Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

jaký toroid
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
minan
Nádejný hifista


Založený: 02 november 2008
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 15:39:47    Predmet: jaký toroid Odpovedať s citátom

Ahoj stavím zesilovač s LM3886 vím nic moc, ale i tak se chci zeptat. Jelikož vím že to nebude nic super tak nevím jestli mám koupit toroid klasický nebo koupit tento.
http://cz.rs-online.com/web/search/searchBrowseAction.html?method=getProduct&R=2238803#header
Je to jen odkaz na typ toroidu né na přesný typ. Pokud dobře chápu tak by ten kovový klobouček měl bránit nějakému rušení do zesilovače. Nevím jestli se to vyplatí a jestli to vůbec pomůže. A taky se chci zeptat jestli bude lepší dual mono a nebo stačí jeden 300VA a pokud ano tak v čem. Děkuji za odpověď. Jinak pokud na tom záleží tak každá deska má vlastní můstek a filtrační kodenzátory. Děkuji za odpověď.
Ještě se chci zeptat kolika VA toroid bych měl koupit abych dostal ze 2 LM maximum.

Vím že asi nejelepší by bylo 2x toroid s tím "kloboučem" ale protože to není nic super tak se ptám abych nedal za trafa zbytečně hodně peněz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5948
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 15:44:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Takovej ten plastovej klobouček to chrání proti tomu, aby ti do toho nenapršelo Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
minan
Nádejný hifista


Založený: 02 november 2008
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 15:46:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, případám si jak kretén. Dík, já jsem mylsle že je to nějaký kov. A teď koukám na materiál a tam napsáno nylon Very Happy Protože ty kryté jsou drahžší než ty nekryté.

Tak aspoň, mám to udělat dual-mono a nebo né? A když duál mono tak 2x120VA nebo 2X160VA ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 15:54:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jelikož LM dává 40W RMS, tak si myslim, že by mohlo posloužit i jedno 160VA nebo dvě 80VA. Dva 160VA trafáče se dávaj na zesilovače okolo těch 80 až 100W RMS. Co se týče bimonaurální konstrukce, je to zcela na tobě a tvých preferencích. Ale zas člověk, kterej to myslí s hudbou vážně, tak staví 100W z diskrétních součástek a ne 40W s integráčem (i když slušnym), tak si myslim, že postačí jedno trafo okolo 150VA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
minan
Nádejný hifista


Založený: 02 november 2008
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 16:03:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za radu, asi dám 2x120. Já nevím sice ten LM3886 není nic extra ale pořád lepší než levné receivery. A asi lepší stavebnice za pár stovek není. Protože shánět nějaké desky součástky atd... a pak něco měřit a nastavovat bez pořádných měřicích přístrojů nelze. Ty moduly budou už postavené a oživené. Tak proto to LM.
Jinak nebudu to doma pouštět na plno ale pro dobrý pocit chci věděž že kdyby ten LM šel na full co umí tak ještě trafu zbyde nějaká rezerva. A s tím "duál mono" jsem myslel kvůli nějakým brumům nebo přeslechům atd.. Sice mám vystudováno elektro ale silnoproud a tam jsme zesilovače moc neřešili. A navíc dlouho už v oboru elektro nedělám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 18:09:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi takhle. LM má RMS výkon 40W ve třídě AB, takže učinnost je kolem 65%. To znamená, že by ti čistě teoreticky stačilo i jedno 120VA trafo nebo dvě 60VA trafa. Když jsem napsal jedno 160VA nebo dvě 80VA trafa, už tam bylo počítáno s tou rezervou Laughing. Když už bych stavěl Gainclone, použil bych nějakou vylepšenou verzi Nej bude asi ta od Kazzatele Wink .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 18:17:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tahle stavebnice by taky stála za to

http://www.aldax.cz/index.php?tab=1&show=sps50
Za 490,- je to krásná cena Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 19:01:10    Predmet: Odpovedať s citátom

alebo toto:

PMA napísal:

Jak jsem už naznačil, připravuje se výroba modulů s LM3886 za podle mě rozumnou cenu. Pokud by to někoho oslovilo, navštivte, prosím

http://www.elsy.cz/audio.html

Veškeré informace (parametry, měření, ceny, kontakty) přes výše uvedenou stránku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 19:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

frakan napísal:
alebo toto:

PMA napísal:

Jak jsem už naznačil, připravuje se výroba modulů s LM3886 za podle mě rozumnou cenu. Pokud by to někoho oslovilo, navštivte, prosím

http://www.elsy.cz/audio.html

Veškeré informace (parametry, měření, ceny, kontakty) přes výše uvedenou stránku


1650,- je dost na to, že je to jen 40W integráč. Já bych šáhl mnohem radši po http://www.aldax.cz/index.php?tab=1&show=sps50.
Nebo bych si možná připlatil na SPV 100
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 19:48:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud diskrétní řešení nebál bych se ani Symasymu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 19:49:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Z tohohle obvodu dostaneš bez problému 60W a krátkodobě pak 80W, 40W platí pro osmióhmovou zátěž...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
minan
Nádejný hifista


Založený: 02 november 2008
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 20:05:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za odpovědi.
Budu stavět tohle. http://opamp.wz.cz/lama2/lama.htm Desky už mám doma není problém je dát do šuplíku a postavit ten SPS 50 ale já myslel že ten LM je lepší co se týče zkreslení.
Mám jít tedy do SPS50 ? Mám lepší bedny s přehledem přehrajou jakékoliv TVM apod.. ale není to zas špička. je to 2.p v cca 16litrech takže myslím že ten LM si s přehledem poradí s 6,5" membránou. Ty LM dávají do aktivních monitorů sice né bůh-ví jakých ale je to důkaz ze to nehraje zas tak špatně. Tak tedy co ? Ač vím že tady se staví DPA a bedny za desitky či stovky tisíc a moje problémy jdou mimo vás budu vděčný za jakoukoliv radu. jestli SPS 50 nebo LM ? Jinak impedance budek je 4Ohm. LM jsem už slyšel hrát a dost se mi to libilo ale sps 50 nevím no.

Jinak k tomu modulu z ELSY, pokud je to jako modul tak beru že kvalitní lidská práce je drahá a chápu cenu. Ale můj kamarád mi modul po složení přojede na osciloskopu abych měl jistotu že je vše ok. A pokud dobře počítám tak 2 moduly s lepšíma kondíkama ve zdroji 2x4G7 Nippon apod .. výjdou do 1000kč. Pokud ovšem je v tom zapojení něco revolučního a výsledky měření budou značně lepší než měření toho co budu mít já tak bych to za dvojku koupil Very Happy Akorát to nemohu porovnat, protože pokud nejsem slepý tak v tom modulu nevidím cívku a já jsem četl že pokud ten modul nejde do aktivních beden a nebo suwbooferu tak by tam ta cívka měla být nevím no já jsem to nevymyslel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 21:05:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Já pokud jsem kdysi v dávné minulosti zkoušel něco s integráčema(TDA 1518,TDA 1514 a TDA 7294),tak to mělo vždycky jakési podivné tvarové zkreslení jasně viditelné na osciloskopu.Vypadalo to jako nějaké divné přechodové zkreslení.LM jsem nikdy nezkoušel,tak nevím(ale určitě bude v pohodě,když s tím nějakem modul navrhoval i Pavel Dudek alias kazzatel).Já osobně jsem IO co se týká zesilovačů absolutně zavrhl Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 21:24:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Obšák: 3886 je to nej z operáků (krom hybridních), TDA7293, 7294 apod. jsou šmejdy.
Pokud je to 60W do 4 Ohmů (myslel jsem původně, že dává 40W do 4 Ohmů), tak by trafa měly být po min. 100VA.

SPV50 je návrh velice povedený a při tom celkem levný.
Co se týče tvého zapojení, je to klasické katalogové zapojení a udělat na něj desku není problém (samozřejmě to jde i frajersky, viz. kazzatelova vylepšená verze).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20503

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 21:33:06    Predmet: Odpovedať s citátom

No ... ne že bych se do toho chtěl míchat, ale 4780 mu určitě může konkurovat. Bohužel, od modulu PD jsme viděl jen měření OPA, kde byla vidět jen 2. a 3. harmonická, což je u těchto obvodů nanic. Mají kvazikomplementární výstup, malý klidový proud, a zkreslení = přechodové. Viz mé nedávné měření. Vysoké harmonické až do aleluja. THD roste pro menší výkony. Je to přesně opak toho, co preferuji.

Ad výkon - otázka napájecího napětí.

Takhle - není to hájend. Je to spolehlivý, odolný obvod se všemi ochranami. Trápil jsem to 2 týdny ve všemožných režimech, hodiny na polovíční a plný výkon, zkraty, příčné proudy - vše přežije. A zkreslení Naimu a mnoha komerčních strojů je ještě horší, takže asi tak. Pro levné řešení optimální, pro hájend ani omylem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 21:50:51    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: To je fakt. Pokud jsem dobře viděl, tak koukal na 12V trafa a s těmi udělá nějakých 25W - tam by mu stačily 30 až 40VA trafa Laughing . Těch 60W je to pro trafa po 18V...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 11:09:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravý muž používá diskrétní řešení Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 11:13:51    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Pravý muž používá diskrétní řešení Laughing

Jo, to už tu taky někde bylo... Ale co se týče stavebnic, taky bych se spíš přimlouval za Aldax
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20503

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 11:55:40    Predmet: Odpovedať s citátom

MasterAmp: jen malou poznámku, to naše není stavebnice, ale osazený, oživený a změřený modul. Udaný výkon je pro 2 x 25V napájení, a je udaný "konzervativně", tj. s rezervou a pod vzrůstem zkreslení, způsobeným limitací. Pro 2 x 25V napájení je modul s chladičem schopen jet trvale v celém pásmu výkonů, což je ověřeno mnohahodinovým provozem v teplotně nejhorších režimech 40% - 60% výkonu. Dimenzování řady jiných modulů (chladičů) takové není. Dále - v katalogovém listu je naměřená odezva na obdélník 10kHz, naměřená frekvenční charakteristika a FFT naměřeného zkreslení - nejsem si jistý, že toto udávat je běžné, kromě BV, kde jde o jinou ligu, než jsou tyto levné moduly.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 13:02:09    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Takto je fakt. Oživení něco stojí. Počítal jsem, že je to nabízené jako stavebnice - autor diskuse se zajímal o stavebnici. Je pěkné, že jsou moduly profesionálně změřené, ale posluchače tolik nezajímá, jestli má zesilovač THD 0,05% nebo 0,005%, posluchači jde o výsledný zvuk a ten je stejný ať je to měřeno obyčejným analyzátorem nebo profesionálně Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 13:08:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen pro upřesnění, Aldax prodává za 490,- jen stavebnici, za osazený oživený a nastavený komplet je potřeba připlatit dalších 190,-
A to je bez chladiče, jen s malým úhelníčkem na přišroubování k chladiči.
Abychom srovnávali porovnatelné položky. Změřené technické parametry zesilovačů Aldax by mě taky zajímaly, ale nikde jsem nic nenašel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20503

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 13:17:56    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Jen pro upřesnění, Aldax prodává za 490,- jen stavebnici, za osazený oživený a nastavený komplet je potřeba připlatit dalších 190,-
A to je bez chladiče, jen s malým úhelníčkem na přišroubování k chladiči.
Abychom srovnávali porovnatelné položky. Změřené technické parametry zesilovačů Aldax by mě taky zajímaly, ale nikde jsem nic nenašel.


Jestli tomu dobře rozumím, jde o cenu za 1 kanál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pepa
Nádejný hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 73

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 13:30:22    Predmet: Odpovedať s citátom

U Aldaxu se píše: "SPS 50 je stavebnice jednoduchého modulu koncového zesilovače s výkonem do 60W/4 ohm, určená pro první seznámení a pokusy s diskrétně řešenými koncovými zesilovači, případně pro výukové účely." Nechtějte tedy po tomto modulu nějaké zázraky - pro koho je určen, je napsáno v úvodě. OPA - na co měření? Základní technické parametry jsou uvedeny včetně velmi důležitého činitele tlumení DF, který pro změnu nevidím u A250. SPS50 jsem si postavil pro ozvučení dílny a konstatuji, že kontrola na basech se mi zdá lepší než u 3886. Může to být však pocit tetřeva hlušce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 13:31:56    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Počítal jsem tvůj LM3886 jako 2 kanály bez chladiče a potenciometru za 1650,-. Ekvivalentní by tedy u Aldaxu za ty peníze byla SPV50- 2x490,- + 2x190,- = 1360,-. Chladič už by pak vyšel na stejnou cenu. Nechá se pořídit 152x125x25 za nějakých 130,- /kus, což by mohlo stačit. Takže nakonec vyjde SPV50 na těch cca 1650,- oživené moduly i s chladiči. U Aldaxu jsou pak dobré manuály samozřejmostí.
Parametry mají sepsané dole.
http://www.aldax.cz/index.php?tab=1&show=sps50
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 13:35:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pepa napísal:
SPS50 jsem si postavil pro ozvučení dílny a konstatuji, že kontrola na basech se mi zdá lepší než u 3886. Může to být však pocit tetřeva hlušce.


Kluci z Aldaxu nestaví zesilovače vůbec špatně a SPV50 je takový základní model. Nehraje vůbec špatně v porovnání k ceně. Myslím, že líp než 3886 a navíc je i levnější než verze od PMA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20503

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 13:46:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Po pravdě řečeno, prodej bez chladičů je pro nás až krajní řešení. Téměř jistě bude znamenat, že zákazník použije menší, levnější chladič, s vyšším teplotním odporem, a tudíž bude zesilovač degradovat. Nejde nám o to být nejlevnější na trhu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 14:30:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se týče mojí navrhované varianty - Aldax, je chlazení obdobné, možná ještě lepší. A mimo to, 350,- za chl40, kterej je navíc ještě společnej pro 2 kanály je pakatel... Nicméně já mám v preferencích jasno a budoucí uživatel aď se rozhodne dle svého uvážení...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 14:55:15    Predmet: Odpovedať s citátom

MasterAmp
ohľadom tých traf je to celkom jasne popísané v manuáli z chipamp... str.11
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 15:08:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenom upozorním, obvody LM3886 kupujte ve firmě SEMIC tam mají originály. V GM, GESU... není záruka ničeho.
Například dnes se mi v gesu smáli do ksichtu, že chci stabilizátory od ON semiconductoru... prý mi něco nasypou co mají ve skladu Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20503

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 15:13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Už se mi dostaly též do rukou různé čipy - a je to znát v měření, dost neuvěřitelně. Např. jeden zvládá bezvadně zátěž 8R a více, ale výkon do 5R a méně nedá. Současně je rychlejší a s menším zkreslením, a nemá problém s příčným proudem - asi menší čip. Snažíme se získat certifikace původu, a přes GM či GES to nebereme.

P.S.: zrovna došly čipy se zaručeným původem, se značením a kódy NS. Dodavatele, s dovolením, neuvedu.


Naposledy upravil PMA dňa Pi november 07, 2008 15:20:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist