Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Klasická (vážna) hudba - čím začať ?
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
587sk
Hifista


Založený: 19 december 2006
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2008 19:56:10    Predmet: Klasická (vážna) hudba - čím začať ? Odpovedať s citátom

Poprosil by som o radu,
čím (kým) začať,
pri počúvaní klasiky.
V tomto smere som zatiaľ analfabet.

Niečo ako napr. toto:
http://www.youtube.com/watch?v=DsXLfnVuj30&feature=related
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2008 20:32:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslouchej, co tě chytne 587.
Anebo ti nabízím časový průzkum. Začni např. renesancí, pěkně provedenou v pěveckými sbory. Rané baroko Henriho Schutze v provedení chlapeckého sboru. Buxtehude, Pachelbel, Albioni, Vivaldi. Concerti Grossi. Různé lehčí koncentartní věci Bachovy. Taneční italské, francouzské a anglické suity. Mě osobně papá Haydn nepřinesl nic přelomového, ale byl učitelem Beethovenovým. Po nějakém čase tě klasicismus přivede k romantismu ruských autorů. I Vágnerovy písně doprovázené klavírem.A tak dále až po House music. Wink
A pak se vrátíš k tomu, co se ti líbí. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2008 22:18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

začni Beethovenovou 2. symfonií. na mě to zabralo 100%.
Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2008 22:52:05    Predmet: Odpovedať s citátom

587sk
Poledouris-cokoliv,Orff-Carmina Burana,Liszt a Vivaldi-u nich se dá sedět hodně dlouho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St august 06, 2008 07:08:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Každá rada drahá. Představ si, že by ses tak zeptal u rocku (a dodal třeba, že posloucháš Helenku Vondráčkovou Smile ). Každý asi bude mít sklon poradit ti něco, na čem začínal sám nebo co se mu zrovna líbí. A tobě to nemusí vůbec pomoct. Kdybych ti tak radil za sebe já, asi by to špatně dopadlo. Smile

Možná je pro začátek nejlepší naladit si rozhlasovou stanici, která hraje vážnou hudbu. A když zaslechneš něco, co se ti líbí, běž za tím, případně za hudbou toho autora, období, nebo hledej, co hrajou stejní muzikanti. Zkrátka stejně, jako jsi to dělal zatím u jiné hudby. Výborné je mít někoho zkušenějšího, kdo poslouchá s tebou, může ti něco půjčit nebo tě vzít na dobrý koncert.

Časem zkus určitě nějaký koncert - ale zjisti si dobpředu, do čeho lezeš. Smile Tj. co tam budou hrát a kdo to bude hrát.

A koneckonců, hudba, která se probírá tady, většinou není nijak zvlášť náročná a podle všeho se nějakým lidem, kteří sem chodí, líbí. Nějaké symfonie od Beethovena, Čajkovského nebo Šostakovičova Leningradská přece nejsou jen pro nějaký úzký kroužek zasvěcenců.

Podle tvojí ukázky hledáš něco dojemného se španělskejma rytmama - v tom případě můžeš zkusit něco od Ravela. Smile

A často prý lidi začínají na (obzvlášť pozdnější) romantice: Grieg, Richard Strauss, Orff, Rachmaninov, Čajkovský, Rimskij-Korsakov, Liszt apod.

A nezapomeň, že nemusí jít o nic velkolepého. Já měl třeba vždycky blíž ke komorní hudbě.

Hlavně se při tom všem do ničeho nenuť a nezkoušej ze sebe dělat něco, co nejsi. Smile

Asi jsou to většinou kecy, tak mě ber s rezervou.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St august 06, 2008 07:47:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Vítej 587čko v tomto koutku.
S radami je to opravdu těžké, každý je jiný. Efičák začal s příklady z renesance a baroka, ale třeba já jsem, když jsem začínal, nad vším starším než romantismem prskal.

Posloužím jen příklady, jaké kousky zaujaly mé kamrády, když jsem jim je pouštěl:

Šostakovičovy kvartety (třeba 3.) a 5. symfonie
Ravelovo Bolero
Janáčkův 1. smyčcový kvartet
1. preludium z Temperovaného klavíru JS Bacha
Svity pro cello JS Bacha
Rachmaninův 2. a 3. klavírní koncert (to mnoho lidí nadchlo po filmu Rachmaninov)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St august 06, 2008 11:32:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Já začínal (asi tak v 10 letech) na Čajkovského houslovém koncertu s Oistrachem a na 6. symfonii "Patetická". Pak jsem jako děcko objevil b - moll klavírní koncert č.1 Čajkovského a poslouchal jsem to až do zničení LP desky), pak jsem přešel k Mozartovým houslovým koncertům (opět staré LP desky s Davidem Oistrachem na gramofonu tesla Very Happy ). Jako decku se mi také hned od počátku moc líbila Dvořákova - 9. symfonie "Z nového světa".
Zato se mi jako děcku vůbec nelíbila opera (připadala mi desivá a nepřirozená, jakoby ty zpěváky trápili na tortuře) no a ted na opeře visím každý den min. 2 hodiny.
Zajímavé je, že to byly všechno LP desky co koupil před 30 lety můj otec který hudbu neposlouchá, nicméně já diky tomu přičichnul k hudbě. Asi tak od těch 10 do 17 let jsem znal jenom těch asi 20 LP desek a poslouchgal jsem je pořád dokola (tehdy nebyly CD nosiče). Nechce se mi věřit že už je to vic jak 20 let starý příběh Surprised
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 06, 2008 12:17:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Je samozřejmě možné začínat na všeobecně populárních skladbách, které se líbí na první poslech a bez větší námahy, ale já si nemyslím, že je to vždy dobrá cesta. U mě to rozhodně nefungovalo. Nejsnazší je začít v raném dětství, ale ne vždy jsou k tomu podmínky.

Souhlasím s tím, co napsal Petr Olmer na svém blogu, že oblíbit si vážnou hudbu je otázka osobního rozhodnutí. Prostě si jednoho dne člověk řekne, že chce, aby se mu ta hudba líbila (ne všechna pochopitelně) a začne na tom pracovat. Jen tak samo od sebe samospádem se to nepodaří. Dobré je si o věci něco přečíst, aby člověk získal základní přehled o hudbě jednotlivých období a klíčových tvůrcích. Pak ochutnat z každého období něco a pokračovat tam, kde to člověka nejvíce zaujme. Ale pozor, nedat na první dojem. Dobré je také chodit pravidelně na koncerty (nejlépe na hudbu, kterou člověk zná z nahrávek). No a pak, řekněme po 2 letech snažení, najednou člověk zjistí, že se mu ta hudba opravdu líbí a nemůže bez ní být. Very Happy

Konkrétního doporučení se ode mě nedočkáš, protože si myslím, že takové rady jsou vždy kontraproduktivní.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 12:11:22    Predmet: čím začít Odpovedať s citátom

Jednoznačně Alfred Schnittke Piano Quintet. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 12:15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mancube, Kryton měl pravdu: nejsnazší cesta nemusí být vždy nejlepší. Nehledejme nejmenší společný jmenovatel. Zkusme jít rovnou k jádru pudla. Co takhle John Cage 4:33? Cool
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 14:18:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší asi fakt začít tim rádiem a pak trapně laicky popsat, co se Ti asi líbí. Já bych za sebe řek, že mám rád klídek s pomalejma smyčcema, ale občas náladu na pořádnou heavy-vážhou nakládačku Laughing Rotfl
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 14:31:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Nejlepší asi fakt začít tim rádiem a pak trapně laicky popsat, co se Ti asi líbí. Já bych za sebe řek, že mám rád klídek s pomalejma smyčcema, ale občas náladu na pořádnou heavy-vážhou nakládačku Laughing Rotfl


Takže doom metal? Laughing

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 14:44:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem se dneska koukal na DVD Death Is Just Beginning - je to plný metalovejch klipů. Jedno z toho byl nějakej pseodo-gothic-metal, ovšem nebyla to sračka jako Nightwish, to byla promakaná operetka Laughing

No, trochu mimo, ale s trochou představivsti v nějaký tý vážný hudbě trochu metalovýho feelu najdete. A vo tom to je! Je to taky o náladě a když je nálada vraždit, puste si aspoň Osudovou, když ne něco tvrdšího.

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 15:33:53    Predmet: Re: čím začít Odpovedať s citátom

Mancubus napísal:
Jednoznačně Alfred Schnittke Piano Quintet. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


tak to naozaj neviem, aj ked Schnittke je velmi fajn Laughing

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 15:36:35    Predmet: Vážná hudba - čím začít ? Odpovedať s citátom

Jde skutečně o to, co dnes posloucháš. A klidně bych začal tím popíkem v dobrém slova smyslu, kdy například Sarah Brightman je úžasná. Až narazíš v její Best of Classics třeba na "La Luna" tak jsi se již probojoval bezbolestně k Rusalce, Andrea Bocelli a jeho přátelé může být další stupínek, do pytle bych neházel ani Nightwisch (pro jednoho sračka, pro druhého ne), rád si přehraji Loreenu McKennitt a Tarju Turunen, Bachovu Malou noční hudbu, atd...
Jenom nezačínej silvestrovským rozhodnutím že ode dnes posloucháš jen vážnou hudbu, to by nikam nevedlo. Nenuť se do něčeho co se ti nelíbí, co tě se.., jenom proto aby byl IN, nebo proto, že ti to doporučuje IN. Tudy cesta nevede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 15:54:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem zvědavý, jak si ty rady přebereš. Cool
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xvlk
Hifista


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 190
Bydlisko: Praha+-50km

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 17:42:46    Predmet: Re: Klasická (vážna) hudba - čím začať ? Odpovedať s citátom

587sk napísal:
Poprosil by som o radu,
čím (kým) začať,
pri počúvaní klasiky.
V tomto smere som zatiaľ analfabet.

V zapadnim svete existuji prirucky doplnene souborem kazet nebo
CD, napriklad toto:

Listener's Guide to Classical Music: An Introduction to the Great Classical Composers and Their Works. Kenneth McLeish. Harrow Essex: Longman, 1986.
REF ML 100 M33X 1986
Consists of short articles about the lives and works of selected composers and about "main instrumental groups." Covers music written between 1650 and 1960 in the USA and the UK.

_________________
Avg(uš**2)=4kTRgammaDeltaf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xvlk
Hifista


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 190
Bydlisko: Praha+-50km

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 17:44:44    Predmet: Re: Vážná hudba - čím začít ? Odpovedať s citátom

aleska napísal:
Bachovu Malou noční hudbu,

Tu bych take rad slysel, nejlepe s Hereweghem, jake ma BWV?

_________________
Avg(uš**2)=4kTRgammaDeltaf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
587sk
Hifista


Založený: 19 december 2006
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 19:44:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozerám že ste sa celkom hojne zapojili, dík.
Ja si to už nejak preberiem.
Tie svoje veci dokola počúvať nechcem
a moj vkus a nároky sa tiež postupne menia.
Mám čo objavovať a to je dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 20:13:59    Predmet: Re: Vážná hudba - čím začít ? Odpovedať s citátom

xvlk napísal:
aleska napísal:
Bachovu Malou noční hudbu,

Tu bych take rad slysel, nejlepe s Hereweghem, jake ma BWV?


Herreweghe jezdí v BMW? To se mi nezdá. Cool

A když byla řeč vo tý Sáře Brajtmenový, když si poslechneš jednu instrumentálku vod Blind Guardian, budeš mít zmáknutou i Novosvětskou - a neméně dobře. Než se pustíš do SMetany, najdi si sólový elpíčko od kytaristy Acceptu. Taky tam má s vohromným citem vodehranou Moldau. Na Brahmse a Stravinskýho byl zase vodborník Rick Wakeman, voplať mu to pánbů na dětech.

Nic ve zlým, ale když s tím xvlk tak natvrdo začal, nemohl jsem se nepřidat. Je to jen takové škádlení.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2008 11:46:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Od BACHA?? Tu neznám Very Happy .Ale nic vždyť je to sranda,každý se občas ukecne,ne.

S těmi zpopularizovanými verzemi bych to ale nepřeháněl,smrdí to někdy kýčem.Možná stačí protočit několik solidně nahraných výběrů z ,,klasiky'' a vnímat na co člověk zpočátku zabírá a pak se držet stopy.
Já začínal už ve školních lavicích na osvědčených držákách:A.Dvořák9. ,Smetana Má vlast.Pak mě uhranul Čajkovského2.klavírní koncert B moll a už to fičelo. Mozart,Bach,Beethoven.Později Rachmaninov a další až po nějaký ten minimalismus,ale soudobou vážnou tvorbu ještě těžko koušu Very Happy .
Hodně mi pomáhál i poslech FMstanice Vltava,myslím,že dodnes hraje slušně.
Taky jsem si pořídil takovou knížečku: Stručné dějiny evropské hudby ,což si myslím pro snažší orientaci není vůbec špatné.Jsou tam i odkazy na stěžejní díla jednotlivých období a dá se podle toho čmuchat a zkoušet.
Aspoň pro začátek.
No už jsem tady asi nabrebentil dost a hlavní slovo by tady měli mít asi větší znalci a odborníci na vážnou hudbu,než jsem já... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2008 18:49:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Korysi, pro jistotu: ten můj minulý příspěvek byla legrace. Snad to bylo jasné. Smile
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2008 21:03:24    Predmet: Odpovedať s citátom

humpfe,
doufám,že jsem do nikoho nezajel,taky jsem to bral jako legraci a vůči znalostem některých z Vás,ve vážné hudbě kovanějších,mohu zatím i ve svém 40.roku jen smeknout.(viz. jiná ,vážnější'témata o této hudbě.)

_________________
USHER V-601,DENON PMA1500AE,Marantz CD-67SE,KimberKablePBJ,2x4PR
Tak oblečtě si dresy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So august 09, 2008 09:41:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tys neřekl špatně nic, já se jen bál, jestli jsem byl srozumitelný. Smile Občas se člověk diví.

PS A pokud jde o mě, nech na hlavě.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po august 11, 2008 15:13:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli dovolíte, klasický koncet klasické hudby Smile. měl tyto části.
1) Sonáta
2) koncert
3) Symfonie

Jde o to, aby se posluchač připravil. S vyspíváním posluchače je to podobné - když se podívám na svůj vývoj poslechu
jsem zatím někde mezi 1 a 2. Co se období týče přes baroko (Vivaldi, Marcelo).... momentálně nakukuju mezi romantiky ( Dvořák, ale třeba taky Korngold)
třeba se někdy prokoušu k těm symfoniím. Občas si odskakuju do Jazzu Smile
Nejsem žádný odborník, ale když mám možnost slyšet špičkovou nahrávku na cd, nebo méně špičkového interpreta naživo, volím zpravidla naživo- a jen zřídka kdy lituju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po august 11, 2008 15:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo a ještě něco- důrazně varuji před různými levnými výběry z klasiky, kterých jsou plné supermarkety. Je sice několik výjimek, ale většinou jde o interprety i nahrávky horší, než druhořadé. Špatná interpretace dokáže odradit ( velmi )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Chu-To
Nádejný hifista


Založený: 09 júl 2008
Príspevky: 71

PríspevokZaslal: Po august 11, 2008 18:08:43    Predmet: Odpovedať s citátom

qwertz

Naposledy upravil Chu-To dňa Št apríl 01, 2010 13:45:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 13:54:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Na rovinu napíšu, že se necítím v pozici doporučovat něco konkrétního, sám jsem stále hledající (a díky gramofonu a dostupným LP mám možnost poslouchat spoustu různých věcí - jediná věc mě limituje = čas a schopnost soustředěného poslechu).

Přikloním se k již zmíněnému návrhu poslouchat rádio. V dnešní době internetového vysílání a možnosti poslechu různých stanic z celého světa (včetně německa, británie, států, ...) je možnosti více než dost.

Jako konkrétní tip bych navrhl poslech dvou pořadů, které teď dává Vltava:

1. Repríza staršího pořadu hit tisíciletí, který je pro účely hledání více než vhodný. Zde je odkaz na již odvysílané pořady z internetového archivu:
http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=1768

Jako rychlý přehled s poutavými komentáři doporučuji.

2. Pořad Da Capo, který nám laikům vysvětlí (nastíní) i odbornější stránku věci.
http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=888

Korys: u Čajkovského si patrně myslel 1. klav. koncert b moll, 2. by měl být G dur. (Tuším překlep na klávesnici.)

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 15:53:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Z mých zkušeností:
- snad pro všechny Čajkovského klavírní koncert
- kdo má rád v hudbě divočinu a drama, tak Stravinského Svěcení jara, to nenechá chladným žádného alternativce nebo metalistu
- pro popíkáře Vivaldiho skoro všechny instrumentální koncerty na cokoli. To je taková melodická limonáda, která sloužila šlechtě jako doprovod k jídlu Smile Pozor neplatí pro Čtvero ročních období, to už je dílo divočejší.

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 16:07:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď jsem vyděl Čtvero ročních období nahraný se Šporclem, jestli se nepletu. Nemáte s tim někdo zkšenost?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist