Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DVI na HDMI, 1080p vseobecne

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi december 05, 2008 07:24:20    Predmet: DVI na HDMI, 1080p vseobecne Odpovedať s citátom

Chtel bych se zeptat na par veci okolo videa. Mozna jezisek nadeli novou televizi ale mam okolo toho spoustu nejasnosti a nejak se v tom nevyznam...

1. Mam grafickou kartu GF 7300GT, muzu si kouupit beznou redukci DVI na HDMI abych mohl spojit bednu s pocitacem ?

2. Pokud propojim PC a bednu redukci DVI/HDMI, pusti mi vlastni softwer prehravacu film v plnem 1080p rozliseni? Nezkrouhne mi to treba na nejakou horsi uroven diky absenci nejake ochrany ci co to v tom je ?

2. Co na prehravani 1080p filmu, myslim tim konkretni SW prehravace, jelikoz zatim nemam zadny opticky zdroj signalu, prehraju tak maximalne nejaky rip...

3. PC je C2D E8400 nebo E8200, grafika GF7300GT, 4GB RAM. Bude stacit tato konfigurace na prehrani 1080p bez cukani ? Hlavne co se tyce te grafiky, to je takova trochu dost sracka, ale na kresleni a internet mi nejak stacila...

4. Lisi se nejak titulky pro dvd a 1080p ? Pripadne kde sezenu nejake ?

5. Potrebuju nejaky rodinny film ( to znamena pro tri zenske a psa, ja to pretrpim ) v 1080p pro demonstraci a zavrseni stedreho vecera. Poradte pls, to absolutne nezvladnu... Budto v CZ nebo s titulkama.

6. Kdyz ho koupim, znamy ma BD mechaniku, jak a cim ho dostanu na svuj HDD ??? Mechaniku zatim kupovat nebudu, nema to pro mne smysl.

7. Jestlize existuji najake zadrhely co se tyce prehravani 1080p, sem s nema. Premiera bude asi fakt a na stedry vecer kvuli dceri, takze to predtim nevyzkousim. Proto bych potreboval mit vse pripravene aby nebylo zklamani ze sice bedna je, ale nejde na ni nic zobrazit -))

8. Urcite mne neco jeste napadne -))))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi december 05, 2008 08:02:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad 5
The Shawshank Redemption
kód:
http://www.hdclub.sk/viewtopic.php?t=284


máš mail
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi december 05, 2008 08:48:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Tomáši,

jaký panel 1080p jsi vybral ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi december 05, 2008 08:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Bubuxin - diky.... Moc diky...


Roman - SAMSUNG LE 40A7866. Ale jeste ho nemam...Jelikoz na nej budu mit ukrutne setsakra dobrou cenu, tak tomu neslo odolat. Uz se tesim jak se mi na nem budou kreslit plosnaky, TV mam u pr... -))))) Ale sem tam neco zkouknu -)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi december 05, 2008 09:06:52    Predmet: Odpovedať s citátom

DVI to HDMI asi fungovat bude i v 1080p, ale v DVI není audio signál Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi december 05, 2008 10:18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

body 1) a 2)
davaj si pozor na to, aby TV zvladol pixel mapping 1:1 cez HDMI (DVI). Niektore TV nepodporuju plne rozlisenie, ale len nejake mensie, cim dochadza k prepocitavaniu. Tieto obmedzenia najdes popisane az v navode, takze dobra rada: pred kupou si stiahni a prestuduj podrobne navod daneho pristroja.

este k 2) samozrejme, ked si nastavis nativne rolisenie 1920x1080, tak vsetko pojde v tomto rozlisku do LCD.

To, ze cez DVI nejde audio je v podstate len vyhoda, pretoze mozes ist optikou/koaxom aj do starsieho AVR, ktory nema HDMI vstupy.

1080p (zrejme myslis MPEG4 x264/AVC ripy napr. z torrentov) prehras v akomkolvek sw prehravaci, napriklad MPC. V pripade starsich je potrebne doinstalovat Haali matroska splitter, koli podpore matrosky.
Co sa tyka dekodera, odporucam CoreAVC - momentalne najrychlejsi SW dekoder MPEG4 AVC videa (o 30% rychlejsi ako libavcodec pouzity vo ffdshow), s podporou viacerych jadier CPU.

3) Tvoj procesor full HD zvladne (v pripade CoreAVC dekodera)

4) nelisia - jedine je potrebne aby to tvoj sw player podporoval. (na strankach titulky.com najdes ceske titulky pre vacsinu filmov)

5) na torrentoch mas doslova stovky filmov v 720p alebo 1080p, staci si len vybrat.

6) zatial nema zmysel

7) samozrejme vsetko si predtym priprav, i ked ide o relativne jednoduche veci, niekedy to moze stroskotat na uplnych hlupostiach.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi december 05, 2008 10:40:34    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi - mockrat diiiky. Jeste bych se chtel zeptat, ma smysl vymenit i moji stavajici grafiku za nejakou jinou, lepsi novejsi ktera ma HW podporu HD videa ?

Ten pixel maping mne desi, ale doufam ze u takto draheho panelu to bude implementovane.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi december 05, 2008 11:08:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Samsung by pixel maping měl mít, říkají tomu "Just Scan" a jde to zapnout v menu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi december 05, 2008 11:11:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tome já bych se tomu Samsungu vyhnul.Ovšem tohleto je zkušenost mého bratra co prodává v kamenném obchodě.Jde o spolehlivost a poruchovost.Obrazově nemohu říct.A zkus mi do PM poslat cenu a model.Uvidíme co se s tím dá ještě dělat. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi december 05, 2008 11:24:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Samsungu bych se nevyhýbal Very Happy .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi december 05, 2008 11:45:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul: SAMSUNG LE-40A786

Pokud ma nekdo velky odber, jiste bude mit jeste lepsi cenu nez ja...Tim lepe. Nicmene moc tato TV ted k mani neni. Nebo je, v datartu ci elektroworldu. Ale o pouhych 9k draz nez se da sehnat -))) Ja vim jsou vanoce, potrebujou vydelat -)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi december 05, 2008 13:02:43    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
ma smysl vymenit i moji stavajici grafiku za nejakou jinou


Pri tvojom 3GHz C2D by som to neriesil. Mas stale DOST DOST navrch aj pri prehravani MPEG4 s extra vysokym bitratom (+ rezerva pre spicky).
Predpokladam, ze vytazenie tvojho CPU pri prehravani 720p materialu bude cca 10-20% a full HD tak do 50% pri oboch jadrach.

V praxi mam otestovany dokument Earth (plnych 16/9;1920x1080) so spickami 44mbit/s! (ano to nieje chyba) na 2.4Ghz dvojjadre a tuto cast to zvladne bez seknutia (pri skoro 90% vytazeni). Ale to je ozajstny extrem, pocitat mozes s tym, ze kvalitny film ma priemerny bitrate cca 8mbit/s.


Pokial teda chces tip a mate radi dokumenty, tak odporucam ako prvu exhibiciu prave Earth. Pokial radsej rozpravky, tak potom Ratatouille V oboch pripadoch budu potesene nielen oci, ale aj usi Smile

Co sa tyka samsungov, tak uz starsie (2 roky dozadu) HD Ready panely zvladali zobrazenie 1:1. Vtedy to islo z PC pri rozliseni 1360x768 (a nalavo aj napravo bolo vidno 3px siroke cierne pasiky). Pri zobrazeni jedneho bieleho bodu na ciernej ploche vtedy musi svietit exaktne konkretny 1 bod. (ziadne dalsie navokol - ako pri prepocitavani)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist