Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Parasound Halo JC 2 line preamplifier
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 19:11:58    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:

Taky ty IRF na konci mě nepřipadají jako úplně nejvhodnější, 5A tranzistor s 47R degenerací v S a 300R ve výstupu ?


Ty výstupy jsou děs a běs.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 19:41:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak to, že se pod to kudrnáč Curl podepsal ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 19:57:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Obživa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 20:05:10    Predmet: Odpovedať s citátom

No, spíš bych řekl ledabylost... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 20:20:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten vstup jo, konec ne, ten odflákl. Jediné, co bere z Parasoundu jako nekompromisní, je JC-1 (výkonový zes.). Někdy k pivu, i když já radši víno.

O některých typech mi řekl, že je "next to useless" se o nich bavit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 21:49:50    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Jak moc topí ty koncový transistory ?


Pavle topí slušně 1W (42mA)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 22:14:33    Predmet: Odpovedať s citátom

On se ten konec při tomto kliďáku chová slušně:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 30, 2008 02:47:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To je na DIY:

john curl
Post #10074

PMA, you were right about the JC-2. Oversight. Your fix is our fix now. Thanks.

Takové poděkování už musí potěšit ! Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št október 30, 2008 06:57:06    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA-To jo,ale za to si nic nekoupíš.Pěkná 20-letá whisky je minimum.Jinak si pro příště nechávám takové nápady,chybičky v systému pro sebe. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Št október 30, 2008 07:23:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechodím na DIY audio a tak mě poděkování minulo,(jen zprostředkovaně přes PMA), ale je to jak píše Pasul

.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 30, 2008 09:18:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
OPA-To jo,ale za to si nic nekoupíš.Pěkná 20-letá whisky je minimum.Jinak si pro příště nechávám takové nápady,chybičky v systému pro sebe. Very Happy

Vy ste mi taky materialisti. Wink
Zamysli se, flašku vypiješ a co pak? Ono takové poděkování může také znamenat, že člověk tím získává určitý kredit, který může posléze zhodnotit dlouhodobě. A za druhé, výměnou užitečných rad se posilují vztahy v komunikaci mimo fórum, což může znamenat přístup k velmi užitečným informacím a zkušenostem. Pro toho, kdo s nimi umí patřičně naložit a navíc pracuje v oboru, mohou mít větší cenu než ta whisky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5881
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št október 30, 2008 10:13:45    Predmet: Odpovedať s citátom

U těch výstupních FETu mě vadila především vstupní a zpětnovazební kapacita. Ale vzhledem k velkýmu napájení to není tak hrozný. Hlavně není moc jiná volba. Jestli je tam kolem 1W, tak už to chce něco na chladič a výběr v tomhle segmentu není moc velikej.
2SJ76/2SK213 by se mě tam líbilo víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št október 30, 2008 10:34:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty jsou výrazně dražší, jak zajisté víš.... a kapacitám pomůžeš kaskódou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5881
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št október 30, 2008 11:24:07    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pravda, stojej 3 dolary v kusovce, to by hned zvedlo cenu zesilovace ze 4000 na 4020 Very Happy
Jak to myslíš s kaskódou u výstupního sledovače netuším, ale bylo by to tedy už jiný zapojení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: Št október 30, 2008 12:07:59    Predmet: Odpovedať s citátom

No nevím, ten MOSFET sledovač těží z velkého napájecího napětí, s kaskodou by spadlo a zkreslení by šlo nahoru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: Št október 30, 2008 12:15:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro příznivce jednočinnných bufferů, zajímavé je srovnání s dvojčinným, obojí ve třídě A (jednočinný modře):
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 15:17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsme přešli od teoretizování k praxi, tu já výrazně radši. Na JC2 jsem zatím neprováděl žádné z mých připravovaných úprav, aby byla ve stavu jak jde od výrobce(samozřejmě jsem jen odpájel ty nešťastné odpory, výrobce chybu bude řešit) a PMA dovezl svůj vymazlený DISPRE II osazený čerstvě novým, ještě kvalitnějším zdrojem. Jeho provedení předzesilovače je absolutně striktně zaměřeno na zvukový výsledek, tedy má jen jeden vstup, žádné přepínaní v signálové cestě, žádná mute relátka, jen co nejkratší možné signálové cesty prosty všech překážek.
JC2 má v cestě od vstupu přepínač který řeší volbu RCA/XLR následuje relé ovládané voličem vstupů, cca 20cm nestíněného 3 žilového krouceného (symetrické vedení)kablíku k potenciometru pro řízení vstupní citlivosti pak signál vede přes potenciometr ALPS 50k ohmů, následuje opět nestíněný kablík podobné délky a ten již přivádí signál k vlastním obvodům předzesilovače. Z nich jde cesta přes 330R definující výstupní impedanci na relé řešící přehazování polarity, pak následuje relé mute a konečně se signál dostává na výstupní konektor, uf.
Koncepčně je DISPRE II osazen komplet bi-poláry a výkonnými modely na chladiči na výstupu,
JC2 používá j-fety a silné mos-fety pro výstup, také na chladiči a mnohem větší výstupní impedanci. Disponuje velmi slušným uživatelským komfortem a je ve 100.000,- kategorii.
Zvuk si důkladně porovnával na klasice PMA, takže o tom určitě poreferuje, já jsem si jen nakonec, když byl zapojen jeho DISPRE II sedl do poslechového křesla a pustil si jazz od Chesky Records. Hned mi bylo jasné, že celkem velké výhrady, které jsem měl ke zvuku, když jsem můj DISPRE II pouštěl před časem přes koncák v DUSSUNU V6i, jsem u provedení od PMA a již na koncáku PARASOUND A21 nezaznamenal.
(Ze zvědavosti jsem si v 1 kole pořídil a osadil PCB a zakomponoval ho do mé zkušební krabice pro předky) Jestli tehdejší špatný výsledek mělo na svědomí nevhodné chováním samotného konce v DUSSUNU, nebo provedení mého předku s obvody DISPRE II jsme již nemohli ověřit. DUSSUN má již jiného majitele a můj DISPRE II také nebyl k dispozici. Já bych ale tipoval na choulostivost koncáku DUSSUN, protože jeho integrovaný předzesilovač je na vstupu, ale i výstupu osazen dost nízko laděným filtrem a nevěřím, že by mé provedení DISPRE II mělo nějaké závažné nedostatky.
Závěrem tedy musím konstatovat, že PMA stvořil bezesporu kvalitně hrající zapojení. Pokud bude splněna podmínka správného celkového provedení předzesilovače a ten bude připojen na dobře navržený a provedený koncák, těžko bude moci mít někdo zásadnější výhrady. Pro ty co mají alespoň trochu technické znalosti a dovednosti dal za hubičku k dispozici obvod, který se v útrobách světových výrobců platí velkými penězi.



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 15:52:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji N.A. za vyčerpávající postřehy, v podstatě k nim nemám mnoho co dodat. Co se týče porovnání předzesilovačů, bylo pro mě docela překvapivé, jak malé mezi nimi byly rozdíly (zejména s ohledem na použití odlišných technologií tranzistorů). V něčem mohlo být mírné + pro JC-2, v něčem pro Dispre II, celkově mi to vyšlo nerozhodně.

N.A. má pěkně sladěný, vyvážený řetězec, od CD, přes předzesilovač a konec Parasound, po reprosoustavy Lucid.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 15:57:57    Predmet: Odpovedať s citátom

A že jsem tak naivně smělý, kde a za kolik se ta skvělá hračka dá koupit? A jak konkrétně vypadá (ptá se laický uživatel)? Asi jsem někde něco přehlédl. ALe znáte to, kolik jiných hraček se k ní dá připojit a jak? A design, tj. to, co nás všechny zajímá nejvíc? Cool
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 16:00:59    Predmet: Odpovedať s citátom

A vo jaký hračce mluvíš?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 16:06:18    Predmet: Odpovedať s citátom

No o svým dřevěným koníkovi.

PS o parasoundu tady je informací asi dost, postrádám uživatelské info o dispreII

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 16:39:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky dodám obrázek Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 16:42:45    Predmet: Odpovedať s citátom

a nějaký seznam referenčních nahrávek by nebyl ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 17:15:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozart K622 clarinet concerto. Michaelangelo Chamber Orchestra, Robert Bailey,Antony Michaelson, Adrian Levine. Producer John Atkinson. Musical Fidelity MFSACD017.

La Trompette Retrouvée, Jonathan Freeman-Attwood, Daniel-Ben Pienaar. Linn Records CKD 294.

Dvořák, Trio pour piano, violin et violoncelle op.65. Harmonia Mundi HMC 901833.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 19:10:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jaký z toho všeho plyne závěr?

Dobře hrající předzesilovač lze postavit na jedné desce s rozlitou zemí, stejně jako propojením více desek nestíněnými kablíky.
Lze udělat minimalistické řešení bez jakýchkoliv přepínačů a nebo mít přepínání vstupů plus další relátka v cestě signálu.
Lze použít bipolární tranzistory, nebo JFety.
Zapojení může být symetrické i nesymetrické.
Přístroj může stát 100 tisíc, nebo pár stokorun.
Může být vyroben věhlasnou firmou, nebo doma na koleně.
Může mít výstupní odpor 5R nebo 330R.

A co mají přístroje společného ? Oba postavil zkušený konstruktér zvučného jména a nepoužívají operační zesilovače v signálové cestě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 20:32:14    Predmet: Odpovedať s citátom

...což je ovšem silně zjednodušená úvaha, poněkud dogmatického rázu... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 22:31:23    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
...což je ovšem silně zjednodušená úvaha, poněkud dogmatického rázu... Wink


Ano, je to zjednodušené. Ale rozhodně to není dogma. Kdokoliv mě může opravit nebo oponovat. A třeba Tvůj názor bych si přečetl velmi rád.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 22:40:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Vláďo, nedomnívám se, že by bylo nutné dělat závěry ke všemu a za každou cenu. Nechal bych prostor návštěvníkům fóra, aby si udělali svůj názor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 23:10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Vláďo, nedomnívám se, že by bylo nutné dělat závěry ke všemu a za každou cenu. Nechal bych prostor návštěvníkům fóra, aby si udělali svůj názor.


Počítám se mezi návštěvníky fóra. Svůj názor jsem si udělal, tak jsem ho napsal. Tím nikomu neberu prostor k tomu, aby si udělal názor svůj, případně ten můj zkritizoval. Ostatně, Ty jsi to slyšel na vlastní uši, takže jsi nejpovolanější k tomu, jakkoliv to okomentovat.

A jestli se mohu s něčím svěřit, mě to porovnání opravdu potěšilo. Potvrzuje se, že ke stejnému cíli mohou vést různé cesty. A to je jenom dobře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 23:50:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro porovnání, zde je názor tvůrce JC-2:

Syn08, nemusíte ani vědět, co se PMA, že je preamps porovnávání. Jsem překvapen Vaší neznalosti, a stále ještě trápí komentovat.
V JC-2 je velmi podobná té, která Dispre předzesilovač v mnoha ohledech.
Oba používají doplňkové vstupní diferenciální topologie, středně zpětnou vazbu, a třída A komplementární následovník výstup etapy. Jediný rozdíl je v oběhu velmi zvrhl bipolární (Dispre) vs všech Hotovo (JC-2).
Nejsem překvapen, že se zvuk podobný, protože já věřím, že PMA je rovněž s kvalitou následované přes čepice, vodič, Rozvržení.
Je CTC letovací lampa, navržen podle stejného 3 návrhářů, který používá stříbro drát, otevřené smyčky provozu, atd., a náklady na 4 krát tolik, s 1 / 2 znaky z JC-2.
Na CTC letovací lampa je zvuk o něco lepší než JC-2 ve srovnání informováni poslech tím, že lidé, kteří žili s oběma. Nejsem překvapen.
Chtěl bych poblahopřát PMA pro svou profesionalitu v tomto srovnání. Mnozí by v tomto případě kokrhající o jejich osobní design a jak je to mnohem lepší. Odborníci zachovat svou vlastní osobní zaujatosti při kontrole a dodržování ostatních designérů úsilí, i když se poněkud odlišný přístup.

Pro jazykově zdatnější je originální text k dispozici zde:
http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?s=&threadid=122644&perpage=25&pagenumber=11
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 4 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist