Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nelegalny dovoz a predaj reprosustav KLIPSCH na Slovensko!
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Št júl 31, 2008 09:56:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Doubek napísal:
Uražená ješitnost je hrozná bestie a neochota je věc, která ovlivňuje klientelu. Tuto komunikaci jsem včera a dnes absolvoval s tak zvaným oficiálním zástupcem Klipsch na Slovensku.

Subject: Dotaz

Dobrý den,
koupil jsem si reproduktory Klipsch RB-81 a hledám k nim vhodný stereo
zesilovač v cenové kategorii do 20.000,- CZK. Můžete mi prosím poradit?
Děkuji, Doubek.


> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: IRYSON <info@iryson.com>
> Předmět: RE: Dotaz
> Datum: 29.7.2008 15:26:08
> ----------------------------------------
Dobry den,

Ak ste reproduktory Klipsch kupili v nasej predajnej sieti, s doverou sa
obratte na nasich predajcov v blizkosti Vasej lokality, urcite vam dobre
poradia.

S pozdravom

IRYSON

Dobrý den,
vidím, že jste zůstali věrní srdceryvným výlevům prezentovaným na různých slovenských hi-fi fórech. Od žádného z vašich prodejců jsem reproduktory nekoupil a když vidím Vaši reakci jsem tomu rád, slibuji, že od vašich prodejců nikdy nic nekoupím a slibuji, že každému známému i na všech hi-fi fórech popíšu Vaši reakci na prostou a slušnou prosbu. Reproduktory mám ovšem teprve objednané od autorizovaného distributora pro Českou republiku - http://www.soundsquaretech.cz -, který ale nemá dostatek zkušeností s konkrétním modelem na to, aby mi zodpovědně poradil typ zesilovače a vymýšlet si blbosti zjevně nemá v úmyslu. Než jsem si reproduktory objednal proběhla komunikace, ze které byste se mohli učit chování dodavatele a potenciálního odběratele.

Poděkoval bych Vám ale zjevně není za co takže Vám jen gratuluji k postojům, které zaujímáte vůči potenciální klientele.

Doubek.

-----------------------------------
Toto už v mailu není.
Takto kdybych se já choval ke svým zákazníkům pravděpodobně bych už zítra nic neprodal. Nu což, jiný kraj, jiný mrav.



Povodne som myslel, ze na tento email nebudem reagovat... Zareagovat musim, pretoze som si myslel, ze pan "Doubek" je natolko mudry, ze skor, nez zacne niekoho nepravom osocovat, a nez "emoce zacnou cloumat jeho majestatem", pouzije rozumovu schranku, ktorej sa aj inak hovori mozog a nebude sa riadit prudkymi emociami, ktore prechadzaju inym miestom... Takze pan Doubek si nepockal na moju odpoved, ale zaroven zaslal moj email na toto forum, budiz... Nuz co... Iny kraj, iny mrav...

Medzitym, doslo k vytriezveniu a upokojeniu a vysvetleniu. Nepisem sem toto preto, aby som viril vodu, alebo stupnoval neprimerane emocie, ale preto aby som sa obranil proti neadekvatnemu ohovaraniu zo strany ludi, ktori ma vobec nepoznaju. Ostatni sa obycajne pridaju, ved mala kopa pyta viac, a hlavne bez toho aby si overili pravy stav veci... Ale ohovaranie je vseobecne asi narodnym sportom.

Nebudem tu citovat dalsiu emailovu komunikaciu medzi panom Doubekom a mnou, zvlast, ked doslo k rozuzleniu vsetkeho, pripadalo by mi to detinske a nedostojne mojmu postaveniu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Doubek
Hifi obsluha


Založený: 29 júl 2008
Príspevky: 4
Bydlisko: Morava

PríspevokZaslal: Št júl 31, 2008 10:20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, je dost cobře možné, že jsem reagoval nepřiměřeně emotivně. Následnou e-mailovou komunikací se mnohé vysvětlilo. Snad jen na vysvětlenou z mé strany tolik, že bytostně nesnáším podobný způsob vynucování (nebo jak bych to napsal abych neurazil) útraty jaký v původním mailu nešťastně použil Klipschfreak. Přijde mi to stejné jako když si minulá i součřasná politická garnitura myslí už dopředu, že jsme všichni hajzli a potenciální delikventi, na které je třeba nejdříve vzít bič a pak začít komunikovat. Já dostal na svoji jednoduchou, slušnou otázku naprosto nepřijatelnou odpověď a troufnu si tvrdit, že podobně budu na podobné věci reagovat kdykoliv v budoucnu jako jsem reagoval kdykoliv v minulosti (a že už toho sakra pamatuju).
Jak už jsem přiznal, mnohé se vysvětlilo a současná komunikace probíhá naprosto korektně bez tajnůstkaření, nadávek a vynucování čehokoliv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 15:08:28    Predmet: klipsch Odpovedať s citátom

O akej zaruke to kecá (klipschfreek) keď na meniče nie je záruka a ceny sú na Slovensku akoby sa chceli behom dňa stať milionari.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 21:28:10    Predmet: Re: klipsch Odpovedať s citátom

vajnorhifista napísal:
O akej zaruke to kecá (klipschfreek) keď na meniče nie je záruka a ceny sú na Slovensku akoby sa chceli behom dňa stať milionari.


No, z predaja hifi a highendu sa dá naozaj nechutne zbohatnúť. Predáva sa to ako topánky Rolling Eyes prepásol si šancu byť ticho. V poho, ja to robím tiež často Laughing
Chcel som len povedať, že ceny chápem a majú opodstatnenie. Ak to budem robiť ako koníček popri práci v garáži, môžem si dovoliť mať na tom 10-20% ale ak to má zarobiť na prevádzku...
držím sa hesla: Daj zarobiť mne, dám ja zarobiť Tebe.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po september 29, 2008 09:00:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon>
Několik detailů si přehlédl. Nikdo nenutí nikoho prodávat hi-fi ani mu neurčuje ceny. Klidně si může dát ceny jaké chce a může to být cena i 100x vyšší než je cena nákupní. Problém je ale jinde a to že tito obchodnici se brání jakékoliv konkurenci a to už v pořádku není. Každý prodejce si může svobodně zvolit cenu za jakou prodává a každý zákazník si může zvolit svého prodejce ale někteří prodejci - často ti co mojí zcela nepřiměřené ceny - se konkurenci nebráni konkurenčním prodejem - cena, servis atd.. - ale tím že konkurenci pomlouvají , posílají k ní kontroly snad i potravinářské Smile a dělají vše pro to aby konkurenci zničili a zákazník neměl jinou možnost než jít k nim. Takových obchodníků je v oblasti hi-fi více než dostatek ... .

Zákazník potom může říci akorát děkuji za nabídku a nakoupit v jiném státe a o svých zkušenostech dát vědět co největšímu množství lidí - zákazníků - aby onen "OBCHODNÍK" zkrachoval a umožnil tak vznik jiných prodejců ... . Jinak podobně se chovají i firmy mimo hi-fi, třeba u fotoaparátů dělá něco podobného české zastoupení firmy Canon i Nikon a nedělám si iluze o tom že jsou jediní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po september 29, 2008 09:33:41    Predmet: Odpovedať s citátom

ja tých obchodníkov neobhajujem. Len viem ako to je, keď niekto má obchod s nie bežne predávaným tovarom ako hlavný zdroj príjmov a ak je to len také prilepšenie. Náklady sú neporovnateľné a to sa musí premietnuť do cien. To, že zákazníka to v konečnom dôsledku nezaujíma, je do istej miery pochopiteľný fakt. V prípade pasívnych bední sa nedá očakávať nejaká závada a následná reklamácia. No v prípade el. prístroja tu šanca je. Ide o to ako a či je v schopnostiach priekupníka riešiť reklámacie. Ale to je zasa len na rozhodnutí zákazníka, či do toho rizika pôjde. obchodom sa živím prakticky od revolúcie. Bežne ma podbíjajú priekupníci. Je to skvelé. Zákazník sám pochopí, že lacné je niekedy oveľa drahšie a tak mi veľmi často prihrajú svojho zákazníka tým, že nie sú schopný postarať sa o neho po predaji. Na nekalé praktiky nemám čas a vlastne ich ani nechápem.
Hifi je ale dosť o inom. Klipschfreak mal jednoducho povedať: "mám cenníkové ceny, ale je možná dohoda." Viem, že na hifi zariadeniach sa pohybuje marža pre obchodníkov okolo 40% a kedže je Cz a SK trh žalostne slabý tak pod 40% sa to dá robiť len ako koníček popri zamestnaní.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jan Šorm
Hifi obsluha


Založený: 01 november 2008
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 22:40:22    Predmet: černé dovozy Odpovedať s citátom

pokládám si takovou otázku jak ten dareba černej mohl sehnat levnější produkty,když i v zahraničí se podle vás prodávají stejně drahé jako u vás.Moje vlastní zkušenost s komponenty cambridge audio (840 c a 840a vers,2)-tyto komponenty uvšeh našich prodejců v průměru o 10.000kč / ks dražší než v anglii, kde navíc poskytují5let záruku.-Jestli by náhodou nebylo lepší snížit rozdíl v cenách a zaměřit se na poskytování poradenství za ůplatu těm co si přesto komponenty dovezou,ale nevědí si pak rady.bylo by to možná lepší než plivat jed naty,co se s takovým předražováním nesmiřují,a díky vaší špatné obchodní - zlatokopecké politice si přivydělávají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist