Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Recenze vs. Inzerce
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So január 06, 2007 17:37:15    Predmet: Recenze vs. Inzerce Odpovedať s citátom

Předpokládám, že se z tohoto tématu stane boj, proto to dávám sem.

Myslíte si nebo dokonce víte, že podmínkou vydání recenze v časáku o hifi je nutnost zaplatit si ji, případně pod podmínkou inzerovat v tomto časopisu, samozřejmě za poplatek?

Všiml jsem si totiž, že obvykle recenzovaný výrobek má v tomtéž čísle i reklamu. Divné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So január 06, 2007 18:07:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Protože jsem pro hudební časák dělal, vím, že je to ještě horší. Recenzuje se jen to, co firmy dodají zdarma ... nic jiného ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So január 06, 2007 18:22:53    Predmet: Odpovedať s citátom

High end report-je to přesně tak.A pokuď mně paměť neklame ,tak pouze za uvedení v promo ,bylo kolem 20 tisíc českých.A jde jasně vidět kdo teď vlastní tento časopis....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: So január 06, 2007 18:25:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4

myslel som si to. Podobné niečo som pred pol rokom napísal na f-sport a hneď to zmizlo - údajné urážky §2 Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So január 06, 2007 18:51:33    Predmet: Odpovedať s citátom

V naprosté většině časopisů to +/- tak funguje. Ve Francii vychází časopis (název z hlavy nedám, někde jej mám napsaný, najdu, doplním), jehož přispěvatelé zajdou do obchodu, vyberou co nakoupí, za své nakoupí, otestují, porovnají, rozeberou, proměří, článek napíší, časopis vydají. Žádná reklama, velký náklad, lidi časopis rádi kupují, protože je z principu nezaujatý a (v rámci možností) objektivní.

U nás se něco podobného asi neuchytí, jsme trh malý, nezralý a hloupý. Myslím, že službu nezaujatých médií plní fóra a weby, jako je tento.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Adam Vox
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 14
Bydlisko: ILava

PríspevokZaslal: So január 06, 2007 19:52:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Soje produkty (Adam Vox - Kenan a Set/HF) mám recenzované v poslednom dvojčísle časopise Multimedia 12-2006/1-2007. Recenziu som v predmetnom časopise neplatil a nemám tam ani uvedenú reklamu. Bol som oslovený pánom Demovičom a šéfredaktorom pánom Švecom na výstave Highend Slovakia, nakoľko sa im moje výrobky páčili. To je moja prvá skúsenosť s časopisom, ktorý sa zaoberá touto problematikou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2007 09:51:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Čekám, že se ozve více výrobců, ti musí mít informace z první ruky. Budou otevření, stejně jako je toto fórum?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2007 10:24:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo, funguje to stejně ve všech oblastech, kde se píšou recenze. Každý rád recenzuje to, co mu zůstane doma. A kladné rcenze se píšou pro ty, kteří mohou být prospěšní (ať už tím, že zadají reklamu, nebo jinak). Myslel jsem si, že je to všeobecně známo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2007 11:14:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem,či to tak funguje vždy. ale podobnú skúsenosť nemám.Je síce pravda , že to bolo už dávnejšie (cca2001-2003),možno sa morálka recenzentov "vyvíja",ale žiadne pozornosti recenzentom sa vtedy nekonali (Stereo, WATT, Stereotimes, TNTaudio,Hometheater-Hifi..). V prípade WATT-u sa konal normálny barter, dostali P1+PA300 za opakovanú platenú inzerciu podľa ceny inzercie (ale asi až 1/2 roka po recenzii).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2007 11:58:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby nedošlo k mýlce: slovo "vždy" bych rozhodně nepoužil a kritizoval bych spíš časopisy než výrobce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2007 12:46:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel som tým povedať len to, že nikto nič nepožadoval ani nenaznačoval, že by to bolo "vhodné", takže je to trochu obhajoba týchto konkrétnych periodík (v tej dobe..), možno som mal šťastie na slušných recenzentov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Adam Vox
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 14
Bydlisko: ILava

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2007 15:41:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by som mohol ešte doplniť, zo strany zástupcov časopisu Multimedia sa nekonal žiadny náznak, že by za recenziu niečo chceli "do vačku". Skôr naopak, mali snahu mi pomôcť v "rozbehu", za čo im aj prostredníctvom tohto fóra ďakujem. Samozrejme, keď by som v blízkej budúcnosti požiadal o inzerciu, prípadne profil, tak by som si ich musel zaplatiť v zmysle platného cenníka, je to logické, z niečoho predsa žiť musia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 15:33:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak trochu OT: na "jiném fóru" se jeho admin právě přiznal, že výsledky jeho "nezávislého testu CD přehrávačů" schvaluje před jejich zveřejněním prodejce, který přístroje do testu zapůjčil.... Confused Přijímám sázky, zda to bude ve výsledcích uvedeno Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 15:49:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Čekal jsem, že mě někdo setře při testech sluchátek. Ono něco normálně napsat není taková prdel, jako by se mohlo zdát. Zvlášť pokud to má dávat dlouhodobě smysl.

Ale zastávat se v tomto případě Martina nebudu, zdá se, že to od začátku opravdu nezvládl. Škoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 16:05:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Ono něco normálně napsat není taková prdel, jako by se mohlo zdát.


S tím na 101% souhlasím Thumbs up Já už čtu různé testy jen kvůli reálným postřehům, které z prospektů nevyčtu (třeba konkrétní poznatky k ovládání a podobně). Zbylou změť kouzelných hifisitckých přípdavných jmen hodnotím pouze za umělecký dojem. Spatřovat v nich zdroj informací vnímám jako naprosto zbytečné. I proto nechápu, co má na něčem takovém schvalovat/upravovat prodejce. Pak už to totiž nejsou ani ty subjektivní dojmy. A právě to mi vadí. Samotné závěry ne, těm se možná zasměju, možná se pokochám jejich jazykem, ale ani ve snu bych jim nepřikládal význam. Ještě snad pokud by se jednalo o dlouhodobější srovnání dvou, tří výrobků... Ale takové ty srandamače, kdy si kluci donesou deset krabic, různě je přepojujou a za pár hodin vyšlehnou radikální závěry? ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 16:29:01    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 21:17:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 18:16:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Čekal jsem, že mě někdo setře při testech sluchátek. Ono něco normálně napsat není taková prdel, jako by se mohlo zdát. Zvlášť pokud to má dávat dlouhodobě smysl.

Ale zastávat se v tomto případě Martina nebudu, zdá se, že to od začátku opravdu nezvládl. Škoda.


Tvoje testy sluchatok su uplne v pohode. Co sa tyka Martina, kedze sledujem obcas aj "ine" forum (samozrejme read-only Smile ), to na co upozornil Merk sa tam objavilo uz pred par dnami. Vtedy mi to tiez udrelo do oci. Nebola na titulke 9.6. uz prva verzia toho testu ? Martin na nu upozornoval a teraz tam nic nie je.

EDIT: Inak chudak Merhaut, myslel to dobre a uz si to zlizol Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 18:20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton napísal:
Nebola na titulke 9.6. uz prva verzia toho testu ? Martin na nu upozornoval a teraz tam nic nie je.


Bola. Ale podle dnešního vyjádření: "Test je prozatím pozastaven právě z důvodu neobchodnicky upřimného popisu přístrojů ... Test je hotový a myslím, že je dobrý i když samozřejmě subjektivní a doufám, že ho obchodní duše pana Mahdala dovolí zveřejnit." Tohle mi vadí. Zbytek vem čert. Jde o h*vno Wink

EDIT: Výsledkem tedy bude subjektivní test s nějakými zásahy pana Mahdala. I kdyby byly motivovány jakkoliv čistě, tak prostě pan Mahdal na tom testu nebyl. Jeho postřehy tedy v tomto subjektivním testu "jak nám to hrálo tady a teď" nemají co dělat. Nanejvýš jako doprovodný komentář, výslovně takto označený. Nu, nechme se překvapit Wink


Naposledy upravil Merk dňa Št jún 14, 2007 18:26:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 18:25:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne, ze ide o hovno, ale ta druha veta, co si zacitoval ma velmi pobavila.
M. sa opat tak zamotal, ze snad povedal to, co ani nechcel Rotfl

EDIT: Ten test moze byt akokolvek spickovo spraveny, ale toto mu (testu a M. ) dalo nezmazatelnu pecat nedoveryhodnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 18:30:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton napísal:

EDIT: Ten test moze byt akokolvek spickovo spraveny, ale toto mu (testu a M. ) dalo nezmazatelnu pecat nedoveryhodnosti.


Největší *** je, že tahle poznámka ještě dnes z onoho jiného fóra zmizí i s celou diskusí. A chudáci lidi si pak budou následujících x měsíců/let myslet, jaký super podrobný test nečtou a budou se podle něho řídit při nákupech Puke Takže vlastně splní svůj účel 2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 18:37:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda,že fsport-hifi(nechodím tam) nevychází v tištěné podobě,tak si musím kupovat Haló noviny...lépe se mi při jejich četbě na záchodě tlačí. Hypnotized ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 18:47:52    Predmet: Odpovedať s citátom

ten "test" tam bol cely vikend ...
podla mna ho stiahol ked ho dotycny predajca upozornil na jeho ubohu kvalitu .. asi sa nechcel strapnovat...

pisal tam nejake blaboly ze denon vobec nehra basy a ze jeho brutalne tuneny sonak je samozrejme najlepsi, nebolo to ani pisane suvislymi vetami, tazko o tom viest nejaku zmysluplnu polemiku

skor sa divim tym ludom co tam s nim diskutuju - podla ich reakcii mam dojem ze su to slusni ludia - pravdepodobne este asi nie su stale v obraze ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 19:00:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:

Největší *** je, že tahle poznámka ještě dnes z onoho jiného fóra zmizí i s celou diskusí.


Deja-vu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 10:01:37    Predmet: Odpovedať s citátom

tak a napoleonek nam uzavrel temu slovami:

"Diky takovým vypadáme pak všichni HiFisti jako zakomplexování idioti"

Smile

zabijem toho, kto ma oddnes nazve hifistom ...!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 10:14:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že potom, co na sebe Martínek v zápalu boje prozradil
- že má předdohodu s prodejcem Mahdalem o schválení článku
- a že u toho "testu" byl akorát on a chvíli celý jeden návštěvník (shodou okolností ze Zlína, byl u mně pár dní předtím v Recalu)
už se s tím "testem" neodváží na trh, já být prodejce Mahdal, tak to stopnu, zatrhnu ... věřím, že se už taky tluče do hlavy, do čeho se to smočil ...

P.S. Jinak je hoch docela drzej, na věcnou připomínku (po které se mu, viz další reakce dalších, začala hroutit vidina testo-kšeftů) mi nadá do debilů, lhářů ... hmmm, jsem zvědav, až ho někdy potkám, jak se bude ksichtit na svižnou ráznou odpověď, když se tam teď hrdinsky zamknul Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 10:24:47    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
"Diky takovým vypadáme pak všichni HiFisti jako zakomplexování idioti"

No, možná mu to uniká (navíc už delší dobu), ale jedinej kdo se chová jako zakomplexovaný idot, je tak nanejvýš Martin sám ...
Se těm lidem co chodí na f-sport fakt divím že je to ještě baví snášet ty jeho excesy a "zásahy shora".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Donuts
Hifista


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 10:58:48    Predmet: Odpovedať s citátom

"Diky takovým vypadáme pak všichni HiFisti jako zakomplexování idioti"

Doufam, ze si tuhle poklonu nechce nekdo privlastnit, ta patri jenom me.

Se těm lidem co chodí na f-sport fakt divím že je to ještě baví snášet ty jeho excesy a "zásahy shora".

Jak jsem psal i Martinovi, nahodou je to pekne zabavne forum. Stejne tak obcas ctu treba i blesk.cz, vim ze se tam nic nedozvim, ale obcas se poradne zasmeju.

_________________
Můžu z toho udělat článeček na titulku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 11:00:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tam na hifinazory chodím už ryze z obchodních důvodů, jsou tam lidi, co je můžu oslovit nabídkou z Recalu a pozvat je osobně na poslech, pokec ...
do Zlína

Bohužel, cca. 4/5 návštěvníků nemá v uších a hlavě ujasněno, co a jak při poslechu vnímají, používají matoucí termíny, ohánějí se vytrženými úryvky něčeho odněkud přečteného, aniž by tušili, natožpak rozlišili, jestli to psal Pepa z Horní Dolní anebo Velký Bobo ...

Teď jsem kupříkladu absolvoval session, kde přinesený "testovací" disk byli hlukaři Waltari, kde se všechno valilo furt a v jedné guči, a návštěvník, že na tom jdou dobře slyšet, jak si aparát poradí s basy ... že tam žádné basy pod 50Hz nejsou mi uvěřil až si dal ucho k basáčkovi u jednoho dvouapůlpásma a zjistil, že celé jeho Waltari i s "testobasama" hraje středobas a ten basáček si jen tak sem tam hukne ...

Při debatě jsem zjistil, odkud vane vítr ...

Paosvěta typu Martin & spol. těm začínajícím spíše škodí, než jim pomáhá ... nasadí jim do hlav nesmysly a mate je ...

Pomoci jim může jedině poznání sebe sama z pohledu vlastních preferencí, poslech vícera typů zvuku a poznání elementárních zákonitostí ... teprve pak se můžou začít konkrétně rozhodovat, co koupit - jinak se začnou točit v bludném kruhu nákupů, frustrací, prodejů ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karellight
Nádejný hifista


Založený: 29 apríl 2007
Príspevky: 63
Bydlisko: zlin

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 12:19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo - tak na tom testu jsem byl já a fakt jsem netušil jaká se z toho bude dělat oboustraně věda... no jo - a toho esprita jsem chválil taky já, nikoliv Martin
prostě v daných podmínkách hrál nejlíp, samozřejmě subjektivně - ono se taky objektivně poslouchat nedá , že ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 12:24:54    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight: tak se rozepiš ty, jak se ti co jevilo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist