Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Jak vybrat oddělovací trafo ?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje, filtre, ochrany ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2637
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 15:19:13    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.odbornecasopisy.cz/index.php?id_document=26155


ochr.gif
 Description:
 Filesize:  19.26 KB
 Viewed:  1312 Time(s)

ochr.gif


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11181
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 15:25:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Z hlediska norem a bezpečnosti je to, zdá se, jasný. Ale z praktického hlediska (rušení) bych tak jako tak za oddělovacím trafem nepřipojoval více, než jeden přístroj ve třídě I, aby nevznikly zemní smyčky. A potom je to šumák, protože PE stejně nikam nevede.

Takže dejme tomu, mám oddělovák a za ním všechny přístroje ve třídě II. Z hlediska bezpečnosti super, z hlediska rušení odděleno od sítě. Ale všechno to plave nekontrolovaně ve vzduchu. V ten moment bych vhodný bod sestavy (asi experimentálně určený) připojil na "potenciál okolí" (v žádném případě PE !) a možná ani né natvrdo, spíš paralelní kombinace RC. Co vy na to ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 15:31:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jojo Vláďo, byl jsi na vojně ? Centrála se spojovala s takovou obrovskou vývrtkou zašroubovanou do země a následně mužstvem pochcanou... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11181
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 15:56:27    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Jojo Vláďo, byl jsi na vojně ? Centrála se spojovala s takovou obrovskou vývrtkou zašroubovanou do země a následně mužstvem pochcanou... Laughing

Jo, něco takovýho mám na mysli. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 15:58:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli jsem to pochopil nevím...jsem dřevo. Pračce je tedy jedno, jestli je v baráku rozvod TNC ?
Pokud budu z pračky provozovat 2 spotřebiče v I.třídě a jeden v II.třídě, tak kolíky těch v I. třídě musím spojit mezi sebou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 16:09:13    Predmet: Odpovedať s citátom

JuanValiente napísal:
Ja bych bral radsi 3kVA Smile 2 muze byt na aktiv malo..


A mně se zdá i 2 kW mnoho, protože budu napájet:

a) elektronkový zesilovač s odběrem 160 W
b) tranzistorový zesilovač s odběrem 380 W
c) PC s odběrem 125 W
d) Tuner, frekvenční výhybku, gramofon, dohromady (odhadem) 50W

Všechny odběry jsou maximální a jejich suma je 715 W (při maximálním teoretickém výkonu zesilovačů). Konstatní odběr má elektronkový zesilovač (třída A) a PC, dohromady 285 – 300 W. Tranzistorový zesilovač je ve třídě AB a při pro mne normálním poslechu má odběr cca 80 W (měřeno digitálním zásuvkovým wattmetrem). Hraji-li na gramofon či tuner, pak se tedy pohybuji okolo 290 W, při poslechu z PC (zvuková karta Lynx One) je odběr vyšší, maximálně 390 W a ještě jsem prakticky nikdy nepřesáhl 400 W (údaj dispeje měřidla).
Zvolím-li 2 kW oddělovací trafo, pak pak jej předimenzovávám 3x, prakticky 5x.

Právě proto se ptám, jakou velikost oddělovacího trafa optimálně zvolit, protože vzniklý cenový rozdíl mohu použít v kvalitnější filtraci či ochraně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 17:43:33    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Jestli jsem to pochopil nevím...jsem dřevo. Pračce je tedy jedno, jestli je v baráku rozvod TNC ?
Pokud budu z pračky provozovat 2 spotřebiče v I.třídě a jeden v II.třídě, tak kolíky těch v I. třídě musím spojit mezi sebou?


Pračce je jedno jestli máš rozvod TNC, z bepečnostního hlediska je to taky jedno, ale pokud jde o rušení, okolo celéhož se to tady točí, tak jednoznačnou odpověď asi nelze dát. Dejte mi bod a otočím světem Laughing , myslím tím "referenční" zem. Pokud ji např. "potáhneš" deset metrů sólo drátem (ze zemnící tyče), tak z toho máš stejně anténu.

Za oddělovacím trafem musíš pospojovat "kolíky" dvou a více přístrojů ve třídě I., protože v případě poruchy, jak píše Pavel, může na jejich povrchu nastat rozdíl potenciálů v plné výši napájecího napětí a při dotyku tě to může zabít.

Za oddělovacím trafem se již NEUPLATNÍ "fíčko", které máme skoro všichni v rozváděči. Fíčko je proudový chránič, stručně, součet proudů musí být roven nule, takže pokud máte fíčko a sáhnete na fázi, proud půjde skrze vaše tělo "do země", fíčko vyhodnotí rozdílový proud a odpojí dům od elektřiny. To za oddělovacím trafem už neplatí. Dělají se i fíčka velikosti zásuvky a možná by stálo za to je za oddělovacím trafem mít.

Ortodoxní přístup je, že každý audio přístroj by měl mít svoje oddělovací trafo, nejlépe však pračku Very Happy .

Řetězec je nutné řešit komplexně a nejlépe měřením na místě samém. Je spousta okolností které nelze předvídat.


Naposledy upravil Roman St dňa So február 28, 2009 17:46:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 17:46:01    Predmet: Odpovedať s citátom

aleska napísal:
JuanValiente napísal:
Ja bych bral radsi 3kVA Smile 2 muze byt na aktiv malo..


A mně se zdá i 2 kW mnoho, protože budu napájet:

c) PC s odběrem 125 W



Zvíře Laughing , jak můžeš zdroj rušení (spínaný zdroj v PC) připojit k oddělovacímu trafu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 17:49:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To je právě to, co hifistům nedochází!!! Naperou na jeden oddělovák i DVD ev. jiné krámy se SMPS, ale hlavně že mají oddělovák (a samozřejmě jen jeden pro všechno). Je to zbytečná snaha něco vysvětlovat, když to nechápou ani "poslové".

Víra hory přenáší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 17:53:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Romane díky, to jsem chtěl vědět! Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 17:53:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
aleska napísal:
JuanValiente napísal:
Ja bych bral radsi 3kVA Smile 2 muze byt na aktiv malo..


A mně se zdá i 2 kW mnoho, protože budu napájet:

c) PC s odběrem 125 W



Zvíře Laughing , jak můžeš zdroj rušení (spínaný zdroj v PC) připojit k oddělovacímu trafu ?


Dobře, souhlasím, klidně půjde mimo - ale v tom okamžiku mám sestavu, kde kombinuji zařízení napájené oddělovacím trafem a PC, připojené rovnou do sítě. K tvému předchozímu příspěvku, také jsem původně uvažoval několik oddělovacích traf, ale:

citácia:
citácia:
Jdi do EZÚ a řekni ing. Valentovi, že tvoje aparatura je napájená ze třech samostatných oddělených zásuvek. Budeš vyveden před bránu ústavu a jím osobně exemplárně zastřelen, neb sis o to koledoval...


a v tomto má kazzatel pravdu, takže to PC tam musí být a musí být před ním předřazen filtr sítě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 17:57:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten filtr sítě je pro SMPS s prominutím hovno platný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 18:15:49    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ten filtr sítě je pro SMPS s prominutím hovno platný.


V tomto případě pro mne vzniká "bludný kruh" ze kterého není (snad) cesty ven - jedině použít optický výstup zvukovky a tím galvanicky oddělit PC od zbytku zařízení. To ovšem znamená pořídit DAC v té kvalitě co je zvukovka v PC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 19:13:23    Predmet: Odpovedať s citátom

aleska napísal:
PMA napísal:
Ten filtr sítě je pro SMPS s prominutím hovno platný.


V tomto případě pro mne vzniká "bludný kruh" ze kterého není (snad) cesty ven - jedině použít optický výstup zvukovky a tím galvanicky oddělit PC od zbytku zařízení. To ovšem znamená pořídit DAC v té kvalitě co je zvukovka v PC.


PC do audio řetězce nejvyšších kvalit nepatří.

Ještě bys mohl spínaný zdroj v PC nahradit klasickým, ovšem s tímto tuningem jsem se ještě nesetkal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 19:22:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš to i v mnohém "highendu" (Teac, Halcro ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 19:44:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:


PC do audio řetězce nejvyšších kvalit nepatří.



Tohle vykládej v nahrávacích studiích, ty jsou dnes založené převážně na počítačích (a digitálním záznamu zvuku). Jaký je rozdíl mezi PC a HTPC proti kterému nikdo nic nemá, nebo vyloženě účelovým mašinkám typu HD Mediabox či Logitech Squeezebox Duet, nebo jiným AV zařízením, které jsou vlastně víceméně specializovanými počítači ? Doba, kdy si za poplatek můžeš stáhnout hudbu dle svého vkusu v perfektní kvalitě již zde je, tak proč toho nevyužít ? Pochopitelně, z dob kdy počítače byly osazeny nekvalitními zvukovými kartami vzniklo podvědomí, že PC do kvalitního řetězce nepatří, ale ta doba je nenávratně pryč. Jsem dokonce toho názoru, že budoucnost má právě hudba stahovaná z netu (ve studiové kvalitě) a vrátí se zpět vinyl, klasický CD formát bude spíše stagnovat, nebo bude nahrazen opět hudbou z netu v MP3.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 19:57:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám nic proti PC, naopak, ovšem jejich zdroje patří k velmi silným zdrojům rušení.
Můžeš použít optický výstup z karty, nebo koaxiální s oddělovacím trafem a kvalitní DAC. To je jediná košer cesta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 20:24:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
Nemám nic proti PC, naopak, ovšem jejich zdroje patří k velmi silným zdrojům rušení.
Můžeš použít optický výstup z karty, nebo koaxiální s oddělovacím trafem a kvalitní DAC. To je jediná košer cesta.


Ano, s těmi zdroji máš úplnou pravdu. Otázkou je eliminace toho rušení a proto jsem šel do profesionální zvukové karty Lynx One. Karta v hodnotě okolo 300 € s tím již musí počítat a také počítá. Jedinou její nevýhodou je že umí pouze 24 Bit/ 96 kHz, ale to je dnes na netu zcela běžný formát. Myslím si, že za hodnoty

citácia:
Analog Performance(measured in 24-bit mode with card installed in computer)

Frequency Response: 20 - 20 kHz, +0/-0.35 dB

Signal-to-Noise: >99 dB, A-wtd., analog in to analog out

Channel Crosstalk: <-103 dB, analog in to analog out, 1 kHz signal @ -1 dBFS

Input Dynamic Range: 106dB, A-wtd.

Input THD+N:Aurora, Optical In -93dB (0.0022%) typ., 1 kHz signal @ -1 dBFS, 22 - 22kHz BW, analog input to digital output

Output Dynamic Range: 106dB, A-wtd.

Output THD+N: 96dB (0.0015%) typ., 1 kHz signal @ -1 dBFS, 22 - 22kHz BW, digital input to analog output


se ani dnes stydět nemusí a to v minulém roce byla plně nahrazena kartou Lynx L22. Mimochodem, u nás se prodávala za 26k českých.

Takže vrátit se k digitálnímu výstupu a následně k DACu by pro mne byl krok zpět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 20:32:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Může to být i krok dopředu, pokud koupíš kvalitní DAC. Lynx One neznám, ale v hodnocení Lynxu L22 se plně ztotožňuji s Robertem z Brna :
"V Lynxu L22 mám starší CS4396, a není příliš analytický, ale detaily tam jsou slyšet, ale proti jiným externím převodníkům působí lehce máznutý."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 21:06:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak opět nastává doba kusejrovskýho mělnění, aniž by předchozí diskuse vedla k nějakým závěrům.... Laughing ...něco jako soulož bez orgasmu... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 21:27:23    Predmet: Odpovedať s citátom

To PMA: Ale tys již jednou problém se spínaným zdrojem řešil a řešení navrhl:

citácia:


Zaslal: Ne január 18, 2009 11:52:34 Predmet: Brnění
________________________________
To potečou po stínění stejně. Nejlepší řešení je izolační trafo před komponent se SMPS.



Takže by nebylo od věci (pominu otázku, že by přídavná filtrace nebyla účinná) to PC za oddělovací trafo připojit ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zilvar
Hifista


Založený: 20 november 2008
Príspevky: 123

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 22:34:23    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Zilvar dňa St máj 20, 2009 22:02:31, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2637
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 22:47:36    Predmet: Odpovedať s citátom

počítač je opravdu co se vyzařování týče děs- vyzařuje do sítě, do datových kabelů i do prostoru...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 23:06:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Co ti mám shrnout ? Přínost je jednoznačně slyšitelný a projeví se to dokonce i na televizním obrazu... osobně si neumím opravdový kvalitní poslech bez ní představit...a to jsem slyšel jen " nedokonalou " toroidní verzi... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zilvar
Hifista


Založený: 20 november 2008
Príspevky: 123

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 23:17:40    Predmet: Odpovedať s citátom

..

Naposledy upravil Zilvar dňa St máj 20, 2009 22:01:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Ne marec 01, 2009 05:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzateli, děkuji - když to pomohlo i televiznímu obrazu, tak není co řešit. Shrnuls' to nádherně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne marec 01, 2009 18:35:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Donutil jsem se k srovnávacímu poslechu s pračkou a bez. Záměrně jsem sestavil starší průměrnou sestavu (vyjma zesilovače), aby někdo nenamítl, že je to slyšet jen na hájendu. CD player starý Sony CDP-XE800, Pistoleho zesilovač, pasivní regulátor hlasitosti DACT, bedýnky B&W602. Kabely koaxiální RG62 a k bednám LCF12-50J.
Zkoušel jsem různé skladby a zvolil standardní CD More ABBA Gold, skladba 15, When I Kissed The Teacher, pořízená v roce 1976 a digitálně remástrovaná v roce vydání CD, 1993.
Prvních 30 sekund stačí, bez pračky je zvuk agresivnější, řezavější, nasíravější. Pračka je "funkční" a má smysl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11181
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne marec 01, 2009 19:10:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
Donutil jsem se k srovnávacímu poslechu s pračkou a bez. Záměrně jsem sestavil starší průměrnou sestavu (vyjma zesilovače), aby někdo nenamítl, že je to slyšet jen na hájendu. CD player starý Sony CDP-XE800, Pistoleho zesilovač, pasivní regulátor hlasitosti DACT, bedýnky B&W602. Kabely koaxiální RG62 a k bednám LCF12-50J.
Zkoušel jsem různé skladby a zvolil standardní CD More ABBA Gold, skladba 15, When I Kissed The Teacher, pořízená v roce 1976 a digitálně remástrovaná v roce vydání CD, 1993.
Prvních 30 sekund stačí, bez pračky je zvuk agresivnější, řezavější, nasíravější. Pračka je "funkční" a má smysl.


Tak, a teď by to chtělo jít po signálu a po jednotlivých komponentech a zjistit, kde a proč k té degradaci dochází. Ovšem to může být práce na mnoho měsíců. Jenom malý testík, co takhle připojit přes pračku jenom jeden komponent, pak druhý, pak oba. To jsou tři varianty...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne marec 01, 2009 20:04:17    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Roman St napísal:
Donutil jsem se k srovnávacímu poslechu s pračkou a bez. Záměrně jsem sestavil starší průměrnou sestavu (vyjma zesilovače), aby někdo nenamítl, že je to slyšet jen na hájendu. CD player starý Sony CDP-XE800, Pistoleho zesilovač, pasivní regulátor hlasitosti DACT, bedýnky B&W602. Kabely koaxiální RG62 a k bednám LCF12-50J.
Zkoušel jsem různé skladby a zvolil standardní CD More ABBA Gold, skladba 15, When I Kissed The Teacher, pořízená v roce 1976 a digitálně remástrovaná v roce vydání CD, 1993.
Prvních 30 sekund stačí, bez pračky je zvuk agresivnější, řezavější, nasíravější. Pračka je "funkční" a má smysl.


Tak, a teď by to chtělo jít po signálu a po jednotlivých komponentech a zjistit, kde a proč k té degradaci dochází. Ovšem to může být práce na mnoho měsíců. Jenom malý testík, co takhle připojit přes pračku jenom jeden komponent, pak druhý, pak oba. To jsou tři varianty...


To by ovšem chtělo spektrák, který nemám. USB scope toho vidí jenom málo. Nejvíce "chomáčků" s rušením je při zapojení CD přehrávač za pračkou a zesilovače před pračkou, nejméně když jsou oba za pračkou.

oba přístroje za pračkou:
http://www.lightaudio.unas.cz/ObaZa.png

oba před pračkou:
http://www.lightaudio.unas.cz/ObaPred.png

CD za pračkou, zesilovač před:
http://www.lightaudio.unas.cz/CDzaZESpred.png

Měřeno na reprosvorkách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Ne marec 01, 2009 20:05:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikdo nepopírá, že pračka má smysl. Ale, jsou komponenty, kde má přínos velký, a takové, kde žádný. To je též výsledek poslechových testů. Pračka je berlička, řešící nedobře vyřešené zdroje a potlačení. Existují výkonové zesilovače, kde má vliv obrovský. Asi by stálo za to zamyslet se proč.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje, filtre, ochrany ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist