Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Foobar - nastavenia
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 22:34:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani to nekomentuju. Proč si tedy pan vychovatel neřekl sám sobě "vyzkoušej si jak se foobar chová než něco napíšeš" před napsáním svého dotazu?

Rolling Eyes Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
medecal64
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2020
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 19:27:51    Predmet: Foobar a ISO Odpovedať s citátom

Ahojte, nainštaloval som do FB foo_input_sacd. No pri spustení ISO z HDD je zvuk akokeby zo skrine, zahmlený, nejasný a nečistý. Ak ISO konvertujem cez XRECODE 3 do FLACu, zvuk je o hodne lepší. Pri tom spúšťaní cez ISO nepomáha nič z nastavenia SACD vo FB. Kde robím chybu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 22:20:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri prehrávaní SACD je dosť veľa možností, ako si nastaviť výstup a výsledný formát. Napríklad sa môže prehrávať cez Windows, alebo ASIO, alebo sa môže stream konvertovať na PCM prípadne sa nechá v DSD. Potom sa dá všetko upsamplovať, prípadne ešte previesť nižšie DSD na vyššie. Nastavení je habadej a niekedy sa stane, že ak to človek zle nastaví, tak sa z reproduktorov nič neozve, pritom sa skladba v prehrávači prehráva.

Nastavení je teda veľa, no neviem o tom, že by niektoré nastavenie radikálne (čítaj počuteľne) zhoršilo/zlepšilo zvuk.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2020 08:03:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím proč by to mělo hrát ze skříně, na SACD vycházely většinou ty nejlíp masterované věci které kdy vyšly, jediné co může být, že to hraje potišeji, protože tak to u SACD bývá, stačí otočit kolečkem hlasitosti doprava.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
medecal64
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2020
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2020 16:39:51    Predmet: Foobar a ISO Odpovedať s citátom

Ospravedlňujem sa, problém bol pravdepodobne v zlom ripe a tichej reprodukcii Lynyrd Skynyrd v paneláku v noci. Stiahol som iný a aj pri ostatných, čo som stihol vyskúšať, sa prejavila len tichšia hlasitosť medzi ISO a FLACom, ktorý som z toho istého ISO urobil v XRECODE 3. Stačilo pridať vo FB 4dB na PCM Volume a hrá to rovnako. Že je ISO tichšie, ako z neho konvertovaný FLAC, som pochopil hneď, aj keď nerozumiem prečo Very Happy. To, že samotné SACD hrajú tichšie, ako napr. CD, je mi známe, myslel som však, že je z mojej otázky jasné, že ma zaujíma rozdiel medzi ISO a FLAC z ripu a nie problematika prehrávania SACD nosiča. No asi som sa nevyjadril presne, čo ma mrzí. Ešte raz ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2020 19:32:40    Predmet: Re: Foobar a ISO Odpovedať s citátom

medecal64 napísal:
Ahojte, nainštaloval som do FB foo_input_sacd. No pri spustení ISO z HDD je zvuk akokeby zo skrine, zahmlený, nejasný a nečistý. Ak ISO konvertujem cez XRECODE 3 do FLACu, zvuk je o hodne lepší. Pri tom spúšťaní cez ISO nepomáha nič z nastavenia SACD vo FB. Kde robím chybu?

Toto sa ťažko dá inak pochopiť, ak priamo píšete o nastavení. No hlavne, že sa to vyriešilo. Very Happy
Nepoznám tú Vašu aplikáciu, no ak už máte Foobar2000, prečo ho rovno nepoužívate na konvertovanie?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
medecal64
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2020
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2020 20:43:36    Predmet: Foobar a ISO Odpovedať s citátom

Áno, hlavne, že sa to vyriešilo, veď o to išlo. Nekonvertujem vo foobar2000, pretože som už zvyknutý na ten XRECODE. Používam ho roky a poskytuje mi veľké množstvo možností. Navyše stál len okolo 10eur Smile a mám v ňom stálu podporu.
_________________
BVA PRE 1, BVA pa300sse, BVA pa300sse, CA DacMagic Plus, BVA F3B
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist