Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

NC 470 - prevodovka

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Ne máj 24, 2009 15:52:21    Predmet: NC 470 - prevodovka Odpovedať s citátom

Zdravim, neviete niekto poradit ako nastavit prevodovku - prehadzovacku alebo menic rychosti na NC470? podarilo sa mi zohnat zachovaly kusok, avsak menit rychlosti sa na nom nedaju. Diky
_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Tomíček
Nádejný hifista


Založený: 02 marec 2008
Príspevky: 79
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ne máj 24, 2009 19:57:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Rychlosti se mění tak, že otáčením plastového knoflíku se posunuje ocelová kulisa, jejímž tvarovaným vedením se "tlačí" řemínek za chodu nahoru nebo dolů a tím "naskočí" na příslušný průměr řemenice motorku.
Buď Ti nejde posunovat (ulomené vedení na knoflílu), nebo se posunuje a nemáš jí správně vedený řemínek. V každém případě je na to vidět po sundání horního talíře. Přehazování musí být za chodu motorku (talíře)!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Ne máj 24, 2009 20:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Predchádzajúci majiteľ mechanizmus asi rozladil a nepodarilo sa mu ho opäť
nastaviť do funkčného stavu. Ale aj pri fungujúcom prehadzovaní sa môže remienok šúchať o vodiacu časť mechanizmu a spôsobovať jeho chvenie.
Radím Ti, aby si tento mechanizmus zdemontoval z motorčeka a remienok prehadzoval ručne na remeničke tak, ako sa to robí aj na drahých strojoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Ne máj 24, 2009 20:49:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Praveze som to chcel sfunkcnit, pretoze z cias aktivneho djingu mi ostalo zobar skvostov na vynile, ale vacsina je na 45rpm, takze zakazdym zhadzovat tanier sa mi zda neprakticke. Nevedel by niekto spravit 2-3 foto z roznych uhlov, akoby to asi malo byt?
_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Tomíček
Nádejný hifista


Založený: 02 marec 2008
Príspevky: 79
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po máj 25, 2009 06:29:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě bych doplnil, že pokud budeš mít sundaný horní talíř, může se Ti řemínek "šúchať" o kulisu. Váha horního talíře má vliv na prověšení celého mechanismu na pružinách a tím na nastavení "přehazovačky".
Jinak se přikloňuji ke kolegovi, taky jsem nakonec očesal gramec o vše nepotřebné, co zanáší další hluk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Po máj 25, 2009 13:49:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže ak to naozaj chceš, tak postup je tento:
-zlož veľký tanier
-skontroluj mechnizmus prehadzovania remienka otáčaním gombíka prehadzovania rýchlosti, či nie je nejako poškodený a či je kompletný
-spusti otáčanie taniera
-ak vodiaci pliešok-prehadzovač funguje tak ako má, tak Ti musí byť jasné akým spôsobom dochádza k nahodeniu a zhodeniu remienka počas otáčania taniera
-pokiaľ to nenahadzuje tak ako má, tak skrutkovačom povoľ skrutky v tých vodiacich blokoch z čierneho plastu a skúšaj tieto vodiace bloky jemne posúvať v drážkach a zároveň nastaviť aj výškovo tak, aby prehadzovanie prebiehalo hladko. Ale ešte nemáš vyhraté, pretože keď založíš veľký tanier, tak sa trochu zmenia výškové pomery a remienok môže stále drieť o vodiaci pliešok mechanizmu. Zistíš to, ak dáš ucho k tomuto mechanizmu.
-ak je ešte treba, tak musíš doladiť výšku čiernych plastových blokov dotiahnutím, alebo povolením skrutiek.
Ale ako som už napísal vyššie, tak doporučujem tohto možného škodiča zvuku odtiaľ vyhodiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Po máj 25, 2009 14:29:45    Predmet: Odpovedať s citátom

diky za vsetky odpovede.....vecer sa s tym budem hrat.....nakoniec to mozno aj tak vyhodim odtial, ale skusit to musim.....mozno na 45ky oprasim NC 300 Smile
_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Po máj 25, 2009 22:00:01    Predmet: Odpovedať s citátom

no....k prehadzovacke som sa nejako nedostal, lebo so susedom, ktory uz ma nieco s teslami za sebou sme debatovali nad 470kou v spojeni so Shure M35S, ktoru mam momentalne nahodenu.....pri studovani charakteristik a zatazenia podla vyrobcu, sme narazili na odstavec o tom, ze ked je prenoska v rovine pozdlz rovneho ramena, tak antiskating je ucinnejsi....ma niekto s tymto skusenosti?.......vypada to sice highend pure cool fantastic, avsak nejaky vplyv na vysledny sound, sme nejako nezistili
_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist