Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

nahrávka - najslabší článek?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Nekvalitné nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So september 06, 2008 11:21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebylo by nejlepší, kdyby obhájci starých zlatých šedesátých navrhli konkrétní příklady vzorových kvalitních nahrávek z té doby, které by druhá strana vystavila konkrétní kritice? Pokud jde o pop, víc lidí se tu shodlo na Abbey Road (tipuju, že si vyberou Toshiba Black Triangle). Zajímalo by mě, jak by obstály příklady z klasiky. Ke starším nahrávkám se tu hlásívá xvlk. Bylo by pěkné, kdyby sem zkusil dát příklady a kdyby se na ně třeba VB podíval. Zajímavé by mohlo být srovnání třeba amerických nahrávek klasiky z té doby se supraphonskou produkcí. Napadá mě konkrétně MAtačičova nahrávka Brucknerovy Sedmé, ale taky třeba Ančerlovy nahrávky. xvlk by měl ale určitě lepší příklady.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 06, 2008 14:02:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Celkem zbytečně se to tu zvrhlo na otázku kvality starých nahrávek, ale původní Kubova úvaha byla nad nahrávkami obecně. A zde já tvrdím, že je toho obecně hodně co poslouchat a není to žádná tragédie.
_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 08, 2008 05:23:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som Kubu pochopil v zmysle, či má význam pri kvalite nahrávak ktorá je prevažne zastúpená u pospolitého ľudu (aké je percento naozaj kvalitných nahrávok - sacd, hdcd, japancd a neviemčo ešte - u bežného smrtelníka?) kupovať aparatúru typu "triedič nahrávok"? Aj keď je dosť pravdepodobné, že človek čo má na tento typ aparatúry, asi má aj na kvalitné vydania a nie je odkázaný na "levnéknihy.cz". Ja som na takej aparatúre počul vec ktorá je u mňa bezproblémová a bola to katastrofa. Preto som osobne zástancom druhej cesty - kompromisu. To jest niečo v zmysle aby tých pár naozaj dobrých nahrávok hralo naozaj skvele a ostatok phonotéky aby bol počúvatelný. Teraz už len takú aparatúru nájsť (a zaplatiť) Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St september 10, 2008 11:51:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohe vize nekvalitni. Vim ze se s tim neda moc delat, je to udel, mne se to proste nelibi...

www.tomast.webzdarma.cz/01 Help!.flac
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 16, 2008 08:09:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano ten Help je opravdu špatný, zvláště ten vícehlas. Nevím jestli je to nekvalita záznamu nebo i špatný zvukový záměr se snahou o zvýraznění sboru.

takhle může znít nahrávka z roku 1974 pravda 9 let později: King Crimson - Fallen Angel - 39MB
kód:
http://www.mediafire.com/?lnov1gcfj0d


a takhle z roku 1967 tedy jen 2 roky po Help - Peter Green & Fleetwood Mac - Drifting - 19MB
kód:
http://www.mediafire.com/?4fqzywd8k1z


no a tyhle Beatles z roku 1969 už nejsou tak špatný - Let it be (Naked) - 22MB
kód:
http://www.mediafire.com/?ou3zz1elgg3

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut september 16, 2008 09:15:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkusil někdo pro porovnání americký Help od CBS z nového boxu? Ten je podle mne zatím nejlepší, je to ale trochu jiný mix než anglický, co máme zažitý, plus jsou tam takové vsuvky ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 16, 2008 10:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Některé blbé nahrávky se dají vylepšit, ale jednoduchá dynamická úprava na to nestačí. Pokud by měl někdo zájem, ať mi dodá materiál a řekne, co mu na něm vadí. Já mu ho začaruju. Prvních pět udělám zadarmo.


Mám zcela jednoduchou úlohu, jinak slušná nahrávka má nepříjemné sykavky. Dá se to odstranit bez zásadního poničení záznamu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut september 16, 2008 11:03:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Záleší na tom, proč jsou nepříjemné. Pokud je jich moc, dají se ubrat vícepásmovým limiterem nebo deesserem, někdy stačí i ekvalizér. Pokud jsou zkreslené, je to horší, to bych musel zkusit v editoru.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut september 16, 2008 11:20:21    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: nebývají 'nepříjemné' jen někdy na něčem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 16, 2008 11:53:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Co jsem přešel z Dynaudio na Matrix, tak nemám se sykavkami problém a to ani s DPA ani AR. Je to poklesem 801 nad 16 kHz nebo přílišným zvýrazněním výšek na stojanových Dynaudiích? Další sykavkový podezřelý je CD Sony xa50es, který jsem nejprve zjemnil externím DACem a pak vyměnil i jako transport...
_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 16, 2008 12:18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
OPA: nebývají 'nepříjemné' jen někdy na něčem?

To samozřejmě ano, vím co máš na mysli. Ale jedna nahrávka se zdá nepovedená, poslouchal jsem jí i na lepších aparátech, než mám doma. Wink
Kdyby to někoho zajímalo, konkrétně jde o CD skupiny Klíč. Název teď z hlavy nevím. ale je to pro děti, jsou tam takové pecky jako Čtyři malí plyšáci, Trikosanda a podobné.

Google ví všechno. CD se jmenuje Písničky z Breptánie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xvlk
Hifista


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 190
Bydlisko: Praha+-50km

PríspevokZaslal: So október 04, 2008 16:28:27    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
xvlk by měl ale určitě lepší příklady.

Tak jsem se dozvedel, ze moje oblibena a znacne poskozena deska
vysla na CD. Zde:
http://www.haendelmania.it/judas%20disco.htm
pod cislem 7.
Ja ovsem nemam moznost sehnat CD, ale treba ho nekdo tady ma ...
Za Supraphon bych jeste jmenoval Slovanske tance dirigovane Sejnou,
ale to jsou veci o 10 dB sumove horsi, alespon na deskach.

_________________
Avg(uš**2)=4kTRgammaDeltaf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Po november 24, 2008 22:46:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Mánička:
Sykavky...je to daný odlišným fr a CSD průběhem nekompenzovaný textilní kaloty u Dynaudia a kovový v B&W .... tam bych viděl největší rozdíly v chování a ten zádrhel...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2008 12:42:13    Predmet: Odpovedať s citátom

No v tom případě není to Dynaudijní syčení můj šálek kávy, neb to ani na živo tak neslyším...

Každopádně z toho vyplývá, že problém sykavek je hlavně problém aparátu a ne nějaký obecný problém nahrávek, kvůli kterému nemá smysl zlepšovat reprodukci.

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2008 14:16:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne povazujem nahravky z konca 60 a hlavne zo 70 rokov za najkvalitnejsie vobec. A to sa povazujem za technokrata. Analog bol vtedy absolutne dospela technologia a v podstate na vrchole.

samozrejme aj vtedy sa tocili aj zle veci /vacsina/ rovnako ako aj teraz.
Vela raz spominany Beatles je bohuzial naozaj objektivne zly.

Ak mi poradite funkcny jednoduchy "rapidshare" rad postnem ukazky z roznych zanrov...

Ale o tom diskusia neni - ku kubovej otazke ci su najslabsi clanok...
Nuz su ake su - treba z toho vychadzat a prisposobit zvysok retazca tak aby to hralo co najlepsie. A hlavne hudby je vela takze sa da vybrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Št september 03, 2009 02:41:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak k tématu... ještě myslím že na opravdu dobrým a dobře sestaveným a vyváženým aparátu lze poslouchat prakticky skoro všechno... ač jsem si myslel donedávna že ne tak opak je pravdou...(myšleno tak že vydržím a neutíkám) základ je dobrej zdroj signálu,dobrej zesilovací řetězec a rovný bedny bez fázovejch anomalit souběhu všech měničů na děličkách a jejich okolí,a v určitých mezích rozumně mravným chováním v časový oblasti (myšleno v kontextu alespoň minimálně v ose poslechové roviny). Jde to ale je to delší cesta než by si člověk mohl zprvu myslet.Protože těch faktorů je opravdu mnoho. Je to o vkusu samozřejmě,ale v principu je to jen o jediném,aby si člověk uvědomil a jasně stanovil co vlastně očekává a chce a nakolik jsou reálný možnosti se tomu svému etalonu-ideálu reálněji přiblížit. Pokud je toto splněno, tak je reálná šance se toho po nějaké době hledání vcelku rozumně dobrat,a člověk je v klidu.. oběti jsou velký buď peníze nebo čas nebo obojí bohužel zadarmo to nikdy není....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
durgo
Hifista - pokročilec


Založený: 23 január 2007
Príspevky: 250
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: Ne január 03, 2010 19:54:50    Predmet: Odpovedať s citátom

zdravím panstvo, p. Pavel Dudek tvrdí, že dobrý zosilňovač nemá nič maskovať a má hrať to čo je na nosiči, teda dobré nahrávky zahrá super a zlé hrá veľmi zle. Ako je teda možné, že ukrutne drahý a uznávaný zosilňovač Sroll hrá dobre skoro všetko??? Je teda nahrávka ten najslabší článok???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne január 03, 2010 20:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý aparát sice ukáže nedostatky nahrávky, ale ne tak, že ti to uřeže hlavu. Pokud ano, tak je to špatně, páč něco v sestavě má problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne január 03, 2010 20:31:41    Predmet: Odpovedať s citátom

durgo napísal:
zdravím panstvo, p. Pavel Dudek tvrdí, že dobrý zosilňovač nemá nič maskovať a má hrať to čo je na nosiči, teda dobré nahrávky zahrá super a zlé hrá veľmi zle. Ako je teda možné, že ukrutne drahý a uznávaný zosilňovač Sroll hrá dobre skoro všetko??? Je teda nahrávka ten najslabší článok???


Špatně jsi četl. Dobrý zesilovač zahrá dobré nahrávky dobře a špatné špatně. Co na vstupu, to na výstupu. Otázkou je jak komparovat vstup s výstupem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
*pt*
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 6
Bydlisko: Levice, Slovakia

PríspevokZaslal: Po február 15, 2010 22:58:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:


Špatně jsi četl. Dobrý zesilovač zahrá dobré nahrávky dobře a špatné špatně. Co na vstupu, to na výstupu. Otázkou je jak komparovat vstup s výstupem.


otazka trochu od boku ... ked prehravam hudbu z PC cez zosilovac, je lepsie zosilovat hlasitost zdroja, alebo ju nechat na minimum a pridavat volume na zosilovaci?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po február 15, 2010 23:07:14    Predmet: Odpovedať s citátom

V PC asi nejlepší hlasitost neregulovat, poslat přímo do zesilovače a tam tlumit. Digitálním útlumem se ztrácí rozlišení.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ne august 15, 2010 21:22:34    Predmet: Odpovedať s citátom

A nejde jen o digitální rozlišení. Důležité je také to, že při zatlumení vstupu koncového zesilovače zatlumím i veškeré problémy analogové cesty signálu od převodníku po regulátor hlasitosti.

Jinak k původnímu tématu - na světě je spousta skvělých nahrávek, však kdo hledá a ví co, ten to dřív nebo později najde. Z mých posledních objevů můžu doporučit třeba Dire Straits - Brothers in arms, LP Vertigo 1985. Neuvěřitelná dynamika na to že je to LP.
Přikláním se k názoru, že signálová cesta má být zvukově neutrální, tedy co nejpřesněji přenést signál z nosiče k uším. Je jasné, že se tomuto stavu můžu jen přiblížit. Na kvalitním tedy relativně "přesném" aparátu jde téměř každá nahrávka vyladit tak, aby netrhala uši. Obvykle na to stačí jen ekvalizér. S dynamikou 5dB nic rozumného neudělám a bude to znít strašně na čemkoliv.

Hudbu poslouchám proto abych měl příjemný zážitek a ze špatných nahrávek jsem ho nikdy neměl. Tak proč bych se jimi zabýval? Tvrzení že "stejně nemá cenu něco řešit když nemám kvalitní zdroj" mi připadne trochu jako házení flinty do žita. Aparát si vylepšuju proto, abych z těch dobrých desek měl ještě lepší zážitek. Pak často i ty předtím nezajímavé nahrávky se mi začínají líbit. Jen to má malý háček - zhýčkané ouško je o to vybíravější a nespokojí se jen tak s něčím. V konečném důsledku to má spíš negativní dopad, člověk je celkově mnohem míň spokojený s většinou hudební produkce ve svém okolí.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Nekvalitné nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist