hifi obsluha


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 46
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2008 21:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Za seba sa môžem vyjadriť k JBL XTi. Mám doma XTi 40 a na štítku je Made in Denmark Cool
Aby som upresnil, moje JBL XTi 40 je tá rada čo má šesťuholníkovú základňu a v spolupráci s NADom žiadnu agresivitu nevykazuje. Akurát sa už pár rokov nevyrába.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist