Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hifi ze zahraničí
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdiá , e-shopy, časopisy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 13:01:53    Predmet: Hifi ze zahraničí Odpovedať s citátom

Asi se to tady už porůznu řešilo. Jaké máte zkušenosti s nákpem hifi v zahraničí? Mám na mysli spíš větší kousky než sluchátka: tj. přehrávače, zesilovače, bedny. Opakovaně si stěžujete na ceny a přístup českých prodejců. Jak tedy věc řešíte (pokud nejste kutilové)? Nejlepší by byly konkrétní tipy na obchody, studia apod. v dosahu z domova. Takže asi hlavně Rakousko, Německo, Polsko. A naopak varování - na co a na koho si dát pozor. Ebay můžete vynechat, to je na samostatné téma.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 13:43:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám jen pozitivní. Ochota, vstřícnost, žádné předražování. K takovému prodejci se člověk rád vrací. Negativní zkušenost v zahraničí žádnou nemám. Negativní zkušenosti mám spíš s našimi prodejci (ale jsou i světlé vyjímky, abych neházel všechny do jednoho pytle). U nás se zeptáš na cenu emailem a buď nedostaneš odpověď vůbec, anebo se ti dostane odpovědi, že je to jen na osobní jednání (eh?? takže aby se člověk táhl desítky/stovky kilometrů někam, kde mu osobně sdělí jedno číslo? proč to nejde napsat?). Ze zahraničí ti napíšou hned otevřeně co a za kolik.

Konkrétní tipy Ti ale nedám, protože mě o to několik prodejců samo od sebe požádalo. Důvod? Že prý by si čeští dealeři stěžovali u výrobce a zahraniční prodejci by z toho mohli mít potíže (takže nejen že se u nás silně předražuje, ale ještě navíc i tohle, což je teda vrchol hnusu). Jak jsem slyšel, tak tlumočím.
Osobně to ale moc nechápu v čem je problém, vždyť EU je přeci jeden otevřený obchodní prostor, tak proč bych si nemohl svobodně nakupovat kde chci?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 14:07:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za odpověď, Hlavo. Umím si stížnosti českých prodejců představit.

Určitě tu bude víc lidí, kteří mají s nákupem mimo ČR zkušenosti, které mohou pomoci ostatním.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 06:32:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm zajímavé téma i informace, Hlavo, já mám ze zahraničí zkušenosti jen se second handem.
Jinak obecně bude hledání prodejců snadná věc: Jít na mezinárodní stránky výrobce, jehož chci produkt (...com) a najít si prodejce v sousední zemi, kam jsem ochoten jet. Nebo tedy rovnou koupit na jeho eshopu, když vím, co chci. Další asi možnost je hledat v Google "jméno výrobce site:de" resp. at

Nějaké další návody, Hlavo?

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 07:57:18    Predmet: Odpovedať s citátom

No další možností je dát si inzerát na audiomarkt.de s popisem co chci koupit a oni už se prodejci sami ozvou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 08:06:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
No další možností je dát si inzerát na audiomarkt.de s popisem co chci koupit a oni už se prodejci sami ozvou.


Tak to sa mi paci, to by sme mohli zaviest aj tu ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 08:15:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Holt to za hranicemi funguje diametrálně jinak.
Co ale čekáš tady, kdy ti 5 z 10ti prodejců na email vůbec neodpoví a zbylí 4 ti napíší že to je jen na "osobní jednání" Laughing
Obrazně řečeno
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 10:02:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, jestli tu jsou všichni prodejci takový trotlové jako to, co bylo na výstavě HE u těch malejch Loganů nebo co to bylo, tak potěš. Halt, když nemaj zájem prodávat, tak ať si políběj.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 12:37:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Prodejci(naši) nemají zájem prodávat ale vydělávat! Tento "drobný" detail je odlišuje od jejich zahraničních kolegů a nám zákazníkům potom nezbývá než nakupovat v cizině.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 12:43:15    Predmet: Odpovedať s citátom

dobra zkusenost s www.soundtools.co.uk pro audio, koupil jsem tam Lavry dac. je levnejsi nez nemecky prodejce
z ciziny mam jen dobre zkusenosti
z USA jsem koupil Squeezboz www.slimdevices.com , akorat mi tam omylem navzdory zakliknuti European power cord dali americky...ale no problem v gesu jsem koupil zdroj na cr. Bylo to jako adapter na mobil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 15:13:07    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Prodejci(naši) nemají zájem prodávat ale vydělávat! Tento "drobný" detail je odlišuje od jejich zahraničních kolegů a nám zákazníkům potom nezbývá než nakupovat v cizině.


Ano, soudruzi, západní kapitalista je hodný, on nechce vydělávat. Rolling Eyes Vydělávat samozřejmě chtějí prodejci u nás i v zahraničí, v tom se neliší. Jen se oba pohybují na diametrálně odlišných trzích a tomu odpovídají diametrálně odlišné cesty, vedoucí k vydělávání. Což neospravedlňuje nedostatek komunikace ze strany českých prodejců. I když z určitého pohledu jejich tajení cen chápu - cenově jsou a budou nekonkurenceschopní a je pro ně tedy naprosto klíčové dostat zákazníka do osobního kontaktu a zmasírovat ho. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St august 27, 2008 07:55:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk>
Tak jsem to nemyslel, rozdíl je ten že většina obchodníků na "západě" obchoduje stylem "prodal jsem xy kusů ..." a většina českých obchodníků zase stylem " vydělal jsem xy peněz ..." . Tento zdánlivě drobný rozdíl zapříčiňuje poměry na které tu nadáváte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St august 27, 2008 10:30:53    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Merk>
Tak jsem to nemyslel, rozdíl je ten že většina obchodníků na "západě" obchoduje stylem "prodal jsem xy kusů ..." a většina českých obchodníků zase stylem " vydělal jsem xy peněz ..." . Tento zdánlivě drobný rozdíl zapříčiňuje poměry na které tu nadáváte.


Nějak tomu nerozumím a už vůbec nevím, jak jsi na to přišel, ale budiž. Wink Poměry, na které se tu nadává, ale zapřičiňuje něco úplně jiného a to hlavně malost tuzemského trhu a nízká kupní síla. Hezky to tu popsal v jiném threadu Alien.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pHp
Hifi obsluha


Založený: 12 marec 2007
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: St august 27, 2008 17:24:07    Predmet: Odpovedať s citátom

I obchodník na tom "nejtvrdším" západě, který (a ještě se tím blbec bude někde chlubit!) "prodal jsem xy kusů ..." místo "vydělal jsem xy peněz ..." skončí velice brzy hubou na tvrdé kapitalistické dlažbě. Ekonomika socializmu už je snad dávno přežitá. Nebo jsem něco zaspal, soudruzi? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St august 27, 2008 18:10:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Fakt je ten, že si v mnoha věcech necháváme v Čechách srát na hlavu, telekomunikace, bankovní poplatky, ...
Jenže v hifi existuje další alternativa. Nebo má někdo z vás vlastní banku, nebo si postavil mobilní telefon?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št august 28, 2008 10:32:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky z adosavadní tipy. Kutilství a second-hand bych navrhoval (stejně jako v prvním příspěvku) nechat pro jedno vlákno stranou. Obojí se snad probírá dostatečně ve všemožných jiných vláknech.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 07:04:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobře, ale jak takové situace potom řešit? Dejme tomu (příklad z praxe), že u nás přístroj XY stojí 95 tis. V zahraničí je veřejně inzerován ten samý nový v přepočtu za nějakých 67 tis Exclamation
No jo, jenže co teď, když by člověk třeba ten přístroj rád vyzkoušel a následně pokud se bude líbit i koupil? Je-li člověk hajzl, pak si jej samozřejmě u nás půjčí, zkusí, vrátí a koupí si jej v zahraničí. Co má ale dělat ten, kdo je zvyklý jednat slušně? Má kvůli tomu vypláznout o 23 tis víc? Nebo si koupit přístroj naslepo ze zahraničí? Nebo se trapně snažit těch 23 tis ukecávat? Neřeknu, kdyby to u nás stálo třeba 75, OK dá se to zkousnout. Ale takto?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 07:22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to nepříjemné, ale je to "riziko podnikání". Máš to výrazně levněji, ale s riskem. Vždy je něco za něco.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 07:27:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Dobře, ale jak takové situace potom řešit? Dejme tomu (příklad z praxe), že u nás přístroj XY stojí 95 tis. V zahraničí je veřejně inzerován ten samý nový v přepočtu za nějakých 67 tis Exclamation
No jo, jenže co teď, když by člověk třeba ten přístroj rád vyzkoušel a následně pokud se bude líbit i koupil? Je-li člověk hajzl, pak si jej samozřejmě u nás půjčí, zkusí, vrátí a koupí si jej v zahraničí. Co má ale dělat ten, kdo je zvyklý jednat slušně? Má kvůli tomu vypláznout o 23 tis víc? Nebo si koupit přístroj naslepo ze zahraničí? Nebo se trapně snažit těch 23 tis ukecávat? Neřeknu, kdyby to u nás stálo třeba 75, OK dá se to zkousnout. Ale takto?


Toto dilema nikomu nezávidím. Ale pro objektivní hodnocení bych se rád alespoň rámcově dozvěděl, jakou nákupní cenu má český prodejce s koncovou cenou 95 tis. Dostat se k informacím tohoto typu je prakticky nemožné a náznaky se dost diametrálně liší. Většinou se člověk dozví, že český prodejce s odběrem nanejvýš v jednotkách kusů ročně má nákupní ceny vyšší, než je ta nejnižší koncová prodejní v zahraničí. K tomu přičíst provozní náklady (zvlášť u vybaveného poslechového studia nebudou nijak nízké), daně, zisk, a je z toho taková šílená cifra... A nebo je to všechno jinak? Confused

EDIT: Ještě bych dodal, že služba "vyzkoušet/poslechnout" musí být na tak mikroskopickém trhu, jakým je český trh hifi přístrojů za desítky tisíc, logicky velmi vysoká resp. výrazně vyšší, než na podstatně větším trhu třeba v Německu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 08:15:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle jsem taky řešil.A je to jednoduché.Hýbat se v kategorii,kde člověk nemůže udělat chybu.Takže top.Koupit a kdyby to nesedělo,tak se trápit s prodejem-klasický kolotoč.Jinak to nejde.Nevím jak bych vracel přístroj do USA a jestli bych někdy viděl ty prachy.O nějakém vymáhání nemůže být řeč.Ale cena jednoznačně rozhoduje!

Marže našich prodejců jsou "ehm" dost vysoké jak jsem se dozvěděl a nákupka pro prodejce byla u mně známých výrobků jednoho výrobce stejná jak pro Slovensko a Polsko tak ČR.Ani si nedokážu představit jak by to výrobce zdůvodňoval ty rozdíly!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 08:32:10    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Je to nepříjemné, ale je to "riziko podnikání". Máš to výrazně levněji, ale s riskem. Vždy je něco za něco.

Tomu nerozumím. Proč by měl být nákup v zahraničí "s riskem"? Kvůli tomu, že musím jet dál nebo proč?
Pasul napísal:
Hýbat se v kategorii,kde člověk nemůže udělat chybu.Takže top.

No dobře, ale to je trochu ošemetné ... každý výrobce má svůj TOP někde jinde a co je u některého špička, může být od jiného jen průměrné.
Merk napísal:
EDIT: Ještě bych dodal, že služba "vyzkoušet/poslechnout" musí být na tak mikroskopickém trhu, jakým je český trh hifi přístrojů za desítky tisíc, logicky velmi vysoká resp. výrazně vyšší, než na podstatně větším trhu třeba v Německu.

Velmi vysoká, ale aby tvořila skoro 25% ceny přístroje, to je podle mě neadekvátní. Nabízí se otázka kolik je tedy adekvátní cena za službu "vyzkoušet/poslechnout"?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 08:58:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Český ani Slovenský trh není nijak mikroskopický. Limitovaný je jen schopnostmi prodejců, tedy obchodníků a nepružností nakupujících. Mnoho našich firem podniká a vyváží své zboží do celého světa. Proč to nejde i v HiFi? Proč v Rakousku stojí zboží třeba o 20% méně než u nás ? Předpokládám pro to že Rakousko je tak obrovský stát že si to může dovolit, že? A že máme méně peněz ? Nenechte se vysmát, stoupněte si v některém větším městě na křižovatku a počítejte kolik aut s pořizovací hodnotou nad 1,5 M Kč uvidíte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 09:19:24    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Český ani Slovenský trh není nijak mikroskopický. Limitovaný je jen schopnostmi prodejců, tedy obchodníků a nepružností nakupujících. Mnoho našich firem podniká a vyváží své zboží do celého světa. Proč to nejde i v HiFi? Proč v Rakousku stojí zboží třeba o 20% méně než u nás ? Předpokládám pro to že Rakousko je tak obrovský stát že si to může dovolit, že? A že máme méně peněz ? Nenechte se vysmát, stoupněte si v některém větším městě na křižovatku a počítejte kolik aut s pořizovací hodnotou nad 1,5 M Kč uvidíte.


Trh samozřejmě mikroskopický je - je to jasné z počtu prodaných přístrojů. Troufám si tvrdit, že jejich počet by se nijak dramaticky nezvýšil, pokud by zboží stálo o 20% méně. Limitace trhu nepružností nakupujících má být jako co?! Že jsou lidi blbí a kupují za vysoké ceny? To je mimomísná argumentace, nemyslím si, že by snížení cen zvýšilo zájem lidí. Zájem lidí zvýši pouze růst životní úrovně a ochota investovat i do relativně zbytečného luxusu, kterým pro 99% lidí u nás drahíé hifi stále je. Když už na to mají, radši si koupí drahé auto, dům, dovolenou, nábytek. Do hifi cpe prachy jen pár z nich.

Rakousko není obrovský stát, ale je to - na rozdíl od ČR - bohatý stát. Troufám si tvrdit, že prodej drahých hifi hraček se v Rakousku pohybuje v podstatně vyšších objemech, než v ČR. A to činí trh velkým i při obdobné velikosti země, to snad není tak těžké pochopit.

Méně peněz samozřejmě u nás máme a to zatraceně, tvrdit opak je totální nesmysl. Že jsme banánistán, kde si lidi prodlužují penisy a ukazují moc a sílu nákupem drahého auta na tom nic nemění. A to nemluvím o tom, že většina těch aut za 1,5 mega je nakoupena "na firmu", na níž by se hifi kupovalo opravdu blbě.

Občas není špatné oprostit se od emocí a posuzovat realitu na základě objektivních faktů a ne tužeb a přání. Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 09:24:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:

Marže našich prodejců jsou "ehm" dost vysoké jak jsem se dozvěděl a nákupka pro prodejce byla u mně známých výrobků jednoho výrobce stejná jak pro Slovensko a Polsko tak ČR.Ani si nedokážu představit jak by to výrobce zdůvodňoval ty rozdíly!


Jak by je zdůvodnil? No naprosto jednoduše - elementráním obchodním principem, že jednotková cena klesá s počtem odebraných kusů. Navíc ani formálně stejná nákupní cena o ničem nevypovídá, logicky k ní přistupují bonusy za objem nakoupeného zboží. A to ani nemluvím o tom, že ceny od výrobce jsou jedna věc a ceny pro prodejce od autorizovaného dovozce jsou věc druhá. Volný trh v rámci EU (s eliminací národních autorizovaných dovozců a "celoevropskou" zárukou) je, bohužel, zatím jen snem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 09:48:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:

Merk napísal:
EDIT: Ještě bych dodal, že služba "vyzkoušet/poslechnout" musí být na tak mikroskopickém trhu, jakým je český trh hifi přístrojů za desítky tisíc, logicky velmi vysoká resp. výrazně vyšší, než na podstatně větším trhu třeba v Německu.

Velmi vysoká, ale aby tvořila skoro 25% ceny přístroje, to je podle mě neadekvátní. Nabízí se otázka kolik je tedy adekvátní cena za službu "vyzkoušet/poslechnout"?


Nedokážu posoudit, jestli je neadekvátní. I já samozřejmě cítím, že je svinsky velká a zůstávám stát s otevřenou pusou. Kolik ale u nás prodá prodejce těch Audionetů/Krellů konkrétního typu? Jde mi o to, do kolika marží se "rozpustí" náklady na předváděcí kus. A samozřejmě další náklady.

Je tu třeba někdo, kdo by se mohl - třeba bez uvedení značky - vyjádřit k nákladům prodejce na "zařízení" poslechovky? Tedy za jakých podmínek nakupuje prodejce kusy, které má na poslechovce, tj. v nichž má utopené peníze a které už sotva prodá za plnou cenu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 10:07:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Výjmečně to není Audionet, ten příklad co jsem nadhodil Laughing
Aby nevznikala nějaká mýlka a nebyl někdo poškozován.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 18:47:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Accuphase A50
http://cgi.ebay.com/Complete-Power-Amplifier-Kit-ref-Accuphase-A-50-A-680C_W0QQitemZ260289001930QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item260289001930&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1234%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 18:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Mark Levinson/A-700C
http://cgi.ebay.com/Complete-Power-Amplifier-Kit-ref-Mark-Levinson-A-700C_W0QQitemZ250296762541QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item250296762541&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1234%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50[/b]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
fofo
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2008
Príspevky: 269
Bydlisko: rbk

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 19:49:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumb up Thumb up Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lada22
Hifi obsluha


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po február 16, 2009 18:05:49    Predmet: netdepo.hu Odpovedať s citátom

nemáte někdo zkušenosti s tímto maďarským e-shopem. Podle mé google maďarštiny by mohl posílat do ČR a některé ceny (CA) jsou tam lákavé.
Dík
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdiá , e-shopy, časopisy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist