Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Noble Audio
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1228
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St október 29, 2008 17:43:03    Predmet: Noble Audio Odpovedať s citátom

Protože jsem zjistil, že je tu ještě mnoho těch co nevědí o nových domácích bednách patřících do nejvyšší České kategorie, tak tady je jejich představení.
Noble Audio Lucid. jsou 3p. reprosoustavy které charakterizují velmi pevné a oddělené skříně pro středovýškové a basové měniče, které evokují klasickým designem staré dobré časy. Basová skříň osazená 10“ hliníkovým měničem vyzařuje bez podpory basreflexu. Středy a výšky jsou svěřené pevným keramickým membránám a elektronická vyhybka je poskládána s velmi kvalitních součástek od německého tradičního výrobce Mundorf.
Parametry důležité pro připojený zesilovač jsou charakterizovány celkem nižší citlivostí cca 86dB 2,83v/1m a pro zesilovač příjemnou impedancí neklesající pod 5 ohmů. Vyhybka obsahuje i kompenzaci impedančního hrbu basového měniče což slyšitelně prospívá podání spodního pásma. Bedny existují ve dvou variantách, základní „Lucid“ a luxusnější „Lucid Premium“.
Nejčastější hodnocení vystihují výrazy: velmi čisté podání, přehledné prostorové zobrazení, pevný nedunící spodek.
Ve vlákně akce HIGH END Praha 2008 se můžete dočíst hodnocení návštěvníků prezentace na výstavě, a v recenzi jak to slyšel pan
recenzent S.Malý.
Více informací se můžete dočíst v recenzi tady:
http://www.golias.cz/index.php?modul=audio&sub=clanky&page=clanek&id=3200&golias_cz=26b62b2bb864f58068b6942c015472d2
a na www.volny.cz/n.a




Naposledy upravil N.A. dňa Ne november 03, 2013 18:07:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št október 30, 2008 23:11:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekné bedničky, škoda že nebudú na BP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 01:43:21    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. i jeho bedny byly výslovně zvány.
Důvod, proč nedojde k prezentaci, je k dohledání ve vláknu k BP.
Podobný až stejný důvod měl i druhý výrobce nejlepších beden v ČR, ne-li na světě, pan Schejbal z Vysokého Mýta.
Prostě nejvyšší kategorie.

Výrobci nižsích kategorií bez problémů s pozváním souhlasili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 07:27:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Machaldo, že bol pozvaný N.A. to viem.
Sorry za neznalosť, p. Schejbal vyrába čo? A kde niečo o jeho výrobe nájdem? Google je dosť stručný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1228
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 09:53:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalíku, máš tohle opravdu za potřebí. Vypadalo to poslední dobou, že jsi se již zklidnil. Rolling Eyes
Jestli nedokážeš pochopit, že zrovna jste to zorganizovali o víkendu kdy budu v rodinném kruhu slavit mé narozeniny, a zadruhé se mi nelíbí podmínky jaké tam jsou, tak si posluž, já to ještě snesu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1228
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 10:16:04    Predmet: Odpovedať s citátom

To Bubuxin
počkej na jaro a přijeď na HIGH-END Praha.
Nikde Schejbalky nenajdeš, Machalík dost ulítl a srovnává nesrovnatelné, a dále se snaží Lucidy devalvovat. Ležim mu v žaludku od doby, kdy se jeden hoch rozhodl pro Lucidy a ne jeho nabídku na Vintage bedny co tahá do republiky. On neumí přijmout, že ne každý si vezme jeho názor za svůj. Proto mi musí lézt do vlákna a snažit se škodit.
Měl by si změnit radostného krtka za zlého Gremlina, to by bylo výstižné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 10:41:00    Predmet: - Odpovedať s citátom

smazáno

Naposledy upravil ZdeNek II dňa Pi október 31, 2008 11:04:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 11:00:56    Predmet: Odpovedať s citátom

V Prahe na výstave som ešte nebol, je najvyšší čas Smile
Pre streďák je využitá celá hĺbka bedničky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1228
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 11:08:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Není, zezadu pod deklíkem je po celé výšce umístěna v oddělené komoře vyhybka. Vyhybka pro basovou část je zase zezadu basové skříně, viz fotky nahoře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Matrix
Hifista


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 182
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 12:14:38    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A.
Machalík je veskrze zlý, závistivý a nepřejícný skřet. To nevíš? A jeho primárním záměrem je škodit na všech stranách. Věř mi, znám ho dobře.
A navíc je velmi netolerantní a k tomu nechápavý. Takže se nediv jeho reakci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 12:16:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalíku N.A. nemá zájem presentovat komerční malé bedny na BP protože by tam selhaly jako každé malé bedny. V kině které je 20x větší než obyvák v paneláku se nejlépe uplatnuje PA a pokud tam budou kravsky JBL 4345 tak bude zase hrát nejlíp JBL a malé HIFI si neškrtne. Nevím proč nechápeš, že borec co dělá bedny na kšeft se vyhýbá presentacím na kterých by výsledkem presentace bylo jenom to, že by každý řekl že je to průser.
P.S. Machalík je starý provokatér a je mi na něm nesympatické že má doma jen hifi na kšeft ale ne na hraní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 13:56:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Zpatky k Lucidum, slysel jsem je pred vystavou, po vystave a na vystave HEP 2008, na zelezu N.A. (Dussun a herjnajs ted nevim CDP, ...Lindeman?).

Hrajou dobre, pekne ciste, leze z toho celkem velkej zvuk na to jak se zda vyskac maly byti. Jsou hodne neutralni, ale ne nudne. Vysky, stredy, basy jsou akorat, tim chci rict, ze neupotaji napr. tim, ze je hodne stredu a pak zbytek. Resume - velmi povedene bedny, ale to si musi kazdy sam poslechnout, aby vedel jak hrajou. Jeste jedna vec - na fotkach se mi design moc nelibi. Ale ve skutecnosti na vlastni kukadla vypadaji 100x lip a na zivo se mi libi i vzhled. Doma bych si je rozhodne dovedl predstavit, ale samozrejme kdybych byl zajemce, tak bych si je porovnal s jinejma bedniskama, pac ja vybiram poslechem.

V kazdym pripade N.A. gratuluju k Lucidum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1228
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 14:12:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Matrixi díky za info z první ruky, já to mam tam k vám přece jen trochu daleko Wink

Jinak jestli to nevíte, Bartoli je můj nový tiskový mluvčí Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 14:18:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Zítra si je jedu poslechnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1228
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 14:27:21    Predmet: Odpovedať s citátom

To Gabik
díky za řádky k věci!

Jinak si musíš přijít poslechnout, změnil jsem zesilovadla, jen mi dej ještě trochu času, ještě jim pomůžu, aby pěkně zpívaly. Jak já říkám, není umění koupit super aparát za půl mega, ale za mnohem méně a najít jeho skryté rezervy a ty využít.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1228
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 14:35:27    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Zítra si je jedu poslechnout.


taky mi ráno šeptaly do ouška, že už mají velikou trému a obavy, tak jsem je musel pochlácholit, že strejda není zlej a nebude jim píchat do repráčků, ani prohlížet střeva. Trochu si oddechly, až když jsem jim řek, že jedeš kvůli té nové plechovce co trůní pod přehrávačem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1228
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 16:00:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo a jsou pěkný, Gabik má recht



no, někdo rád větší macandy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 16:37:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by bola takáto broskyňka pribalená ako bonus k Lučidom, tak si zahryznem do jazyka a jedny si kúpim, nech hrajú akokoľvek. Hypnotized ?

Naposledy upravil Coques dňa Pi október 31, 2008 18:34:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 18:09:02    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A.
Jasan, az reknes krles, jsem tam. Pokud bude moznost porovnat s Dussunem, tak jsem zvedavej. Pokud teda uslysim rozdily - zname me.

Na druhy strane je umeni vydelat na aparat za pul mega (k tomu odpovidajici zbytek, to jsou hrozny castky) Smile.

A poradne si masinky vylesti, vezmu sebou fotak a pokusim se udelat nejaky to foto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 18:12:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Zítra bude PM x JC Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 18:25:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslis PM v cervenych trenirkach vs. JC v modrych ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 18:41:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlevo John Curl, vpravo Scott Wurcer. Jsem ještě mladík ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: So november 01, 2008 20:56:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak jste si možná už všimli v jiném vlákně,
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=59994#59994
tak dnešní poslech proběhl, a v příjemné atmosféře. Co se týče mého názoru na reprosoustavy Lucid - jde o repro s pohodovým zvukem, a pro řadu hledajících by to mohla být zajímavá možnost, jaké reprosoustavy zahrnout do svých úvah. Hrají neagresivně, bez zjevných problémů v kterémkoliv z pásem, a jsou schopné dobře vykreslit i spodní barvy komorního tělesa. Spojení s kvalitními, současnými komponenty Parasound, navrženými Johnem Curlem, jim sedí. Pravděpodobně to nebude volba pro příznivce hardrocku, ale milovníci jazzu, folku, komorních těles by si mohli přijít na své - každopádně bych doporučoval udělat si názor při osobním poslechu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1228
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Po november 03, 2008 14:25:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Hodnocení poslechu z jiného serveru:

pipis v 11 srp 2008 10:05

V sobotu jsme navštívili s Philem našeho člena Pavla z Ústí a jeho dítě - značku Noble Audio.

Společný příjemný oběd nám dal čas na odpočinek po delší cestě a bloudění jednosměrkami a tak
jsme si následný poslech mohli stoprocentně vychutnat. Celkové dojmy po cca 4 hodinách poslechu jsou
velmi dobré.

Kdybych měl za sebe a subjektivně dle svých pocitů zhodnotit po krátkém seznámení tyto sympatické
3. pásma, tak stručně takto:

Dílenské zpracování je velmi pěkné, použita přírodní dýha, vše velmi pečlivě truhlářsky zkompletováno.
Ve skutečnosti vypadají lépe než na obrázcích, jednoduchý design, který rychle neomrzí a v pohodě se vejde
do průměrných obýváčků i v paneláku. Zvukové výsledky dopadli také pro mé ucho velmi dobře. Použité keramické
měniče opravdu právem patří do vyšší kategorie. Zvuk postrádal jakékoli zabarvení nebo pachuť použitého materiálu,
byl celkově rychlý a přesný. Pásma byly k sobě velmi dobře napojeny a zvuk na mě působil celistvým dojmem.
Bedna umí bez jakýhkoliv problémů přesně záhrát jakýkoli hudební žánr s dostatečným přehledem a patřičným důrazem na basech. Zvuk je poměrně analytický, odhaluje rychle chyby nahrávek, ale nějaké menší chybky dokáže i odpustit.
Při poslechu mě bavilo poslouchat i hůře nahrané CD, jen jediné, které se nedalo, bylo silně přebasované CD Tori
Amos. Tam jsme kroutili hlavami za chvilku všichni a nedalo se jinak, než to bučení ihned vypnout - nu daň za hi-fi
kvalitu. Velkým a příjemným překvapením bylo pro mě celkové podání prostoru a pak detailů na středech. Zpěv a zvuk na středech mě bavil a asi je to tím, že jsem zvyklý na 2p., kde středobas hraje i basy a tak určitě není tak přesný jako 3p. bedna. Vykreslení prostoru skvěle zvládají regály, u sloupů se po návštěvách spíše setkávám s méně definovaným podáním, ale tady byla hudba podána vysoce trojrozměrně. Nakonec, abych nebyl ale jen u chválení, celkový charakter zvuku nebyl naladěn přesně na mé uši. Může to být čímkoli, buď mojí zatím nedlouhou poslechovou zkušeností, nebo zvykem na jiný zvukový charakter. Spíše myslím, druhou variantou. Jsem zvyklý na "hudebnější" zesilovače. Hodně by mě zajímal charekter zvuku na mém Densenu, docela mě mrzí, že jsem ho tam pro představu nedotáhl.

Celkový dojem z Noble Audio mám tedy velmi dobrý a mohu všem potenciálním zájemcům jejich případný poslech doporučit, možná ještě lépe na svém vlastním oblíbeném železe.

Pavle, díky za příjemnou sobotu a přeji mnoho zájemců o poslech a řadu nových hifi přátelství.



Martas v 03 říj 2008 15:59

Ahoj,
takže se řadím k těm šťastlivcům, kteři si u Pavla byli poslechnout jeho Lucidy. Přesně podle Pavlova "varování" nezůstalo u půl hodiny. Ačkoli mě Pavel zavalil množstvím technických informací, těšil jsem se na zážitek "ušima". Nejsem technicky zdatný, ale už jsem leccos viděl a slyšel: proto jsem byl nadšený, že řemeslné provedení ovzučnic nenese žádné znaky "DIY" v tom horším slova smyslu a dýhování je po vzoru Xavian, mých oblíbených starých Dynaudií a spol.Takže paráda. Pustili jsme se do poslechu muziky, na mé výslovné přání jsem vynechali audiofilní nahrávky a zaměřili se na běžné, samozřejmě ty zvukově lepší, nahrávky. Úvodní kytarovka-Jarek Nohavica z Mého smutného srdce: pěkný hlas v celém spektru, pak jsme pustili chvilkami bigbítovější Neřež a bylo to supr: zvuk se nerozpadá, basy ani v nejmenším neduní, je jich tam prostě tolik, co v nahrávce. Pak jsem si projel svůj mix věci: Navarovou, Tom Waits, Michal Hromek, Druhá Tráva a pro mě (subjektivní!) velmi audiofilní nahrávku Tommyho od Who, kde je vše: od tichých pasáží přes basově bubnové řežby.

Asi jsou tohle bedny, se kterými bych chtěl dožít svůj Hifi život:-). Do srovnání se statisícovými bednami se nechci pouštět, neb neprudím majitele studií předváděním něčeho, na co nemám, nicméně to málo, co jsem slyšel z domácí -kusové- produkce repro (Akustikon z Adostu Olomouc a Lucidy) mě přesvědčily o tom, že je z čeho vybírat. Hodnota, kterou člověk dostane, není zmršena reklamním balastem a dlouhým distribučním řetězcem.

Zpětně mě mrzelo, že jsem s sebou neměl své hifi železo, tedy BVA, bylo by zajímavé zkonfrontovat ho s poněkud měkčím projevem Dussuna, ale nechtěl jsem vzhledem k občasným zastávkám na cestě riskovat osud nejmenovaného nadšence, který při transportu aparátu přišel o všeSad

Přeju Pavlovi, ať se jeho produkt změní "ve zboží" (abych použil jeho slova) takovou formou, aby byl dostupný pro české hifinadšence a hlavně byl k slyšení njen v Ústí!



Dzyan v 09 říj 2008 17:03

Poslech u tebe byl velmi prijemny,hudba znela velmi ciste,pro me usi az nezvykle neutralni.Skoda ze jsem je neslysel vic nahlas,potichu byly opravdu bez chyby.Taky mne mrzi ze jsem tam nemel vice svojich cedecek abych porovnal se svoji hifarnou.Musim priznat ze mne tyto bedynky moc prekvapily,necekal jsem tak obrovske vylepseni oproti predesle konstrukci kterou jsem tez mel moznost slyset pred par lety.Opravdu obrovsky posun dopredu.I presto ze doma posloucham repro za trojnasobek ceny Lucidu a jsou uplne jine konstrukcni filosofie se mi prednes hudby z techto beden od Noble audio moc libil.Pokud bych bydlel v panelovem dome tak bych dal urcite prednost Lucidum.V mem velkem pokoji se domnivam by nestacily tento velky prostor ozvucit dostatecnym zpusobem ale pokud si to neoverim v praxi tak je to pouze jen moje domnenka!Prectete si tu recenzi pana Maleho radeji nez ty me plky,ta vam urcite da dukladneji nahlednout do sveta Lucidu.Pavle klobouk dolu a tesim se na pokracovani priste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
alenzo
Nádejný hifista


Založený: 07 máj 2007
Príspevky: 58

PríspevokZaslal: Ut november 18, 2008 20:08:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Také bych rád přispěl svou troškou do audifilního mlýna ohledně
Noble Audio Lucid Premium. Předně. Snad všechny výrobky od Noble
Audia jsem měl tu možnost slyšet a vidět na vlastní oči. Všechny
nabízely bezproblémové zvukové podání a pečlivé řemeslné zpracování.
Výrobky vždy zvukově stály rozhodně nad prodejní cenou. Lucidy
tento poměr v mnohém vylepšují. Po materiální stránce se na nich
nešetřilo na ničem, ani na tom co není normálně vidět. Měl jsem
možnost vidět ještě nezalitou vyhybku – obrovské, opravdu kvalitní
kondíky a cívky, cenou se to musí blížit sumě za použité měniče!
Kompromisní komponenty v Lucidech prostě nenajdete. I řemeslné zpracování
dýhy a laku (viděl jsem je i v krásném provedení očkový javor)
je na úrovni drahých beden zvučný jmen. Vím, že sladění výhybky
s měniči zabralo velmi dlouhý čas, autor je prostě nezmar a perfekcionalista.
Proč to vše píši. Zjišťuji, že bez těchto atributů se k vynikajícímu
zvuku nelze dobrat.

Myslím, že se v mnohém shodnu při hodnocení zvuku s PMA či Martasem.
To co mě zaujalo hned při prvním poslechu je jejich neutralita. Žádné
s pásem nestrhává zbytečně pozornost na sebe. Člověk si po chvilce
všimne, že nic neduní, neboulí. Nástroje i ze spodního spektra
jsou krásně čitelné. Neutralita v projevu Lucid neznamená sterilnost.
Tóny od nástrojů se libě nesou skrze jednotlivé měniče, které
je neroztrhají před vámi na pásma. Ten saxofon, to byla paráda.
Koherentnost zvuku je vynikající. Vytvořená 3D scéna je krásně
přehledná. To jak libě budou bedny znít záleží plně na připojeném
řetězci. A já musím uznat, že kombinace s Parasoundem neměla
pro mne chybu na kráse. Oproti předešlému DUSSUN je zážitek z
hudby ještě přirozenější.
Když jsem přišel domů a pustil si svou sestavu: Upravený Denon DCD 2560 DispreII,NAD 216 a DYNAUDIO Aries padl na mě tentokrát obzvláště velký
smutek. Budu muset nechat uši několik dní zapomenout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1228
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 12:00:32    Predmet: CHECK z vlákna Brněnský podzim 2008 Odpovedať s citátom

Check napsal (z vlákna Brněnský podzim 2008) :

"N.A: Znamená to, že tvůj příspěvek byl skutečně otázkou, i když to tak nemusí vypadat, a že skutečně čekáš odpověď? Tak potom je vše v pořádku.
V tom případě, proč je Lucidech použito měničů, jakých je použito? Předpokládá autor, že se posluchačům líbí blyštivý zvuk zvonících membrán. Nechápu, co tě k takové kombinaci měničů vedlo.

Snad mě pochopíš. "



-Keramické měniče jsou pevné, lehké, nekolorují v porovnání s klasikou, nezvoní ! nevím kde jsi na to přišel, nikdo kdo Lucidy slyšel nic takového nezaznamenal, můžeš si výše přečíst komentáře. Po měničích DYNAUDIO a SCAN SPEAK které jsem používal jsem se chtěl posunout dál v čistotě a neutralitě. Proto jsem v r.2004 pořídil keramické ACCUTONy .Použitý AL basák má na tento materiál na vrchu jen nepatrnou rezonanci (mnohem menší než třeba podobný a oblíbený SEAS)stejně jsou na tom oba použité ACCUTONY- jsou bez problémů kterýma trpí hliníkáče. Tento basák se dal výborně akusticky napojit na přesnou keramiku, což potvrdil ve svém hodnocení „ostřílený“ recenzent S. Malý.
Nelíbí se mi zvuk kovových kalot B&W či Focal jejich obrovské 10-15dB špice na vršku, které poznamenávají zvuk ve smyslu drsnosti a ostrosti.
Střeďák který osazuju umí ¨navíc bez potíží pokrýt nejdůležitější pásmo cca. 400-4000Hz což je velmi výhodné. Stejný materiál středové a výškové membrány přináší slyšitelně vynikající homogenitu zvukového výstupu. Oba měniče podávají hladké a přirozené podání barev nástrojů, výšky znějí kovově jen u reprodukce kovových nástrojů, ne jako u mnoha kovových výškáčů, kdy je pachuť kovu přimíchána i ke zvuku houslí a podobně. Díky použití již opravdu velmi kvalitních součástek vyhybky, zejména kondenzátorů je přirozenost podání opravdu velmi vysoká.
Takže určitě nepředpokládám, „ že se posluchačům líbí blyštivý zvuk zvonících membrán“
-stačí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MilanTuma
Hifista


Založený: 15 november 2007
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Ne november 30, 2008 13:06:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Přispěji také svým názorem o poslechu Lucidů.
Až včera se mi povedlo zorganizovat a uskutečnit návštěvu u Pavla a poslechnout jeho Lucidy. V prvních okamžicích mohou navodit pocit nezajímavosti, což se pak změní s kvalitní nahrávkou. Nic tam netlačí, basy, středy a výšky krásně srovnané. Prostorové rozlišení nástrojů v nahrávce bez námitek, výborné. Poslechově výhybkové napojení basáku a keramiky je bez jakéhokoliv slyšitelného zubu. Jako největší charakter s udanými vlastnostmi musím napsat velmi čisté podání nástrojů v celém kmitočtovém rozsahu, např. kontrabas s nároky na spodek pásma je Lucydy podám velmi přesně bez jakkéhokoliv zabarvení, až jsem se musel při poslechu usmívat jak je to přesně zahráno a to i při vyšší hlasitosti. Lucidy jsou zkrátka hodně vysoko.

Výtečná práce. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Po december 01, 2008 17:17:06    Predmet: Re: CHECK z vlákna Brněnský podzim 2008 Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
Focal jejich obrovské 10-15dB špice na vršku


Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Po december 01, 2008 18:36:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám dojem, že Tomáš (pistole), Lucidy měřil, nebo se mýlím?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po december 01, 2008 19:47:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano - měřil ve stádiu návrhu . Pak jsem předal datové podklady N.A. a ten si to dokončil podle své chuti....

Jinak ke zvuku Lucidů (neslyšel jsem sice ten poslední jakože úplně nejlepčí supervytuněný zvuk).

Mohu říct asi takhle Lucidy jako bedýnka spíš komorního charakteru má své místo a mají cosi do sebe. Není to úplně přesně moje krevní skupina (neb jí mám zatím stále tak nějak proměnlivou). Ale Jo... ujde to a za daný money to není špatná volba pro ty komu tento zvuk vyhovuje. Myslím tím zvláště tu skupinu posluchačů, co mají rádi zvuk malých ultradrahých dvoupásmovek s jejich specifiky. Lucidy jdou zde trochu dál v tom, že přeci jen přidávají nějaký ten spodek. Pro lucidy je charakteristický zvuk barvy keramických měničů (keramika zní jako keramika, papír jako papír, pp jako pp). Slova o nezabarveném zvuku bych si nechal do reklamních tiskovin protože zatím VŠE co jsem slyšel nějak barví a keramika není vyjímka.

Nicméně to nejsou bedny pro lidi co chtějí "velký zvuk", popřípadě špičkové impulzní chování, k nimž se v současné době počítám tak trochu i já. Pro tyhle lidi ve stejném kalibru je daleko vhodnější Bohoušův projekt. I když i tady je slyšet docela hodně keramika na vrchu.


Naposledy upravil pistole dňa Po december 01, 2008 20:06:49, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 1 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist