Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sennheiser HD800
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 01:48:34    Predmet: Este raz Odpovedať s citátom

Grupik, sluchatkam treba rozumiet. A to ze je to v posluchovych testoch su uplne inde nez ine (kludne trebars Grado GS 1000), to som prisiel po dvoch sekundach co som mal na usiach. Keby to bola „mala“ zmena, tak by to Sennheiser nerobil tak dlhe roky a bol by to zrejme model HD 700 a „mala“ show. Ked uz vynasiel fakt nieco brutalne technologicky nove, tak to napraskal najlepsie ako len slo, to najlepsie z najlepsieho, a tak je jasne, ze to v testoch MUSI byt o triedu lepsie nez stara technologia, ktora ma problem znamy ako eigenforms. Ten problem je znamy pre vsetky „kruhove“ („diskove“) membrany, ci je to vyrobok Grado, Denon, AKG alebo Sennheiser, je to proste fyzika.

“The more transducer surface area is caused to vibrate, the purer the headphone sound becomes at low frequencies. However, transducers with a large surface area have the disadvantage that, at high frequencies, undesired resonances known as eigenforms occur at the diaphragm. This results in distortions in sound reproduction that even high-quality Duofol laminations are not able to completely eliminate,”


No a ked nova technologia celu vec posunie o velky kus dopredu, problem tychto distorzii je vyrazne potlaceny, tak je logicke, ze tie posluchove testy povedia to, co vedia experti v technologickej oblasti, a hlavne ti, ktori ich trebas v tych Las Vegas poculi – teda, ze to su sluchatka novej galaxie. Takze to nieje ZIADEN fluf a ziadna reklama. Tak naco spekulovat???

PS: Tie fotky, ja som tazko zrakovo postihnuty, tak je logicke, ze asi by boli velmi neostre, rozmazane a nemali by zmysel ich cpat na net, ked su krasne studiove kvalitne fotky, krasne vypovedne o veci. Zazmurte oci a potom fodte ...

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 02:00:51    Predmet: Outstanding Technology Provides Outstanding Sound Odpovedať s citátom

Nieco vam zasielam, co je z www.amazon.com, kde je podrobny popis. A tam je aj vysvetlenie a porovnanie membran. Proste povedane, Outstanding Technology Provides Outstanding Sound ...

Ring Transducer vs. a Conventional Transducer

In contrast to a full-sized transducer, the ring-shaped transducer utilized in the HD 800 greatly enhances the control of the oscillating surface. This results in a more voluminous sound wave and thus far greater clarity.

In a conventional transducer, unwanted spurious oscillation can occur due to eigenmodes. Even improvements such as increasingly sophisticated Duofol laminations are unable to completely negate these physical limitations.

At the heart of the HD 800 is the patent-pending ring-shaped transducer. The wound precision wire that makes up the coil is only 42 micrometers thick. It consists of 3.5 layers of wire in a total of 98 windings. The space between the two magnets, in which the coil oscillates freely, is only 0.6 mm wide. The work of fitting these parts is done by hand—and the same thing applies to many of the other components of the HD 800. The transducer of the HD 800 transmits in a frequency band from 8 Hz–50 kHz. Not that anyone is capable of perceiving this sound range, but the pleasant ancillary effect is that the transducer delivers an extremely clean sound in the 16 Hz–20 kHz range.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lam3r_co.
Hifi obsluha


Založený: 19 január 2009
Príspevky: 35
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 08:09:07    Predmet: Odpovedať s citátom

1. Ja by som hovoril o inom postihu ako zrakovom...
2. Nikto, naozaj nikto ti tu neveri, tak preco este volaco pises? Si len na smiech.
3. Dioptricka korekcia hladaciku? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 09:20:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslyš ty, Gumenný, že ty se vždycky uděláš, když si je nasadíš ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
durus
Hifi obsluha


Založený: 02 február 2008
Príspevky: 29
Bydlisko: TN,TS

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 10:49:01    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Poslyš ty, Gumenný, že ty se vždycky uděláš, když si je nasadíš ? Laughing


zavisi kam si ich nasadi Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 18:23:23    Predmet: Odpovedať s citátom

zahoransky:

Dej sem ty fotky i neostrý! Snad chápeš, že tady nejde o ty fotky, ty jsme všichni už viděli, ale o to aby ti ostatní uvěřili, že to co píšeš sis nevymyslel. Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
eraser_svk
Hifi obsluha


Založený: 27 január 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 18:57:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo niekoho popros nech to ofotí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Feri-G!
Hifista


Založený: 21 december 2007
Príspevky: 210

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 22:23:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
orim
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2007
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št február 05, 2009 07:27:56    Predmet: Odpovedať s citátom

HD 800 SU DOKONCA LEPSIE AKO HD1000 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bubaak
Hifi obsluha


Založený: 13 december 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 05, 2009 21:47:29    Predmet: Odpovedať s citátom

nevim proc mam pocit že tu nekdo umi s googlem/yahoo a macka ctrl+c a ctrl+v jen v překladu....
vždy jsem to tady měl za solidní forum ale tohle je horsi nez flame na AV Rolling Eyes z něho si člověk alespon neco odnese
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So február 07, 2009 21:50:55    Predmet: fotky Odpovedať s citátom

Zaiste, ak tie fotky chcete, tak zaiste na buduci tyzden pripravim pekne fotky, kedze zozeniem fotak a priatelka nafoti. Tie fotky budu pre normalnych diskuterov, pre tych co to zaujima a urobia radost, NIE pre pubertackych nadavajucich zavidiacich idiotov ... Pravdou je, ze diskusia by mala byt k VECI, k prinosu zmysluplneho, co som maximalne robil, a nie iba k sprostemu nadavaniu, zhadzovaniu, zavideniu a podobne. Ja tiez by som si ich nedovolil z ivalidneho dochodku kupit. Ale na rozdiel od hlupakov, som tvorivy, robim KVALITNY projekt, spolupracujem, mam uspesne vysledky a tak som dostal k praci tento skvost. Najdite aj ostatni nieco, co viete SKVELE robit, oslovte vyrobcu, odvedte tu najlepsiu pracu a aj vy dostanete tak skvely kusok. Bez prace proste niesu kolace a hlupemu clovekovi nikto nic zadarmo neda lebo to nema zmysel !!!

Lam3r_co – hlupy clovek sa prejavuje tym, ze hovori o niecom comu nerozumie. Dioptricka korekcia je pre ludi, ktori maju tak dve ci tri dioptrie. Ja hovorim o tazko zrakovo postihnutych – TZP. Ked mas -10 dioptrii a viac, tak tato funkcia ti je totalne na nic. Hovori sa tomu odborne myopia gravis ... Pri silnej kratkozrakosti ANI okuliare perfektne nedokazu urobit korekciu srovnatelnu pre nizke dioptrie. Bez okuliari je obraz silne rozmazany. Problem ale je, ze ja som naviac nystagmatik s astigmatizmom, co znamena:


nystagmus -kmitavý pohyb očí v horizontálnej, vertikálnej rovine i kombinovane alebo obidva bulby sa pohybujú rotačne. „Osoba s týmto ochorením statické predmety vníma v zdanlivom pohybe, nedokáže ich fixovať. Niekedy kmitavé pohyby očí vyrovnáva kmitaním hlavy. má problémy s rozlišovaním detailov, periférne videnie býva často lepšie ako centrálne. Ťažkosti bývajú pri vnímaní hĺbky priestoru. Pri zrakovej práci do blízka i do diaľky osoba musí vynakladať maximálne úsilie. Je rýchlo unaviteľné.“

astigmatismus - refrakčná chyba v lomivosti oka, zakladajúca sa na tom, že lúče v oku sa nespájajú v jednom bode, oko má pootočenú optickú os. Osoba má problémy s vnímaním skutočných tvarov, veľkostí, vzdialeností. Nevidí správne tvary. Predmety, prekážky vidí zdeformované. Problémy sa vyskytujú pri úkonoch, pri ktorých je nevyhnutné dobré priestorové videnie.

Samozrejme, stabilizator obrazu ti nepomoze. Zober si kameru a vypni stabilizaor. Potom rychlo kmitaj v horizontalne (tak 2x za sekundu) a toc objekt vziadelny tak 5 metrov (predtym si priprav kameru tak, aby bola dobre fokusnuta). Potom si ten zaber pozri ... Najlepsie vsak, skus zazmurit oci a skus s palicou dojst do prace ci do obchodu a nakupit. Mozno ti to dojde ...

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So február 07, 2009 21:52:38    Predmet: spolupraca prinesie osoch pre obe strany. Napr HD 800 .... Odpovedať s citátom

Kazzatel, durus – vies, ja tie sluchatka mam k tomu, aby prinasali osoch, vdaka nim sa urobila prospesna praca pre inych ludi, nie pre zabavu ci pozitky. Rob aj ty projekty a budes ich mat aj ty, ale zavidiet, nadavat ci zhadzovat tych c maju vedia ludia urovne idiotov. Pod robit radsej nieco prospesne a zmysluplne. Ak pozeram na tvoje prispevky, vidim, ze mas strasne vela casu, co ja nemam ....
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So február 07, 2009 21:58:47    Predmet: Sennheiser HD 800 vs. Grado GS 1000 Odpovedať s citátom

Preposielam prispevok z www.headphones.cz ohladom porovnania HD 800 vs. Grado GS 1000

Zaiste, uvažoval som pôvodne napísať porovnanie, ale uvedomil som si, že je to vlastne zlý nápad. Sú to sluchátka dvoch rôznych kategórií, rôznych typov, konštrukcie, a nedocenil by som práve to gro oboch typov. Grado je skutočne génius, ktorý hudbu miluje, rozumie jej, vie presne a veľmi citlivo, vyvážene nastaviť sluchátka pre skvostné umelecké počúvanie. Grado nemá v nich tú super inovatívnu technológiu, posledný „výdobitok“ techniky, ale to, ako vedel s obrovským citom „naladiť“ svoje GS 1000 je určite fenomenálne. Sennheiser je génius v technológii, ktorý dokázal nájsť nový spôsob konštrukcie elektrodynamckých súčastí sluchátok, hlavne membrány. Ono už dlhšie sa šuškalo o prstencových či toroidných membránach a keď u Sennheiserov zistili, že je to skvelá vec, tak zaiste chceli pripraviť taký kúsok, aby do posledného detailu boli „best“, každý detail v nich bol „best“, podobne ako sa usiloval aj Grado. Keď už mali nápad, zhotovili skvost, ktorý po technologickej stránke je proste zázrak. Podobne zvukový prejav. HD 800 sú proste v technológii úplne mimo výseč a jedine fenomenálnosť Johna Grada a jeho geniálnemu zvukovému cíteniu a citu dokáže reálne konkurovať HD 800. Žiadne AKG K 701, ani HD 650, ani Denon AH-D5000 či AH-D7000, ani Audio-Technica ATH-AD1000 či Beyerdynamic DT-880 či DT 990 proste na nich ani v najmenšom nemajú a nedajú sa zrovnávať. Technológia membrány a magnetov posúva vec do naozaj novej roviny. Sennheiser dokázal proste nájsť možnosti klasickej technológie a posunúť ju o krok ďalej a priblížiť ju elektrostatom. Na druhej strane, je otázkou, či elektrostaty s prstencovou membránou budú hrať lepšie, čiže je otázka času kedy prídu aj od STAXu s niečím podobným. Ale to nie je podstatné. Sennheiser ukázal, že vie nájsť niečo úplne nové, čo podstatne rozšíri možnosti a schopnosti technológie. Čas ukáže, čo dokážu aj iní, s čím príde Grado v novom modeli, keď bude mať tiež prstencovú membránu. Potom môžeme začať reálne zrovnávať. Osobne si myslím, že čo sa týka zvukového podania, Grado určite bude opäť schopný fenomenálne „vyladiť“ tak, aby jeho nový kúsok bol opäť to, čo je obecne známe. Takže porovnanie proste dnes stráca akýkoľvek zmysel.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lam3r_co.
Hifi obsluha


Založený: 19 január 2009
Príspevky: 35
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So február 07, 2009 23:55:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak on nevidi ani hovno ale pritom vie precitat internetove forum. Podla mna si pustil tie denony na 1,5W ako hovoril v threade vedla a poskodilo mu to mozog Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
kimo
Hifista


Založený: 04 december 2008
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 07, 2009 23:59:45    Predmet: Odpovedať s citátom

..narážame na úroveň a formu príspevkov, nie na telesné postihnutie pána Záhoranského, o tom tu reč nie je. To že je úbohé súhlasím. Ak je dotyčný dostatočne rozumný, mal by vedieť, že pokiaľ bude prispievať citlivou a nevtieravou fomou - môže sa stať dokonca obľúbeným členom fóra. Sústavné presviedčanie o svojej pravde takouto formou, používanie prehnaného množstva superlatívov nikoho nepresvedčí, len znechutí a vyvolá úplne opačný dojem. Jasné, každý má rovnakú šancu sa vyjadriť, ale nie vstupovaním do vlákna predávajúceho. "Vážení" členovia fóra sú i preto vážení, že prispievajú nenásilnou formou, nikoho nemajú tendenciu tvrdošijne presviedčať o svojej pravde - a všetci ostatní sme radi, že sú tu a vyjadria sa.. Len toľko

Naposledy upravil kimo dňa Ne február 08, 2009 13:36:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 09:19:12    Predmet: Lam3r_co - zrakaci pouzivaju ozvucovace .... Odpovedať s citátom

Lam3r_co, ah jo, opat vedla a opat idiotina ... Tazko zrakovo postihnuti na kompe maju specialny soft menom ozvucovacie software - citac obrazovky - screen reader. Tento program mi text precita, a hadaj do coho ... No predsa sluchatok, a tvoje idiotiny som pocuval na onych HD 800. No a nas drahy stat mi prispel na tak skvely program. Som zvedavy aku dalsiu idiotinu napises, tebe sa v tomto smere skvele dari ...
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 10:53:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové

Názor každého,pokud není sprostý,rasistický a pod.,je potřeba brát v úvahu.Že s ním nesouhasíte,je ok.Každý má ten svůj názor a v hifi zvlášť,protože je to o subjektivním dojmu poslechu.

Ale snižovat se k vulgaritám a nyní dokonce napadat i postižení přispěvatele je ubohé.

Myslím,že v rámci pravidel by měl Troton zasáhnout.

P.S.
Já se svými zkušenostmi se sluchátky, se s příspěvkem p.Záhoranského o vyjímečnosti Grad a Sennů ztotožňuji.
Osobně mám obě značky a zatím nemám důvod měnit.V tom co od nich chci mě zcela přesvědčily.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 11:14:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím se Zdenkem3, pokud s nějakým příspěvkem nesouhlasím, tak ho buď nekomentuju nebo v rámci slušnosti. Pokud má p. Zahoransky oční vadu a jeho vnímání okolního světa je odkázané převážně na okolní zvuky, věřím že má jistě dobře "vycvičený" sluch a chápu jeho zájem o sluchátka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 11:18:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeněk3 & Milan Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 12:34:41    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Názor každého,pokud není sprostý,rasistický a pod.,je potřeba brát v úvahu.Že s ním nesouhasíte,je ok.Každý má ten svůj názor a v hifi zvlášť,protože je to o subjektivním dojmu poslechu.

Ale snižovat se k vulgaritám a nyní dokonce napadat i postižení přispěvatele je ubohé.

Myslím,že v rámci pravidel by měl Troton zasáhnout.


Ano, uz vcera som sa pozeral, ze do coho sa to zvrhlo. Ci ma p. Zahoransky nejaku vadu, alebo nie, nikto z vas nevie, takze nerozumiem tym pubertalne vysmesnym prispevkom, ktore su fakt pod uroven.
Fakt je, ze jeho prezentacia sluchatiek je viac nez podivna, rovnako aj nejake technicke zdovodnenia, ale mozno ich naozaj ma a tato "reklama" je nutna sucast "biznisu". Alebo ich nema a taha nas tu za nos (a v skutocnosti ide o niekoho uplne ineho).
To si ale musi spravit nazor kazdy sam , no bez urazok !
EDIT: Kazdopadne Google vravi, ze taka identita existuje a malo by ist o sikovneho cloveka Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palinoch
Hifista


Založený: 29 december 2007
Príspevky: 109

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 14:55:59    Predmet: Odpovedať s citátom

ano pan zahoransky ma naozaj vaznu zrakovu vadu. zhodou okolnosti byvam na tom istom sidlisku. podla mna tie sluchatka ma, ale doverihodnost tvrdenia staci podporit amaterskym fotom, trebarz z mobilu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 20:06:33    Predmet: 800 Odpovedať s citátom

Je nezmyselné sa zaoberať úrovňou a spôsobmi komunikácie jednotlivých prispievateľov tohto fóra. Ale ,,zdravá´´ väčšina by sa mala ozvať a vyžadovať elementárnu slušnosť a úctu . Priznám sa ,že som mal spočiatku menšie ,,problémy spracovať´´ príspevky pána Záhoranského, ale to čo sa tu odohralo mi nedalo ,aby som nezareagoval. Chcelo by to ospravedlnenie. Páni ste na ťahu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kimo
Hifista


Založený: 04 december 2008
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 21:47:05    Predmet: Odpovedať s citátom

narážal som na toto: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=4374&highlight=
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2009 22:56:02    Predmet: Odpovedať s citátom

p. Záhoranský má ako KAŽDÝ iný človek právo na elementárnu slušnosť od druhých, bez ohľadu na to, či sa im páčia jeho príspevky alebo nie, či s nimi súhlasia alebo nie. Dehonestovať ho je veľmi smutné a na internetovom fóre aj veľmi ľahké. Som zvedavý, či by mu to tak niekto povedal osobne.
Toto bolo fórum o hifi, zvrtlo sa to na niečo iné....

to sounds77 : neverím, že by sa mu niekto ospravedlnil, už dávno som stratil ilúzie o ľuďoch....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimo
Hifista


Založený: 04 december 2008
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 09, 2009 00:59:53    Predmet: Odpovedať s citátom

To Slimak, sounds77: nerozumiem prečo robíte z pána Záhoranského obeť!? Je dostatočne schopný a výrečný aby sa obhájil (ubránil) sám. Pokiaľ nereagoval na možno urážajúce vyjadrenia, tak je to jeho rozhodnutie a možno spôsob ako to rieši. Jednoducho to i g n o r u j e. Máte pocit, že potrebuje Vašu pomoc? Mňa osobne by to urážalo. Predpokladám, že o ľútosť nestojí, ale o solídnu debatu. Na iných miestach tohoto fóra sa ľudia často oslovujú vulgarizmami(nie vždy"v dobrom") a to vám nevadí. Tí majú tiež právo na elementárnu slušnosť. Ak to niekto prehnal a je toto vlákno už "neopraviteľné", stačí zásah admina. A verím, že sa niektorí už ponaučili..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po február 09, 2009 07:36:12    Predmet: Odpovedať s citátom

kimo : Máte pocit, že potrebuje Vašu pomoc?
-------------------------------------------------------

Nie, písal som o tom, že KAŽDÉMU treba vyjadriť patričnú úctu. Mne to osobne vadí aj na iných miestach tohto fóra. O ľútosti a iných veciach tu reč nebola. Je scestné si myslieť, že sa tu môže urážať a stačí len zásah admina a je to OK.
Viac sa k tomu nebudem vyjadrovať, píšte si čo chcete. Urážať sa nemá nikto a za týmto si stojím bez ohľadu na akúkoľvek "obhajobu" takýchto scestných názorov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimo
Hifista


Založený: 04 december 2008
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 09, 2009 12:14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem mať posledné slovo, to patrí niekomu inému. S ú h l a s í m, urážať sa nemá. Nebola to však obhajoba. Ak niekto výchovu nemá, nebude ju mať ani po tejto intervencii. Howgh.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po február 09, 2009 12:16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

ani zrakove postihnutie nedava dovod cloveku aby sa spraval ako idiot - mam teraz na mysli vypady ako "deticky", "zobudte sa" a pod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne marec 08, 2009 16:58:25    Predmet: Ukončme diskusiu zo slepej uličky Odpovedať s citátom

Áno, súhlasím, že diskusia sa ubrala "blbým" smerom. Ale povedzme si prečo. Každí svojími prispevkami ukazuje iba to, aký je, či vie prispieť k zmysluplnej diskusii, výmene skúseností a názorov, alebo len k "práskaniu" volovín. Pozrite si, kto čo napísal, ktoré príspevky boli prínosné, kto ukázal zmysluplné pohľady, názory či dojmy z odskúšania, a kto od znudenia sa, z dlhej chvíle nič nerobenia, píše hlúposti do diskusných fór.

Čo sa týka obvinení, nadávok, či som niečo poslal alebo nevedel, obzvlášť spôsob podania, nie je konštruktívna cesta k diskusii a k výmene názorov, skúseností či pohľadov. Trápne nadávanie, zhadzovanie názoru iného, závidenie, je prejavom osobnej mentálnej obmedzenosti. Ak šikovný sused si kúpi lepšie auto ako ja, hoci ja som na svoje tvrdo pracoval a šetril povedzme 10 rokov, tak nezačnem na neho nadávať, závidieť, robiť mu zle. Som natoľko rozumný, že viem, že mám auto, ktoré si môžem dovoliť a spĺňa moje potreby. Na druhej strane ma to motivuje k práci, k hľadaniu spôsobov ako sa zlepšiť, aby som prípadne za rok či dva si mohol dovoliť kúpiť ešte lepšie auto. Podobne je to so sluchátkami. Ak mám možnosť mať HD 800, dlhodobo testovať prototyp, ktorý mi bol od výrobcu poskytnutý, tak bola mi prejavená dôvera, a očakávania odvedenia skvelej práce, ktorá má zmysel či už pre mňa a pre výrobcu. Skúste podaktorí táraji, robte aj vy zmysluplné projekty, činnosti, vďaka ktorým budete mať možnosť a dôveru získať top high end kúsky. Prípadne, usilujte sa v práci tak, aby ste si drahší model mohli dovoliť, lebo máte takú veľkú záľubu a radosť k hudbe, ku audiofilskému podaniu skvostov či už klasickej hudby alebo modernej hudby.

Ako vravím, ja si prečíam aj kritické ale vecné príspevky, kde sú kritické výhrady k nedostatkom v správach, ku chybám či už z formálneho, technického či praktického pohľadu. Ja si čítavám návrhy, podnety, zaujímavé odkazy a tie sú aj tie najzaujímavejšie. No ak sa podporujú iba nadávači, hlúpy táraji, na tých, ktorí niečo majú čo oni nemajú, tak samy odradzujú ľudí od tohto fóra a robia len "blbú náladu". Nikto nemá chuť hľadať zmysluplné informácie v tonách nezmyselného kravského trusu ...

PS: Jeden normálny prispievateľ z Brna prišiel za mnou a odskúšal si moje HD 800 na svojej audio výbave. Tak aj, snažil som sa poslať obrázky, no systém ich odmietal poslať, lebo sa mu niečo nepáčilo a pritom požiadavky obrázky plne spĺňali. Takže neviem kde je problém ...

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palinoch
Hifista


Založený: 29 december 2007
Príspevky: 109

PríspevokZaslal: Ne marec 08, 2009 17:52:04    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som ti dal taky BAN. a preco? z nejakeho vnutorneho principu. a melies ako keby si objavyl perpetu mobile ci co sa snazis prezentovat. prestan sirit hyseriu Embarassed daj sa do pohody. uzivaj sluchatka v klude inac dostanes infarkt Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 3 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist