Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

SPL Phonitor

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marty63
Nádejný hifista


Založený: 13 január 2008
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: St november 05, 2008 22:55:37    Predmet: SPL Phonitor Odpovedať s citátom

Zdar, mrkněte na tohle:
kód:
http://hudebniraj.cz/ozvucovaci-technika/studiova-technika/studiova-sluchatka/spl-phonitor

Myslíte, že by to mohl být opravdu kvalitní sluchátkový zesilovač? Mě tam láká to nastavení crossfeedu, tj. že by ten poslech mohl být při dobrém nastavení přirozenější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 12:18:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Zesilovač kvalitní je a funkce "crossfeed" funguje, nikoliv tak že sluchátka zmizí a objeví se bedny ale tak že "super" stereo efekt sluchátek se změní na "klasické"stereo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2009 11:44:16    Predmet: Odpovedať s citátom


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2009 08:27:37    Predmet: Odpovedať s citátom

..dany zosilovac som mal moznost pocut na vystave v Mnichove a mozem iba potvrdit, ze ten crossfeed funguje na 100%. Mozes si ho nastavit ako len chces a teda sa s tym pohrat ako ti to vyhovuje.. Je to naozaj sofistikovana masinka.. vlastne som este ani nemal moznost pocut sluchatkac co by to mal az takto premakane. Vacsinou maju len prepinac v polohe crossfeed zapnuty/vypnuty co nieje zrovna ideal, lebo kazdy vyrobca to ma fixne nastavene trochu inak a aj nahravky su po tejto stranke kazda "original"..

Jeho kvality ako zosilovaca, predovsetkym vyhodnosti cena/vykon si hodnotit netrufam nakolko som ho iba kratko pocul na vystave a nemal moznost priamo zrovnat s niecim podobnym. V tejto cene sa uz vsak daju zohnat velmi kvalitne hracky co maju zabudovany prevodnik a vacsinu z nich mozes pouzit aj ako predzosilovac, takze pri tej cene to stoji za zvazenie.. Pokial ti vsak ide predovsetkym o ten crossfeed tak mozem len doporucit..tazko najdes po tejto stranke nieco lepsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2009 09:49:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak si říkám,jestli ten crossfeed není obyčejný potenciometr,který je zapojen mezi pravý a levý kanál a tím zavádějící záměrně přeslech mezi kanály.Tím by se snížilo to "absolutní stereo" sluchátek,v případě potenciometru nastavitelně podle vkusu posluchače Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2009 10:02:02    Predmet: Odpovedať s citátom

a co jinýho bude asi "krmení křížem" Laughing
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2009 13:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

.. inac tiez je tam okrem "crossfeed" aj otocny knoflicek na "center level" a "speaker angle".. ked si clovek uvedomi co vsetko sa da kombinaciou nastaveni tychto knoflikov "osetrit" v nahravkach, ja by som si veru z toho az taku srandu nerobil..v tomto zosilovaci je asi ten najpremakanejsi system ktory je schopny umoznit posluchacovi eliminovat nielen neziaduci "stereo efekt" pri posluchu na sluchatka, aky som doteraz videl a pocul..aj ked je to vyrobok urceny do profi brandze a nie pre audiofilov.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2009 14:29:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam na svym dvoukazetaku jezevcikovi WIDE-STEREO a funguje to stejne dobre Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Po január 11, 2010 21:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevíte co je pravdy na tom, že SPL Auditor by měl být vlastně totožný zesilovač, jen bez crosfeedu a kupy dalších nastavování?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St január 13, 2010 13:49:24    Predmet: Odpovedať s citátom

S kontrolovaným přeslechem, který se zde vzletně nazývá crossfeed, jsem si dost hrál, včetně využití auralizace simulovaného prostoru. V jednoduchém analogovém uspořádání to přiblíží charakter sluchátkového sterea poslechu na bedny, ale to, co se často tvrdí, totiž že se virtuální zdroj přemístí z hlavy ven, není pravda, i když autosugesce dělá divy. A samozřejmě to neřeší ani problém překlopení lokalizace zpředu dozadu.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Št október 14, 2010 21:45:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslouchal jsem Phonitor dneska na výstavě, byl do něj připojen Vincent Cd-S5, sluchátka jsem použil moje Jh audio 13. Po zvukové stránce to je špička, čistý přednes, úžasná dynamika, zajímalo by mě přímé porovnání s Dispre jFet. Crossfeed byl zajímavej, musel bych si s tím trochu hrát než bych si našel ideální nastavení. Určitě je tohle ale lepší řešení než Binaurální procesing na Zamě, kde je ten efekt až moc výrazný a hudbu to kazí.

Jediné co mi nesedlo bylo Center, na hudbu to mělo spíš negativní efekt.

Nejsem si jistý, zda bych byl ochotný připlatit 20 tisíc oproti Auditoru jen kvůli Crossfeedu.

Nemá nějaký Pražák Phonitor na porovnání s Dispre?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Pi október 15, 2010 06:54:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Bína napísal:
Poslouchal jsem Phonitor dneska na výstavě, byl do něj připojen Vincent Cd-S5, sluchátka jsem použil moje Jh audio 13. Po zvukové stránce to je špička, čistý přednes, úžasná dynamika, zajímalo by mě přímé porovnání s Dispre jFet. Crossfeed byl zajímavej, musel bych si s tím trochu hrát než bych si našel ideální nastavení. Určitě je tohle ale lepší řešení než Binaurální procesing na Zamě, kde je ten efekt až moc výrazný a hudbu to kazí.

Jediné co mi nesedlo bylo Center, na hudbu to mělo spíš negativní efekt.

Nejsem si jistý, zda bych byl ochotný připlatit 20 tisíc oproti Auditoru jen kvůli Crossfeedu.

Nemá nějaký Pražák Phonitor na porovnání s Dispre?


Ano, Auditor ma byt Phonitor bez Crossfeedu, ale prave to + je Crossfeed, ktory ho posuva do inej zvukovej urovne, Dispre JFET, Hypa... sa urcite nevyrovna Phonitoru.


Naposledy upravil lubos dňa Št júl 19, 2012 21:50:51, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi október 15, 2010 07:55:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Phonitor/ Auditor nemá symetrické zapojení. Používá pouze symetrický vstup neboť primární určení bylo pro profi audio a počítali s delšími kabely. Samotný zesilovač ale symetrický už není. Co se týká nastavení funkce Crossfeed tak je nutné dát pozor na to že hodnoty které jsou natištěné na panelu platí pouze při použiti se středními hodnotami, čím dále od středních hodnot tím se parametry mění a údaje na panelu neodpovídají. Tabulka která ukazuje změny je samozřejmě v manuálu.

Bína>
Při dlouhodobém poslechu se funkce Crossfeed určitě vyplatí, rozdíl sice není nijak zásadní ale to ani nemá být.

Vysvětlení funkce Crossfeed s ukázkami. Použitá je velice jednoduchá a čistá angličtina takže by s vysvětlováním neměl mít problém nikdo kdo alespoň průměrně zvládá angličtinu. Samozřejmě poslech se sluchátky na uších ať slyšíte co Phonitor vlastně dělá.

http://www.youtube.com/watch?v=v7iHJY-lbLE&feature=player_embedded
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Pi október 15, 2010 15:34:30    Predmet: Odpovedať s citátom

lubos napísal:


Ano, Auditor ma byt Phonitor bez Crossfeedu, ale prave to + je Crossfeed, ktory ho posuva do inej zvukovej urovne, Dispre JFET, Hypa... sa urcite nevyrovna Phonitoru,


No nevím jestli Crossfeed posouvá automaticky Phonitor nad Dispre, Hypu apod, spíš to prostě mění podání. Nelze říct že s crossfeedem je to ,,lepší".

citácia:
Při dlouhodobém poslechu se funkce Crossfeed určitě vyplatí, rozdíl sice není nijak zásadní ale to ani nemá být.


To se mi nejvíc líbilo na Phonitoru oproti Zamě, tam je ten efekt moc extrémní a nejde vypnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cust
Hifista


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 115

PríspevokZaslal: Pi október 15, 2010 22:02:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 15, 2010 22:22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Vysvětlení funkce Crossfeed s ukázkami. Použitá je velice jednoduchá a čistá angličtina takže by s vysvětlováním neměl mít problém nikdo kdo alespoň průměrně zvládá angličtinu. Samozřejmě poslech se sluchátky na uších ať slyšíte co Phonitor vlastně dělá.

http://www.youtube.com/watch?v=v7iHJY-lbLE&feature=player_embedded


Určitě si to poslechněte, trvá to asi 8 minut a je to lepší, než tuny teoretických úvah.
Můj dojem je, že to funguje, jak má.
Zcela markantní je odstranění až bolestivého ticha v jednom uchu, když hraje pouze druhý kanál.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: St marec 09, 2011 16:45:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Recenze na hifivoice:

http://www.hifi-voice.com/testy/spl-phonitor.html

citácia:
kolik by musel stát reprodukční řetězec, generující stejnou kontrolu, nadhled a detail, to snad raději nedomýšlet. Nebo domyslet - soukromý tip je minimálně nějakých 10x více než dvojice Phonitor + sluchátka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St marec 09, 2011 17:34:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som to tiez cital - pekna hracka. Akurat na moj vkus to ma moc nastaveni. Ja rad zapnem a pocuvam. Bez 2-hodinoveho rozmyslania, ci tento prepinac, tam, onen tam . . .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lukas_87
Hifi obsluha


Založený: 29 október 2010
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 00:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

tohle mi teď (prototyp) leží na stole:



neni to vůbec špatný! je to idea od J. Meiera http://gilmore2.chem.northwestern.edu/projects/meier_prj.htm s 4 úrovněma "přeslechu" (vypnuto až skoro-mono).

teď už to jenom musím spářit s vhodnym koncem a uklidit do krabičky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So september 10, 2011 21:14:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže od pondělka se na Phonitor v klidu domova pořádně podívám. Recenze na Hifivoice mne poněkud nepředsvědčila. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi september 30, 2011 11:34:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4>
20 dní a stále nic?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St október 05, 2011 07:55:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nevím, Crossfeed pana Meiera jsem skouknul ( nezkoušel ) . je hodně jednoduchý, proti jinému ( vyzkoušenému) fungujícímu.
Ono to opravdu až taková sranda není.
Vnímání prostoru sluchátky závisí IMHO na poloze měniče vůči boltci ucha ( který má každý jinej). Ti co se s tím zabývali nevyrábějí headphones - ale headspeakers (Stax).
Jinak sluchátkový zesilovač bez crossfeedu na headphones nebrat - to není druhá liga, to je divize.

Jak hraje Phonitor ?
nebylo by ( alespoň blokově ideové ) schema ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 05, 2011 09:05:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba myslim není v ČR, tak hádám, že to ještě nejakou dobu potrvá. Co vím tak s LCD2 v1, ale prý ne zastřený zvuk stejně tak jak píšou v zahraničí..

JHradec napísal:
Jinak sluchátkový zesilovač bez crossfeedu na headphones nebrat - to není druhá liga, to je divize.

Tohle je hodně odvážný názor, v každé případě jsem crossfeed neslyšel, ale budu mít možnost ještě v tomhle roce.
Zajímavé, že zesilovače pro sluchátka která jsou považované za top na zahraničních fórech vůbec crossfeed nemají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 05, 2011 10:46:35    Predmet: Odpovedať s citátom

knopi napísal:
...
JHradec napísal:
Jinak sluchátkový zesilovač bez crossfeedu na headphones nebrat - to není druhá liga, to je divize.

Tohle je hodně odvážný názor, v každé případě jsem crossfeed neslyšel, ale budu mít možnost ještě v tomhle roce.
Zajímavé, že zesilovače pro sluchátka která jsou považované za top na zahraničních fórech vůbec crossfeed nemají.


Ono bude dost záležet na nahrávce. Pokud je to umělé stereo vyrobené necitlivě v mixu (jeden nástroj zprava, druhý zleva) tak je asi crossfeed nezbytnost. Přirozené nahrávky jen dvěma mikrofony na tom budou jinak, tam je ten přeslech z principu zabudován už v nahrávce.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St október 05, 2011 11:48:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Proto je dobré plynulé nastavení i úplné vypnutí CF. V kombinaci s K1000, kde je možné zmiňované nastavení polohy měčice vůči boltci, to opravdu nemá chybu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št október 06, 2011 08:51:15    Predmet: Odpovedať s citátom

s tím crossfeedem Vám trochu unikl rozdíl headPHONES a headSPEAKERS.
Jinak samozřejmě pro nahrávky s umělou hlavou je třeba crossfeed vypnout. V současné době se výrobci sluchátek snaží a objevují se konstrukce s nesymetricky umístěným měničem, případně s nějakou akustickou clonkou.
Když to funguje, sníží se nutkavost pocitu "kapely v hlavě" některé nefungujou ( fake).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist