Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Diskrétní předzesilovač
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 04, 2009 22:48:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Dvě malé poznámky:

Pokud není přítomen trimr X1, odpory R_8 a R13 se téměř neuplatňují, protože "cestují" společně se vstupním signálem a emitory vstupních dvojic. Protéká jimi tedy téměř konstantní proud, o který se musí posílit proudové zdroje, nic víc.

Velikost zátěže VAS (R15) zásadně ovlivňuje zisk obvodu, danou úpravou získáváme velkou volnost v určení jeho velikosti (a tím i zisku), protože míru kompenzace nelinearity můžeme ve velkém rozsahu regulovat trimrem X1.

Dobrou noc, pokračování příště. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 12:25:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě něco. Originální zapojení bez proudových zdrojů lze dobře optimalizovat pro zesílení cca 4x jako má Dispre. Výraznější zmenšení zisku se mi nedařilo. Tím neříkám, že to nejde, třeba to jen neumím.
Jedním z cílů úprav je právě dosažení zisku 2x (6dB) při zachování dobrých vlastností a funkčnosti linearizace.

Je to z toho důvodu, že uvažuji o použití v předzesilovači, který by měl jeden modul jako vstupní, potom regulaci hlasitosti a druhý modul na výstupu. Celkový zisk by byl 4x jako u Dispre, což je víc než dost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jirik
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 258
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 12:30:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatím se to vyvíjí zajímavě. Hodláš to dotáhnout do konečné fáze včetně návrhu PCB (s případným prodejem), nebo je to spíš takové teoretické cvičení?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 12:34:31    Predmet: Odpovedať s citátom

rád si zde čtu..jen tak dál OPA
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 13:54:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ze začátku je to teoretická úvaha, do které se může kdokoliv zapojit připomínkami a nápady. Když k něčemu rozumnému dojdem, bude potřeba ověřit funkci na vzorku, takže plošňák asi ano. Ale nebudu nic organizovat, je to myšleno jako otevřený projekt, podklady budou v hrubých rysech průběžně k dispozici, tak jak se bude myšlenka vyvíjet. Nemám bohužel ani vzdělání, ani přístrojové vybavení, abych mohl garantovat správnou funkci za všech okolností, takže nemohu ani nic prodávat. Pokud někdo podle zveřejněných informací něco postaví, pouze na vlastní riziko. Mohu jenom doporučit, aby se nikdo neukvapoval a i v případě, že by nějaké vzorky vykazovaly funkčnost, aby počkal na ověření a měření. Jistě víte, že i u Dispre se problémy objevily až po nějaké době.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 14:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Opa, nějak si zapomněl začervenit ty tranzistory a zdroje proudu, jelikož na nich to taky záleží a to podstatně Smile
A taky na nastavení vyvážení jaksi nestačí jen jeden prvek, jelikož jde také o symetrii větví (npn-pnp).
Takže vyvažovat to musíš " podélně i napříč ", dalo by se říct Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 15:21:49    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Opa, nějak si zapomněl začervenit ty tranzistory a zdroje proudu, jelikož na nich to taky záleží a to podstatně Smile
A taky na nastavení vyvážení jaksi nestačí jen jeden prvek, jelikož jde také o symetrii větví (npn-pnp).
Takže vyvažovat to musíš " podélně i napříč ", dalo by se říct Very Happy

Jo, máš pravdu. Ty zdroje proudu budu muset stejně rozkreslit na součástky. Pro začátek jsem chtěl zachovat určitou přehlednost. S tranzistory toho moc nenadělám, jenom se dají určité dvojice (čtveřice) vybrat na stejné zesílení, to bych určitě doporučil.
Vyvážení budou tři:
První jsme udělali, druhý krok bude to, co jsem už vlastně popsal ve vláknu o Dispre, tedy přibližné vynulování Udif (popravdě, asi na tom zas tak nezáleží), ale je to vhodné (potřebné) pro to třetí vyvážení, které jsi nazval NPN/PNP. To mi dalo dost zabrat. Ono to jde udělat na více místech, ale vždycky to zas ovlivní něco jiného. Hledal jsem, kde se té druhé harmonické zbavit bez "vedlejších účinků". Nějaký nápad mám, ještě to musím ověřit.
Jinak já tohle povídání pojal trochu jako takový tutorial (kuchařku), aby si případně každý mohl obvod upravit podle svých potřeb a bylo zřejmé, jak co funguje. Mohl jsem tady plácnout hotové zapojení, z větší části je to vymyšlené. Ale tohle mě baví víc, Very Happy i když je to časově náročné Crying or Very sad .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 15:37:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže abychom na to nezapomněli, další úpravy budou:
- Vložení odporu mezi emitory vstupních dvojic pro případné zmenšení degenerace a zvýšení zisku (opět bez vlivu na pracovní body, jak jinak). Wink
- Oddělení napájení vstupní části od výstupního bufferu. A to ze dvou důvodů. Jednak pro vyloučení přenosu změn na napájení do vstupní části. I když tam budou proudové zdroje, pořád je to dost citlivé. A za druhé kvůli limitaci, limitovat musí vstupní obvod, nikoliv výstupní buffer. Takže rozdíl napájení cca 3-4 Volty (upřesním). A k tomu napájení, jednou z velkých výhod diskrétního řešení je možnost použít větší napětí, než obvyklých +/-15V, na které je omezena velká část operáků. Nic dramatického, ale např. +/-24V buffer a +/-20V vstupní část.
A teď jedno dilema. Stažení ze 24 na 20V lze udělat cca třemi způsoby:
Integrovaný stabilizátor (LM317), "násobič kapacity" s odporovým děličem a nebo RC filtr jako v originálním Dispre.
Docela by mě zajímal váš názor.
Poslední věc, bez které se neobejdem, je DC servo. Ale to až nakonec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St január 07, 2009 17:24:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Prihováral by som sa za "násobič kapacity" - zabité 2 muchy jednou ranou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 22:27:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Zase to flákám a vykecávám se jinde. Embarassed
Nechal jsem se vyhecovat a vyrobil obrázek se simulací, která ukazuje jak funguje kompenzace nelinearity u originálního Dispre II. Stejně asi sledujete obě vlákna, takže to nebudu všechno opakovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 22:44:33    Predmet: Odpovedať s citátom

No a můžeme toho využít pro reklamu "komparativních výhod" Smile
U originálu je velikost "vaničky" - tedy vlastně záměrné nelinearity, dána odporem v emitorech, se kterým nelze moc hýbat, protože by se měnil pracovní bod. Jestliže jsme rozdělili definici pracovních proudů (proudovým zdrojem) a míru nelinearity (dodatečnými odpory) můžeme s tím čarovat podle libosti.

Tedy zejména tak, že zmenšíme "vaničku" a tím se zvětší potřebná velikost odporu zatěžujícího VAS. Co se stane? Zvětší se zisk OLG, při zachování funkčnosti kompenzace nelinearity. Takže to vlastně celé otočíme, nastavíme si požadovaný zisk volbou odporu ve VAS a k tomu doladíme "vaničku" ve vstupu. To těmi odpory R8, R13, X1.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 22:56:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Zároveň je taky vidět, že když nejsou shodné parametry "nahoře a dole" (jinak řečeno NPN/PNP), čára udávající zisk je šikmo, co že je taky nelinearita (i když čára je rovná...no nechme toho). Projeví se druhou harmonickou. To je jeden problém.

Druhá věc je, že stále zůstává rozdílné napětí mezi vstupy. Vzhledem k velikým degeneračním odporům a dodatečné linearizaci by nám to mohlo být celkem jedno, ale nevypadá to hezky. A kdoví, třeba to bude k něčemu dobré...

Dám sem rovnou obrázek řešící obě věci, ať se trochu pohnem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 23:03:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si, že by sis měl znovu přečíst Cordella...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 23:14:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Funguje to takhle: Proudové zdroje I5 a I6 dodají proud shodný s tím, který si přejeme mít v rozkmitu (VAS). Tranzistor Q12 (a jeho protějšek) kompenzují napětí Ube rozkmitového tranzistoru Q3. V tom okamžiku můžeme nastavit R1=R2, R25=R26. Zapojení se stává symetrické z hlediska vstupů (plus, minus). Ehm, tedy skoro symetrické, je to potřeba malinko doladit odporem R30 (R31). Po přesné příčině jsem zatím nepátral (nemusím taky všechno vědět Embarassed )

No a proč jsou odpory v kolektorech (R1+R25, R2+R26) rozpůlené? To je proto, abychom mohli tu šikmou přímku srovnat do vodorovna a "zbavit se" (v rámci možností) druhé harmonické. Když budou "přemosťovací" odpory R27 a R28 rozdílné (jeden od druhého), přímka se naklání tu na jednu, tu na druhou stranu. Ono se to dá korigovat na více místech, ale zdá se, že tady je to s nejmenšími "vedlejšími účinky". A já hlavně doufám, že při správném párování (čtvercování?) tranzistorů tahle korekce bude potřeba jen minimální.

Ono v tom obvodu opravdu všechno souvisí se vším, takže teprve teď se můžeme začít bavit o konkrétních hodnotách součástek. Spodní polovina zapojení bude řešena pomocí odkazů, tedy každý odpor bude mít hodnotu svého dvojníka v horní polovině. Není nic blbějšího, než když zapomenete změnit obě hodnoty a celé se vám to rozhodí.

Teď se na chvíli odmlčím. Mám to zhruba rozmyšlené, ale musím udělat finální ladění. Výstupní buffer zatím necháme, jak je. To bude samostatná kapitolka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milandks
Hifista - pokročilec


Založený: 19 máj 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 23:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

mozte uviest principialne zapojenie vami pouziteho zdroja I?
dik
m
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 23:19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Myslím si, že by sis měl znovu přečíst Cordella...

To lze chápat dvěma způsoby. Buď vymýšlím trakař (moje oblíbená činnost), nebo mám něco blbě.
Ať tak nebo tak, mohl bys upřesnit, o co se jedná ? Nechce se mi teď prohledávat internet, stahovat všechny jeho práce a domýšlet se, co jsi tím myslel. Ušetříš mi tím hodně času. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 23:26:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle http://www.cordellaudio.com/poweramp/mosfet.shtml
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 23:27:38    Predmet: Odpovedať s citátom

..konkrétně řešení VAS...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 23:34:01    Predmet: Odpovedať s citátom

milandks napísal:
mozte uviest principialne zapojenie vami pouziteho zdroja I?
dik
m

Možností je víc (teď je na to celé jedno vlákno). Mě se osobně líbí varianta s bipolárním tranzistorem, v emitoru odpor a báze na "referenčním" napětí daném LED-kou. Plus blokování této LEDky kondenzátorem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 23:44:01    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
..konkrétně řešení VAS...

Jo, to je zajímavé zapojení. Ovšem jednak je to o dost složitější a hlavně, jak bych to řekl... je to prostě už docela jiný obvod.
Možná lepší, kdo ví, ale jiný, než ten, o kterém je tu řeč. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 23:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Opa, nějak ti to kyne Very Happy
Taky sem šoupnu schema slátaniny, kterou si modeluju podobné topologie.
Nacpal jsem tam ale všechny "neřesti" - proudové zdroje, proudová zrcadla, kaskódu, velký zesílení ve smyčce, kompenzační kapacity Smile
Odměnou je podstatně lepší potlačení od napájení.
Statickou chybovou funkci jsem udělal dif. metodou, je to zubatý na hranici rozlišení PSpace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 00:07:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Danhard: ano tohle je taky moc pěkné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 12:56:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady je první nástřel s konkrétními hodnotami součástek. Ta kompenzace Udif mi trochu zamotala DC poměry, možná jí nakonec vynecháme.

Neoznačené součástky (parametry) jsou pro tuto chvíli zafixované, i když samozřejmě mají svůj vliv. Hýbat můžeme barevnými prvky.

Červené ovlivňují linearitu - R22 vaničku, R15 hrbolek a zároveň zisk OLG.
Zelené pouze zisk, to necháme na později, v souvislosti se stabilitou.
Fialové ladí symetrii (sklon DC - druhou harmonickou).
Modré ladí Udif - pro nízké kmitočty to může být čistá nula, s kmitočtem stoupá.

Některé parametry se ovlivňují navzájem, takže když se šáhne na jeden, musí se ostatní doladit!
-------------------------
EDIT: zatím jsem se nezabýval výstupním bufferem, to bude samostatná kapitolka.


Naposledy upravil opa dňa So január 10, 2009 13:07:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 13:04:05    Predmet: Odpovedať s citátom

A takové jsou výsledky. Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 13:05:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Komu by se -125 dB zdálo málo, tak tady má THD pro výstupní napětí 1Volt (obvyklá hodnota udávaná pro Dispre).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 13:15:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Abych zabránil zbytečným diskuzím. Mě je naprosto jasné, že je to "vyhnané práškama", že jde o simulaci se zjednodušenými modely, že na 10 kHz bude všechno jinak, protože zasáhnou různé (a nelineární) kapacity, že zatím nebyla řešena stabilita, takže bude nutné ledacos upravit atd...

Ale šlo o dvě věci:
Definovat základní DC schéma a hlavně najít souvislosti, co se mění v závislosti na čem a jak se toho dá využít. V praxi by to nakonec mělo (teoreticky) dopadnout tak, že na vzorku se odladí všechny hodnoty součástek včetně R15 (abychom nehýbali ziskem kvůli stabilitě) a jemnou změnou R22 se nastaví vanička tak, aby kompenzace nelinearity byla co nejlepší.

Tajně doufám, že při pečlivém výběru tranzistorů by se mohly vynechat odpory R27, R28 a nebo alespoň mít menší vliv (větší hodnotu). Těch 170 Ohmů se mi nelíbí. Koneckonců druhá harmonická ničemu nevadí, že ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 14:24:22    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA u vlastností NPN/PNP větve nezáleží jen na proudovém zesílení, ale také na zpětném působení a to nemusí při stejném zesílení stejné a projeví se především tam, kde je napěťové zesílení a to je u rozkmitového tranzistoru.
To je značně potlačeno použitím kaskody, jak jsem to udělal u zapojení výše. Dovážení na linearitu je tam jen přes odpory R159 a R160 a také přes dělič zpětné vazby, jelikož na zesílení a tudíž na poměrech na vstupních dvojicích to značně záleží.
Samozřejmě se dá VAS zatížit a opět to dovážit R159,160 ale schválně jsem to nechal s OLG kolem 70dB aby se projevil ten špatný sound Smile
Když to máš tak pěkně vyvážené, tak si můžeš zkusit citlivostní analýzu na změnu hodnot soušástek, a na to co způsobí na vlastnostech.
Při testování rozdílného chování jsem ale narazil na limity výpočtu, které jsem dřívě považoval za šumovou analýzu, ale je to jen "šum" způsobený nepřesností výpočtu, není to náhodná odchylka, a proto se toho nedá zcela zbavit půměrováním.
Dá se to jen částečně potlačit, ale zajímavá je třeba difference (přílušně amplitudově a fázově znormovaná - dif. analýza), kde je vidět nakolik je to výmysl výpočtu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 14:38:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, šum výpočtu se projevuje. Ale v tak malých hodnotách, že mě to opravdu netrápí. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 14:42:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Kaskoda je jasná. Mám jí i v posledním reálném vzorku a samozřejmě funguje. Dokonce je tam ta lepší, "Enhanced". Šlo mi o to, co nejvíce se přiblížit Dispre a přitom mít možnost nastavitelné kompenzace.
Citlivost na parametry součástek je velká - to je dáno principem zapojení, to jsem neřešil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 14:57:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Z toho obrázku se ta chyba jaksi nedá určit Very Happy
Ale u PSpace je to zjevně o dost vyšší, jak se dá nastavit přesnost výpočtu bohužel nevím, neví někdo Question je to PSpace 9.2.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 3 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist