Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Topologie nekompromisního koncového zesilovače
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 16:55:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Řešení je prosté, nic nemusíš zkoumat. Repro se musí chovat jako odpor, nejlépe nekonečné velikosti a je to.
Jestli chceš zkoumat každý nějak typický zesilovač v nějakých zkušebních podmínkách vůči nějakým dalším stupňům volnosti, máš co dělat do konce života.
Nevím jak chceš měřit zkreslení na ak. straně nějakým elektretem za 2Kč, když ti to pěkně pomrví umístění referenčního bodu, o nějakém rozlišení metody (jaký má ta kapsle THD+N) nemluvě. Jistě se to vše dá nějak obejít, můžeš třeba k dané soustavě připojovat paralelně nějaký RL člen...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 18:39:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Já ale nějaký exaktní přístup nepotřebuju. Mě by v podstatě stačilo jedno měření reprosoustavy nevykompenzované a pak impedančně vykompenzované. Na akustické straně se tou kapslí za 2Kč rozpozná jeden zesilovač od druhého, s kapslí za jedno pivo mě limituje zkreslení zesilovače. A to mám prosím dávno vyzkoušeno.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 18:46:22    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:


No a pokud to všechno závisí na topologii zesilovače, tak by mě zajímalo které topologie jsou jak závislé a jak je poznám Smile. Kdybych zesilovačům rozuměl, tak se neptám že...


O tomhle už taky bylo dost napsáno, často při rozboru chování konkrétní topologie. Takové základní odlišení by bohlo být podle pracovní třídy, přítomnosti či nepřítomnosti GNFB, velikosti DF, přítomnosti SOA ochran, charakteristik samotných konc. součástí.... Taky samozřejmě může být podstatně odlišné chování při malých signálech (uplatní se přechoďák, a podobné jevy), při velkých signálech - uplatní se třeba i SOA ochrany, chování kolem limitace atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 18:48:27    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Já ale nějaký exaktní přístup nepotřebuju. Mě by v podstatě stačilo jedno měření reprosoustavy nevykompenzované a pak impedančně vykompenzované. Na akustické straně se tou kapslí za 2Kč rozpozná jeden zesilovač od druhého, s kapslí za jedno pivo mě limituje zkreslení zesilovače. A to mám prosím dávno vyzkoušeno.


Čím a jak to zkreslení měříš, a s jakým testsignálem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 21:48:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy:
Sendy napísal:
Čím a jak to zkreslení měříš, a s jakým testsignálem.

A to se mě ptáš nebo mě zkoušíš?

Sendy napísal:

O tomhle už taky bylo dost napsáno, často při rozboru chování konkrétní topologie. Takové základní odlišení by bohlo být podle pracovní třídy, přítomnosti či nepřítomnosti GNFB, velikosti DF, přítomnosti SOA ochran, charakteristik samotných konc. součástí.... Taky samozřejmě může být podstatně odlišné chování při malých signálech (uplatní se přechoďák, a podobné jevy), při velkých signálech - uplatní se třeba i SOA ochrany, chování kolem limitace atd.

To je mi zase odpověď, ze které jsem hodně moudrý, abych se to stejně naučil.

_________________
http://vmaudio.cz/


Naposledy upravil check dňa Ne máj 03, 2009 21:54:52, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 21:51:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Já teda nevím, jaké zesilovače od sebe poznáš mikrofonem za 2Kč a jakou metodou. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 21:53:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:
Já teda nevím, jaké zesilovače od sebe poznáš mikrofonem za 2Kč a jakou metodou. Rolling Eyes


Mikrofon není důležitý, hlavně ho musíš správně zkalibrovat. Ashamed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 22:02:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Všechno je třeba zkalibrovat. Mám taková ta školní papírová měřítka do 30cm, zítra se stavím na metrologii a nakalibruju s etalonem. Takže 1um teď nebude problém Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 22:02:38    Predmet: Odpovedať s citátom

A kdo z vás s těmi mikrofony skutečně měřil a třeba to zkreslení? To zase plivete na něco co je levný, jenom proto že je to levný?
Já se z těch lidí po****, kdyby to bylo stokrát dražší, tak zase nadávate, že je to moc drahý.

Ano s kalibrací nejsou žerty, není spoleh ani na zvukovku za dva litry.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 22:12:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Hele, checku, s těma levnýma i dražšíma kapslema jsem si hrál ještě když se prodávaly originální MCE2000 a MCE2500 v gumovém držáku a to jsi asi teprv tahal pokémony po dvorku Wink .

Právě proto by mne zajímalo, jaké zesilovače jakým měřením tak snadno poznáš na ak. straně měřením na laciné kapsli. Teda pokud netestuješ proti sobě MBA810DS a LM3886 Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 23:55:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Check:
Martine tady to vlákno je jednak o zesíkách, který maj předpokládaný parametry "trošku jinde" než jakákoliv kapsle (limitovaný přiblblým zapojením toho nejlacinějšího a šumícího FET-u uvnitř a čehokoliv za tím)... a asi i jinde než jsi měl možnost mít ze zesíků doma,ale i bez ohledu na to, je to z principu kravina na kvadrát, měřit jakoukoliv metodou jakýkoliv zesíky přes nějaký byť sebelepší repráky a mikrofony, Sendy má 100% pravdu,jen to nenapsal tak natvrdo.... Pokud jde o MBA810 vs LM nebo podobný sračky, tak tam ano, vidět tam něco trošku bude, ale z principu u zesilovačů, který maj THD pod 0,001% o kterejch je předpokládám tenhle dred, je to totální zhovadilost... zesíky i ty blbý se staticky měřej trošku jinak a i v tom nejtriviálnějším případě, kdy do příslušný odporový zátěže se sinem z "nízkozkreslujícího generátoru" projede pásmo a pak příslušným děličem se z toho odebírá signál pro analýzu do Zvukovky či AP a jinejch nezbednejch krabiček.Pokud chceš vědět jeho parametry při kompexní zátěži zeptej se strýčka gůgla na "Dummy Load" např. Very Happy Tohle mi příjde fakt jako úlet, podobnej typu měřit výkon zesíku měřením oteplení na zátěži Very Happy Navíc samotný THD ti toho stejně moc o tom jak "nejen" zes, ale prakticky cokoliv hraje neřekne,protože je to jen jedna z dílčích podmínek,ale na to třeba za pár let příjdeš sám Smile

Dodatek:
Ideální topologie je zcela imunní vůdči jakékoliv reaktanční zátěži,pokud má zesilovač problém s klasickou vyhýbkou (typický zvlnění cháry dle impedance ) bez kompenzací tak je to lampáč nebo zes bez celkové ZV,pokud se jedná o častější případ tj nestabilitu,tak konstruktér zesilovače neodvedl dobrou práci.. nevím co chceš tady řešit... pokud chceš dělat dobrý bedny,bude ti ještě chvilku trvat než toho dosáhneš,protože tady jsou více rozhodujícím parametrem zkušenosti,pokud bys je měl neptal by ses tu na takový elementární věci a věděl bys že kompenzace impedance se primárně dělá zejména z jinejch důvodů a hlavně při použití ve spojení s pasivními vyhýbkami,ne kvůli "šetření" zesilovače a minimalizaci harm. zkreslení jako celku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2009 08:51:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem či hádam správne, ale Check chce asi merať skreslenie na "komplexnej záťaži" ktorú predstavuje reprosústava spolu s výhybkou. Merať to akusticky je zhovadilosť. A meranie dvojkorunovými kapslami tiež. Zrejme nikto nebude merať skreslenia zosilovača pri plnom výkone a ako záťaž používať reprosústavy. Preto by možno stálo za pokus vytvoriť "normovanú" umelú záťaž z "typickým" priebehom impedancie a na takejto záťaži realizovať merania a potom ich porovnať s meraniami na reálnej impedancii. Ja si myslím, že stabilné zosilovače (s ideálnou topológiou) by s tým nemali mať žiadny problém, ale za pokus by to snáď stálo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2009 11:14:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Takovou umělou zátěž měl PMA, možná k tomu něco poví.
Nemusí jít jenom o prostou stabilitu. Třeba funkce proudové pojistky při fázovém posuvu mezi proudem a napětím může být taky velice zajímavá. Většinou bývá totiž navržena (kontrolována) pouze pro reálnou zátěž.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2009 11:32:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Téma "jak noha" jen co je pravda Very Happy
http://www.aikenamps.com/spkrload.html
http://www.duncanamps.com/technical/dummyload.html

stačí jen hledat,dá se vyrobit prakticky jakákoliv podobná šílenost,ale pokud je zesilovač kvalitní a návrh vyhýbky nenavrhuje uplnej trotl, tak tato situace prakticky skoro nemůže nastat... bojovat při konstrukci zesilovače s nestabilitou a omezením ovlivnění zesíku při podobně šílený komplexní zátěži se dá vcelku snadno a jednoduše...dobří konstruktéři to moc dobře vědí a ostatním by tahle informace byla stejně k ničemu. Arrow


Naposledy upravil rip1 dňa Po máj 04, 2009 11:45:10, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2009 11:37:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Za hranici nějaké pojistky se dostaněš vetšinou při buzení nesinusovým průběhem do komplexní zátěže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 08:02:47    Predmet: Odpovedať s citátom

dawsoo napísal:
Téma "jak noha" jen co je pravda Very Happy
http://www.aikenamps.com/spkrload.html
http://www.duncanamps.com/technical/dummyload.html



Tohle jsou spíš kytaristické věci, nahrazuje to nějaký standartní kytarový reprobox, realita v profi nebo HiFi bývá většinou jiná. Ale dejme tomu do 400Hz to může být skoro stejné. Takhle nějak se podobně chovají širokopásmáky.

Ono to není až tak triviální záležitost, skutečně i drahé zesy se mohou pod skutečnou zátěží chovat hodně odlišně od ideálu a odporové zátěže. Do značné míry se to dá nasimulovat pomocí různých dummy load (viz třeba Stereophille nebo PMA) a změřit na el. straně. Koukat na tyhle jevy mikrofonem mi připadá jako nalít decku vína do minerálky a koštovat Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 09:26:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:
Koukat na tyhle jevy mikrofonem mi připadá jako nalít decku vína do minerálky a koštovat Smile

Ano, ale zapomněl jsi dodat směšovací poměr. Já bych to viděl tak decku vína do sudu minerálky. V tom sudu byla předtím nafta a ani ho nevypláchli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 13:13:18    Predmet: Odpovedať s citátom

sendy:
Vidím to stejně tak jako ty... ty dummy load v odkazech jsem měl na mysli jen jako inspiraci a pro představu... nabídl mi je strejda gůgl jako první .... je to emmulačka jednoho repráku, není problém udělat na podobný bázi (s jinejma hodnotama a jinejma průběhama) emulaci celý bedny... pro každý pásmo jednu sekci jen s jinejma hodnotama součástek a vše dát paralelně... a bude to třeba jako celý 3p Very Happy Pochopil bych s výhradama ještě připojení bedny za tímhle účelem při malých výkonech...(ale pro test zesíku na plnej se obávám že by bedny potažmo repráky v nich udělaly pá pá Very Happy ) A když už a přesto tak,alespoň odebírat signál k analýze ze svorek bedny přes dělič ,ale ne mikrákem,to mi to přišlo stejně jak tobě jako úlet největší,proto jsem si dovolil reagovat. Nicméně k tématu,myslim si že pro nekompromisní koncák by neměl bejt problém ukočírovat prakticky jakoukoliv vyhýbkovou divočinu a že jich občas je k vidění vcelku dost).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 13:45:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Co říkáte na tuto topologii koncového stupně?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 13:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nekompromisní koncák by měl mít vlastnosti čtyřkvadrantového měniče a energii uloženou v indukčnostech a kapacitách by měl vracet zpátky do sítě, nebo aspoň využít k ohřevu teplé užitkové vody Very Happy . A dokonalá verze by měla mít tak účinné tlumení, že cizí rušivá akustická vlna zachycená reproduktorem by měla být zcela eliminována Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 14:17:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Na kecy vás užije, že by někdo připomínkoval obvod, to ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 14:54:20    Predmet: Odpovedať s citátom

To mě připomíná nějakej Bryston, ne ?
Má to necnosti CFP (teplotní stabilita) s tím že se částěčně vyrovnají nectnosti NPN/PNP konců. Zhoršená účinnost (větší režie v limitaci).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 18:12:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že Bryston ne, ale nějaký starý Revox nebo Ampzilla, Amplisaurus nebo něco kolem toho. Tak na 50% jsem zes s touhle strukturou už měl na stole.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 18:29:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 18:58:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mažu duplikované schéma, Vláďa Bunta to v následujícím příspěvku zhodnotil zcela vyčerpávajícím způsobem Smile

Naposledy upravil danhard dňa Ut máj 05, 2009 19:09:14, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 18:59:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Na rozdiel od Brystonu to nemá napäťový zisk (ale je tam 100% lokálna NFB) a bryston má navyše EF pred budičmi pre zvýšenie zisku a účinnejšiu linearizáciu lokálnou NFB.
V simulácii je to pomerne lineárne, ale je to v reále kritické na presné( a stabilné) nastavenie biasu, značne náchylné na nestabilitu, hlavne blízko limitácie. Je to také "hybridné CFP" zapojenie Smile , kde konce s budičom tvoria zložený druhý tranzistor v CFP..
Dynamické vlastnosti sú dosť zlé s ohľadom na rýchly rast priečneho prúdu, nemožnosť opačnej polarizácie báz koncov.
edit: to je synchonizácia!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 19:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Co říkáte na tuto topologii koncového stupně?


Přistupuju k tomu bez znalostí a bez předsudků. Tipuji, že možná bude dost záležet na poměru proudů v jednotlivých větvích a že tyto proudy mohou být jiné, než by se všeobecně očekávalo. Rád bych si to nasimuloval, ale potřeboval bych mít hodnoty odporů a napájení. Nebo to zase dopadne tak, že každý budeme zkoumat jiný obvod a těžko se pak domlouváme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 19:57:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemůžu si pomoct, kdesi to mám. Byl to nějaký problematický kus - přesně podle předpokladu BV - rychle rostoucí příčný proud, velmi špatné chování v limitaci. Samozřejmě jak nasal Opa, je to věc konkrétního řešení. Tuším, že se to chovalo kolem limitace dokonce hůř než Audiolab S8000. Pohledám v archivu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 20:50:32    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Na kecy vás užije, že by někdo připomínkoval obvod, to ne.


Pavle, ještě bych se zeptal takhle. Proč jsi sem to schéma dal? Považuješ ho za dobré a vhodné k realizaci? Nebo jsi naopak objevil nějaké jeho slabiny a zajímá Tě, zda na to přijde i někdo jiný?
Je to jako v těch detektivkách, když schází (nebo není znám) motiv, je všechno o dost složitější.
Zběžně jsem pohledal na DIY a tam jsi to zatím nedal (nebo se mýlím?)
Nedávno jsem viděl takový zajímavý film o ponorkách... ale to už jsem vlastně psal, začínám se opakovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St máj 06, 2009 07:16:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám to jen v simulaci, a neplánuju realizovat. Dal jsem to sem proto, že je to jedna z možností řešení koncového stupně, jedna z variant stupně který není v A třídě. Při vhodném nastavení se dá docílit poměrně příznivá převodní charakteristika, ve srovnání s EF nebo 2EF. Je to podle mě pro diskusi zajímavější, než plky předtím. Simulaci se meze nekladou, jak říkám, používat to nebudu. Aby to bylo stabilnější, je potřeba doplnit base stoppery.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 7 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist