Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Parasound Halo JC 2 line preamplifier
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 08:10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:


Tak teď nevím.Bavíme se o preampu.Problém preampu se projeví až na měření výkonového zesilovače?

John Atkinson píše o Parasound Halo JC 1 monoblock,že je to zařízení s naprosto perfektními výsledky v měření a já jsem tam nenašel žádnou zvláštnost.

Hele můžete už přestat chodit kolem horké kaše?


To bude nedorozumění, vlákno i příspěvky jsou o JC 2.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 08:14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jde o preamp a o elementární kiks, který se dá zjistit ohmmetrem, a přitom nebrání funkci (hraje), jen brání správné funkci v jednom režimu (ale taky to v něm hraje). Je to jen ukázka toho, že ani "jméno" firmy nezaručuje vyvarování se nepochopitelnému kiksu. Různé story by mohl vyprávět PD, když měl otevřenou řadu nelevných zařízení, tam ovšem šlo přímo o diletantismus při dimenzování součástek a desek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 08:15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si říkal,že najednou je to zase v zesilovači.Jstli vy nás tady netaháte za nos.Ale myslím si,že BV to trefil.Uvidíme.Třeba se to dozvíme...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 08:16:42    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Asi ide o závislosť šírky pásma JC2 na nastavení hlasitosti, pri "normálnom " nastavení pokles 0,3dB na 20kHz. Zrejme nejaká RC filtrácia za potenciometrom....A výstupný odpor 257 a 295 ohm (unbal/bal) je dosť vysoký.


Vůbec ne, jde o daleko primitivnější problém (nehledat v grafech).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 08:28:54    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA-Dotaz trochu mimo,když už to tady bylo nakousnuto.Vzal jsem ten Stereophile-24 kusů a za 11 dolarů tam bylo dalších 12 kusů.Tak jsem to všechno poklikal a pobral.Myslím,že už jsi jednou psal,že to stojí za to a chci se zeptat jak často to vychází.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 08:34:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Zmeraný zisk o 6dB vyšší ako uvádzaný a vysoká výstupná impedancia môžu signalizovať absenciu nejakej NFB (chyba na DPS?) vo výstupných obvodoch.
Ale to sú len dohady zo známych faktov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 10:15:53    Predmet: KIKS Odpovedať s citátom

PMA co to tady děláš za hádanky Smile
V měření to nenajdete. Museli by jste si ten předek pořídit a důsledně jako já, vše kontrolovat a proměřovat.(protože nikomu nevěřím) Nebo by jste si museli sehnat schéma, tam je to jasně vidět, pokud ho tedy důkladněji prostudujete. Asi budu mít od výrobce pěkný bonus Very Happy už tu informaci má vrchní technik Tom DeFiglio na stole.
Mam vymyšlených pár úprav, schémata mam již déle, tak jsem si krátil dobu před tím než zesiky dorazí. Koukněte na schéma a můžete přijít s možnými změnami co by mohli zvukově pomoci, schválně, jestli se shodnou s mými. Ten kiks hledejte u symetrických vstupů, pokud chcete.


Naposledy upravil N.A. dňa St október 29, 2008 21:37:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 13:24:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Co jsem tedy opravdu nepochopil, proč u takové strojovny (patrně i pěkně drahé) není vstupní zesilovač (sledovač) - regulace na nízké impedanci - výstupní zesilovač (sledovač). Dát potenciometr přímo na vstup považuju za velmi kompromisní řešení ospravedlnitelné jen u těch nejlevnějších řešení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 13:25:18    Predmet: Odpovedať s citátom

A u Dispre Laughing
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 15:36:38    Predmet: Odpovedať s citátom

JC2 má o řád větší impedance potenciometrů, než Dispre, Františku. 10k nebo 100k je dost rozdíl.

N.A. - nemohl jsem zveřejňovat schéma, které dostal jiný adresát.

Problém: -IN: J1 - K7 - K9 - R10(100R) - gnd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 15:41:28    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA neměl jsi to takhle prozradit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 15:54:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže -IN je zatížen odporem 100Ohm při použití XLR.A to jak Input1,tak i Input2.R9,R10 bych vyndal ven.To není tak hrozné.Ovšem jak tohle mohlo prolézt ven je podivné.

Já jsem na to čuměl jak blázen asi 10minut a tohohle jsem si nevšiml.Je tam kolem těch relat takový menší zmatek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 15:56:21    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
PMA neměl jsi to takhle prozradit


Před chvílí jsi psal, že dělám tajnosti?? Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 18:58:14    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Já chtěl aby si hoši trochu potrápili očička Smile
PASUL
Odpory jsem včera vyndal, mašiny propojil konečně došlýma symetrickýma kabelama a užívám si muziku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 25, 2008 20:44:15    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Problém: -IN: J1 - K7 - K9 - R10(100R) - gnd.


Když někdo nakreslí schéma takhle nepředstavitelně zmateným a nepřehledným způsobem, divím se jenom jedinému, že tam těch chyb není deset.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ne október 26, 2008 08:53:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím souhlasit s OPA.Opravdu menší zmatek.Ale viděl jsem horší.Tak hlavně,že je to vyřešeno.Osobně dost pochybuji o databázi majitelů tohoto stroje u výrobce.Takže co s těmi co to už vlastní?

NA-Tak to jsem rád,že jsi spokojen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: Ne október 26, 2008 09:00:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Dost velkou připomínku mám k vysokým impedancím na vstupu (potenciometry, sériové odpory, doregulace zisku) a ke způsobu vedení signálu z desky vstupů do desky hlasitosti a zpět, zejména když vezmeme v úvahu vysoké impedance. Kompromisy, kompromisy a zase kompromisy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ne október 26, 2008 09:19:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Proto jsem celou dobu pro jinou třídu přístrojů.Ale chápu z druhé strany,že je to extrém.A není to pro každého.Jakpak asi musí vypadat stroje okolo 50K?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ne október 26, 2008 09:26:39    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Dost velkou připomínku mám k vysokým impedancím na vstupu (potenciometry, sériové odpory, doregulace zisku) a ke způsobu vedení signálu z desky vstupů do desky hlasitosti a zpět, zejména když vezmeme v úvahu vysoké impedance. Kompromisy, kompromisy a zase kompromisy.


Ano, tady bych chtěl použít jen 10k poťák, nebo odporový řadič, a ostatní úplně vypustit. Další změny se budou týkat výstupu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 07:49:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
.Ovšem jak tohle mohlo prolézt ven je podivné.


Kovář přiznal chybu ve výrobcích, "přehlédnutí".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 17:01:11    Predmet: Odpovedať s citátom

To není možné, jeden malinkej čecháček našel chybu u výrobku světoznámé firmy, a ještě u vlajkové lodi, kterou si už muselo pořídit již mnoho lidí a navíc prošla testem ve stereophile, a nikdo si toho nevšiml.
To jsou věci viď Pasule Wink už Ti dochází, že jsou to jen fabriky a ty lidi dělají jen svou každodenní práci. Někteří stále k těmto ikonám vzhlížejí jak k polobohům.
Nicméně jsem chybu odstranil, pořeším ještě pár úprav a budu spokojen. Nevzpomínám si na přístroj, či bedny co jsem kdy kupoval od renomovaných výrobců do kterých bych nelezl a něco nedolaďoval nebo netunil. Jinak vnitřním provedením to mého DUSSUNA nikterak nepřevyšuje spíš naopak, zvukově je to trochu dál, a ještě teprve bude Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 17:02:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak vidím, že žádných názorů ohledně možných zlepšení se tady nedočkám, takže smažu schémata.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 17:38:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak moc topí ty koncový transistory ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 17:44:03    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
Jinak vidím, že žádných názorů ohledně možných zlepšení se tady nedočkám, takže smažu schémata.


Víc než rozumný krok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 17:45:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě je to jasné.Moje odpověď by byla jednoduchá a zcela jasná.Okamžitě bych chtěl vrátit peníze,pokud bych to kupoval nové.Pokud starší-okamžitě pryč s tím a už nikdy.Šel bych k jiným a opravdickým značkám v oboru,kde bude kvalita zaručena.Ovšem to jak vidím nebude jednoduché.Určitě bych se v tom ale nevrtal.Ještě abych si dodělával sám novou věc co jsem koupil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 17:51:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
.Šel bych k jiným a opravdickým značkám v oboru,kde bude kvalita zaručena.


To bych si nemaloval. Platí daleko víc než tady zákony trhu, tj. na svém místě sedí ten, kdo je "akorát" na svou práci. Kdo má na víc, ve výrobě a přípravě není.

Podobně řešení jsou "akorát". JC-2 silně nese prvky komerčního zboží.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 17:57:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Třeba Matrixův Levinson měl zcela elementární kiks (limitace od půlky rozsahu). Ve Sterofajlu je teď test úžasného stroje za 20K USD (Carry SACD), jen se musel přeprogramovat, protože prakticky nefungoval. Jojo, solidní firmy nade vše. Je to hlavně emocionální víra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 18:03:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Však já to psal,že to nebude jednoduché.Myslím si,že volba menší firmy,kde je namočeno co nejméně lidí bude nejlepší.

S takovou by si člověk nekoupil vůbec nic.A tak to prostě nejde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5880
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 18:39:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějak nerozumím té inverzi na výstupu, pro RCA konektory se otáčí polarita jen u jednoho výstupu.
Taky ty IRF na konci mě nepřipadají jako úplně nejvhodnější, 5A tranzistor s 47R degenerací v S a 300R ve výstupu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 19:09:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Invertovatelný je jen J11.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 3 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist