Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

poradiť: gramofónové šasé HC 16 od TESLI

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
job13bb
Hifi obsluha


Založený: 10 júl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št júl 10, 2008 10:09:51    Predmet: poradiť: gramofónové šasé HC 16 od TESLI Odpovedať s citátom

Potrebujem pomôcť s poskladaním už spomínaného gramofónu. Ak niekto má návod na jeho poskladanie alebo aspoň vie ako ho poskladať PLS ozvite sa.
Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St júl 16, 2008 16:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Návod asi nemám, ale to šasí je velmi jednoduché- v čem je problém ??

Ono je to nekompletní a rozmontované ??

Jinak bych doporučil jako úpravu- vyměnit kabeláž ramínka - kabely jsou strašně tuhé. základem je odstranit tu silikonovou trubičku.
S jakou vložkou to má fungovat ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
job13bb
Hifi obsluha


Založený: 10 júl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St júl 16, 2008 19:16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

dik za pomoc ...no ja urcite nebudem menit na tom šasé nic lebo ja som v tomto smere len lajik...ja to ako dokazem poskladat po elektronickej stranke(dokupit k tomu nejaky zosilňocač... atd co treba) na to mam bratranca...len som potreboval plan zapojenia a poskladania ..lebo napr. su k tomu nejake veciciky co boli pribalene (pruziny, sroby... ) a to neveim kam ma ist...
ale este jednu vec by si mi mohol poradit: z toho ramienka idu kable - je tam červený a biely (osamote) - to som pochopil ze to bude zvukový kanal pravy a lavy..ale ide tam aj nejaky zvezok troch kablov kt. su vlastne zcínované do kopy - tvoria akoby jeden kabel a to neviem ze co je. Ci je to ako tienenie? Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 13:25:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, ty tři dráty jsou zem pravého kanálu , zem levého kanálu , zem ramínka. originálně jsou použité ( dost tuhé) slabé stíněné kablíky.Jestli to chceš poskládat dohromady správně, zkoušej alespoň vodivost. Ohmetr, pípátko, nebo jiný blboměr jsou neocenitelnou pomůckou. v podstatě všechny kovové díly gramofonu by měly být uzeměné na zesilovač. má ten Tvůj zesilovač zemnící svorku ? jaký konektor má na vstupu? Jakou přenoskovou vložku budeš používat??
pokud jde o mechaniku ( nevím co vlastně máš rozložené) asi bych našel nějaké nákresy od Tesly, ale nic podrobného. Jestli bude potřeba mohu okopčit. Ty pružiny a šrouby slouží k pružnému upevnění do skříňky. ještě by k tomu měly být takové plastové kyblíčky bez dna - tedy jestli nebyly součástí skříňky. Docela bych radil přišroubovat šasí ke skříňce "natvrdo" přes nějaké gumové podložky. A odpružení řešit nožičkami skříňky. Má to samozřejmě taky nevýhody ( vyšší náchylnost k akustické vazbě, bude slyšet manipulace s víkem..) ale utlumí se tím poněkud plech šasí a celek bude stabilnější. pokud máš pružnou podlahu, bude to ale chtít přišroubovat gramo na zeď ( pevná polička postačí Smile)).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
job13bb
Hifi obsluha


Založený: 10 júl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 14:34:00    Predmet: Odpovedať s citátom

no takto neviem ci sme sa spravne pochopili....to šasé je uz poskladané ...uz je zapojeny motorcek, ramienko je ulozene ..proste vsetko ako ma byt ...ja tam uz len musim dokupit zosilňovač a zapojiť ...a este zapojit 220V...a samozrejme musim vyrobit na to skrinku (respektive kupit). A k tym navodom co si spominal ze mas nejake, tak ak by sa dalo mohol by si mi poslat na mail ...niekde ich upni na nejaky server a posli link. Hlavne ak mas navod na zapojenie 220V..aj ked asi tusim kam sa to ma zapojit, lebo nikam inam sa to ani neda, ale pre istotu posli aby som vedel na pevno. A ten zosilovac ma urcite ukostrenie, konektor na vstupe neviem ako myslis a ani moc netusim aky lebo po tejto stranke zapojenia zosilovaca mi pomaha bratranec bo on ma s tym skusenosti. A k tej prenoskovej vloske....ak mas namysli ihlu tak tu co tam uz bola...ak nieco ine tak neviem ,lebo netusim co je ta prenoskova vlozka. Smile Confused A nemas ICQ?...ze by sme cez to pokecali bo takto je to dost zdlhave. Cezen mi mozes poslat aj tie navody. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi júl 18, 2008 09:47:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry ICQ nemám úmyslně. Nevím jakého původu je to tvoje šasí. osazovaly se do toho přenosky ( to, do čeho je vetknutá jehla a vedou z toho drátky) krystalové i dynamické. Tohle šasí je to nejhorší šasí, do čeho se už vyplatí dát dynamickou vložku ( MM) Moving magnet- pohyblivý magnet. Do horších to nemá cenu. Píšeš o připojení síťového napětí- pozor- v těchnle šasí jsou občas motorky na 24 V.
takže: 1) máš motorek na 220 Bude označen SMR 300/100 220 , nebo tak nějak. Motorek má dvě vinutí. každé se dvěma vývody. 2)je to někam zapojené ?? 3)Měl by u toho být zapojený kondenzátor. Máš tam ten kondenzátor?? Jestli ano- hurá.
4) Dva drátky /každý z jiného vinutí jsou spojené, kondenzátor je zapojený mezi zbylými dvěma. Když připojíš śíť mezi ty dva spojený drátky a jeden konec s kondenzátorem- motorek se roztočí.
5)Jestli se točí obráceně, přepoj na druhý konec kondenzátoru.
V gramofonu bývá také vypínač, spojený se zvedáčkem. podle drátů to musíš snadno najít. síť se připojuje normálně tam.
Jestli s tím nemáš zkušenosti:
1) použij třívodičovou síťovou šňůru a šasí si uzemni ( PE vodič je žlutozelený. Odpojit to můžeš v budoucnu vždycky ( kdyby to dělalo smyčku a bručelo se zesilovačem)
2) Nic nepřepojuj pod napětím, vždycky to vytáhni ze zásuvky
3)Nějakým blboměrem ( třeba jen žárovka s baterií do série) se vždycky ujisti, že to nemáš někde zkratovaný.
3) ujisti se, že vypínač funguje jak má, jestli ti zkratuje přívod, odpálíš kontakty a vyděsíš celou rodinu.

4)Uvědom si, že pracuješ s napětím, které může být životu nebezpečné a to na vlastní nebezpečí.Znalosti z fyziky na úrovni základní školy a trocha zručnosti Smile jsou základními předpoklady úspěchu.
Hodně zdaru

jestli To nepomůže, vyfoť ten spodek gramofonu, Ať je vidět stav.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
job13bb
Hifi obsluha


Založený: 10 júl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi júl 18, 2008 10:02:06    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne odfotim...len teraz ho nemam doma mam ho u bratranca , lebo tam to rbobim..takze ked budem mat foto poslem ti respektive ho hodim ako prilohu do temy...fakt dik za pomoc. Ale spominal si v predoslej sprave ze mas nejake navody, ze nieco by si nasiel...ak teda hej tak by si mi ich mohol nejak zoskenovat alebo len ofotit a hodit ich do temy ako prilohu ...ja si ich potom stiahnem. Confused Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
job13bb
Hifi obsluha


Založený: 10 júl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi júl 18, 2008 21:54:47    Predmet: Odpovedať s citátom

porad aku skrinku mam na to spravit respektive kupit? Tu mas to foto toho šasé. A zosilovač do toho nejdem robit rozhodol som sa kupit GENIUSI, ktoré uz maju zosilovac zabudovany v sebe...a fakt kvalitne. A ten motorcek je na 220V. Je to na nom aj napisane, ale je tam aj ten kondenzator co si spominal.


P1040735 (Large).JPG
 Description:
vrch
 Filesize:  93.15 KB
 Viewed:  653 Time(s)

P1040735 (Large).JPG



P1040736 (Large).JPG
 Description:
Spodok
 Filesize:  117.54 KB
 Viewed:  1255 Time(s)

P1040736 (Large).JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 10:38:13    Predmet: Odpovedať s citátom

job13bb:
Už sa to tu ťahá dosť dlho, najlepšie by bolo ukázať ti to osobne. Very Happy Napíš kde bývaš, možno to nemám ďaleko (stačí do SS). Inak to šasi vyzerá celkom zachovalé, na pohľad tam nie nič zmrvené. Ešte by si mohol pozrieť tú prenoskovú vložku, aká je tam namontovaná. Najlepšie keď odskrutkuješ tú prevlečnú maticu čo ju drží (vrúbkovaný prstenec na tej hliníkovej rúrke pod červeným držiakom na fotke spredu) a vytiahneš celý držiak vložky aj s vložkou. Treba to robiť opatrne, aby si pri vyberaní nezavadil o niečo s ihlou a nezlomil ju!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
job13bb
Hifi obsluha


Založený: 10 júl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 21:32:42    Predmet: Odpovedať s citátom

dik za vsetky rady co ste mi dali, ale uz netreba....uz som to poskladal a vsetko fachci super, tak ako ma. Este raz dik. Ale este jednu otazku by som mal aky pritlak ma mat ihla(prenoska)? Ihla je kristalova.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2008 11:19:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Gratuluji k zachovalému gramofonu( a funkčnímu).
krystalovou vložku Vk4302 nebo ty její klony je třeba provozovat při 4-7 gramech rozhodně né méně ( ničí desky vytloukáním). pozor jehla se opotřebuje po cca 250 hodinách provozu ( 500 LP ) pak bych doporučoval přejít na dynamickou MM vložku s kuželovým hrotem. Hrot vydrží až 1500 hodin ( když ho neulomíš) a přítlak bude menší, než poloviční.
jinak tyhle krystalové vložky potřebují neskutečně velký vstupní odpor zesilovače, když mají hrát basy ( víc, než 1 MegaOhm). Existuje jeden trik zapojit jí nakrátko ( do odporu asi1,5-4,7 kiloOhmů ) potom jí ale musíš poslouchat přes korekční předzesilovač pro MM přenosku.
Teda co s tím chci říct. Pořiď si pořádný (třeba i starší) zesilovač, který v sobě ten korekční předzesilovač má - určitě ho využiješ Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2008 11:25:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě bych upravil tu kabeláž ramínka - ta silikonová bužírka půjde jednoduše vytáhnout. Máš tam zkratovací kontakty, kam byla ta přenoska původně připojená. Já bych je nepoužíval, ale můžou se hodit alespoň jako svorkovnice pro připojení kabelu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
job13bb
Hifi obsluha


Založený: 10 júl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 19:03:16    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne...dik moc za raday...zatial tie kable nejdem menit ...hra mi to dobre a nechcem tam nahodou nieco pokazit...fakt este raz dik za vsteky rady Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist