Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dežo Ursíny

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Osobnosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 06:04:53    Predmet: Dežo Ursíny Odpovedať s citátom

V poslednom čase ho dosť točím a povedal som si že by nebolo odveci ho tu spomenúť, lebo osobnosťou určite bol. Mne sa najviac páčia jeho veci kde sú Štrpkove texty. Niekomu sa to po hudobnej stránke môže zdať trochu monotónne, ale podla mňa je v tejto hudbe tak dokonale vystihnutá atmosféra k zaujímavým textom, že to už snáď ani lepšie nejde. Nemám úplný prehlad o celej jeho tvorbe - mám zatial len dve LP (Momentky, Zelená), jedno CD (Modrý vrch) a dva albumy na kazete (Do tla, Bez počasia), ale určite si chcem ešte niečo dokúpiť. Ak niekto máte nejaké tipy na ďalšie zaujímavé albumy, sem s nimi. Zatial uvažujem o albumoch Nové mapy ticha a Na ceste domov (zatial iba v MP3). Jeho prvotiny spievané po anglicky ma až tak neoslovujú.
Rád by som si prečítal nejaké postrehy aj od ďalších ludí, teda ak ho tu niekto počúva, ale predpokladám že áno, keďže je to určite zaujímavá a celkom kvalitne nahratá muzika.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 06:36:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám od Deža CD "Pevnina detstva (1978)".
Monotónny Dežo určite nie je. Myslím si, že je to ojedinelý zjav na slovenskej scéne. Je to krásna hudba aj texty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 09:45:19    Predmet: Legenda Odpovedať s citátom

Dezo je ikona resp. legenda slovenskej hudobnej sceny. Ovplyvnil kazdeho, kto u nas za nieco stoji, coho najlepsim prikladom je asi Seban.. Popisane o nom bolo toho dost, vyborne su napr. Jaslovskeho knihy ("Pevniny a vrchy"). Jeho starsie anglicke tvorive obdobie tiez velmi nemusim, ale to neznamena, ze by bolo slabe. Naopak, v tedajsej dobe ohuroval nielen u nas, ale aj v zahranici. Predovsetkym v Prahe sa jeho kapela Beatman stala na hudobnom festivale "bombou". So Strpkom vytvoril neprekonatelnu dvojicu. Ich albumy su klenoty, kde Strpkove basnicke texty vdaka Dezovej hudbe a spevu su lahsie stravitelne a spolu tvoria dokonalu symbiozu. Cela jeho diskografia vysla uz aj na CD a momentalne je za "babku" k dostaniu v kazdom lepsom kamennom obchode s hudobnymi nosicmi.. Tip: v ZA predajna Artforum a v BA Hummel Music shop, kde som naposledy videl jeho posledny album "Pribeh" za 120,- Sk, ktory mnohi povazuju spolu s Modrym vrchom za jeho najlepsi. Najdeme na nom takych muzikantov ako Rozsa, Seban, Fratrik, Filip... navyse je velmi dobre nahrany. Vyborne su aj "Nove mapy ticha" "4/4" , "Na ceste domov" "Pevnina detstva" ci "Ten isty tanec" Je len skoda, ze Dezovu tvorbu pozna len malo ludi, ale to by uz bolo pisanie na inu temu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 13:01:10    Predmet: Odpovedať s citátom

nemáte taky něco z jeho začátků ?? Kdy jako jeden z Beatmens přijel "ohurit" Čechy na prvním beatovém festivalu ? Např. z toho festivalu vyšlo LP (bohužel nemám).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi júl 18, 2008 06:04:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Hopp: Ten Príbeh si pôjdem pozrieť - za ten peniaz nemám nárok zaváhať Smile .
Kedy si tam ( u Humella) bol?
Inak s toho Beatmena mám tuším niečo na platni - ak si dobre pamätám tak sa to volá Beatová horúčka (?). Už som si ju velmi dlho nepúšťal - je to kompilácia od rôznych interpretov z čias môjho ranného detstva.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi júl 18, 2008 08:18:26    Predmet: Pribeh Odpovedať s citátom

J: u Hummela som bol minuly tyzden, predpokladam, ze to tam este urcite budu mat. Z cias Beatmana a Soulmena vysl CD, ktore bolo sucastou Jaslovskeho spominanej knihy Pevniny a vrchy. Su na nom tiez skladby, ktore boli nahrate v rozhlase, prevazne so Strasserovymi textami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 05:30:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Hopp: Takže u Humella to už nemali, tak som bol pozrieť k Horákovi, tam to mali za 200 Sad . To som samozrejme nebral, keďže som bol duševne nastavený na nižšiu sumu, ale cestou domov na napadlo nakuknúť do hudobnín pri Tescu a tam to mali za 127sk, Takže Príbeh je už doma a čaká už len na vhodný čas aby zahral.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 07:43:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám nejraději Provizorium - jeho 1. sójové album zpívané ještě anglicky a natočené v Praze s polovinou kapely Flamengo jako na Kuřeti v hodinkách. Hezký art-rock. A potom Zelená s Tisíc izieb, ikdyž tam musím "neslyšet" ty elektronické bicí 80. let.
_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 09:07:35    Predmet: Odpovedať s citátom

manicka: Tie "elektronické bicie" tiež nemusím, ale na druhú stranu som ich počul u niektorých interpretov aj v horšom prevedení (to mi už trhá žily).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pato
Hifi obsluha


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 22:09:41    Predmet: Pre všetkých, ktorý túžia spoznať no hlavne počúvať Deža Odpovedať s citátom

V piatok 28.11.08 vyšlo tretie vydanie knihy Mariana Jaslovského Pevniny a vrchy. Ja som ju dostal za skvelých 328 Sk v Martinuse. Kto ma záujem nech po nej čapne, kto čo i len trošku váha nech objednáva okamžite. Nie som síce ani agent Mariana Jaslovského, ani nepracujem pre Martinus, ale posledné vydanie sa rýchlo minulo a ja čakám na tuto knižku už pár rokov.
_________________
"Deň tíško začína...
A v purpurovej žiare brieždenia
zhárajú vtáci,
vtáci,
najkrídlatejší z tvorov."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Heliopolis
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2010
Príspevky: 3
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ne január 17, 2010 20:05:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Mám od Deža CD "Pevnina detstva (1978)".
Monotónny Dežo určite nie je. Myslím si, že je to ojedinelý zjav na slovenskej scéne. Je to krásna hudba aj texty.



Slimák, nepredáš mi to CD "Pevnina detstva"? Dobre zaplatím, ak je CD v slušnom stave. V prípade záujmu ma kontaktuj na: heliopolis@zoznam.sk
Vďaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 08:12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

CD je vo VEĽMI slušnom stave, pretože vždy obsah skopírujem do PC a hrám z PC, teda CD je hrané max. dvakrát.

Ale nehnevaj sa, nepredám, je to dobré CD, nechcem sa ho zbaviť. Ani za žiadne peniaze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Heliopolis
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2010
Príspevky: 3
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 21:17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Slimák,

škoda, že nepredáš, chystal som sa Ti ponúknuť 200 eur. Vidím, že si správny "dežofil", presne ako ja. Ani ja by som to veru nepredal.

Všetko dobré prajem a ostávam s pozdravom.

heliopolis@zoznam.sk

PS: Nevieš mi dané CD (originál) niekde zohnať? Prípadne mám na výmenu výborne zachovanú LP Momentky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Guru
Hifista


Založený: 22 apríl 2007
Príspevky: 246
Bydlisko: B.B.

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2010 06:49:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar fanúšikovia Ursinyho. Dežo patrí na prvé miesto aj pre mňa. Mám od neho všetky albumy na CD aj LP, chýba mi len album Provisorium na LP, ak by ste niekto mali na predaj, budem rád. Začínam mať rád aj jeho staršiu tvorbu pred Provisoriom, je to trochu z iného súdka, ako neskoršia tvorba, ale nájde sa tam pár skvelých vecí.
Dežova tvorba je vnímaná ako značne depresívna, aspoň moje okolie ju tak často hodnotí, sčasti im dávam za pravdu, ale je to skôr vec vnútorného postoja a rozpoloženia duše. Bol to skvelý hudobník a skladateľ a stále mi má jeho tvorba čo povedať.

_________________
Kutil domáci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2010 07:48:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To Heliopolis - nepredám ani za 20 000EUR Smile Nie som zaťažený na peniaze.

Mne sa Dežova hudba páči, ale nie som žiadny "dežofil", CD som kúpil úplne náhodne už veľmi dávno a žiaľ neviem, kde sa dá momentálne zohnať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Heliopolis
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2010
Príspevky: 3
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2010 19:09:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Neboj sa, ani ja nie som zaťažený na peniaze, len som zúfalý z toho, že predmetný album už celé roky nedokážem nikde nájsť. A mrzí ma to o to viac, že pred cca 8 - 12 rokmi sa pod ním doslova prehýbali regály (napr. v dnes už neexistujúcom bratislavskom Bontone). Nuž, je to tak - keď človek príliš dlho otáľa nad niečím, čo sa mu páči a čo by chcel. Azda ešte niekedy v blízkej budúcnosti vyjde jeho reedícia (vydavateľstvo Forza má údajne vydať celý komplet), no hovorí sa, že dedičia autorských práv na Dežove nahrávky nechcú nateraz povoliť reedície, asi kvôli nejakým právnym prieťahom, neviem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jibu
Hifista - pokročilec


Založený: 23 február 2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 16:11:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Dle mého skromného názoru se nikdo lepší na česko slovenské scéně neobjevil pro mne v tomto regionu naprostá jednička.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Ne marec 10, 2013 16:13:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Takí Soulmani sú podla mňa 100 krát lepší ako Beatles: http://www.youtube.com/watch?v=EtoN3T7A5wY

Deža síce nepočúvam, ale napr. táto sa mi páči a Štrpkove texty sú výborné: http://www.youtube.com/watch?v=mSc0UxFyENI

Odporúčam tiež dokument Momentky.

_________________
......Casea Deneb, DRC Preamp, DSP PA2, DPA 380, 2way OSWG, SW 15''
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: St marec 27, 2013 20:08:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam od Deža skoro vsetky albumy...
Najviac sa mi paci Modry Vrch---Hudba Ursiny / Texty Strpka
LP Rok 1981
CD Rok 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: St január 29, 2014 17:51:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Velky clovek a vynikajuci hudobnik..
http://www.youtube.com/watch?v=psvGbWhhm7c
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Št máj 05, 2016 18:30:11    Predmet: Odpovedať s citátom

BIG BEAT de LUXE - lekcia DEŽO URSINY

https://www.youtube.com/watch?v=k5L4p-l0r98
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Osobnosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist