Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Symasym ( by Macura)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 20:11:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle jakej máš mail ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 20:11:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl jsem případně pomoct, ale berete-li to takto, tož si příště svojí snahu odpustím...na takovýhle žerty jsem Jardo extrémně citlivej....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 20:19:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel : tvůj názor mne samozřejmě zajímá, nemám potřebu si s někým měřit pinďoury nehleďě na to, že na symasymu není nic neznámého je to open project. a ty zapujení co jsem tam narval navíc jsou taky známá

Jo Teď jsem ti to poslal na jednu tvojí adresu co jsem si vygooglil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Jirik
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 258
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 21:08:48    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole
můžu taky poprosit o náhled té desky?

tadik (zavinac) email tecka cz


Naposledy upravil Jirik dňa Št február 01, 2007 21:12:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 21:10:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedělám si prdel. Není to tak dlouho co Tomáš říkal, že se začne zajímat o zesilovače a teď už vymýšlí vylepšení Symasymu. Kolik znáš lidí kteří jdou takhle za svým cílem ? To nebylo nic proti tobě. Asi to vyznělo blbě, promiň.
Myslím, že k provedení TYA jsem se vyjádřil dost jasně, víc ocenit neumím. Škoda, že to si nepamatuješ a tohle jsi si tak špatně vysvětlil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 09:56:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Už jsme s Tomášem tu desku při jeho návštěvě u mě asi před týdnem probírali. Názor PD bude určitě užitečný.

Jinak bych Ti, Tomáši, nedoporučoval to tu zatím volně rozesílat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 09:58:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Hele Jardo, já vím, že to nemyslíš zle, natolik Tě znám, ale někdy bys mohl přibrzdit, použít přede psaním něco, čemu se v obvodařině říká "zpětná vazba" Smile. Nebo máš raději Charlieho Hansena? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 10:13:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: no Pavel Dudek už to viděl a navrhuje to překopat oz začátku do konce na klasické uspořádání ala DPA. Včetně rozložení rozkmitu čemuž jsem se chtěl vyhnout. Cílem má být zkrátit signálové cesty a omezit jejich kžížení. Hodně teď o tom přemýšlím protože do původního rozkmitu a diferáku jsem nechtěl moc šahat. Zkušební prototyp, kde si chci vyzkoušet jak to chodí bude asi podobný tomu co jsi viděl ty a co viděl PD. teď řeším jak to uděám abych zase neplýtval zdroji. Mám 2 varianty

a) s jednou dvojicí koncových tranzistorů (ON semi mají 2x větší SOA než Toshiby) AC napájení 2x29V - 200VA/kanál (tj DC +/-40V) mělo by dát 85W/8
b) se dvěma páry koncových tranďáků (Toshiby) AC napájení 2x36V - 300VA/kanál (tj DC+/-50V) to by dávalo nějakých 120W/8

Co preferuješ na prototyp Ty Pavle??
Jde o to že si budu pořizovat nějakej materiál a nechci mít doma skladiště transformátorů atd...

Jo a desku zatím pouštět ven nebudu ještě by se to někdo pokoušel vyrobit neodladěný a nechci aby mi někdo nadával že si odpražil repráky za X desítek tisíc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 10:16:31    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
...Jinak bych Ti, Tomáši, nedoporučoval to tu zatím volně rozesílat.


keď to má byť tajné - tak to aspoň hoď na nejaké pay-stránky...
Záujem by bol určite obrovský - http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=24587&all=1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 10:19:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pistole: nic proti tomu, ale IMHO je Pavlův názor hodně konzervativní (drží to, co dělá). Já mám zase výhrady proti topologii PCB DPA, ale to už tak u konstruktérů bývá.

Viděl bych jako rozumné ev. zkusit obě varianty, tolik peněz to zase není, nejdražší je stejně kisna a chladiče.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 10:25:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tranzistory: byla by tu ještě varianta se Sankeny 2SA1295/2SC3264, ev. 2SA1216/2SC2922.

Tome, musím teď jít dělat na integrátorech, co jsi tu viděl, takže později.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 10:34:40    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: jo počkám až budeš mít čas a chuť koneckonců podélné rozložení jsi viděl že dělám taky ale zatím se mi nedaří se vejít do rozumného rozměru snad leda bez ochran a ty dát na jinou desku.
s těmi konstruktérskými přístupy mi to je jasné tak už to někdy bývá. a Pavlův komentář je bezpochyby přínosný může to pomoct nalézt chyby. ty sankeny taky znám ještě na to mrknu.

Jo jinak 2sa1216/2sc2922 se jeví vhodnější pro jednopárové osazení. SOA je brutální (stejně jako předchozí typ) a je rychlejší na menší proudy nižší napětí imho nevadí je to furt dost. takovýhle proudy snese už jenom dost pomalá ON semi MJL21193


Naposledy upravil pistole dňa Pi február 02, 2007 11:26:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 10:37:56    Predmet: Odpovedať s citátom

skipy : jde o to že je to zatím těžkej nedodělek "vývoj trvá dost dlouho" Symasym byl je a bude nadále open projectem tak se neboj.
Zatím to i po komentáři PMA zůstane mezi lidmi co mají k tomu co říct. pak se to může pustit mezi General public.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 12:13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

No nevím, co je na mejch plošňácích konzervativního, ale to je teď jedno...Nechceš-li to udělat a lá DPA, pak se tam nesnaž nacpat ochrany, udělej je na extra destičku. Dále necpi ten stašnej elyt za pojistku, tam stačí mnohem menší. Sériový odpor do bází výkoňáků stačí jeden, tři parallelně je zbytečnost. A na ideu jednostrannýho pl. a propojek se vy... - zbytečně ti to ztěžuje návrh....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 12:51:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel: Díky to je slovo do pranice Zařídím se podle těch rad půjde tam zpět klasickej malej elyt průměru 18. Odpory nějaký vyhodím (překáží mi to tam a pokud nejsou potřeba poletí ven). A s tím dvojstraným plošňákem máš pochopitelně recht dost to komlikuje život a rozlejzá se to do šířky. Plně to asi uplatním v té podlouhlé variantě . Tu si dost dobře v jednostranný verzi ani nedokážu představit. Tam by to mohlo být tak že vrchem půjdou napájecí šíny a spodem země
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 13:00:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáši, nevím o jaký "strašný elyt" za pojistkou jde. V původní verzi je 1000uF a v ní bych to klidně nechal. Kdyby měla vést hodnota elytu ke spálení pojistky, tak se to už dávno stalo. Může být obava z velikosti kvůli návratovým proudům po PCB. V případě, pokud dáš zdroj či usměrňovač na desku symasymu, tak ten elyt za pojistkou bys mohl zmenšit. Já bych jej nechal 1000uF !!!! Je dobré si uvědomit, že snižuje vnitřní odpor zdroje, zvýšený pojistkou !!!!!!

P.S.: pojistka je nelineární odpor v sérii s napájením, což opravdu nemám rád. Elyt 1000uF má na 50Hz impedanci 3.18 ohm, alespoň trochu to eliminuje, v náhradním schématu se uplatní paralelně k té pojistce.


Naposledy upravil PMA dňa Pi február 02, 2007 13:06:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 13:04:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne Pavle to co jsi viděl jsem ještě naddimenzoval a hodil jsem za pojistku elyt 3G3/63V a PD má pravdu že je to asi hovadina

Naposledy upravil pistole dňa Pi február 02, 2007 13:07:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 13:07:34    Predmet: Odpovedať s citátom

3G7 je už moc, ale přečti si, co jsem doplnil do předchozího příspěvku. Tvé upravené schéma neznám/nemám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 13:42:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Díval jsem se pro zajímavost na ESR běžného elytu 1000uF/50V, je to 0.17 ohm. Dá se říci, že v oblasti od cca 500Hz do několika desítek kHz elyt 1000uF se určitě podílí na snížení vlivu nelineárního odporu pojistky 2A.

Naposledy upravil PMA dňa Pi február 02, 2007 15:01:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 13:56:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Dvě otázky??

a) Kolik vidíš maximální rozumné napájecí napětí jednoho páru tranzistorů typu sanken co mají SOA 1,7 A na 100V ??

b) Jak se projeví paralelní řazení tranzistorů - jako řazení odporů nebo úbytek zůstává stejný ?? eventuálně jaký je mezi tím podíl ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 14:08:47    Predmet: Odpovedať s citátom

a) na ty Sankeny se podívám

b) jak to myslíš? Každý z paralelně řazených tranzistorů jede po své V-A charakteristice, takže jejich závislosti Ic na Vbe jsou pořád stejné, ale jsou paralelně, takže můžeš dostat ven 2-násobek proudu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 14:14:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslel jsem že pro výpočet výstupního výkonu počítám úbytek na koncových tranzistorech asi 4,5 V při nap. napětí 40 V jaký bude jestli se dají dva paralelně ? Někde jsem se doslechl že to není prý možné vydělit dvěma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 14:20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty Sankeny mají při 40 V povolený trvalý proud 5 A. Čili s jedním párem bezpečně dostaneš 100 W do čtyř...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 14:44:47    Predmet: Odpovedať s citátom

100 W do čtyřech by měly snad snést i ty Toshiby 2sa1943...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 17:58:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáši, s jedním párem 2SA1216/2SC2922 bych si troufl jít na napájecí napětí 2 x 42V až 2 x 45V (naprázdno), takže je tu předpoklad, že by se dalo dostat na 90 - 100W / 8 ohm a ke 150 - 170W / 4 ohm. S ochranami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 17:59:28    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole napísal:
100 W do čtyřech by měly snad snést i ty Toshiby 2sa1943...


To je ověřené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 19:20:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Sankeny pro výstupní napětí 70Vp-p jsou tady v obr. Zátěž je 4 ohm paralelně 0 - 500uF s krokem 100uF. Poslední hodnota 500uF je už trochu nereálná a je tam problém s výkonem. Jinak do 4 ohmů zcela OK. Výkon 153W/4 ohm. šlo by jít i výš, simulace by se dala rozvinout.

(Ta max. velikostr obrázku je tu trochu opruz..)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 20:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
(Ta max. velikostr obrázku je tu trochu opruz..)

Myslis rozmery XxY, ci velkost suboru ?
Je to aktualne 640x480 a 1MB.

Je fakt, ze ten obrazok sa nezobrazuje inline, ale ako nahlad (ak ma viac ako 12kB) - na rozdiel od externe linkovanych obrazkov, takze ani povolenie vacsieho rozmeru (pri zachovani max. velkosti na disku) by nenarusilo layout stranky. Planujem to predbezne tak, aby stranka bola korektne zobrazena pri horiz. rozliseni 1024pixelov (a viac).

Ale to sem nepatri Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 21:40:16    Predmet: Odpovedať s citátom

1MB je více než dost, jelikož při troše inteligence to člověk zkomprimuje na mnohem menší soubor. Potíž je se 640x480. Musím napřed přepnout zobrazení na PC, abych tak "mizerný" obrázek vytvořil ze simulátoru, jelikož redukcí jinak ztratím informaci. Řešívá se to /třeba na www.diyhifi.org/ menším náhledem a plnou velikostí (1024 x .../ po kliknutí na náhled.

Naposledy upravil PMA dňa Pi február 02, 2007 21:49:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 21:48:34    Predmet: Sankeny Odpovedať s citátom

Dal jsem si do simulace reálné náhradní schéma repro, a vyšlo to mnohem příznivěji, než v obrázku, co jsem tu prezentoval.

Tomáši, jeden pár 2SA1216/2SC2922 bez problémů zvládne popsané napájení a výkon 2 x 100W/8 a téměř 2 x 200W/4, můžeš do toho jít.
---------------

Doplnění: nedalo mi to a ještě jsem odsimuloval 2-pásmo s výhybkou. Pro 8 ohmů není problém, ale 4 ohmy už mohou být na hraně, podle použitých repro a výhybky. Takže pro 4 ohmy na osobní konzultaci, odsimulovali bychom konkrétní repro. Kompenzace el. impedance by ale měla stačit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 2 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist