Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Přechodové zkreslení v přímém přenosu
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So august 30, 2008 19:13:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Som docela zvedavý na zajtrajšie pocity PMA+OPA a ich verdikt z posluchu u Manicky. Predpokladám že sa bude počúvať zväčša klasická hudba na AR D400 v kombinácii s B&W MATRIX 801. IMHO by to mohla byť čistejšia reprodukcia stredovýšok než JBL 4345, no neviem zas v akej miestnosti. Dúfam, že nebudú skúpy na slovo - najlepšie text.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 30, 2008 19:26:40    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Nějak jsme se víc zaměřili na teplotní kompenzaci Ube. To je jistě také důležité, ale ani při zcela dokonalé teplotní kompenzaci přechodové zkreslení nezmizí. Následující obrázek naznačuje směr možného řešení. Horní graf je jedna koncová dvojice s emitorovými odpory 0.2 R. Pod tím jsou 4 koncové dvojice paralelně s emitorovými odpory 0.1 R. Ale vždy je něco za něco, klidový proud je více než čtyřnásobný. Krokování (0.01 V) naznačuje citlivost na teplotní změnu Ube. Ve druhém případě se navíc teplotní zátěž rozdělí mezi 4 čipy, takže i vliv rychlých změn teploty se zmenší.


Nic ve zlým, ale nemáš tam něgde chibu ?

A krom toho, jaká kompenzace Ube ? Jedná se vždycky o kompenzaci či lépe řečeno stabilizaci "příčného proudu při nulovém výstupním proudu a napětí", což se prakticky realizuje regulací Ube.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 30, 2008 20:33:41    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo: Za nepřesné formulace se omlouvám, strašně nerad píšu a tak se to snažím zkrátit. Dar stručného a přitom přesného vyjádření mi nebyl dán v potřebné míře.

Chybu nemůžu nikdy vyloučit ani na mé straně, ani na straně simulátoru, tedy zejména modelů. Používám upravené modely mjl3281a_x / MJL1302A_X. (mohu zaslat pro posouzení). Podle čeho soudíš na chybu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5881
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So august 30, 2008 20:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi to navazani pripada Bobovi prilis dobry Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 30, 2008 21:03:33    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Je to opravdu vedlejší, zatím žádný zesilovač s malým klidovým proudem nepřesvědčil.


Dřív bych Ti možná oponoval, ale teď už tomu začínám věřit. Jenomže více paralelně řazených tranzistorů s malými emitorovými odpory znamená také (relativně) velký klidový proud. Vzhledem k vysloveným pochybnostem velkého boba nebudu operovat konkrétními čísly, ale princip je jasný. Závislost klidového proudu na emitorovém odporu je i v "našem oblíbeném" D. Selfovi. Krát počet tranzistorů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: So august 30, 2008 21:18:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím, větší množství koncových tranzistorů určitě JE výhoda. Je potřeba to dobře uřídit, jelikož se množství pochopitelně projeví ve vstupní impedanci konce, tedy v její amplitudové a kmitočtové závislosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 30, 2008 21:20:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady jsou ty upravené modely tranzistorů včetně vysvětlení:

http://andycpublic.50webs.com/spice_models_1.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: So august 30, 2008 21:23:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, v tom má andy_c svoji parketu. Výhoda DIYaudia (jak správně postřehl pasul), je ve velmi široké základně, z toho se vždy něco urodí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 31, 2008 14:18:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímal by mě názor na následující řešení:

Předbudiče (VAS buffer), budiče a první dvojice kompenzačních tranzistorů jsou na samostatném chladiči, jejich teplota se mění jen pomalu (levý obdélník).

Na hlavním chladiči je druhá dvojice kompenzačních tranzistorů (Q14, Q17) přímo na pouzdrech koncových tranzistorů, aby rychle se měnící teplota byla kompenzována s minimálním zpožděním (pravý obdélník).

Účel je dvojí, jednak minimalizovat změny klidového proudu při rychlých změnách výkonové ztráty, a za druhé umožnit použití co nejmenších hodnot emitorových odporů (0.1 R) bez rizika lavinovitého nárůstu klidového proudu.

Poznámka: Odpory R60 a R61 slouží k nastavení teplotního koeficientu kompenzace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne august 31, 2008 14:46:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri konci v zapojení EF je samostatný chladič budičov zbytočný, všetko na jednom chladiči so snímačom na puzdre konca plne stačí (prakticky overené).Rýchle zmeny teploty koncov sú superponované na pomalých zmenách teploty chladiča ( a tým aj budičov).
Ak je samostaný chladič z nejakých príčin nutný, tak je potrebné snímať aj jeho teplotu a navrhnutý princíp je dobrý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 31, 2008 22:06:51    Predmet: Odpovedať s citátom

BV:
Omlouvám se za svou nechápavost, ale stále mi nedochází jedna věc. Napětí Ube kompenzačního tranzistoru je třeba děličem v bázi "vynásobit" počtem přechodů, které kompenzuje. Tedy např. 6x (předbudič, budič, konec). Jestliže bude umístěn přímo na pouzdru koncového tranzistoru, který se náhle ohřeje, tato změna se vynásobí a je aplikována i pro další dva přechody (předbudič, budič), jejichž teplota se ale nemění. Tedy dojde k náhlému a výraznému překompenzování (poklesu klidového proudu). To mi říká logická úvaha i konkrétní pokus, který jsem na vzorku zesilovače provedl. Poznámku o superpozici teplot budičů a konců neberu, bavíme se o náhlém výkyvu teploty koncového tranzistoru, během kterého se nestačí výrazněji přenést na chladič a budiče. Jak to tedy je?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 10:55:53    Predmet: Odpovedať s citátom

opa
Budem sa opakovať znovu s tým Selfom (podrobne prečítať..)
Medzi snímacím tranzistorom a koncom je vhodný tepelný odpor ,napr. izolačná podložka, alebo puzdro TO-126(snímač ) montovaný izolovanou stranou, prípadne TO-92..Tento tepelný odpor spolu s tepelným odporom snímača voči okoliu (vyžarovanie) ten tepelný skok "vydelia", ale neoneskoria. Vyzerá to čudne Confused ,ale v praxi to spoľahlivo funguje.


Naposledy upravil BV dňa Po september 01, 2008 11:04:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 10:57:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta koncepce podle obrázku má jednu logickou chybu - Q14 a Q17 snímají teplotu konců, ale ovlivňují pracovní body i budičů. Považoval bych za lepší řešení stabilizovat separátně budič - nejlépe na separátním chladiči s vlastním senzorem a ve třídě A, a separátně konce (kompenzace Ube, samosebou) snímáním z pouzder (případně ThermalTrak s patřičným doplněním - katalogové řešení se mi moc nelíbí, i když jsem to zkoušel a v podstatě funguje). Konstrukčně bych to asi pojednal tak, že bych pro blok koncových tranzistorů včetně kompenzačních obvodů udělal i oddělený plošňák.

Ještě zpátky k Darlingtonům - ty mají výhodu, že budiče i konce jsou na jednom čipu a tudíž na stejné teplotě. Tím odpadají problémy s potřebou rozdílné stabilizace budičů a konců. Kromě toho v některých případech jsou interní odpory vyráběné difuzí, takže mají negativní teplotní koeficient a poněkud tak zlepšují teplotní stabilitu. Bohužel neplatí to obecně - mění se to podle výrobce, takže dokonce i náhrada stejným typem od jiného výrobce může změnit chování obvodu. Jinak u Darlingtonů je problém v tom, že tam snáze nastane "thermal runaway", tj. lavinovitý nárůst příčného proudu končící zničením tranzistorů, proto se u nich teplotní stabilizace musí lépe hlídat. A taky se hůř párují. S tím mám jisté skušenosti, koncáky s Darlingtony jsem začal dělat asi tak před patnácti (ne-li více) lety.

Pokud jde o Ačko - základní nedostatek většiny konstrukcí je, že mají sice velký klidový proud, není však stabilizovaná velikost součtu proudů obou větví (rozdíl=výstupní proud). Ono i u Ačka je nutné tu stabilizaci nějak řešit, poněvadž u nich celková ztráta v koncích může klesat s rostoucím vybuzením (tj. výstupním výkonem).

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 11:12:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Q14 a Q17 cez budiče ovplyvňujú hlavne konce a tie sú z hľadiska prechodového skreslenia podstatné, respektíve úbytky na Re.. Budiče oproti koncom pracujú v silne otvorenej AB triede ,zatvárajú sa podstatne neskoršie ako konce, prípadne vôbec, ak sa im vnúti A trieda , napr odporom do napájania(IMO zbytočnosť..).Toto platí samorejme pre len EF topológiu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 11:14:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak včera správně podotkl OPA, nejlepší Re z hlediska přechodového zkreslení je Re=0. Ovšem v simulaci. Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 11:54:30    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Ako bonmot je to slabšie, navyše mi tam chýba konštatovanie, že Ačko nemá prechodové skreslenie a je najlepšie. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 11:57:32    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Ačko nemá prechodové skreslenie a je najlepšie.


Přesně tak! Vždyť my se nakonec dohodneme Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 12:04:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale prečo nie, napr. na sluchátka určite.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 12:13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ovlivnění pracovního bodu budičů je sice pravda, ale je velmi malé a řekl bych, že ničemu nevadí. Naopak si neumím představit, jak by se v tomto zapojení dala zcela oddělit kompenzace budičů a koncových tranzistorů.

Ono by to jistě nějak šlo, ale to by vzniknul zcela nový (jiný) obvod.

V tomto případě musí být kompenzační tranzistory v místě s konstantním proudem (tedy VAS).

EDIT: mimochodem, jedním z možných řešení oddělené kompenzace je také včera chválený AR D400, protože konec pracuje v zapojení Diamond Tranzistor. Pokud se zvolí proud "první dvojice" stejný, jako klidový proud koncových tranzistorů a všechny jsou stejného typu, je kompenzace téměř ideální, samozřejmě až na zpoždění dané přenosem tepla přes chladič.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 12:42:51    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
jak by se v tomto zapojení dala zcela oddělit kompenzace budičů a koncových tranzistorů.

Napr. Q14, 17 v sérii s vhodným Smile odporom zapojiť len priamo medzi bázy koncov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 12:51:35    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
jak by se v tomto zapojení dala zcela oddělit kompenzace budičů a koncových tranzistorů.

Napr. Q14, 17 v sérii s vhodným Smile odporom zapojiť len priamo medzi bázy koncov.


Jak zajistím, aby přes Q14, Q17 tekl konstantní proud? Jinak je to z bláta do louže a vzájemné ovlivňování jednotlivých stupňů bude ještě větší a komplikovanější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 15:26:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani prúd odporom medzi bázami koncov v pôvodnom zapojení nie je konštantný, ale mení sa len málo, cca 10-15%.. Ak sa ten odpor nahradí "tepelne závislým odporom" , navyše sa premostí kapacitou, tak to fungovať určite bude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 15:59:12    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Ani prúd odporom medzi bázami koncov v pôvodnom zapojení nie je konštantný, ale mení sa len málo, cca 10-15%.. Ak sa ten odpor nahradí "tepelne závislým odporom" , navyše sa premostí kapacitou, tak to fungovať určite bude.


Ano, takovýchto konstrukcí, kde se různé vlivy vhodně kompenzují se patrně dá vymyslet velmi mnoho. Ale každá z nich představuje velmi mnoho práce, experimentů a pokusů. A v tomto případě nikoliv změnou pár odporů, ale vše závisí na mechanické konstrukci, tepelných vazbách, vodivostech, kapacitách.

Rozumím tomu tak, že jste vyzkoušel řadu variant a nalezl spolehlivé vyhovující řešení, které ale z pochopitelných důvodů nemůžete jen tak pustit do světa. Zároveň máte upřímnou snahu pomoci a poradit, když vidíte, jak někdo v dané problematice hledá a tápe. Tohle je bohužel dilema, které nemá moc řešení. Až vyhraju pár milionů, koupím si některý Váš zesilovač a rozeberu do posledního šroubečku, abych věděl, jak se to má dělat. Do té doby musím vystačit s poněkud teoretickými úvahami a doufat, že se mi alespoň něco podaří dotáhnout do použitelné podoby.

Za tu snahu Vám upřímně děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5881
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 17:50:40    Predmet: kanadske boruvky Odpovedať s citátom

Emitory budicu tvorit pomerne tvrdy zdroj, proti kteremu by musel bojovat ten prvek mezi bazemi koncu.
OPA, nevim, jedno zapojeni, ktere to celkem dobre resi si z malichernych duvodu hned zavrhl Smile
A reguluje se tam jen podle teploty snimacich tranzistoru predpeti koncu, jako budic muzes dat cokoliv, treba FET. Kromtoho velmi silna a rychla napetova zv likviduje prechodove zkresleni pod -120dB, samozrejme nejaky pricny proud tam byt musi a to i pri vyssich rychlostech, aby tam byla kontinuita.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 19:12:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Danhard:
Už jsem se chtěl pochlubit, že vím, co myslíš, ale pak jsem to uviděl v předmětu. No dobrá, tak se na to podíváme. Ale mám v plánu vykrást ještě jeden Tvůj patent, jen to musím trochu učesat. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 02, 2008 08:25:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Danhard: Tak tady to je. Líbil se mi Diamond transistor jako konec u AR D400, ale ta linearizace byla přiliš složitá. Tak jsem použil Tvůj nápad a ono to vypadá docela dobře.

Jak tomu budeme říkat? Co třeba Danmond Dansistor ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 02, 2008 08:31:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě obrázek, jak to funguje. Tohle je porovnání s běžným SE koncem s emitorovými odpory 0,2R (jeden pár). Předpětí jsem nechal krokovat, aby bylo zřejmé, že žádné čarování s klidovým proudem to nezachrání.
DAN 400 má klidový proud 8x60mA. Není to jediný případ, kdy mi u třídy AB vychází optimální celkový klidový proud okolo 0,5A. To se ještě dá uchladit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut september 02, 2008 08:35:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To vypadá zajímavě. S ohledem na počet paralelně spojených tranzistorů bych ale uvažoval o větší hodnotě emiterových odporů - myslím, že přijatelná hodnota by mohla být až 2 ohmy.

Teda - možná jsem mimo mísu, ale nějak mi uniká, proč by emiterové odpory měly být co nejmenší. Pokud jde o proud, to je jiná - tam je jasné, že v určitém rozmezí platí čím větší, tím lepší. Ale to se dá zařídit nezávisle na velikosti emiterových odporů.

Princip vzniku přechodového zkreslení je ten, že se v závislosti na proudu kolektoru mění strmost tranzistoru, což se emiterovým odporem redukuje. Kromě toho, při přechodu ze stavu "A" do stavu "B" klesne sumární strmost konce na polovinu a to se velikostí emiterových odporů taky dá kontrolovat. Tak proč odpory co nejmenší ?

Navíc, pokud jsou větší, je menší dopad případné nepřesnosti souběhu (párování popř. osmicování).

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Ut september 02, 2008 08:49:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: Ut september 02, 2008 08:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci rýpat, ale to dost změní podmínky optimalizace 1 páru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 02, 2008 08:57:40    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
To vypadá zajímavě. S ohledem na počet paralelně spojených tranzistorů bych ale uvažoval o větší hodnotě emiterových odporů - myslím, že přijatelná hodnota by mohla být až 2 ohmy.


Neé. Red angry Emitorové odpory jsou hlavním zdrojem přechodového zkreslení, je třeba je tlačit dolů jak to jde, co dovolí teplotní stabilita. Když zvětším odpory na 2R, tak je ekvivalentní odpor pro 8 párů 0,25R a jsme tam, kde jsme byli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist