Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Alessandro Music Series Pro

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2009 21:02:41    Predmet: Alessandro Music Series Pro Odpovedať s citátom

Alessandro je menší firma která sídlí v městě Huntingdon Valley v Pensilvanii. Jsou s přáteleni s firmou Grado Labs, specializují se na vše možné v audiu, mimo jiné také upravují sluchátka od Grado:

SR125 = MS1
SR325i = MS2i
RS-1 = MS-Pro

Čert ví co s tím vlastně dělají, názory uživatelů se tak nějak křižují někdo preferuje "agresivnější Grado druhý vyrovnanější Alessandro" jestli se to tak dá vůbec říct já neměl možnost ještě přímo porovnat, v každém případě ohlasy hlavně na MS1 jsou velmi pozitivní.

Co vše najdeme u Grado?
Firmu Grado Labs založil John Grado.
Ručně vyráběné modely námi dobře známé jsou:

SR60
SR80
SR125
SR225
SR325i
RS-2
RS-1
GS-1000
PS-1000

To ovšem není vše, také se dá sehnat velmi zajímavý model HF-1, který je cenově shodný s RS-2. Dále limitovaná edice Vintage RS-1/RS-2 chodí v celé dřevěné krabici, mají tmavě hnědý mahogan a vylepšené měniče.
Nejvýší model Grado je s označením Professional Series PS-1, pod nimi jsou ještě HP-1 a velmi oblíbený model HP-2, všechny mají ocelové kotouče.

Materiál?
Mahogan je složen z přírodního dřeva několika druhů, u Alessandro se dělají už několik let stále stejná, odstín mahoganu středně hnědý jemně načervenalý. To u Grado v poslední době měněj co se dá nový vzhled, odstín se také změnil na tmavší a bohužel zmizel štítek na mřížce. Docela mě překvapily špejle na levé a pravé straně, díky kterým se nastavuje velikost mostu, ještě nedávno byla čtvercová ocel celkově podle mě kvalitnější, nové verze májí ovšem kulatou ocel, moc tenhle krok u Grado nechápu.
Na hlavě sedí dobře. Příjemně mě překvapil kabel, je z jemnějšího materiálu, molitany jsou stejné "klasika".
Příslušenství obsahuje prodlužovačku a kvalitni redukci s 3,5 jackem.





Zvuk?
Zdroj: zvuková karta ESI@Juli, zesilovač Head-Direct EF1
Hned jak jsem je měl doma tak jsem si začal pokládat otázky. Dokážu ocenit jejich kvality? Není to pro mě škoda a zbytečné utrácení?
Na to zatím nedokážu odpovědět, pevně ale doufám že mi budou sloužit hodně dlouhou dobu.

Přinesou sluchátka v téhle cenové kategorii vyýrazně lepší zvukovou kvalitu?
Pravděpodobně ano, to ale neznamená že pro každého, důležité si zajít do poslechového studia a udělat si svůj obrázek co mu vyhovuje.
Nedokážu přesně srovnat sluchátka která jsem měl v minulosti SR225, HD600, nemyslím si že by hráli HD600 hůř, hrají ale poměrně odlišně. To bude platit i pro sluchátka která jsem zatím neslyšel a rád bych si je poslechnul v budoucnu něco od AKG a hlavně Audio Technica AD2000...

Mě se vždy zvuk Grado líbil mám s nimi nejvíce naposloucháno což hraje velké plus, vytvořil jsem si k nim určitý vztah přirostly mi k srdci, pro mě zábavný magický zvuk. Grado je potřeba ozkoušet, jejich jasnější pojetí a menší prostor každému nemusí sednout. Druhý velký bod bych viděl ve výběru správné sestavy pro ně, cd přehravač, d/a převodník, zesilovač, problém nemusí být jen ve sluchátkách, potřeba ozkoušet.
Největší rozdíl v porovnání s SR225 pouze pamětní bych viděl v ostrosti, s MS-Pro mě nebolí tolik poslouchat, s SR225 jsem často ten pocit měl. Basy lehce elektrizují, ale nejhlubší chybí, mě osobně vyhovují není jich sice moc, ale jsou vzdušné tak to mám rád. MS-Pro přehrávaj SR225 ve výškách, středech, hloubce, prostoru, vzdušnosti, je to více správnější, detail výborný u obou, kytara a zvuky nástrojů se mi líbili u SR225, MS-Pro je májí více v pozadí ovšem kultivovaněji a s lepší rozlišitelností, ale upřímně kytara na SR225 je jedinečná. Dynamika je na vysoké urovni s tím obecně Grada nemájí problémi nicméně bych se tu pozastavil, SR225 mi přišly razantnější a doposud i v pár rockových metalových skladbách byli možná i lepší, víc to šlapalo. Záleží na skladbě, celkově jsou MS-Pro samozřejmě jinde.
Četl jsem názory, že MS-Pro a RS-1 hrají téměř totožně, druhý tvrdí že MS-Pro postrádá jedinečný zábavný přednes RS-1 bla-bla-bla. Možná na tom něco bude, agresivita šla opravdu dolů proti SR225, ale stále tam je. Jsou nahrávky kde hrají parádně a jsou nahrávky které jim prostě uplně nesednou. Celkově jsou v mých uších neutralní i když výše posazená, energetická, se sklony agresivity což někdy není moc příjemné, nic hrozného! Myslím že v tom mají prsty i mé komponenty.

Rezervy?
Jsou to molitany, mod který udělá s MS-Pro -> MS-Ultimate (v podstatě GS1000), je potřeba dokoupit největší molitany a vyrobit nástavec, chtěl bych to jednou ozkoušet.

Head Direct EF1?
Pohodový hybridní zesilovač s možností měnit opampy a elektronky, sluchátkům dodal plnější tělo, větší malebnost tonů nemám s ním jediný problém hraje pěkně za ty prachy. Tady platí to samé jako u sluchátek potřeba něco ozkoušet, někdo preferuje tranzistorové zesilovače, někdo lampové atd. pro Grado bych ale spíše volil elektronkový (nejlépe něco jako Melos Gold/Maestro nebo legendární EAR HP4 od Yoshino Smile )

Závěr?
Povedená sluchátka v mnoha směrech, cenově poněkud "přemrštěné" (věc názoru)


Naposledy upravil knopi dňa Št november 18, 2010 00:22:35, celkom upravené 41 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xb
Hifista


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2009 21:50:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavý popis. 2 thumbs up Grada 225 mám taky a mám na nich rád přesně to samé. Mají úžasný detail. Zachovávají Alesandra taky detaily, nebo víc mažou do muzikálnosti? Bylo by super nějaké měření cháry.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2009 22:44:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2009 22:52:47    Predmet: Odpovedať s citátom

xb napísal:
Zajímavý popis. 2 thumbs up Grada 225 mám taky a mám na nich rád přesně to samé. Mají úžasný detail. Zachovávají Alesandra taky detaily, nebo víc mažou do muzikálnosti? Bylo by super nějaké měření cháry.


225 už nějaký ten pátek nemám, na to si netroufnu to se musí slyšet. Nicméně mi přijde že MS-Pro mají detail více v pozadí, lepší čitelnost a hladkost je zřejmá na straně MS-Pro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xb
Hifista


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2009 23:14:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ferenc Very Happy nikdo neumí dělat všechno. Jejich sluchátkáč jsem nikdy neslyšel. Co je údajně uvnitř se probíralo na mnoha fórech. Osobně bych si ho nikdy nekoupil - nevěřím na zázračná jednoduchá zapojení. Cool. Ale sluchátka Grado fakt umí, ale připouštím, že se nemusí líbit zdaleka každému. Je to přesně jak píše Grupik srdeční záležitost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 17, 2009 02:18:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Po dvouch měscích poslední slůvka, nejsem žádnej zkušenej mazák jako třeba Kuba, Zdeněk. Takže si netroufám odhadovat jak na tom ms-pro skutečně jsou, ohodnotil bych je asi tak "nerad je sundavám z hlavy"
Po prvním měsíci jsem byl názoru hrajou pěkně ale za tyhle peníze, ani náhodou. Ale teď! Úžasný pro určité žánry, skvěle kontrolované basy, celkově velmi přirozený projev.


Naposledy upravil knopi dňa Ut jún 30, 2009 15:55:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 19:59:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemáš pocit, přestože jsi fanda firmy Grado, že mají všechny modely poněkud předražené?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 15:34:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ceny v americe za 60,225 jsou podle mě v pohodě, k ostatním těžko něco říct neslyšel jsem je. Pokud jde o ceny u nás tak jednoznačně ten pocit mám a to na všechny modely mimo 60. Těžko se to hodnotí nerad řadím sluchátka podle žánrů ale 225 jsem našel výborné pro rock kde HD600 nejsou tak záživné, v mnoha jiných žánrech univerzálnosti valcují HD600 zase 225.

Konstrukce je učelná a vydrží, ale není na urovni v téhle cenové kategorii, použitý materiál např. u nastavení velikosti hlavového mostu, sluchátka jsou proto křehčí a je potřeba s nimi podle toho zacházet.
Předražené jistě jsou a né málo cenový rozdíl např. mezi K701 je nepřehlédnutelný, na druhou stranu co je dnes levné, je to ruční maloseriová výroba! Ten kdo je chce tak mu nic jiného bohužel nezbyde než zavřít před cenou všechny oči.

Co se týče zvuku nemám dostatek zkušenosti a ani jsem neměl ještě možnost ozkoušet na vybavení které by si zasloužily, ale Pro/RS1/GS1000...ti co je zvažují tak jediné rozumné řešení je ozkoušet, mají plno fanoušků tím že nabízejí něco jiného než konkurence, tady rozhoduje osobní preference. U mě je jen otázkou času kdy se dostanu k AD2000, pak budu moc porovnat a jedny z nich si určitě ponechám na stálo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist