Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aktivne repro do izby

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
steave
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2013
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 17:16:25    Predmet: Aktivne repro do izby Odpovedať s citátom

Zdravim zhanam nejake aktivne repro do ibzy cca 16m2 nieco mensie aby sa mi voslo na pracovny stol tj. aj 10" som mal a nejako som vtesnal. Hlavne mi ide o vykon. Kedze som mal Alesis M1 active 520(339e) a kvalita zvuku peckova,len ze vykonovo mi to nestacilo ani nahodou. Kedze niesom producent, zvukar nepotrebujem az tak pocut vsetky tony dokonale. Cena cca +-300e ak poradite prisetrit nieje stym problem ak nieco lacnejsie budem len rad. Skuste mi nejako poradit. Vykonovo mi stacia i Geniusi5.1 za 80e ale nechcem 5.1 len dvojpasmo a kvalitnejsi zvuk. Urcite nemam kde dat reciver ani subofer takze ak by sa dalo bez.

znami ma tie geniusi a chcel by som nieco lepsie jak on mozno to znie namyslene ale mam nato svoje dovody Smile

Vdaka za vsetky nazory postrehy.

predchadzajuci set.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 17:28:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže asi něco s osmipalci, ne? Třeba Yamaha HS80M, Behringer B2031A, KRK Rokit RP8G2 ... všechny jsou ale dražší. Ceny jsou uváděné za kus a nejlevnější jsou Yamahy HS80M od €230 za kus Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
steave
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2013
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 18:05:02    Predmet: Odpovedať s citátom

hraje to aj vykonovo dobre??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 18:26:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tím myslíš jestli to dělá dostatečný kravál? Tak na to ti nedokážu odpovědět, protože nevím, co od toho očekáváš. V každém případě primárním účelem studiových monitorů je vyrovnaná reprodukce při běžné hlasitosti a při poslechu v blízkém poli (tedy v sedě u počítače nebo u mixáku). Na "hlasité" ozvučení celé místnosti určené nejsou. Já znám Behringer B2031P a ty mi stačily i v místnosti cca 25 metrů čtverečních. Já ale neposlouchám stylem "krev z uší". Pokud chceš hrát hodně nahlas, tak vycházej z toho, že potřebuješ "nejvíc výkonu" na basech. To můžeš řešit 2.1 sestavou s výkonným subwooferem, nebo stereo sestavou se silným zesilovačem a co největšími klasickými reprobednami. Samotné studiové monitory asi nebudou dobrá volba.

Jenže zase když píšeš, že ti stačí i 5.1 Geniusy, tak by ti snad měly stačit i studiové monitory s osmipalci, protože Geniusy mají jako koncový zesilovač TDAčko, a jako basový reproduktor většinou 6.5" mizerný čínský basáček. Jediný model SW-HF 6000 má v subwooferu jeden osmipalec. Ve většině uvedených studiových monitorů jsou koncáky taky s TDAčky a středobasáky jsou osmipalce - a to celkem dva. Jenže "vyrovnaně" hrající studiové monitory stojící na stole nebo na stojanech touhu po mohutném dunění tak dobře neuspokojí. Lepenkový subwoofer Genius položený na zemi bude hučet víc ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
steave
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2013
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2013 01:35:45    Predmet: Odpovedať s citátom

presne oto mi ide i ja si myslim ze monitory niesu pre mna kedzte nedokazem vyuzit ich potencial asi to bude ta tretia volba
citácia:
stereo sestavou se silným zesilovačem a co největšími klasickými reprobednami.
tak dostali sme sa k tomu co ocakavam a teraz kde to zozeniem teda co mi vies odporucit. Ano ocakavam aby to sem tam robilo i ten kravál... Netusim ci su repro co mi to daju i bez subwoofera alebo sa ktomu aspon zvukovo priblizia. Su take hifi bednicky co to dokazu za tu cenu?? ked by boli aktyvne bolo by lepsie a ako som pisal do 10" max a cca 300+-
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5930
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2013 07:07:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš podmienky "basy, kravál, cena do 300€".. Všetky 3 podmienky súčasne splniť nejde, jedine niečo z druhej ruky o dosť "vintage".. Hľadaj nejaký plastový aktívny box pre PA (výroba PRC), bude aj kravál, aj cena do 300€.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2013 11:44:10    Predmet: Odpovedať s citátom

http://elektro.bazos.sk/inzerat/22871916/2x-aktivne-repro-RH-SOUND-152400.php[url]





http://elektro.bazos.sk/inzerat/22817321/Aktivny-PA-set-reproduktorov-Skytec-20-cm600WUSBSDMP3.php

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
steave
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2013
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2013 16:40:43    Predmet: Odpovedať s citátom

to si ako robis srandu ??? skytec ???? Very Happy Very Happy to volim mat tie geniusi je

ja chcem rozmerovo male hifi bednicky. Toto ako si polozim na svoj pracovny stol?? teraz som trozka nepochopil ta cina ktoru by som nechcel ani zadarmo.Keby som chcel nejake PA (ktore uz mam Elektrovoice q99 mackie profx12 + DAN Acoustic RAPTOR 152 )budem pytat radu inde. Nemusia mi okna praskat i tak za tu cenu urcite sa to neda ,ale aspon trocha vykonu by som chcel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist