Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Adam Vox
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Pi máj 03, 2019 13:26:52    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Dobre viem o čom píšem.Bol som na posluch vackrát.
Na rozdiel od Vás som reprosustavy Adam Vox aj doma skušal: Cool


A s kterými pojistkami to hraje nejlépe ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Pi máj 03, 2019 17:00:05    Predmet: repro Odpovedať s citátom

Mna by skor zaujimalo co najviac zavazi na kvalitu reprodukcie 1.menice,2.vyhybka,3.skrinka Priklad dvoj pasmova bedna s jednym vyskacom a jednym stredobasom v super skrinke ale tie najlacnejsie menice alebo tie najdrahsie trebars vyskace SEAS T29D001 plus stredobas ......v bananovej krabici .............
Odpoviem si sam asi bananova krabica bude lepsie hrat pri urcitej hlasitosti ......

Kde sa da stiahnut cennik menicov Morel ?
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi máj 03, 2019 18:27:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Sortiment
http://loudspeakerfreaks.com/Producten_b.asp?Productgroep_ID=93
Podrobnosti a cena "klik" na konkrétny typ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Pi máj 03, 2019 18:56:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím že najoptimálnejšie by bolo použiť také meniče aby nebolo potrebné robiť komplikované výhybky. Skrinka podľa potreby, stretol som sa s konštrukciami kedy boli rezonancie korpusu žiadané (teraz začne flame ... ).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: So máj 04, 2019 15:11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry za takú reakciu, ale otázky typu "bude lepšie hrať krabica od topánok osadená seasmi alebo betónová špeciálne tvarovaná ozvučnica osadená teslou?" sú hodné tak žiaka základnej školy. Very Happy
Ja odpoviem takto: Aj s meničmi nižšej cenovej triedy a OSB doskou sa dajú postaviť sústavy, ktoré pri správnom návrhu zvukovo roznesú nejaké morely v 50mm masíve s klavírnym lakom na kopyte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: So máj 04, 2019 15:25:39    Predmet: repromenice Odpovedať s citátom

.....za predpokladu, že dotyčný nevie ako a čo počúvať ak tam hľadá zahuhlanost a bum, bum, cing, cing tak áno...ináč je to blbosť .... Very Happy

Ďakujem za link aspoň mám prehľad:
loudspeakerfreaks.com/Producten_ab.asp?code=1
https://europe-audio.com/


Naposledy upravil vajnorhifista dňa St august 24, 2022 19:10:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So máj 04, 2019 17:55:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako že vysoká cena je zárukou vysoké kvality výrobku a vysoké fundovanosti zákazníka? Tedy že snobismus neexistuje?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: So máj 04, 2019 19:35:04    Predmet: repromenice Odpovedať s citátom

Presne tak, načo by výrobcovia vyrábali papierové, textilné, keramicke,hliníkové, titánové, berýliové, diamantové a čo ja viem ešte aké výškové meniče... ,výrobcovia vedia najlepšie, čo a za koľko, majú svoj vývoj a výskum... ale možno je to úplne ináč Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So máj 04, 2019 21:56:16    Predmet: Odpovedať s citátom

"výrobcovia vedia najlepšie, čo a za koľko, majú svoj vývoj a výskum"
Ako vtip dobré.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So máj 04, 2019 22:01:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Unicorn napísal:
... Aj s meničmi nižšej cenovej triedy a OSB doskou sa dajú postaviť sústavy, ktoré pri správnom návrhu zvukovo roznesú nejaké morely v 50mm masíve s klavírnym lakom na kopyte.
... bežne dostupné meniče nižšej cenovej triedy stáli zvukovo vždy úplne za hovno ... zažil som to na vlastnej koži ešte tak pred cca 20-25 rokmi, keď som sa ešte trochu venoval návrhom bední, ale myslím že dnes je situácia ešte podstatne horšia ako vtedy ... výrobcovia jednoducho pochopili, že vôbec nemá zmysel predhadzovať nejaké "perly" kadejakým pochybným malovýrobcom a kadejakým DIY "sviniam".
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So máj 04, 2019 22:09:56    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pekná blbosť. Nedá sa všetkých hodiť do jedného vreca. Pred 20timi rokmi si mal oproti dnešku veľmi obmedzené možnosti merania a následného návrhu dobre hrajúcej bedni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So máj 04, 2019 22:24:05    Predmet: Odpovedať s citátom

... ja som mal na pomery pred 20-rokmi celkom dobré možnosti merania ... to dnes si naopak všetci, čo majú do riti díru, myslia že ma meranie im stačí zvukovka strčená v pc a na samotný návrh bední stačí nejaký priblblý simulačný softvér Laughing
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So máj 04, 2019 22:40:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak si aj mal prístup do anechoidnej komory a mal k dispozícii merací aparát od B&K, to bez príslušnej softwarovej podpory neumožňovalo robiť návrh, tak ako sa to dá robiť dnes hoci s "priblblým meracím a simulačným softwarom". Problémom amatérskeho merania je slušne odmerať skreslenia ale najmä nízke frekvencie. Pri správnom postupe pomocou nearfield meraní sú výsledky veľmi podobné tým z mŕtvej komory. Ale toto sú dávno známe veci a nehodlám to ďalej rozvíjať. Len by som bol zvedavý na tie návrhy bez priblblých simulačných softwarov ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So máj 04, 2019 22:51:20    Predmet: Odpovedať s citátom

... presne ako som napísal, dnes každý kto má do riti díru je múdry ako rádio ... mimochodom k bezdozvukovej komore som nikdy nemal bežný prístup ... inak na návrh bední to zas až tak nie je bezpodmienečne nutné, že
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Ne máj 05, 2019 06:34:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Na mě to dělá dojem, že bacil má jen komplex z toho, že má sice celá ta desetiletí nějakou shodou okolností přístup k profi vybavení, ale je mu to taky celou tu dobu víceméně k hovnu Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne máj 05, 2019 08:45:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Popatlať si doma nejaké „celkom dobré“ bedne nie je dnes až tak veľký problém. Dá sa to zvládnuť aj finančne aj čo sa týka „know how“.

Bacil mal určité možnosti a vybavenie dostatočné na to, aby si na vlastnej koži overil, že vymyslieť a vyrobiť skutočne špičkovú bedňu nie je až tak celkom jednoduchá záležitosť. Možno keby sa človek dlhodobo venoval len vývoju bední a meničov, tak by aj dosiahol nejaké slušnejšie výsledky. Uživiť sa tým určite nedá.

... ale áno - dá sa uživiť „vývojom“ viac alebo menej priemernej „imidžovej“ produkcie pre viac alebo menej „nepočujúcich“ zákazníkov ... potom kadejaké hifi fóra, ako napr. slovanet, sú v podstate určené len na udržovanie toho správneho imidžu

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ne máj 05, 2019 12:34:46    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
Unicorn napísal:
... Aj s meničmi nižšej cenovej triedy a OSB doskou sa dajú postaviť sústavy, ktoré pri správnom návrhu zvukovo roznesú nejaké morely v 50mm masíve s klavírnym lakom na kopyte.
... bežne dostupné meniče nižšej cenovej triedy stáli zvukovo vždy úplne za hovno ... zažil som to na vlastnej koži ešte tak pred cca 20-25 rokmi, keď som sa ešte trochu venoval návrhom bední, ale myslím že dnes je situácia ešte podstatne horšia ako vtedy ... výrobcovia jednoducho pochopili, že vôbec nemá zmysel predhadzovať nejaké "perly" kadejakým pochybným malovýrobcom a kadejakým DIY "sviniam".


Poviem ti, že si totálne mimo. Dnes je situácia taká, že aj tie bežne dostupné meniče nižšej cenovej triedy hravo prehrajú aj rádovo drahšie vreštibúdky. Práve kvôli takým zabedneným filozofom som robieval "Posluchové akcie" v sále, kde tie lacné DIY bedne hrali takmer vždy lepšie, príjemnejšie a počúvateľnešie, ako sériovo robená spotrebka. Toho roku tak dostali "cez hubu" BW CM9 pôvodne za 2000€. Doteraz jediné sériovo robené bedne, ktoré za niečo stáli, boli staršie dvojpásma ATC.
Proste kecáš a ničím to nemáš podložené. Aj lacné meniče s dobrou výhybkou na mieru kľudne môžu zahrať lepšie a príjemnejšie ako rádovo drahšie sériovky.
A tí, čo majú dieru v zadku a mikrofón vo zvukovke a vedia to používať, tak sa len chytajú za hlavu, čo tu potíš za nezmysli. Drahý menič ešte nie je zárukou dobrej, či kvalitnej reprodukcie.

Ad. Bacil: prečo pohŕdaš prácou niekoho iného, kto sa vo voľnom čase venuje návrhom, či konštruovaniu reprosústav? To podľa teba nemôžeme mať taký koníček a všetci do bodky sme povinní si kupovať predražené sra**y, ktoré ani zďaleka nebudú hrať tak dobre, ako keď človek vie, čo robí a spraví si to doma na kolene? Často aj za pomoci znalejších a fundovanejších ľudí. Príde mi to značne povýšenecké z tvojej strany, že takto píšeš. A či už má niekto hlboko do vačku, je každého osobná vec a rozhodnutie kúpiť/postaviť je na každom jednom. Haniť a zhadzovať ľudí, čo niečo robia, je ozaj primitívne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne máj 05, 2019 13:27:44    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat to vystihol presne... bacil2 mal možnosti, len nevedel čo s nimi a nedokázal ich použiť, lebo nevedel ako..A preto je z toho frustrovaný a verí viac predraženému pozlátku a kecom obchodníkov ako faktom a fyzike. Nechajte mu jeho "vieru". Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ne máj 05, 2019 20:15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

penjo napísal:
bacil2 napísal:
Unicorn napísal:
... Aj s meničmi nižšej cenovej triedy a OSB doskou sa dajú postaviť sústavy, ktoré pri správnom návrhu zvukovo roznesú nejaké morely v 50mm masíve s klavírnym lakom na kopyte.
... bežne dostupné meniče nižšej cenovej triedy stáli zvukovo vždy úplne za hovno ... zažil som to na vlastnej koži ešte tak pred cca 20-25 rokmi, keď som sa ešte trochu venoval návrhom bední, ale myslím že dnes je situácia ešte podstatne horšia ako vtedy ... výrobcovia jednoducho pochopili, že vôbec nemá zmysel predhadzovať nejaké "perly" kadejakým pochybným malovýrobcom a kadejakým DIY "sviniam".


Poviem ti, že si totálne mimo. Dnes je situácia taká, že aj tie bežne dostupné meniče nižšej cenovej triedy hravo prehrajú aj rádovo drahšie vreštibúdky. Práve kvôli takým zabedneným filozofom som robieval "Posluchové akcie" v sále, kde tie lacné DIY bedne hrali takmer vždy lepšie, príjemnejšie a počúvateľnešie, ako sériovo robená spotrebka. Toho roku tak dostali "cez hubu" BW CM9 pôvodne za 2000€. Doteraz jediné sériovo robené bedne, ktoré za niečo stáli, boli staršie dvojpásma ATC.
Proste kecáš a ničím to nemáš podložené. Aj lacné meniče s dobrou výhybkou na mieru kľudne môžu zahrať lepšie a príjemnejšie ako rádovo drahšie sériovky.
A tí, čo majú dieru v zadku a mikrofón vo zvukovke a vedia to používať, tak sa len chytajú za hlavu, čo tu potíš za nezmysli. Drahý menič ešte nie je zárukou dobrej, či kvalitnej reprodukcie.

Ad. Bacil: prečo pohŕdaš prácou niekoho iného, kto sa vo voľnom čase venuje návrhom, či konštruovaniu reprosústav? To podľa teba nemôžeme mať taký koníček a všetci do bodky sme povinní si kupovať predražené sra**y, ktoré ani zďaleka nebudú hrať tak dobre, ako keď človek vie, čo robí a spraví si to doma na kolene? Často aj za pomoci znalejších a fundovanejších ľudí. Príde mi to značne povýšenecké z tvojej strany, že takto píšeš. A či už má niekto hlboko do vačku, je každého osobná vec a rozhodnutie kúpiť/postaviť je na každom jednom. Haniť a zhadzovať ľudí, čo niečo robia, je ozaj primitívne.


Takže posluchovka nakoniec bola ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ne máj 05, 2019 20:22:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Bola pre pár pozvaných, ktorí prejavili najväčší záujem a napísali mi SS, potom takí, čo chceli niečo priniesť, ukázať, odprezentovať, pochváliť sa niečím a ešte takí, čo mali už dávnejšie dohodnuté nejaké kšefty. Cca 30 ľudí a asi 10 párov reprosústav.
A aj napriek odmietnutiu akcie viacerými ľuďmi, to bolo nakoniec moc fajn a opäť to malo prínos pre väčšinu zúčastnených.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ne máj 05, 2019 21:02:46    Predmet: Odpovedať s citátom

SS som písal taktiež ale zrejme ste mali prísny filter. Zlé jazyky tvrdia že ste sa chceli vyhnúť účasti určitých ľudí, samozrejme nič v zlom je to tvoja akcia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ne máj 05, 2019 21:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím SS až keď som oficiálne akciu zrušil. Až potom sa ukázalo, že pre pár ľudí to predsalen spravím.
Zvládli sme pána FF s jeho HQQF niečo, teraz sa nanominoval jeden pán z Detvy, kvôli ktorému zase iní prísť nechceli. Neviem čo presne hovoria zlé jazyky, ale skôr to vyzeralo, že určití ľudia sa chceli vyhnúť akcii, avizovanej pol roka dopredu. Toto bol hlavný dôvod, prečo som to zrušil. Očakávaš veľa známych, ktorých poznáš najprv len z fóra, stretnete sa ozaj len na tejto akcii, dáš im vedieť pár mesiacov dopredu a výsledok? Nemôžu prísť, lebo...

Ale už sme dosť OT. Tu sa riešia teraz drahé meniče v ešte drahších a zbytočne hrubých skeletoch, oproti lacným meničom v skeletoch plne vyhovujúcich a s výhybkami a mikrofónmi zapojenými v zadku jedného člena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Po máj 06, 2019 18:18:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Unicorn napísal:
Sorry za takú reakciu, ale otázky typu "bude lepšie hrať krabica od topánok osadená seasmi alebo betónová špeciálne tvarovaná ozvučnica osadená teslou?" sú hodné tak žiaka základnej školy. Very Happy
Ja odpoviem takto: Aj s meničmi nižšej cenovej triedy a OSB doskou sa dajú postaviť sústavy, ktoré pri správnom návrhu zvukovo roznesú nejaké morely v 50mm masíve s klavírnym lakom na kopyte.

To je geniálny príspevok. Predpokladám, že máš doma čiernobiely televízor a kúpil si si k nemu fixky. Nebudeš predsa zbytočne preplácať drahý OLED televízor. Veď vysielanie je rovnaké a obraz si vyfarbíš aj sám...

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2951
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po máj 06, 2019 18:21:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Obzvlast od Teba "priznacna" reakcia...
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Po máj 06, 2019 19:29:48    Predmet: Odpovedať s citátom

aretax: Neviem, čo si mi chcel vlastne povedať...asi si sa chcel pochváliť, že máš doma OLED televízor...alebo aspoň vieš, že taký existuje. Prepáč, mňa to ale naozaj nezaujíma...a nabudúce si skús trošku privstať. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut máj 07, 2019 07:22:01    Predmet: Odpovedať s citátom

... otázky typu "bude lepšie hrať krabica od topánok osadená seasmi alebo betónová špeciálne tvarovaná ozvučnica osadená teslou?"


Je to sice sugestivne naformulovane ale podstatu otazky to nezakryva, takze kdyz tady tak ze siroka pisete ze treba plastik z JBL je shit tak jak se da merit kvalita kisne objektivne?

Je kisna z MDF dostatecne hogo fogo? Nebo musi byt kisna bedny z kompozitu ala sneky a vivid a proto vsechny ty milionove zazraky komerce z MDF jsou shit?

Atkinson meri obcas rezonance kisne a ukazuje i obrazky ale ze bychom z toho byli chytrejsi si nemyslim.

Bylo by zajimave taky definovat co ma smysl merit u pevnosti a tuhosti kabinetu reprobedny, protoze podle me je zrovna treba plast velmi vhodny material (je pevnejsi a technologicky vyhodnejsi nez treba ta MDF, kterou opravdu pouzivame hlavne protoze je ultra lacina.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 07, 2019 08:31:30    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.audioholics.com/loudspeaker-design/loudspeaker-cabinets
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ut máj 07, 2019 16:38:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli: Ja samozřejmě vůbec nezpochybňuji potřebu dostatečně rigidní ozvučnice. Jen tvrdím, že po akustické stránce lze slušnou ozvučnici sestavit i OSB desky. Pokud bude mít dejme tomu 22mm, uvnitř bude několik výztuh a čelní stěna se udělá jak má (optimální tvar, zaoblení), tak si nevidím důvod, aby neměřila a nehrála stejně dobře, nebo klidně lépe, jako když to vyrobím z 50mm masivu. Optika je jiná věc. Já taky chci, aby to nějak vypadalo...ale koneckonců, i na OSB lze nalepit dýhu a udělat klavírní lak.
Osobně masiv nemusím...protože časem pracuje ještě víc, než mdf, která je mimochodem imho nejlepším kompromisem. Souhlasím taky, že i plasty jsou vhodný materiály, pokud se to vyrobí dostatečně tuhé. Ale vysvětluj to tady...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 07, 2019 22:26:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamarád měl kdysi menší monitory, které měly kisnu přesný odlitek z hliníku...
Nejlepší by byl kámen, ale kdo to má tahat ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 842

PríspevokZaslal: St máj 08, 2019 06:43:21    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Kamarád měl kdysi menší monitory, které měly kisnu přesný odlitek z hliníku...
Nejlepší by byl kámen, ale kdo to má tahat ?


Skořepinové ozvučnice se slitiny hliníku používá běžně např. finský Genelec

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c9/IBC_2008_Genelec_8020B_cut_02.jpg

https://www.genelec.com/sites/default/files/media/Studio%20monitors/SAM%20Coaxial%20Studio%20Monitors/gen_theones_brochure_210x279_12pager_lowres_0.pdf

O tom, že by byl na výrobu ozvučnice nejlepší kámen, si dovolím pochybovat - resp. z jakého hlediska "nejlepší" ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist