Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Scart to S video

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hacman
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi október 24, 2008 20:29:25    Predmet: Scart to S video Odpovedať s citátom

Zdravím, kúpil som redukciu scart (viď. foto) ktorá má i konektor S video. Problém je v tom, že cez ten S video konektor prechádza iba čiernobiely obraz. Keď som redukciu reklamoval ten maník, čo mi to predal mi potom povedal, že so scart sa nedá vytiahnúť pre S video farebný signál. No neviem načo potom také redukcie vyrábajú. Potrebujem prepojiť videorekordér s usb video editorom a k tomu práve potrebujem konektor S video na Scart redukcií. USB video editor má totiž konektor S video a videorekordér Scart. Existuje nejaká možnosť ako dostať farebný signál so Scartu na S video?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi október 24, 2008 21:06:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsem žádný video znalec, ale myslím, že pro vytažení s-videa ze scartu potřebuješ video typu S-VHS, které do scartu pouští s-video signál. Nicméně ten konektor vypadá, že by karta mohla akceptovat i kompozitní vstup (přes nějaký přibalený kablík), který by z VHS scartu měl jít vytáhnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hacman
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi október 24, 2008 21:35:08    Predmet: Odpovedať s citátom

z nejakého dôvodu kompozitný signál cez tú Scart redukciu nejde vôbec. Neviem, či ten S VHS videosignál je dôležitý. V rámci laborovania som totiž zapojil DVD prehrávač cez S video konektor a išiel farebný signál, ale keď som do dvd prehrávača strčil Scart redukciu a kábel S video som strčil do S videa na redukcií tak išiel čiernobiely signál.

Naposledy upravil Hacman dňa Pi október 24, 2008 21:41:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi október 24, 2008 21:39:10    Predmet: Odpovedať s citátom

A má DVD scart s s-video signálem? Myslel jsem, že DVD mají S-video konektor a scart RGB/kompozit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hacman
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi október 24, 2008 21:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ale veď som napísal, že najprv som prepojil S video konektor na DVD s S video na USB video editory a signál bol farebný. Keď som na strane DVD použil Scart redukciu a S video kábel som zapojil na S video do tej redukcie signál bol čiernobiely.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi október 24, 2008 21:52:37    Predmet: Odpovedať s citátom

?? To právě proto znamená, že ten SCART zřejmě není typu S-video (dříve myslím označované S-VHS), ale typu RGB+ kompozit. Chceš-li S-Video, budeš muset přes DIN S-video konektor na DVD.

Ta krabička zřejmě jenom připojuje vodiče scartu na jiné typy konektorů, ale sama o sobě nic nekonvertuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hacman
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi október 24, 2008 22:05:52    Predmet: Odpovedať s citátom

trochu sa zamotávame. DVD som použil iba preto aby som zistil či pôjde do USB video editora farebný signál s originál S video výstupu. Ja v skutočnosti potrebujem prepojiť videorekordér, čo som napísal v úvode, a ten konektor S video nemá, ale len Scart. Preto som použil Scart redukciu, ale cez ňu ide len čiernobiely signál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi október 24, 2008 22:11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jistě, ale zřejmě stejně jako DVD nemá ani to video SCART se signálem S-VIDEO, ale se signály RGB/kompozit. Jinak by se muselo jednat o video standardu S-VHS. Jaký je konkrétně typ té redukce a typ videa, můžeme se na netu podívat na specifikace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hacman
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi október 24, 2008 22:26:21    Predmet: Odpovedať s citátom

pardón, už som v obraze. Videorekordér je Philips VR730. Tá redukcia nemá žiadne označenie, ale S video na nej je zapojené podľa tejto schémy:


Krabičku som otvoril a vnútri je to len poprepájané káblikmi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi október 24, 2008 22:41:20    Predmet: Odpovedať s citátom

To video určitě není S-VHS, to by se výrobce v user manuálu určitě pochlubil. Čili nemá scart S-VHS, který je uvedený na tom schématu, tedy nemá ve scartu s-video signál. Byly k tomu usb převodníku nějaké kabely? Co je to za model. Divil bych se, kdyby neuměl kompozit, který by z toho konvertoru mohl lézt také - žlutý cinch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hacman
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi október 24, 2008 23:00:29    Predmet: Odpovedať s citátom

toto je ten video prevodník http://www.lifeview.hk/e/product/product_detail.asp?sku=17 a kompozit výstup má, ale ak zapojím kompozit cez scart redukciu tak signál nemám žiadny. Neviem, či by nepomohla originál redukcia ktorá mala byť v balení, no ja som ju tam nemal. Viderekordér má kompozit konektor, ale to bude len vstup, pretože ani cez ten mi nejde signál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist