Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Súčiastková základňa na Slovensku

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2009 12:40:07    Predmet: Súčiastková základňa na Slovensku Odpovedať s citátom

Neviem ako vy ostatní, ale ja už som dobre nasraný na možnosti nákupu súčiastok na Slovensku. Evil or Very Mad V Bratislave /hlavnom meste SR/ je jediný, aký taký obchod - GM, ale vzhľadom na "obľúbenosť" ich sortimentu v hifistickej obci, to nie je žiadna výhra. Včera som tam šiel dokúpiť súčiastky na UPS - asi 10 položiek. Dostal som až dve. Vratné poistky žiadne. Nemajú ich ani v SOS.
Zháňam trafo 2x18 V, 4 - 5 VA. Nemajú ani tam, ani tam.
Objednávky cez Farnell sa pri tak malých množstvách neoplatia kvôli poštovnému.
Ak máte niekto typy na dobré kamenné obchody v SR, kde sa dá prísť a niečo aj nakúpiť, dajte typy. Dík. Ozaj, má niekto navyše tie vratné poistky
Very Happy ?

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
skyd
Hifista


Založený: 09 január 2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom / Bratislava

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2009 14:32:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Mylim, ze do GM sa moc neoplati chodit bez internetovej objednavky. aj to co maju, zvacsa maju len do 5 ks. ale zase, ked to vyklikam cez net, tak do tyzdna som to mal vzdy. inak, sos je celkom fajn.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2009 19:53:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Do KB-Shopu v Petržalke nechodíš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2009 20:27:13    Predmet: Re: Súčiastková základňa na Slovensku Odpovedať s citátom

L.V. napísal:
Neviem ako vy ostatní, ale ja už som dobre nasraný na možnosti nákupu súčiastok na Slovensku. Evil or Very Mad V Bratislave /hlavnom meste SR/ je jediný, aký taký obchod - GM, ale vzhľadom na "obľúbenosť" ich sortimentu v hifistickej obci, to nie je žiadna výhra. Včera som tam šiel dokúpiť súčiastky na UPS - asi 10 položiek. Dostal som až dve. Vratné poistky žiadne. Nemajú ich ani v SOS.
Zháňam trafo 2x18 V, 4 - 5 VA. Nemajú ani tam, ani tam.
Objednávky cez Farnell sa pri tak malých množstvách neoplatia kvôli poštovnému.
Ak máte niekto typy na dobré kamenné obchody v SR, kde sa dá prísť a niečo aj nakúpiť, dajte typy. Dík. Ozaj, má niekto navyše tie vratné poistky
Very Happy ?

Ten Farnell by som uz pomaly preferoval voci SOS.
Postovne kurierom (z Anglicka) nizsie ako z SOS a vyber znacne vacsi (EDIT: a zaruceny povod) , i ked ceny mierne vyssie.


Naposledy upravil Troton dňa Št apríl 30, 2009 21:59:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2009 20:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

LV:
Moja reč, už som tu o tom písal. Na to trafo sa môžem pozrieť u Kuracinu v Trnave, ale až v pondelok. Inak oni tiež berú veci z SOS alebo GM-ka. A ako píše Skyd, v GM-ku sa dá kúpiť, ale po objednávke cez internet a prevziať sa to dá aj osobne, mám to vyskúšané. Oni tie objednávky preposielajú do Prahy a odtiaľ im raz za týždeň objednaný tovar dovezú. A ešte je dobré pozrieť si sortiment priamo na gme.cz, nie na sk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 07:40:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Semic Slovakia (zastúpenie Semic Trade) v Novej Dubnici funguje ako? Raz som s nimi telefonoval, ale už si nepamätám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 08:05:51    Predmet: Odpovedať s citátom

mnohokrat pocuvam od nasich ceskych kolegov nareky na to aki su vsetci lenivi, ako vsetkym treba dat vsetko popod nos .. naposledy sinclair o trafach v inom threade ..

mozno prave problemy popisane v tomto threade su pricinou a nie iba lenivost. take dpa sa da postavit za X Sk - ak si necham vsetko poslat popod nos, alebo za 1,5 x X Sk ak si to budem zhanat sam po slovenskych a zahranicnych obchodoch

"exotiku" sa oplati nakupovat aj v avelmak-u
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 08:22:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme sa takmer všetko dá zohnať cez internet, ale predstavte si napríklad situáciu, že staviate mesiac nejaké zapojenie a chcete ho sprevádzkovať. Pri oživovaní príde k poškodeniu triviálnej súčiastky. Sadnete do auta, alebo mestskej dopravy v dobrej viere, že daný pakšament si priveziete domov. Vrátite sa ale s dlhým nosom. Tak súčiastku musíte objednať cez internet. Ale aby sa to oplatilo, musíte priobjednať ďalšie veci, ktoré zrovna nepotrebujete. Tak ako v supermarkete, hádžete do koša každú kravinu Very Happy .
Chcem naozaj tak veľa - prísť do obchodu a kúpiť ?

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bordy
Nádejný hifista


Založený: 06 apríl 2007
Príspevky: 57
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2009 12:41:01    Predmet: Odpovedať s citátom

V BA si GM postavili novú veľkú predajňu, ale ako píšeš, majú tak 2 položky z 10. Ďurček na Záhradníckej nemá takmer nič, KB v petržalke je o niečo lepší, ale radšej im predtým zavolám. Slovenský SEMIC mi predal čisté pajce, nikdy viac! Dokonca také, že BCka boli opačne zapúzdrené (prehodené C a E)

Ja nakupujem v EZK (WIMA, originál polovodiče - aspoň doteraz). Raz mi omylom poslali 30 ks BC 547B a chcel som C, po reklamácii mi poslali 30 ks 547C grátis Smile S týmto obchodom spokojnosť. Špeciality nakupujem vo Farnell a RS components. Ešte som bral nejaké C a T v aldaxe, zaručený pôvod ale nevýhoda je veľmi drahé poštovné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
platon.rado
Hifista


Založený: 03 november 2008
Príspevky: 161
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2009 13:46:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja nakupujem v www.3qservice.eu/Žilina/ čo nemajú v ESHOPE napíšem mail zoženú totálne všetko a za super ceny.SOS sú nie až taký prívetivý keď povedia nemáme tak nemáme ani sa to nesnažia zohnať."Náš zákazník náš pán "pre nich neplatí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2009 15:49:25    Predmet: Odpovedať s citátom

platon.rado napísal:
SOS sú nie až taký prívetivý keď povedia nemáme tak nemáme ani sa to nesnažia zohnať.


Tiez mam ten pocit, vzdy len konstatovali, ze nemaju.
Vid niektore Wima foliaky, hoci sa oznacuju sa distributora....
Co ma ale prekvapilo, ze po novom umoznuju platbu aj cez Paypal !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
platon.rado
Hifista


Založený: 03 november 2008
Príspevky: 161
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne máj 10, 2009 21:17:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked už hovoríme o WIMA konkrétne u S.O.S menovaný kondenzátor s hodnotou 63V 10uF majú napísaný rozmer RM 20,5 mm WIMA vyraba tuto kapacitu pre 63V , v dvoch rozmeroch.
1. 8,5x18,5x26,5 a RM=22,5
2. 11x21x31,5 a RM=27,5
toto su rozmery z originalneho datasheetu WIMA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist