Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Jaký zesilovač k 16 ohmovým Tesla repro?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Wyvern
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2008
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ne august 03, 2008 11:55:51    Predmet: Jaký zesilovač k 16 ohmovým Tesla repro? Odpovedať s citátom

Jsem v situaci, kdy mi pomalu ale jistě odchází starý koncový zesilovač a poohlížím se po novém řešení. Zdroj zvuku je u mě počítač se zvukovkou ESI Juli@, repro jsou docela solidní Tesly s impedancí 16 ohmů. Na 99% jde o typ ARS 840. Otázka je nastolena v nadpisu threadu: jaký vybrat nový zesilovač?

Navíc v rámci výběru nového řešení uvažuji i o případných aktivních studiových monitorech v rozmezí zhruba 10 až 20 tisíc za pár. Mělo by to smysl nebo je to zbytečné plýtvání financemi? Hudbu poslouchám výhradně u PC, netvořím.

Jako nejlevnější řešení mi byl zatím doporučen Technics SU-V40 na http://www.hifi-bazar.cz/zesilovace.htm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne august 03, 2008 12:51:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyhle bedny hrajou vcelku příjemně, ale vejšky jsou docela v prdeli. Jestli zesilovač, tak čistej koncák bez blbin... Ty levný monitorky budou mít lepší středovejšky. Budou kompaktnější a vypadat trochu k světu, asi bych šel do novýho. (A nemysli si, že Teslu nerad, doma zatim poslouchám na ARS944) Nový monitorky např. http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=88101 - takový pěkný použitelný bedničky k PC.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wyvern
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2008
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ne august 03, 2008 13:15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo! Tak přesně tydle ADAM mám vybraný jako hlavní favority! Cool Hned vedle Tapco S8. Stále jsem zatím ale ve stádiu schromažďování informací... Nicméně hlubší diskuze o monitorech by tu asi byla trochu offtopic - každopádně díky za ujištění mého potenciálního výběru!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne august 03, 2008 15:28:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Přikláním se k novému aktivnímu řešení. Třeba Dynaudio Acoustics BM5A nebo Tannoy REVEAL 6D. Poradí jistě Cough. Ten Technics by byly vyhozené prachy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po august 04, 2008 10:44:26    Predmet: Zesilovač Odpovedať s citátom

těch 16 Ohmů je výhoda z hlediska tlumení- Nechá se použít každý polovodičový zesilovač, elektronkový jenom pro tuto impedanci. Samozřejmě výkon odevzdaný do repra bude 4 x menší, než do 4 ohm
To znamená zvukově -6 dB Pro domácí poslech to nemusí být taková nevýhoda. Technics jsou zesilovače především spolehlivé, zvukově trochu horší. Ať už tento, nebo jiný doporučuji před koupí vyzkoušet se svou oblíbenou a naposlouchanou skladbou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist