Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nastal už čas změny zdroje zvuku na PC ?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne september 21, 2008 14:54:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Paco napísal:
Roman St napísal:
Emu je nutné trochu doladit...
Můžeš být konkrétnější?


Mohu. Na kartě použité operační zesilovače firmy New Japan Radio NJM2068 bohužel nepatří mezi špičkové a je nutné je vyměnit. Krystalový oscilátor (SMD) je poměrně neklidný (576ps) a je nutné ho taky vyměnit. Samotný DAC má na výstupu stejnosměrnou složku a pánové v Emu jí odstranili (ihned za DAC) elektrolytickými kondezátory. Změna ale není snadná ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ne september 21, 2008 15:10:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík, zkusím popátrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne september 21, 2008 15:41:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Čas na změnu? Rozhodně ne. Beru PC jako další zdroj signálu/hudby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne september 21, 2008 16:42:29    Predmet: Odpovedať s citátom

RomanSt
No povídej,jak se změnil jitter po zapojení nových kukaček Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne september 21, 2008 19:05:59    Predmet: Odpovedať s citátom

rekl bych ze k LEPSIMU -)))))))))))))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St september 24, 2008 07:50:05    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
tablet - porad velke a drahe. Ale tezce mne laka squeezbox a pajka -)))) Verim ze na to brzo dojde.


Nemusí to být zrovna tablet, LCD dotykáče od 7" velikosti se dají pořídit už od cca 5tis. Kč. Je to sice blbý, že je to s centrem prokabelované a musí to mít napájení, ale pokud dotykáč třeba umístíme někde vedle sedačky na pevno na nějaký pěkný stojánek a kabeláž schováme do lišt podel stěn, tak to může být velmi efektní. Časem to možná bude na Wi-Fi a na baterky.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št september 25, 2008 06:17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Danek15:

"Zda je opravdu dle jejích názoru už nyní PC jako zdroj zvuku rovnocenný k CD přehrávači vyšší třídy nebo zda dokonce je srovnatelný k formátu SACD (to platí pro ty co měli možnost toto porovnat na vlastní slechy ne dle technických údajů). "
---------------------------------
Neviem, čo je prehrávač vyššej triedy Smile Ale každopádne som sa s PC dosť "vyhral" a moje HTPC s EMU 1616M cez digitál do HD970 ako DACu v pohode prehrá napr. Micromegu STAGE 6 SE (ten sa za "nova" dal kúpiť za cca 40 000,-Sk).
SACD formát má proti HTPC podľa mojich uší navrch, zvlášť pri vážnej hudbe. Aj keď na PC môžeš prehrávať hi-res, aj tak to na SACD znie lepšie, hlavne väčší priestor tam je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Št september 25, 2008 20:33:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady človíček http://technet.idnes.cz/zvukovy-mag-mark-levinson-high-endove-audio-jsou-predrazene-vyrobky-pro-snoby-194-/tec_audio.asp?c=A080925_172521_tec_audio_pak
fundovaný píše o něčem co jsem měl na mysli(v širším pojetí) jak jsem vlákno zakládal . No ale bral bych to opatrně, u mě člověk který prodá i své jméno je takový zvláštní.

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št september 25, 2008 20:46:59    Predmet: Re: Nastal už čas změny zdroje zvuku na PC ? Odpovedať s citátom

danek15 napísal:
Zda je opravdu dle jejích názoru už nyní PC jako zdroj zvuku rovnocenný k CD přehrávači vyšší třídy nebo zda dokonce je srovnatelný k formátu SACD (to platí pro ty co měli možnost toto porovnat na vlastní slechy ne dle technických údajů).

Vida už jsem sem sice cosi psal, ale ještě neodpověděl ...
Já si myslím, že ano.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št september 25, 2008 20:51:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekny clanok a zauijmave postrehy

citácia:

Nakonec přijdeme s luxusním produktem velmi dobré úrovně. LG má peníze a moc, takže můžeme udělat opravdu dobré produkty
....
Podle mého nejvyšší řada LG produktů zabije high-endové audio. Chceme, aby LG bylo králem audia.


To je presne o tom, ked sa toho konecne chopi velka firma, ktora ma kapital a nebude robit biznis tym "klasickym highendovym" sposobom a clovek, ktory ma knowhow.

LG-ML Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 12:27:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Hodně marketingový rozhovor, asi je dost zainteresován na budoucím prodeji LG.

Založil svou živnost na super drahém audiu, ještě nedávno prodával levný čínskýzesilovač za 250K a najednou je to pro snoby. Prostě kampaň pro jiný marketingový segment. A ty 128kbps hrající jak hi-res mu taky nežeru.

Ale pokud opravdu zvedne úroveň lowend audia, bude to záslužné...

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: So september 27, 2008 17:45:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Přidám tady svůj názor na formáty zvukového záznamu jejich kvalitu a budoucnost. Tak jako mnoho dalších jak odborníku tak laiku.
To že klasická CD jsou z trhu tlačená do propasti „dějin“ je dnes snad jasné každému kdo to trošku sleduje. Jsou takoví kteří argumentují tím že to není žádna škoda jelikož pouštění muziky s tohoto nosiče nestojí za nic, trhá jim to uší atd.
Můj osobní názor je že při kvalitní nahrávce, je zvuk jenž je možno s CD dostat pro mě dostačující. Upozorňují že můj sluch má daleko do optimálního, jsem na tom asi jako většina zbývající populace v mém věku.
Důvodu že CD v masovém měřítku končí i když je pravděpodobně pro většinu spotřebitelů jejich kvalita dostatečná je několik ..Osobně bych viděl jako začátek konce CD masové rozšíření vypalovaček produkovaný Japonskem . Že to bylo právě Japonsko které chrlilo tyto zařízení není asi náhoda v Japonsku totiž dle mých informací mají úplně jiný způsob honorování interpretů dostanou údajně zaplaceno jednou a pak už nic . Jestli je to takhle vždy nevím tuto informací mám už asi 15 roků a jestli se to tam třeba nějak nezměnilo nevím nějak mě netíží jsi toto ověřovat. Tím že se masově dělali kopie po celém světě , ne jak někteří píšou že toto je doména Čechů a nebo východního bloku je blbost.tento fenomén je na celém světě od katolíku přes protestanty po muslimy včetně ateistu atd.
Další důvody potlačení CD jako dominantního nosiče hudby až do nicoty je masové rozšíření internetu, MP3 přehrávačů a podobně (pro drtivou část mládeže absolutně dostačující kvalita ) možnost si hudbu uložit v PC apod..Své tady určitě udělala i i cena.
Takže můj názor je že CD čeká osud LP časem bude vyráběno v malých produkcích v dobré kvalitě asi podobné současné produkci LP jenž bude určena především pro skalní fanoušky tohoto formátu tím vlastně píši i o současném a nejspíše i ještě asi nějaké desetiletí postavení LP na trhu .
Mag. pásky , mag. kazety je asi zbytečné zmiňovat omezena životnost kvalita reprodukce a například možnost vyhledání oblibené skladby mluví proti.
Mini Disky byli jen takovou krátkou epizodou několika málo firem .Někteří lide je ani neznají co to je, vlastně bylo.
Takže budoucnost vidím v nějakém „uložení“ zvuku na hardisku či něčem podobném .To že zařízení jenž budou produkovat zvuk budou určitě lepší než současná je více než jasné, technika jde do předu. Ale toto nebude za rok nebo dva To že se najdou staromilci kteří budou proti je také jasné tak to bylo vždy a bude. .
A asi i tomuto formátu budou konkurovat digitální radia a nebo napojení přímo na nějaký „zásobník“ muziky . To že dochází ke změnám na pracovním a obchodním trhu je také normální je to prostě tak že jedná technika vytlačuje jinou a hifi a přístroje stím spojené nejsou extra "buřt".. Very Happy
Doby kdy děd dělal povozníka a jeho vnuk měl původní bryčku jsou nenávratně pryč.už více jako 100 roků .

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hrabeX33
Hifista


Založený: 21 november 2006
Príspevky: 129
Bydlisko: Zlin

PríspevokZaslal: Ne september 28, 2008 20:01:20    Predmet: Odpovedať s citátom

no ten výraz "vysokofrekvenční harmonie" , sakra vocog?. Z hudební teorie jsem maturoval, ale tohle teda slyším poprvé. Že by autor myslel vyšší harmonické?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist