Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Quadral Tribun + suby

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut apríl 05, 2016 14:07:51    Predmet: Quadral Tribun + suby Odpovedať s citátom

Tak jsem dokončil repas osvědčených Quadral Tribun Mk IV. Broušení z hnusné černé barvy, olejování, repas výhybek, výměna terminálů, čištění sametu plus přidání dvou subwooferů (další dva ještě přibudou). Měniče v super stavu, rozehrané, vlnky nafurt. Výsledek je zvukově velice obstojný. Další dva suby ještě přijdou na druhý konec obýváku, protože při velikosti 9x5 m je na druhém konci mírný propad. Ne, neměřil jsem a ani nebudu, uši mi říkají dost přesně jak to má být.
Zvuk je plný s výborným sub-spodkem "po podlaze", nic v místnosti nevibruje, neduní. Nemá co. Návaznost na quadral basy skoro bezešvá, kontrabasy nádherný, vykreslené, tvrdé struny, výšky jako v reálu (ale trochu Quadraloidní = malinko zastřené, nicméně pohoda, dokonce většinou výhoda u některých uječených nahrávek). Reálná poslechová hlasitost malých a středních scén je prostorově definovaná a rozlišení dobře rozeznatelné. Sólové vokály s pevnou spodní částí, vykreslené hlasové vibrace a přenesené před bedny. Extrémní chrchlák Toma Waitse vzbuzuje dojem, že jste u něho v hrdle (což nesnáším). Symfoňáky trochu stísněné, nerozvinuté, "bojící se", ale i tak naprosto vyhovující pro občasný relaxační poslech i přes bránici ke krku. Podle nahrávky. Nicméně Viv4 od CEMA (Chesky CD78) velmi emotivní.
Až přidám další suby a vyměním bedny za Infinity (Quadraly půjdou k filmům), tak pro mě konečná. Nehodlám se zabývat laděním hifi déle než odkvetou sakury. Pokoj je mírně přetlumený, což mám rád, protože vokály jsou luxusně komorní bez dozvuků (pokud nejsou v nahrávce a i tak jsou o malinko menší).
Nevýhody - minimálně polovina CDček létá do koše. Už jsem jeden vynesl. Smile Je ale fakt, že na nich nic moc nebylo. Protože kvalitní muzika nepotřebuje nutně kvalitní mastering, stačí muzika samotná i když je komprimovaná jako prase pro použití v jezevčíkovi z Lídlu.

K hifi jsem se po sto letech narychlo vrátil kolem silvestra. Ani nevím proč, z čistého hecu, protože jsem měl všechny CD v bedně ve sklepě a chtěl jsem je mít u sebe Smile A hlavně proto, že jsem chtěl vyzkoušet vintage stroje a stroječky. Vyzkoušel jsem, prodal jsem. Hezké byly. Nyní máme duben a již mám skoro vyřešeno. Už i tak si připadám hodně divně, že jsem tři měsíce pořád něco ladil jako nějaký hifi-labil. Smile Poslední změna budou v bzrké budoucnosti bedny Infinity Rennaisance 90 a další dva suby. A taky můj osvědčený DA převodník s 8xPCM63P-K. Pak vyhlásím konečnou a hifi vyřešeno! Nebudu se jim nadále zabývat. Život musí jít dál a další požitky čekají. Smile
Dnes třeba luxusní celerové hranolky. Razz

Takže výsledek – staré Quadral Tribun Mk IV + 2 až 4 suby = pro někoho kdo si myslí, že nemá "malého ptáka" a nemusí nic s nikým a ničím srovnávat, tak luxusní poslech. Takový skoro Jin a Jang (realita cca 70%, líbivost a přikrášlení cca 30%). Co víc chtít. Drtivá většina planety poslouchá leda tak hysterické manželky.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Ut apríl 05, 2016 15:23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Fajn príspevok, tentokrat mi celkom " dáva zmysel ", neostáva mi inšie ako Joshuovi gratulovať
ps:
Nuž a serotonin sa u hedonistov tvorí hlavne z L- tryptophanu( Aspoň 70% na čokoláda Wink ), alebo ešte lepší/účinnejší zdroj je doplnok 5 HTP, čo je vlastne jeho prekurzor (serotonin je vlastne 5-HT)
Ale hlavný význam mimo medicínskej aplikácie serotoninu je v lipolyznych a omladzujúcich účinkoch. V Californii už majú na to kliniky
Ale za tu pravú hedonistickú extázu môžu hlavne endorfíny. -vylučuje napr. zdravím pohybom ( na zdravom tele ) Love


Naposledy upravil Henri dňa Št apríl 07, 2016 13:38:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut apríl 05, 2016 15:25:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Henri napísal:
Fajn príspevok, tentokrat je mi celkom " dáva zmysel ", neostáva mi inšie ako Joshuovi gratulovať
ps:
Nuž a serotonin sa u hedonistov tvorí hlavne z L- tryptophanu( Aspoň 70% na čokoláda Wink ), alebo ešte lepší/účinnejší zdroj je doplnok 5 HTP, čo je vlastne jeho prekurzor (serotonin je vlastne 5-HT)
Ale hlavný význam mimo medicínskej aplikácie serotoninu je v lipolyznych a omladzujúcich účinkoch. V Californii už majú na to majú kliniky
Ale za tu pravú hedonistickú extázu môžu hlavne endorfíny. -vylučuje napr. zdravím pohybom ( na zdravom tele ) Love


Naprostý súhlas! Doslova! Razz

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
rOn
Nádejný hifista


Založený: 18 september 2010
Príspevky: 68
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 06, 2016 00:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Mňa zaujal ten gramofón a phono pre, predpokladám že Canor TP206. Nechceš sa o nich trocha rozpísať?
_________________
CA 640C + 840A, Tannoy DC6T Signature, Almarro A318B, Squeezebox + CA dacMagic, microSeiki dd40 & ma505
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St apríl 06, 2016 03:11:10    Predmet: Odpovedať s citátom

rOn napísal:
Mňa zaujal ten gramofón a phono pre, predpokladám že Canor TP206. Nechceš sa o nich trocha rozpísať?


Gramofon je Kenwood KD-3070. Na to jak je starý tak je dokonale tichý a spolehlivý. Vracení ramene a vypínání motoru funguje i po 40 ti letech dokonale. Samozřejmě jsem mu uděal revizi a opravy, ale nic až tak zásadního. Výborný gramec.
Předzesík je Canor TP206. Je pouze MM. Přenosky MC nechci tak je zbytečné tam mít drahá step-up trafa. Zvuk je nad očekávání dobrý. Čistý analog. Skvělý přednes a dobře si sedne s přenoskami, které mám.
Přenosky mám entry level Audiotechnica AT95E, pak kultovní a zbytečně vychvalovanou 2M Red, vintage Kenwood N-39 Mk III (ta je asi nejlepší) a DJ Ortofon Concorde s hrotem Electro (takový pahýl co hobluje desky, ale zvuk super).

Mám sice i komplet stavebnici (všechny součástky a desku) na Actidamp MK III (ten nový na červené desce), ale zatím jsem línej ho postavit, protože ten canor nemá chybu a nemám tím pádem důvod ani chuť ho s něčím srovnávat. Možno jednou ten Actidamp postavím, ale zatím do něj svou energii vrážet nebudu.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kolar
Hifi obsluha


Založený: 31 máj 2014
Príspevky: 37
Bydlisko: okolí Uherského Hradiště

PríspevokZaslal: St apríl 06, 2016 09:45:01    Predmet: Odpovedať s citátom

tak mně se nejvíc líbí že má bydliště v Kóbe,ale o tom nepiš to se asi musí zažít,A nejhezčí holky jsou hezké japonky.je na čase začíst se do něčeho od Murakamiho na návštevu Japonska to v tomto životě moc nevidím...................
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St apríl 06, 2016 11:12:57    Predmet: Odpovedať s citátom

kolar napísal:
tak mně se nejvíc líbí že má bydliště v Kóbe,ale o tom nepiš to se asi musí zažít,A nejhezčí holky jsou hezké japonky.je na čase začíst se do něčeho od Murakamiho na návštevu Japonska to v tomto životě moc nevidím...................


Nedá se o tom psát. Hlavně ne tady. Kdo nezažil nepochopí i když je Japonsko hodně profláklé a jezdí tam už kdekdo. Japonsko a japonky nelze nemilovat. Haruki Murakami je super. Ja ale defakto nečtu, mám zase moc rád filmy od Hayao Miyazaki a filmy ve kterých hraje Hiroyuki Sanada.
Kobe miluji. Osaku taky. Ale chystám se svůj život doží na Okinawa. Nádherný miniaturní ostrov v úplné prdeli obklopen nedozírným oceánem. A skvelí, pokorní, oddaní lidé. Jen ty yenkees bych od tam již dávno vykopal. No, uvidime jestli se splni ono profláknuté "all dreams come true" Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St apríl 06, 2016 11:52:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No jestli žiješ v Kobe, že ses v mailu nezmínil? Já jezdím do Japonska pracovně pravidelně od roku 2000. Teď naposled v březnu 2016, byl jsem týden v Akashi, což je od Kobe cca 40 km. Mohli jsme se tam sejít.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St apríl 06, 2016 12:12:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Já byl posledně v Himeji, sice trochu dál, ale na Japonsko taky kousek. Nežiji v Kobe pořád, pendluji, ale přijal jsem ho jako "své" město. Je to srdcovka.
_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št apríl 07, 2016 11:36:16    Predmet: Odpovedať s citátom

V Kobe je ostrůvek Evropy v Japonsku. A docela dost zeleně, + ty kopce kolem.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št apríl 07, 2016 13:12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, to znám. I okolí kolem Aotanibashi (zastávka Shironoshita Dori) je plné evropských domků a parkování tak těsné, že to dokáží jen japonky na těch svých Priusech nebo co to mají. A ty kopce nahoře jsou docela relax.
Ale nejlépe jsem se cítil v sušárnách a v obchoďáku Yamada Denki – technologický orgazmus Very Happy (legrace)
Celé Kóbe je nádherné. Hlavně když je celé od sakurových lístků.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
rOn
Nádejný hifista


Založený: 18 september 2010
Príspevky: 68
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 08, 2016 14:09:49    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:


Gramofon je Kenwood KD-3070. Na to jak je starý tak je dokonale tichý a spolehlivý. Vracení ramene a vypínání motoru funguje i po 40 ti letech dokonale. Samozřejmě jsem mu uděal revizi a opravy, ale nic až tak zásadního. Výborný gramec.
Předzesík je Canor TP206. Je pouze MM. Přenosky MC nechci tak je zbytečné tam mít drahá step-up trafa. Zvuk je nad očekávání dobrý. Čistý analog. Skvělý přednes a dobře si sedne s přenoskami, které mám.
Přenosky mám entry level Audiotechnica AT95E, pak kultovní a zbytečně vychvalovanou 2M Red, vintage Kenwood N-39 Mk III (ta je asi nejlepší) a DJ Ortofon Concorde s hrotem Electro (takový pahýl co hobluje desky, ale zvuk super).

Mám sice i komplet stavebnici (všechny součástky a desku) na Actidamp MK III (ten nový na červené desce), ale zatím jsem línej ho postavit, protože ten canor nemá chybu a nemám tím pádem důvod ani chuť ho s něčím srovnávat. Možno jednou ten Actidamp postavím, ale zatím do něj svou energii vrážet nebudu.

Kenwood KD3070 vyzerá na peknú vintage mašinku, ramienko má zaujímavé nastavenie antiskatingu. Jeden vintage Kenwood mám teraz u seba a jeho direct drive pohon sa mi zdá byť lepší ako u Micro Seiki DD40.
Canor je moja krvná skupina, zopár rokov vlastním CD2VR a jeho dizajn ma stále neomrzel a až na pár výhrad som s ním moc spokojný. Mal som zopár príležitostí vypočuť si TP306, zaujímalo by ma nakoľko sa od TP206 líši zvukovo. Pár rokov som mal pôvodný PJ TubeBox a lúčilo sa mi s ním ťažko, tak si viem predstaviť návrat k dobrým lampám. Vyskúšal som i Actidamp (novú mk2 tuším) a nebola to moja šálka kávy. Lepší bol i Phonobox S.

Japonsko je na mojom cestovateľskom zozname, ale nerád cestujem ako turista tak si na tú správnu príležitosť ešte musím počkať. Závidím Smile

_________________
CA 640C + 840A, Tannoy DC6T Signature, Almarro A318B, Squeezebox + CA dacMagic, microSeiki dd40 & ma505
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Pi apríl 08, 2016 14:38:51    Predmet: Odpovedať s citátom

KD3070 je tiež DD pohon. Tuším 20 pólový 30 slotový DC servo motor. Na to jak je starý, je absolutne tichý a presný. Pič som nastavil len raz a odvtedy drží! Som s ním moc spokojný. A krásne vypadá.
Ja Canor zvukovo moc nepoznám, mám od nich len TP206 a ten sa mi zdá super. Uvidím keď dokončím Actidamp Mk III či a aký to bude rozdiel. Ale moc veľkú šancu tej hromade operákov nedávám. Ale uvidím, nebudem predbiehať.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist