Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HS-DAC !!! kdo máte čtěte, kdo nemáte tak taky -))
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So júl 04, 2009 11:37:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, neni zadny problem. Budu na tom dalsi mesice makat, nepotrebuju zadny volny vikend, budu to financovat vsecko ze sveho, dalsi vzorky, prototypy abych mel co nabidnout. Nebylo by dobre aby to umelo i DSD ??? A kdyz uz jsme u toho, kdyby byl na desce i AD tak by to taky nebylo spatne. Uplne super by bylo kdyby to melo i firewire radic a patricne ovladace. Muze to byt trochu horsi nez EMM, ale ne o moc... Nesmi mto byt ale drazsi nez 100€. Pak si to mozna poslechnem a dva z nas si to mozna i koupi.

Jakykoliv dalsi zasah je pro mne v radu nekolika tisic. A po zkusenostech nakolik se to vyplati nehodlam do toho dat uz ani stovku.

Jinak prodeji by pomohlo i to, kdybych k tomu prikladal darkovy poukaz v hodnote 200€, vsadim se, ze by to melo obrovsky uspech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 04, 2009 12:12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná jsme si nerozuměli. Měl jsem na mysli maximální využití toho, co lze z desky vymáčknout bez větší námahy, nebo investic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So júl 04, 2009 13:01:41    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
Jo, neni zadny problem. Budu na tom dalsi mesice makat, nepotrebuju zadny volny vikend, budu to financovat vsecko ze sveho, dalsi vzorky, prototypy abych mel co nabidnout. Nebylo by dobre aby to umelo i DSD ??? A kdyz uz jsme u toho, kdyby byl na desce i AD tak by to taky nebylo spatne. Uplne super by bylo kdyby to melo i firewire radic a patricne ovladace. Muze to byt trochu horsi nez EMM, ale ne o moc... Nesmi mto byt ale drazsi nez 100€. Pak si to mozna poslechnem a dva z nas si to mozna i koupi.

Jakykoliv dalsi zasah je pro mne v radu nekolika tisic. A po zkusenostech nakolik se to vyplati nehodlam do toho dat uz ani stovku.

Jinak prodeji by pomohlo i to, kdybych k tomu prikladal darkovy poukaz v hodnote 200€, vsadim se, ze by to melo obrovsky uspech.

TomasT, ja by som bol rád, keby to ešte vedelo zabehnúť do obchodu, nakúpilo to a uvarilo by to, kým som v práci, aby som potom pri počúvaní hudby nehladoval. Nezvládneš to dorobiť? Laughing Ten darčekový poukaz nemusím dostať, beriem to aj bez toho. Razz

Myslím, že nie je problém to zobrať od TomasaT komplet, vo veľkej verzii tam je to predsa už vymyslené a pripravené na to, čo požadujete. Prepínanie, ext. hodiny, bufer, .... Aspoň myslím, pokiaľ som správne pochopil TomasaT. Vôbec neľutujem, že som to kúpil komplet v bedni, je to za posledné roky moja najlepšia kúpa (konštatovanie), ešte treba zabehnúť do Trnavy do BV-Audia a bude už na dlhšiu dobu pokoj. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So júl 04, 2009 15:01:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic... Vse dalsi je treba doprogramovat od A do Z. Do posledniho puntiku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2009 08:14:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Posledni kus si nasel sveho majitele. Nyni uz plosne spoje nejsou k dispozici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi júl 10, 2009 10:00:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nyni bych se chtel dopracovat k tomu kolik lidi ma zajem o bafr a kolik lidi ma zajem o zdroj. Jelikoz je to tady neprehledne a neni to jedninne forum, poprosil bych ty, kteri o to opravdu stoji aby mi poslali email ve kterem bude:

Jmeno:
Adresa:
e-mail:
telefon:


Emaily budou dva, jeden pro zdroj, druhy pro bafr. Proto budete mit zajem o zdroj i o bafr, MUSITE POSLAT E-MAILY NA OBE ADRESY !!!!
e-mail pro zdroj: zdroj@ttc-audio.cz

e-mail pro bafr: buf@ttc-audio.cz

Necham tomu nejakou dobu a sejde li se dostatek lidi na bafry, necham je udelat a k tomu odpovidajici desku zdroje aby sel DAC i Bafry zastrcit do desky zdroje a melo to nejakou fazonu.

Cena za desku zdroje bude 600Kč, za bafry 1000Kč.

Necham vyrobit desky pro konkretni pocet lidi, nebudou tedy zadne navic.

cas na rozmysleni mate do konce tohoto mesice. 1. 8. 2009 vsechno sectu a odeslu do vyroby bud jen zdroje, nebo i bafry.

Poprosil bych aby mi ten e-mail poslali i mi blizci kamaradi kteri to chteji, velmi mi to usnadni pocitani...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi júl 24, 2009 12:28:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tady je horni potisk... Opet pripominam ze kdo mi nenapise do emailu, s tim nebudu pocitat...


potisk.png
 Description:
 Filesize:  32.18 KB
 Viewed:  514 Time(s)

potisk.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po júl 27, 2009 21:28:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Byl jsem ted trochu zaneprázdněn a málem bych zapomněl na HS-DAC.Ale právě jsem to napravil a poslal jsem Ti dva emaily Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut júl 28, 2009 07:59:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pripominam, blizi se uzaverka. Kdo nenapise na e-mail, bude mit smulu...

Nyni bych se chtel dopracovat k tomu kolik lidi ma zajem o bafr a kolik lidi ma zajem o zdroj. Jelikoz je to tady neprehledne a neni to jedninne forum, poprosil bych ty, kteri o to opravdu stoji aby mi poslali email ve kterem bude:

Jmeno:
Adresa:
e-mail:
telefon:


Emaily budou dva, jeden pro zdroj, druhy pro bafr. Proto budete mit zajem o zdroj i o bafr, MUSITE POSLAT E-MAILY NA OBE ADRESY !!!!
e-mail pro zdroj: zdroj@ttc-audio.cz

e-mail pro bafr: buf@ttc-audio.cz

Necham tomu nejakou dobu a sejde li se dostatek lidi na bafry, necham je udelat a k tomu odpovidajici desku zdroje aby sel DAC i Bafry zastrcit do desky zdroje a melo to nejakou fazonu.

Cena za desku zdroje bude 600Kč, za bafry 1000Kč.

Necham vyrobit desky pro konkretni pocet lidi, nebudou tedy zadne navic.

cas na rozmysleni mate do konce tohoto mesice. 1. 8. 2009 vsechno sectu a odeslu do vyroby bud jen zdroje, nebo i bafry.

Poprosil bych aby mi ten e-mail poslali i mi blizci kamaradi kteri to chteji, velmi mi to usnadni pocitani...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 06, 2009 03:47:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslušně hlásím, že jsem dokončil osazení posledního ověřovacího vzorku bufferu před zadáním výroby plošných spojů. Vzhledem k tomu, že je půl páté ráno, ověření funkce a měření plánuji až na odpoledne.
Byl to boj ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Ne september 06, 2009 13:59:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Jistě ten boj stál za to...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 06, 2009 21:16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro případné zájemce o buffer k převodníku mám jednu dobrou radu.
Neosazujte plošňák ve čtyři hodiny ráno! Very Happy
Po nalezení a odstranění drobné chybičky (otočená součástka) všechno funguje jak má. Grafy zkreslení a obdélníku zveřejněné někde na str. 3 tohoto vlákna platí. Jak by ne, jde o stejné zapojení, změnila se jen trochu topologie DPS.
Takže já jsem hotov. Teď záleží na tom, jak rychle půjde vyrobit finální desky a v jakém stádiu vývoje je zdroj.
Ještě bych měl asi sepsat pár řádek komentáře k sestavení a oživení bufferu. Nebude to nic složitého, jedním z cílů konstrukce bylo sestavit zapojení, které je snadno reprodukovatelné, tedy jeho funkce ani pracovní body prakticky nezávisí na rozptylech, párování nebo tepelném svázání součástek.
Obvod je sestaven z běžných součástek, jediná věc, kterou je dobré zajistit s předstihem je 8 kusů chladiče od firmy Fischer, typové označení: SK 95 15 SOT 32 S.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne september 06, 2009 21:37:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Testoval jsi ho i poslechově?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ne september 06, 2009 23:22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Je na té desce bufferu oz zapojen jen jako servo,nebo je to dvojitý oz a topologie je oz,za ním buffer a z výstupu bufferu zpětná vazba na oz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Po september 07, 2009 06:10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

ve 4 raano neee, to je sebevrazda.... Ale hura ze je to hotovo.

Obšák: servo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 07, 2009 08:08:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Obšák napísal:
Je na té desce bufferu oz zapojen jen jako servo,nebo je to dvojitý oz a topologie je oz,za ním buffer a z výstupu bufferu zpětná vazba na oz?

OZ je DC servo. Vlastní buffer je upravená varianta Diamond transistoru, všechno ve třídě A, relativně velké klidové proudy, bez celkové zpětné vazby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po september 07, 2009 14:14:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo,jo,myslel jsem si to,rozložení součástek na desce na to ukazovalo.Bez zpětné vazby to asi moc nízké měřené zkreslení mít nebude,což se docela neslučuje s Tvojí(opa) honbou za co nejlepšími měřenými parametry.Neber to jako nějaké rýpání nebo provokaci,jen mě to zaujalo.Ostatně já jsem jeden z těch,co to budou mít doma a můžu říct,že už se na to těším,protože bych ten převodník už rád měl kompletní a v hezké krabici Wink Pak ještě novej tichej počítač,na kterým mi konečně bude fungovat digitální výstup a spokojenost bude veliká Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 07, 2009 15:23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Obšák napísal:
Bez zpětné vazby to asi moc nízké měřené zkreslení mít nebude....

Jak se to vezme, podívej se sem a na tabulku pod obrázkem.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=80656#80656


Obšák napísal:
...což se docela neslučuje s Tvojí(opa) honbou za co nejlepšími měřenými parametry.

Ono je to možná trochu jinak, já se honím za tím, abych byl schopen co nejpřesněji změřit skutečný stav.
Ale nakonec je třeba zvolit vhodný kompromis. Mám vyzkoušeno, že -114 nebo -130dB už je pro poslech jedno, ale to, že je tam minimum vyšších harmonických, že do toho nekecá celková zpětná vazba nebo že obdélník 500 kHz je vzorný, tak to význam má.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po september 07, 2009 18:44:07    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA:tak to čumím,myslel jsem,že zkreslení bude poněkud jinde.S tímhle nemám ani ten nejmenší problém,ani co by se za nehet vešlo Laughing .Jak říkám,už se těším.Dobrá práce,jen tak dál Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So september 12, 2009 14:21:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Nahled temer finalni verze. Pokud bude funkcni, bude toto final... Tady to mate v trosku lepe viditelne verzi. Pokusim se to protlacit co nejrychleji to pujde.

http://www.ttc-audio.cz/nahledsestavy.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 04, 2009 16:09:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Rád bych si něco ujasnil. V převodníku je použit receiver CS8416. Pro rekonstrukci hodinového kmitočtu z SPDIF signálu je použita PLL smyčka.
Doporučené hodnoty součástek filtru jsou Rflt=3k, Cflt=22nF, Crip=1nF. Podle grafu v datasheetu je potom potlačení jitteru cca od 10kHz (-6dB na 20 kHz).

V rozpisce součástek převodníku jsou ovšem kapacity 10x větší (220nF a 10nF). To vypadá jako bezva finta, protože celá PLL smyčka se 10x zpomalí a potlačení jitteru se posune dovnitř akustického pásma (od 2kHz). Navíc se dá předpokládat, že na tak nízkých kmitočtech už je jitter minimální.

Ovšem vznikají pochybnosti, proč to tedy takto neudělal rovnou výrobce v doporučeném zapojení ? Vystačí datový buffer obvodu pro pomalejší zachycení fázového závěsu ? Může to mít nějaké jiné negativní důsledky?

A na druhou stranu, pokud je to bez problémů, nedalo by se to použít pro omezení jitteru i u jiných převodníků?

Nebo ještě jinak, proč tedy nezpomalit smyčku ještě více (např. 1uF a 47nF), kde leží hranice a čím je dána ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
amater
Hifista


Založený: 14 január 2007
Príspevky: 116

PríspevokZaslal: Ne október 04, 2009 21:34:24    Predmet: CS8416_PLL Odpovedať s citátom

http://pology.zp.ua/har/Files/PDF/ER578B5.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 04, 2009 21:58:04    Predmet: Re: CS8416_PLL Odpovedať s citátom

amater napísal:
http://pology.zp.ua/har/Files/PDF/ER578B5.pdf


A do prdele! Tak tohle mi uniklo. Embarassed
Nicméně jedna otázka zůstává, v opravené revizi je zmenšen odpor na 1k. V rozpisce zůstal 3k. Takže jak je to nakonec správně ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 04, 2009 22:26:09    Predmet: Odpovedať s citátom

To je dobrej hokej, aktuálně na stránkách cirrus logic je tato oprava:

http://www.cirrus.com/en/pubs/errata/ER578D1.pdf

Viz:
http://www.cirrus.com/en/products/pro/detail/P1005.html

A aby to bylo krapet složitější, tak obě opravy jsou z roku 2003, zatímco datasheet, ze kterého jsem čerpal, je datován 2007.

A obrázek je z CDB8416 Evaluation Board Data Sheet - datován 2009

A teď babo raď. Shocked



PLL_2009.png
 Description:
 Filesize:  27.99 KB
 Viewed:  412 Time(s)

PLL_2009.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 04, 2009 22:57:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli někdo odkáže z tohoto vydolovat potřebnou informaci... ?
http://www.cirrus.com/en/pubs/appNote/AN339REV1.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 04, 2009 23:37:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Dokázal by mi někdo podle tohoto obrázku říct, jakou revizi obvodu tam mám ?


HS-DAC 2496 CS8416.png
 Description:
 Filesize:  215.31 KB
 Viewed:  416 Time(s)

HS-DAC 2496 CS8416.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Po október 05, 2009 07:32:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Vladimíre, neboj se, zeptej se přímo u Cirkus Logic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2009 01:02:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáši, z jakých jsi vycházel podkladů při návrhu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2009 10:20:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlado, mas to uz alespon osazene, nevyhovuje ti to nebo je tam nejaky problem, uz jsme to probirali, nech to tak jak to je, jede to vic nez dobre. Ja s tim nemam sebemensi problem a evidentne ani ostatni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2009 20:08:21    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT:

No právě, abych to mohl osadit, pátrám po tom, jaké mají být správné hodnoty PLL filtru.
Všechno ostatní je katalogové zapojení, výstupní filtry jsou podle simulace v pořádku, prostě není co řešit.
PLL smyčka je to jediné, co má smysl u takovéhodle převodníku zkoumat, protože rozhoduje o potlačení jitteru.
Navíc v tom pěkný zmatek udělal i sám výrobce rozporuplnými informacemi ve stylu "odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil" Very Happy
Tvoje osazení je kombinací dvou různých doporučení. Pro velké kondenzátory je podle CL odpor 1k, pro malé kondenzátory 3k.
Ani na chvíli nepochybuji, že to hraje, a to dobře. Sám jsem to slyšel.
Ale neuraž se, pokud nemáš vybavení za stovky tisíc, solidní měření jitteru nemáš šanci provést. Dunnův test a zvukovka je roztomilá pomůcka, nikoliv opravdové měření. A ladit potlačení jitteru poslechem je, jak jistě uznáš, také ptákovina. Takže předpokládám, že jsi objevil ještě nějaké další doporučení podložené seriózním měřením, nebo jiné dokumenty, které zvolené osazení vysvětlují.

Pro začátek bys mohl říct, jakou hodnotu parametru PDUR nastavuje program v procesoru.

Prostuduj si tohle:
http://www.cirrus.com/en/pubs/appNote/AN339REV1.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 6 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist