Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Strážci stále živého plamene

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St december 20, 2006 10:49:05    Predmet: Strážci stále živého plamene Odpovedať s citátom

Petr Hapka, Michal Horáček : Strážce plamene
Dlouhý porod, o to větší radost z dítěte.

Moudře uměřený, múzami stokrát zlíbaný Horáček. Takového nezkazí sebevětší peníze.

Geniální skladatel Hapka, s vědomím konečnosti lidského života rozhazující své melodické perly plnými hrstmi. Takového nepředělá žádná lidská sláva.

Průsečíkem obou je NĚCO. To něco je hřích poslouchat jako kulisu. Zaslouží si TO nejlépe dobrá sluchátka, vyžehlenou bílou košili, sklenku dobrého vína a soustředěného posluchače. Takovému může být 15 i 50, oba si v tom NĚCO najdou. Lze se ponořit do nálady, bez soustředění na text či hudební detaily. Lze poslouchat jako poezii, doprovázenou nerušícím hudebním doprovodem. Lze vypustit básně a kochat se jen melodií. Vždy to bude stát za to.

Je hřích slyšet TO nejdřív jako součást hudebního klipu. Nechte vlastní fantazii, ať si ke slovům a tónům najde vlastní obrazy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
robo43
Hifista - pokročilec


Založený: 29 marec 2007
Príspevky: 258
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2007 11:23:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlas, počúvam to každý deň...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2007 19:43:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Neznám tuto desku, ale vžy mi v minulosti vadily na těchto spojeních interpreti. A když to, nedej Bože, odspívá samotný pan Hapka, je to spíš k smíchu než bráno jako seriózní kus.

Stučně řečeno, hudba? Možná. Text, jako báseň super, ale zpěv, otřes!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2007 21:39:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tak, strážce plamene mě taky velice oslovil, no a když už tu nakous Kuba ty interprety, zkusím k nim napsat nějaký svůj komentář:

1/ První noc v novém bytě
Z rádia už trochu ohraný song, mě moc nezaujal, spíš takový průměr alba. Na můj vkus v tom textu nenacházím moc rýmu, přijde mi takový odfláknutý/nedodělaný

2/ Otevřete okno ...
Ač Landu moc nemusím, tak tahle píseň mu skvěle sedla a patří mezi mé nejoblíbenější, strašně se mi na ní líbí doprovod, jak ty struny krásně "vržou" Very Happy

3/ Kdo by se díval nazpátek
Hana Hegerová mívá na deskách H&H vždycky silné písně, tady dostala nejkratší song alba, podle mě trochu škoda. Hezké, ale rychle se oposlouchá

4/ Strážce plamene
Přiznám se, že člověka co to zpívá neznám, nevím kdo to je a kam jej zařadit. Jeho zpěv mě nějak moc v této písni neuchvacuje, normální průměr

5/ Vidoucí ale neviděná
Jako předešlá, podle mě jedna ze slabších písní, taková "o ničem"

6/ Neodolatelná
Óóóó. No jedna z mých nej. Nohavica s jeho drsným hlasem, zpívající až s "mikrofonem v krku". Píseň má skvělou atmosféru, text i aranžmá

7/ Na hotelu v Olomouci
Šanson jak má být, tady se Hapka prvně pouští do "zpěvu", ovšem v poloze která mu podle mě sedí nejlépe, pouze zpívá "ná-ná-nana-ná-ná-ná-ná" takovým tím "hospodským sborem". Paráda

8/ Díkůvzdání
Už jsem psal že toho landu moc nemusím, tohle je zrovna ten případ

9/ Sněžná sova
Krásná jemná píseň, hezky vystupňovaná, nějaké ty zvraty. Jo, todle můžu. Nenudí.

10/ Nemůžeš usnout
Hapka. Tuto píseň znám už z alba "Michael Kocáb - Za kyslík", kde mi teda přijde Xkrát lepší, tady bych to asi viděl jak píše Kuba ...
Navíc vydávat několikrát to samé, to mě dosti irituje. Viz desky Nohavicy.

11/ Hlava kance
Pěkná píseň k jazzově-klubovém podání, opět pro mě neznámý interpret Szidi Tóbias. Pěkná tečka na závěr hezké desky.



Jak tak na to koukám, tak se mi líbí asi jen 1/2 desky. Ale i tak ji řadím k tomu lepšímu, co tito dva pánové, H&H, vytvořili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2007 10:01:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava
Honzo, poslechni si to ještě jednou a oprav si interprety... Hammer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2007 10:14:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ha! Koho jsem netrefil?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2007 13:16:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava
1. První noc v novém bytě (Kirs + Noha)
2. Otevřete okno... (Landa, Basiková)
3. Kdo by se díval nazpátek (Hegerová)
4. Strážce plamene (Segrado)
5. Vidoucí...(Kirschner)
6. Neodolatelná (Noha)
7. Na hotelu v Olomouci (Tóbias)
8. Díkuvzdání (Landa)
9. Sněžná sova (Kirschner)
10. Nemůžeš usnout (Hapka)
11. Hlava kance (Segrado)

Nic si z toho nedělej, zlomyslní autoři věděli, proč jmenovitě neuvádějí interprety u každé skladby. Zmátlo to hodně lidí. Já jsem dlouho váhal, zda 5. zpívá Jana či Bára. Jinému než Hapkovi by asi Basiková křoví nedělala. Mě jen dostal(a) ta Szidi Tóbias v Hlavě kance Rotfl

PS : Díkuvzdání? Pro mne jeden z vrcholů alba. Landu - buditele národa - taky nemusím. Škoda, že mrhá zhůry daným talentem na své "valčíkoidní" spasitelské marše. Někdo holt nedostane rozum ani v padesáti. Jeho problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2007 15:35:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, no já právě psal, že nevím kdo je Szidi Tóbias, ale přiznám se že jsem myslel že to je chlapské jméno Laughing
A pak tedy kdo je i ten Segrado?

Ale jinak UF, už jsem myslel, že jsem se nějak silně sekl Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: St apríl 11, 2007 07:17:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Szidi Tóbias - slovenská herečka a speváčka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo43
Hifista - pokročilec


Založený: 29 marec 2007
Príspevky: 258
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št apríl 12, 2007 00:12:26    Predmet: Krecek Odpovedať s citátom

Dikuvzdani naj skladba na albume spolu so sneznou sovou. Co mate proti Landovi??? Mam jeho vsetky albumy a myslim ze ma zaujmave melodicke skladby v ktorych spieva o vela veciach z realneho zivota staci sa len zapocuvat.Skratka jeho piesne maju ako sa hovori gule !!! Nie ako tie sracky ktorych je cesky a slovensky trh presyteny.Strazce plamene je vynikajuci album v ktorom exeluje Landa a velka vdaka zan patri urcite aj p.Hapkovi ktory podla vas nevie spievat no podla mna vie a robi to dobre.Je to jeho jedinecny styl ktory vedia ocenit len ludia ktory trosku hudbe a umeniu aj rozumeju.Jeho skladby nie su len o speve ale hlavne o preciteni a umeni...o umeni vobec nieco take vytvorit... Pekny vecer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Št apríl 12, 2007 08:41:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Já proti němu mám de facto jen to, že je to fašistický kretén, který kvůli zachování popuparity a prodejnosti svých alb tuto svou vášeň, která je pro každého jen trochu normálního člověka naprosto nepřijatelná, trapně zapírá a zkrývá za ubohou sektičku Ordo Lumen Templi, která má nejen gramaticky špatný název, ale je to směs infantilnosti, trapnosti a povýšenectví k zblití. Jinak je to celkem fajn kluk.....

Jen tak pro zozšíření obzorů:

http://www.reflex.cz/Clanek20890.html

http://www.reflex.cz/Clanek20319.html

O čem zpíval Orlík, co se obloukem snaží popsat v Krysař se tady radši ani
nebudu rozepisovat, neboť je to všeobecně známo. Tak, jak se projevuje Daniel Landa se, podle mého názoru, nemůže projevovat zdravý a normální člověk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo43
Hifista - pokročilec


Založený: 29 marec 2007
Príspevky: 258
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št apríl 12, 2007 15:04:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravdupovediac nikdy som si nepreveroval v akej sekte, akeho nabozenskeho vyznania atd. je ten ci onen spevak, spevacka ktorych sa mi pacia piesne a pravdupovediac ani ma to nikdy nezaujmalo.Staci ked ma oslovy ich hudba a ostatne ma nezaujma.Na svete je vela hudobnikov roznych vierovyznani, ktory su v roznych "sektach" a i napriek tomu su uznavany a pocuvany.Hudba je podla mna o niecom inom nie o starani sa do ich sukromia a presvedcenia.Tato diskuzia je o CD strazce plamene.Nech je kazdy uprimny kto tento album pocul a nech povie ci je c.8 dikuvzdani - D.Landa dobra pesnicka alebo nie.Mna oslovila hned ked som ju pocul prvy krat.Mam klamat a povedat ze je nanic len preto ze je Landa v nejakej "sekte"?Naozaj ma to nezaujma.Ta piesen je super.Kazdy ma narok na svoj nazor a samozrejme akceptujem aj ten vas...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Št apríl 12, 2007 15:34:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa
Robo43

Ač se věcně kloním k názoru Hasňovu, Robo má pravdu, odbíháme od tématu. Tato je diskuze o CD Strážce plamene. V dalších komentářích k D.L. prosím pokračujte zde :http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=13545#13545, děkuji.

ad Díkuvzdání) H+H moc dobře věděli, proč to nechali zpívat jeho. Neznám v ČR zpěváka, který by tomu dal tak silný náboj. Zde má Landova schopnost rozpálit a dojmout sám sebe pozitivní vyústění Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist