Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DIY "osciloskop"
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po október 06, 2008 10:32:05    Predmet: DIY "osciloskop" Odpovedať s citátom

Zaujimava aplikacia
http://yveslebrac.blogspot.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 06, 2008 11:50:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Hezká hračka ! Škoda, že jsem nenašel žádné parametry. Někdy by se to mohlo hodit. Zejména, pokud by někdo napsal soft, který by umožnil dlouhodobější záznam se vzorkováním třeba po 0.1 sec. Místo zapisovače na teplotní změny a tak. A výstup v datové podobě pro další zpracování. Z té obrazovky se moc nepozná...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Po október 06, 2008 12:07:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To už by mohlo nějaký kmitání odhalit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po október 06, 2008 12:31:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Autor v diskuzi uvádí řádově stovky vzorků za sekundu, omezení je kvůli protokolu HID přes USB, který se k tomu opravdu nehodí, ale zase je zřejmě snadný na naprogramování Smile

Posílá to v režimu HID jako game pad, v každém cyklu předává 4 byty - 16-bitové výsledky dvou po sobě jdoucích měření (pokud jsem ten AVR zdroják pochopil správně).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po október 06, 2008 13:33:38    Predmet: Odpovedať s citátom

No hej, chcelo by to este ext. pamat vedla AVR a protokol pr ebuffrovany prenos z nej.
V podstate ADsampler s buffrom, pricom vacsinu logiky by riesilo PC cez nejaky "komunikacny protokol". Predpokladam, ze podobne funguju rozne USB scope.
Ako lowcost fakt zaujimave, neviem, ci to ale ma realne pouzitie.

EDIT: mozno ako OPA napisal, nejaky pomaly sampling.
Tlacitkom zapnut/vypnut , samplovat do internej pamati AVR a az potom pripojit k USB a preniest udaje.


Naposledy upravil Troton dňa Po október 06, 2008 13:36:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20484

PríspevokZaslal: Po október 06, 2008 13:35:42    Predmet: Odpovedať s citátom

USBscope mají vzorkovací frekvenci až 50MS/s v reálném čase, naplní danou délku paměti, a to se přenese do PC. USB je jen pro přenos dat.

USB interface má přitom 12Mbit/s. Dost těžko by přenášel vzorky o frekvenci vzorkování 50MHz Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po október 06, 2008 13:47:05    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Hezká hračka ! Škoda, že jsem nenašel žádné parametry. Někdy by se to mohlo hodit. Zejména, pokud by někdo napsal soft, který by umožnil dlouhodobější záznam se vzorkováním třeba po 0.1 sec. Místo zapisovače na teplotní změny a tak. A výstup v datové podobě pro další zpracování. Z té obrazovky se moc nepozná...


To znie ako meranie teploty kvoli tepelnym vazbam v zosilovacoch + pripadna reakcia na zmeny Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20484

PríspevokZaslal: Po október 06, 2008 13:58:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Případné změny bych předem eliminoval vhodným RC článkem s "konstantním zpožděním" .... Rotfl Rotfl Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2008 12:06:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel by som si kúpiť osciloskop pre audio oblasť. Veľa dobrých ponúk je aj pre 4 kanálové verzie (zväčša 2Ch analóg a 2CH log úrovne) a s frekvenčným rozsahom až 400MHz. IMHO si myslím že s 200% rezervou mi stačí 2CH/100MHz/2mV. Máte niekto iné skúsenosti? Keď pozerám na merania PMA tak začínam premýšľať o väčšej rezerve;-)

Pred pár rokmi som predal nový osciloskop Tek. 100Mz + dig. spolu s s plnou nadštandardnou výbavou a teraz som zistil že mi často chýba. Crying or Very sad Spoliehal som sa na brata, že mi bude môcť občas zapožičať jeho BM-ko.

Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2008 12:08:33    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Chcel by som si kúpiť osciloskop pre audio oblasť. Veľa dobrých ponúk je aj pre 4 kanálové verzie (zväčša 2Ch analóg a 2CH log úrovne) a s frekvenčným rozsahom až 400MHz. IMHO si myslím že s 200% rezervou mi stačí 2CH/100MHz/2mV. Máte niekto iné skúsenosti? Keď pozerám na merania PMA tak začínam premýšľať o väčšej rezerve;-)

Pred pár rokmi som predal nový osciloskop Tek. 100Mz + dig. spolu s s plnou nadštandardnou výbavou a teraz som zistil že mi často chýba. Crying or Very sad Spoliehal som sa na brata, že mi bude môcť občas zapožičať jeho BM-ko.

Ďakujem


Kolik chceš utratit ? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2008 14:44:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je problém aj 10t nemusí to byť nové.
Robím si prehľad, niečo som skúšal vydražiť na e-bay je to tam lákavé. Niečo som aj komunikoval ale majiteľ sa odmlčal keď som po ňom chcel dorovnať - skalibrovať obdĺžnikový signál, prípadne sa osobne prísť pozrieť a vyskúšať funkčnosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 04, 2008 20:53:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a je vydražené...
Terajšia adresa je USA a samozrejme ja blbec som si nestihol odkomunikovať poštovné poplatky. Spoliehal som sa na 100 max. 150USD. Pozeral som si cenu len na stránkach USmail. Avšak tam chýba veľa ALE rozmer jednej strany musí byť max. ALE obvod balíka nemôže atď a hneď som na +1OO% t.j. na 255USD len za poštu. A aby toho nebolo málo tak ja blbec som zabudol na 110V rozvod v USA. Takže mi zostáva dúfať že tam bude možnosť prepojenia primárneho vinutia transformátora. Našťastie predajca je trpezlivý a ochotný. Môžem ho ešte odmietnuť za malú úplatu nákladov alebo si posrať meno Embarassed

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=330290266183
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 04, 2008 21:28:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to budeš mít hezkou mašinku, blahopřeju!
A těch 110V Tě nemusí mrzet, osciloskop je tak jako tak nejlepší napájet z oddělovacího trafa, tak místo 230-230 budeš mít 230-110 a je to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 07, 2008 09:35:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám dilemu Question ,
môžem sa behom zajtrajška rozhodnúť či kúpim osciloskop viď vyššie Tektronix 7603 z USA s poplatkami za dopravu +250,-USD. Celé za cca 8500,-CZK / 10000,-SKK.

Alebo som našiel rovnaký typ ale v horšiom stave a inými modulmi v Poľsku v cene do 6000CZK / do7000,-SKK.

Úplne najviac vo mne vŕta možnosť kúpiť Tektronix 2235 v cene 7500,-CZK.

Je tu niekto odborníkom na tento výber? Mohol by mi našepkať plus a mínus jednej alebo druhej voľby Tektronix 7603 / Tektronix 2235.

Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 07, 2008 09:40:42    Predmet: Odpovedať s citátom

mám už posťahované servisné manuály, je to knižnica plná nápadov Idea

http://bama.edebris.com/manuals/

OPA
na TEK sa dá voliť jedným jumperom a výmenou poistky typ napájania 110 až 240V...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 07, 2008 16:14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Odborník rozhodně nejsem, ale zcela instinktivně bych volil 2235. Těch 100 MHz by mohlo na audio stačit. Kromě toho, cena v CZK napovídá, že by byl k mání tady. Doprava přes oceán může být problém, tomu Polsku bych zase moc nedůvěřoval. A pokud by bylo možné, aby jsi přístroj převzal osobně a přezkoušel, tak by to taky znamenalo velké plus.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 07, 2008 19:32:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Mňa na tom zaoceánskom lákal ten precízne spravený diferenčný zosilňovač Tektronix 7A22. Na druhej strane nikdy mi takýto modul v tak presnom prevedení (10uV) nechýbal a stačilo mi klasické A-B.

Potom sa mi na tom Tek 7603 páči lineárny napájací zdroj. Viac diskrétnych zapojení ľahšie servisovateľných voči špeciálnym IO a hybridným obvodom / zas vďaka tomu vyššia hmotnosť a rozmery.

U staršieho modelu sú nevýhodou z pohľadu spoľahlivosti pätice pre tranzistory a IO. Predpokladám že novší je letovaný prípadne nejaké to smd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Po december 08, 2008 02:16:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukám, že máš dilema. Mám jako rezervní osciloskop 7633, 7A22 mám v něm, a není to marná jednotka Smile . Na to, jak je to staré, je to dost dobré, i když při velkých zesíleních tam je šum už zřetelný. Koupil jsem tohohle dědka amerického napůl z hecu, napůl s perspektivou laciných vsuvek - je toho ebay plný, taky se dá koupit charakterograf... akorát je to na můj stůl dost velké.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 08, 2008 12:18:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda že sem píšeš až teraz, už som ten Tek pustil. Bude znovu v akcii ebay.com. Celé asi 75,-USD kvôli malej komplikácii pri balení a expedovaní. Pokúšal sa osadiť doplnkový ventilátor, pričom sa mu podarilo vyrobyť poruch (možno len zlý kontakt) a nechcelo sa mu to už opravovať.

Momentálne je hlavná jednotka 7603 za 10,-USD, jednotky 7A18 a 7A85 po 15,-USD a tá 7A22 za 35,-USD.

V poľsku je tento podobný stroj v horšom stave ale za 1/2 aj s dopravnými nákladmi.

Teraz sa sústaredím na Tek. 2235 Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 09, 2008 22:13:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem to zarieknuť ale črtá sa mi možnosť kúpiť za 230,-EUR aj s dopravou a poistením Tektronix 2467, to by boli vianoce Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 10, 2008 00:00:54    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Nechcem to zarieknuť ale črtá sa mi možnosť kúpiť za 230,-EUR aj s dopravou a poistením Tektronix 2467, to by boli vianoce Wink


Tý jo, kam na ty vychytávky chodíš ? Já chci taky !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 11, 2008 13:46:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tek 2467 je fuč...

Netušil som, že na ebay v súlade s podmienkami a pravidlami môže predajca odstúpiť od aukcie/ponuky pokiaľ je pre neho ponúknutá suma po uzavretí akukcie nevýhodná (to je tých 150EUR+80EUR pošta).

Takže som znovu späť na nohách s Tek 2235 za 7,5tCZK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št december 11, 2008 14:29:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Safra co je to za sviňárnu ? a to od toho prodeje utekl po ukončení regulérní aukce ? A co to je nevýhodná cena ? jakože se mu to zdálo bejt málo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 18:37:08    Predmet: Odpovedať s citátom

S odstupom času som sa nejak začal orientovať v pravidlách a tak teraz musím uznať moju chybu. Predajca vtedy označil predaj ako podmienený min. cenou, ktorej výšku nezverejnil. Len na tento fakt upozornil jasným textom v poznámke. Takže keby že nečumím len na čas a výšku aktuálnej ponuky, tak si všimnem či je už jeho podmienka najnižšej predajnej ceny prekročenáEmbarassed Za ten krátky čas som si všimol pár takýchto spôsobov predaja (je to ale len ojedinelé).

Inak momentálne čakám zásielku s Tek 2465...
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=220330072762
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 18:58:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Bejvavalo to tak, ze to tam primo hlasilo, ze nebylo dosazeno pozadovane minimalni ceny (kdyz nejaka byla, kolik je to jsi nevedel).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 19:27:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak podobne aj teraz,
len ja som v tej časovej tiesni a pri tom zahmlení zraku som nič také nevidel a po uzavretí v nadšení som si taktiež nič nevšimol až neskôr keď som sa prebral z eufórie a rozkukal sa prečo sa nič nedeje Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 20:17:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tek 2465... - fakt pekny ulovok, pokusim sa zohnat casom nieco podobne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20484

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 20:23:16    Predmet: Odpovedať s citátom

7603 a 7633 byly oba dobré stroje, s oběma jsem dělal, a 7603 jsme měli na počátku 80-tých let 4ks. Ale nejlepší byla, pánové, Tek 556 Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 20:50:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred nedávnom som skúšal TEK 7854 s výbavou, len v EU to lieta vo vyšších sférach:cry: Confused Tieto univerzálne modely ma lákali, aj kvôli bohatej ponuke rôznych modulov. Ten prvý Tek 7603 bol v najlepšom stave aspoň zatiaľ čo som mal možnosť vidieť.
Ak všetko dobre dopadne budem na rovnakej konečnej cene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20484

PríspevokZaslal: So december 20, 2008 20:55:22    Predmet: Odpovedať s citátom

http://pcbunn.cacr.caltech.edu/jjb/Tektronix/tektronix.htm

To co ty flašky ve vstupech nic jiného nevydrželo, a byl to pravý dvoupaprsek - 2 v jednom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist