Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

kotúčaky
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 49, 50, 51  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St máj 27, 2009 20:13:34    Predmet: kotúčaky Odpovedať s citátom

Kde sú tie staré dobré stroje,nik u nás na túto tému dnes vo veľkom nehovorí.Veď za starého režimu sa vo veľkom načierno vozilo zo západu kopec strojov-dúfam že neskončili na šrotovisku a v zbere.Nehovoriac o tonách Studerov v kultúre a hlavne televízii a rozhlase.Aj keď napriek tomu asi pred desiatimi rokmi som si odskočil do kovošrotu v Bratislave a našiel som tam na kopách šrotu dve Revox A-77-ičky a kus A-700.Síce spoly bez gombíkov a krytov ale keď som ich doma pripojil,tak základ behal.Na zaplakanie,keď vidíte ako sa z vyklápačky nákladiaka vysypáva šrot spolu s týmito strojmi na jednu hromadu.A ešte viac absúrdne,keď prídete na štátnu správu majetku a chcete odkúpiť veci a oni vás zamietnu s tým,že oni to ešte využijú.Pritom som sa stretol bežne stým že stroje sa brakujú v zariadeniach alebo niekde pomaly desaťročia stoja v sklade a v pivniciach v kilách prachu.Čo vy na to chlapci?Otvorte diskusiu a podelte sa so skúsenosťami.Ďakujem.
_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 13:15:50    Predmet: Re: kotúčaky Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Kde sú tie staré dobré stroje,nik u nás na túto tému dnes vo veľkom nehovorí.Veď za starého režimu sa vo veľkom načierno vozilo zo západu kopec strojov-dúfam že neskončili na šrotovisku a v zbere.Nehovoriac o tonách Studerov v kultúre a hlavne televízii a rozhlase.Aj keď napriek tomu asi pred desiatimi rokmi som si odskočil do kovošrotu v Bratislave a našiel som tam na kopách šrotu dve Revox A-77-ičky a kus A-700.Síce spoly bez gombíkov a krytov ale keď som ich doma pripojil,tak základ behal.Na zaplakanie,keď vidíte ako sa z vyklápačky nákladiaka vysypáva šrot spolu s týmito strojmi na jednu hromadu.A ešte viac absúrdne,keď prídete na štátnu správu majetku a chcete odkúpiť veci a oni vás zamietnu s tým,že oni to ešte využijú.Pritom som sa stretol bežne stým že stroje sa brakujú v zariadeniach alebo niekde pomaly desaťročia stoja v sklade a v pivniciach v kilách prachu.Čo vy na to chlapci?Otvorte diskusiu a podelte sa so skúsenosťami.Ďakujem.


Ja som uz videl aj to, ako po vyhodeni takejto techniky jeden pracovnik musel po kazdom kuse este aj cca 5 kg kladivom po nej svacnut, aby ju uplne znehodnotil. Vtedy sa mi za flasku nejakej frndzalice podarilo zachranit jeden kotucak TESLA B-113 a merak DU-10. Boli to skoro funglovky.
A teraz k tym kotucakom. Pozri na : http://starestroje.blog.cz/. Urcite ta tato stranka zaujme.
No a ja sa tak trosku zaoberam renovaciou kotucakov od Tesly....

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 19:33:11    Predmet: Re: kotúčaky Odpovedať s citátom

No a ja sa tak trosku zaoberam renovaciou kotucakov od Tesly....[/quote]

Čaute priaznivci kotúčakov, dnes som čistil dedov magnetofón tesla sonet B 3
Boli tam v časti z hlavami nasraté ostružiny z pások - AGFA... nejaký typ wolfen
Je to celkom mechanicky solidný stroj, aj prekvapivo na rozsah frekvencií hrá.
má to 4 a 9 cm/s rýchosť, dedo povečšinou nahrával na Agfy 4 rýchlostne aby
samozrejme ušetril pásku. Nieje to hifi ale je to pekný magnetofón.

Dnes som počúval pás agfa v ktorom sa pri nahrávaní povedalo že je rok 1972...
pekné pesničky, aj zahraničné nemecké, a potom rodinné nahrávky.
Taký malý rodinný klenot...počul som to po prvý krát, a hned som to nahrával
na compact cassette s dolby c, aby sa záznam uchoval ak by sa s ním niečo stalo.

Pred nahrávaním som magič krásne komplet vyčistil, hlavne hlavy aby bol pekný zvuk pri kopírovaní. Very Happy Very Happy Very Happy no nostalgia...

v budúcnosti sa chystám kúpiť profesionálny reel to reel
budem nahrávať minimálne 19cm/s s dbx a formátom bude flac...

mám aj kotúčak UNITRA ZRK M2405S má aj 19 cm/s avšak je polofunkčný...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: So september 26, 2009 09:14:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidím, že Vás tu viac, chtivých po seriózne vyzerajúcej a hrajúcej technike. Ja som zrepasoval niekoľko mašiniek. Otec je prvý majiteľ Sonet Duo, venoval mi aj svoju A3 VkV,tá je už po repasé, len zháňam ešte kombinovanú hlavu, ďalej mám Revox A700, B73, M710, Grundig CN500, Technics RS AZ 6. Otcov kolega má už dlhé roky TEAC X3R? tuším? Nedá na neho dopustiť. Kotúčáky, to sú srdcovky. Ten zvuk, je sóda. Nenahraditeľná dynamika. Keď sa mi dostal do rúk ten Revox, posúval mi ho zvukár z býv. Opusu, vtedy bolo dielo dokonané. Prišiel som na to, aká je norma CD odpad. Hlavne, keď ju nejaký šlendrián nedodrží. Mám na mysli vzťažnú úroveň normy 0 Db. Revox je sakra Revox. Nedám dopustiť. Ale ani na iné mašinky. Aj tie Tesly hrali pekne. Tá moja B73 má aj kvalitný koncák. Treba bedne dostačujúceho objemu a ak teda digitál, tak niečo také, ako moja Tesla MC 900. Tiež od zvukárov. Používali ju na kontrolu mastrov. Potom sa zo zvuku stáva zvuk. Parťák z turistického oddielu mi dal vypočuť pesničky z jeho MP3 prehrávača. Vystúpila mi horúčka, nastala triaška a prikrčený som zutekal preč z neschopnosťou artikulácie...


A k tým šroťákom: Asi pred vomi rokmi som zachránil niekoľko kúskov Tranziwat TW120. V televízií ich likvidovali. Boli nahádzané na kope a šli do šrotu. čo sa podarilo a nebolo úplne na sračku, sme pobrali. Sfunkčnil som 3. Jeden zostal na ND...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So september 26, 2009 17:35:05    Predmet: from terasky to vintagehifi Odpovedať s citátom

To je fajn, ze sa snazis uchovat nahravky. Ale povedz mi preco prave dolby?

Ved to je prznitel zvuku, ako kazdy iny expander. Ak mas kvalitny trojhlavy kazetak s moznostou nastavenia typu pasu a s moznostou jemneho nastavenia predmagnetizacie (BIAS), popripade s moznostou kalibracie pasu....tak by som sa na dolby vykaslal.

Ja mam kazetak YAMAHA KX-493 a nepouzivam dolby, aj ked ho ma.
No aj tak najradsej nahravam na mojho milacika reel to reel TEAC X-3/R a na AKAI GX-215D. No a samozrejme ze najradsej z gramca, aj ked niekedy takto poludstujem, ci skor poanalogovavam blby digital.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: Ne september 27, 2009 20:05:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy To je pekne povedané, poludšťovať digitál... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So október 24, 2009 19:02:24    Predmet: Kotúčáky Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil palipol dňa Št február 19, 2015 17:28:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne október 25, 2009 22:31:45    Predmet: kotúčaky Odpovedať s citátom

Ahoj,
zdravím opäť všetkých fans.
Sledujem a som zaskočený koľko Vás stále frčí na Teslách,Unitrách a Grundigoch,veď sú to stroje s nestabilným chodom páskových dráh,veľa gumenných prevodov,mechanickým spúšťaním a problémami špagátových a gumených prítlakov bŕzd,nehovoriac o ničení pásov,myslím tým pozdľžne opotrebenie okrajov-niekedy aj pokrčenie po podbehnutí pod kladkou-česť výnimkám po totálnom repase,asi jediná dostupnosť na bývalom trhu.
Neviem či som výnimka,veľmi dávno som mal B 90,potom som prešiel na stereo B 113-total výmena kondíkov,hláv a tranzistorov a hlavne nespolahlivých spínačov isostat a potenciometrov za Alps-ukrutná makačka. Otec mal niekedy v prelome 70-80-tych rokov doma Revox A 77,neskôr A 700,všetko polstopy, robil vo filmovej tvorbe tak predsa len bol sem tam prístup aj k pásom za fľašu napr.niaka tá Agfa Per 525 alebo Basf LGR 30 P a samozrejme som chodil na najvyššiu rýchlosť aj 38 cm/s.Nemám rád výhovorky na veľkú spotrebu pásov,veď to nie je až taká hororová položka.Zoberte si staré časy,keď v obchode stáli príkladom v 80-tych rokoch 18-ky Emgetony okolo 200 Kčs,Orvá okolo 230 a keď sa legálnou cestou podarilo zohnať niaky Scotch 220 tak aj 300-pri platoch priemerných ca.do 3000 Kčs a to sa veľa ľudí sťažuje že za novú 18-ku trebárs od Maxell-u dá aj20 Eur,alebo za 26,5-ku na NAB plechu 40 Eur. (skúste predaj RMG pásov na Vintageaudio.cz alebo aukcie Ebay)Hold dobrý zvuk niečo predsa len stojí.
Keď si chcete vychutnať to pravé orechové,stavte na overené modely od Revox/Studer,Akai,Teac/Tascam,Pioneer alebo profi Fostex a Otari,poprípade niečo od Philips.Prešlo mi pod rukami množstvo mašín-príležitostne kupujem na Ebay.servisujem keď mi to čas dovolí a námatkovo spomeniem modely,ktoré podľa mňa sú naozaj po zvukovej aj mechanickej stránke very nice.
Sú to:
Revox A 700- presný chod pásovej dráhy a riadenie brzdenia
detto PR 99-Zvukovo podarené
Akai 630 a 635-vyrovnaná charakteristika na jednoduchosť obvodov až na tie nešťasné sklokeramiky hlavy(priaznivé ceny v predaji)
Pioneer RT 901 a 909-fajnšmekre pre ucho aj nadčasový design
Philips N 4520 a 4450-slušné kópie dané do pekného obalu strednej triedy(tiež priaznivé ceny na trhu)
Sony TC 766-pekný teplý zvuk skoro lampový(všeobecne Soňáky ale pozor na feritové hllavy-nemajú radi silné magnetické pole a zmenu teploty-potom sa vysypávajú a znehodnocujú)
Teac X 3,10,1000 a 2000-spolahlivá elektronika aj keď niekedy zbytočne zložitá(klopné obvody-X 1000/2000) a pozor na presné kalibrovanie najmä dual capstan-ov
Studer A 80-skutočné jo
Tascam 32-bezproblémový stroj
Ide skutočne len o môj pohľad na vec-nikomu sa nechcem vnucovať a vopred sa ospravedlňujem ak som sa niekoho dotkol.Ale?.....ak chcete skutočne hodnotiť pásový analog tak určite nie na Tesle a im podobných z bývalého RVHP.
Teraz vlastním a aktívne hrám na:Teac X 2000R,Akai GX 630 a 747,Revox C 270 .
Ozaj aby som nezabudol,ak si chcete niečo pekného pozrieť a kúpiť aj po dohode o cenách tak majú kamaráti peknú shop stránku kde inzerujem aj ja(kopec mašín tam uvidíte po mojom servise a repase):

www.retro-shop.eu

P.S.Surprisedčakávam reakcie-píšte.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: Po október 26, 2009 08:03:34    Predmet: Odpovedať s citátom

K tym teslám, mám B73, po repasé a hrá celkom slušne. Samozrejme, v porovnaní z Revox A700...

No mám malý problém. Na tom revoxe sa mi objavilá závada, kôli ktorej ho teraz nepoužívam. Nedrží funkciu. Treba podržať príslušné tlačítko požadovanej funcie a stroj ide. Po uvolnení tlačidla sa stroj dostáva do východzieho stavu. Prekontroloval som snímač prítomnosti pásu ( Optočlen ), no nič nenasvedčuje závade. Poradťe machri, čo by to mohlo byť. Je to môj prvý a zatiaľ jediný takýto stroj, možno časom niečo pribudne, no rád by som toto dal dokopy. Mám dve krabice čistých pásov, Basf Studio Master S11 a niečo ponahrával. Stroj je mnou mechanicky zrevidovaný, motory, ložiská kladky... Vyčistené poťáky, konektory, stroj kompletne nastavený, predmagnetizácia, úrovne a pod. Poraďte, poraďte, poraďte... Pls...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut október 27, 2009 16:03:48    Predmet: ku tým Teslám Odpovedať s citátom

B 73 som nikdy nevlastnil-re.Filter.
Ale na B113-116 sa mi nelubili brzdy,ktoré bolo treba neustále kalibrovať a tiež pásková dráha,ktorá vykazovala pri každom minimálnom znečistení nestabilitu a pásy 25 mikronov a nižšie už mali tendenciu podbiehať pod prítjačnú kladku a napokon mechanické ovládanie funkcii.Myslím že vo vývoji tej doby sme boli ospalí,viem si predstaviť s malými zmenami designu a pridaním 2-3 kusov elektromagnetov inú mechaniku.
Tak len toľko-námatkovo vtej dobe už 99% výrobcov pomaly od začiatku 70-tych rokov používali komfort elektroniky(spočiatku reléové spínanie)

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ut október 27, 2009 22:05:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Určite nefrčím na cievkáčoch, nič okrem nostalgie to nerieši, je to proste špicové retro so všetkým, čo k tomu patrí.

Je mi jedno, aký prístroj sa mi pritrafí, podstatné je, aby behal keď ma opúšťa v pôvodnom znení, nedokonalý či dokonalý. Zaujíma ma akákoľvek konštrukcia, cez ktorú sa človek dozvie mnoho o minulosti. Mnohí sa to snažia za každú cenu konfrontovať štandard s profi špičkou, ale to je úplne jasné, že sa nedá porovnávať neporovnateľné. Kto raz skúsil Studer A80, má ho navždy pod kožou, ale to snáď nie je dôvod na zanevretie všetkého ostatného. Právo neskončiť v šrote nemá len Studer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št október 29, 2009 17:36:43    Predmet: re.Filter Odpovedať s citátom

Poprosím reagovať na súkromnú správ
Je málo času,ja viem asi ste niekam odleteli.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: St november 11, 2009 23:13:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred pár dňami som od jedného nášho kolegu z fóra obdržal Reel To Reel prístroj Akai GX 630. Je to veľmi kvalitný kotúčák, trochu niečo málo viac, ako bežné domáce Hi-Fi.

Bolo by nefér, keby som nepochválil komplexne jeho výber stroja, úpravy a nastavenia. Dal mu druhý dych a poslal ho na ďalšiu cestu po vlnách analógového zvuku.

Môžem a musím tento prístroj pochváliť a doporučiť Vám ostatným, čo sa chystáte nejakým prístrojom potešiť.

Celkové velmi slušné prevedenie, masívna koncepcia, kvalitné hlavy, stierače, solídna mechanika, stabilný chod, masívne ovládacie prvky, veľmi stabilný chod pásu.

Keď budem mať rozchodený Revox, urobím nejaké porovnávačky a z výsledkami sa podelím... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št november 12, 2009 13:41:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Fitter napísal:
........Keď budem mať rozchodený Revox, urobím nejaké porovnávačky a z výsledkami sa podelím... Cool

Jsem na to velmi zvědavý Wink

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne november 22, 2009 18:45:57    Predmet: Nové kúsky u Daniela Odpovedať s citátom

Tak a je to tu.Predal som kolegovi ako ma aj on nazval -inak férový a spoľahlivý chalanisko Akai GX 630.Dobre sme si pokecli a hneď som aj od neho prebral Revox A 700 na servis.Aj som ho spravil ale po prevoze späť sa vyskytli niake drobné zrady,tak ho mám opäť doma-uz finišujem na odstránení.
A to ďalšie..."
Vymenil som Teac X 2000 za Studer B 67(pôvod zo štúdia Enigma-bol na ňom vraj mastrovaný prvý album-Sandra a spol.) a k tomu ešte mi pribalili aj PR 99-prehrávací polstop ale nie dobrý stav,ide ale chýbajú gombíky a je dosť rozhasený(bude ako búračka na nahr.diely) a rovno mi dali aj na servis Technics RS 1500.Všetko polstopé kusy.
Takže roboty dosť nakoľko všetko ide do generálky.
V blízkej budúcnosti po repase budú k dispozícii aj Tascam 32-ky(už sú k dispozícii ale nie je známy tech.stav).
Na záver niekoľ ko photos:



P1010571.JPG
 Description:
Technics RS 1500
 Filesize:  38.44 KB
 Viewed:  1514 Time(s)

P1010571.JPG



P1010569.JPG
 Description:
Studer B 67
 Filesize:  36.5 KB
 Viewed:  1572 Time(s)

P1010569.JPG



P1010568.JPG
 Description:
Revox A 700
 Filesize:  40.67 KB
 Viewed:  1769 Time(s)

P1010568.JPG



_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne november 22, 2009 19:05:30    Predmet: ešte niečo drobné Odpovedať s citátom

posielam pár fotiek-výber zaujímavých strojov čo som kedysi vlastnil alebo servisoval.(je toho omnoho viac ale nefotil som všetky)
PART I



P1010339.JPG
 Description:
Teac X 3R
 Filesize:  10.87 KB
 Viewed:  36563 Time(s)

P1010339.JPG



P1010333.JPG
 Description:
Teac X 2000R
 Filesize:  11.26 KB
 Viewed:  36563 Time(s)

P1010333.JPG



P1010353.JPG
 Description:
Akai GX 635
 Filesize:  18.51 KB
 Viewed:  1691 Time(s)

P1010353.JPG



_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne november 22, 2009 19:12:42    Predmet: PART II Odpovedať s citátom

posielam pár fotiek-výber zaujímavých strojov čo som kedysi vlastnil alebo servisoval.(je toho omnoho viac ale nefotil som všetky)
PART II



P1010358.JPG
 Description:
Akai GX 747
 Filesize:  16.6 KB
 Viewed:  1466 Time(s)

P1010358.JPG



P1010348.JPG
 Description:
Pioneer RT 909
 Filesize:  18.03 KB
 Viewed:  1619 Time(s)

P1010348.JPG



_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne november 22, 2009 20:07:49    Predmet: re:jef111 Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
Fitter napísal:
........Keď budem mať rozchodený Revox, urobím nejaké porovnávačky a z výsledkami sa podelím... Cool

Jsem na to velmi zvědavý Wink

To ešte uvidíš,bude po total repase a zvuk naozaj ako zoštúdia.
Ešte dokalibrujem drobnosti a potom...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne november 22, 2009 20:34:29    Predmet: Prre všetkých Odpovedať s citátom

Keď dorepasujem všetky stroje tak budem asi nahrávať a poskytovať KALIBRAČNÉ PÁSY pre všetkých fans a kutilov magnetofónov,lebo je strašné v akom stave mi chodia stroje na nastavenie ponastavované len posluchom z nahraných pásov.
Vlastním pár kusov originálov od Studera aj Akai a rozhlasu,podľa ktorých nastavujem všetky stroje,takže odo mňa chodie v štandarde-nikto sa zatial nesťažoval.
Problém je len u zákazníkov ktorí roky chodili na strojoch v domnení,že je stroj O.K. a to sa mnohokrát stalo že z výroby stroj nebol dokalibrovaný správne.Nastal potom problém že z inej mašiny to chodilo zle(ak je dobrá kalibrácia tak potom podľa mňa to musí hrať všade-mimo dolby systémov,to je iná...)
Potom nastáva problém čo s množstvom nahraných pásov hlavne srdcoviek v uplynulých rokoch ak zmeníte magnetofón,potom skutočne sa musí stroj dokalibrovať len akusticky ku pôvodnej nahrávke..

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 22, 2009 21:36:34    Predmet: Kalibracny pas Odpovedať s citátom

Nazdar Dano.

Hlasim sa ako prvy pre odber kalibracneho pasu.

Mal by som mat do vianoc REVOX A77, 1/4 stopak tape deck, tak by sa mi nastavovaci pas veru hodil.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 17:16:07    Predmet: kotus Odpovedať s citátom

S úspechom som dokončil Technics RS 1500,Akai GX 620 a aj som rozbehal Studer B 67.A už sú doma na servis ďalšie stroje-Sony TC 755,2ks Revox A 700,2ks Teac X 2000R a X10.
Medzitým som stihol sprostredkovať výmenu Filtrovi Akai-a GX 630 za Teac X 10-u (zasa mu stúpla kvalita) a čo to pokúpiť pásov,hlavne Basf DP 26 a Maxell UD na dokŕmenie mašín.
Ozaj.neviete niekto o NAGRE I-III alebo Studer A 80 aj v nefunkčnom stave ale musia byť v kompletnom stave,hlavne opticky-gombíky,panely,môžu kludne chýbať hlavy aj súčiastky v obvodoch ale nie plošáky a mechanické diely.
Ďalej stále zháňam panely a kryty na Akai GX 77(môže byť ajcelá búračka) a 3túdiové Gramofony od Ortofonu.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 00:01:33    Predmet: A už je to tu... Odpovedať s citátom

No.... Skutočne mi bolo pomohnuté vymeniť Akai GX 620 za Teac X 10. Mrzelo ma, že ten akai ma po zvukovej stránke sklamal. Príliš veľký zvukový rozdiel medzi Revox A700. Je to samozrejme dané konštrukciou hláv. Nechal som sa uniesť. Mrzí ma trochu, že ten stroj išiel preč, bol z rúk spoľahlivého človeka, ostáva mi dúfať, že najde aj spoľahlivého nového pána. Som presvedčený, že mnohých z Vás uspokojí.

Začal som sa zaoberať z kozmetikou na tej X 10, behom krátkej doby ju zapojím, rozchodím, o skúsenosť podelím a potom niekam odletím...

Forever...
Revox A700
Teac X10
Tesla B73
Mig 29
Mazda MX 5


Shamrok And Revox King... Dancing happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sony
Hifi obsluha


Založený: 30 marec 2007
Príspevky: 29
Bydlisko: Horné Orešany

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 21:30:56    Predmet: Odpovedať s citátom

pre daniel00421

Zdravim, poslal som Vam sukromnu spravu, prislo Vam volaco, lebo mne to ukazuje, ze nebola dorucena. Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 11:04:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som urobil môjmu novému prírastku kozmetické úpravy, dokonale vyčistil páskovú dráhu a kryty ložísk Capstan-ov, postavil ho do vane, vyumýval opatrne kryty. Ostala po ňom čierny stopa.

Po zapojení do zostavy prišlo príjemné prekvapenie vo forme vyváženého zvuku bez tých nešťastných presluchov, ako tomu bolo u Akai GX630D.

Keď niečo nahrám, bude môj obraz ešte presneší.


Forever:

Revox A700
Teac X-10
Tesla B73
Mig 29
Mazda MX-5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 11:13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou to všechno moc krásné mašinky a byly doby, kdy jsem si je prohlížel v prospektech s velkým nadšením. Jenom mi uniká, k čemu je to dnes dobré, když muzika se dvacet roků vydává na CD, které se dá zkopírovat 1:1 bez ztráty kvality. A i kdyby se jednalo o analogový zdroj signálu, ten se dá taky zdigitalizovat. Jedničky a nuly nestárnou, na rozdíl od pásků.
Takže jako nostalgie a ukázka skvělé technologie ano, ale pro praktické použití už to (bohužel) není. A pokud máte na páscích nějaké cenné nahrávky, zdigitalizujte to včas, než se záznam pokazí a magnetofony přestanou fungovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 12:57:27    Predmet: Odpovedať s citátom

To:opa
Typický názor pragmatického technika. Tvůj navrhovaný postup je dobrý, ale má to jeden háček - ta digitalizace. Z principu ji nelze provést beze ztráty nějaké informace a prostě to je slyšet. Samozřejmě že analog má nesrovnatelně vyšší nároky snad na vše (finance, technické zpracování, údržba, skladování, přístup uživatele...) a proto je na ústupu. Mnohé digitální profi masteringové mašiny se honosí tím, jak blízko se dokázaly dostat zvukově k analogovému magnetofonu Laughing Laughing

Ovšem mám pocit, že tahle debata je bezpředmětná. Je to nekonečná rozepře mezi vzívači analogu a vzívači digitálu. Každý má své argumenty a stejně je to jen o tom co se komu lépe poslouchá.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 13:01:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Né, v pohodě, já argumenty pro analog beru. Problém je v tom, kde vzít zdrojový materiál. Pokud máš možnost stáhnout si z master pásků ze studia album na svůj magnetofon, tak O.K. Ale nahrávat z CD jaksi postrádá smysl a jiný zdroj mě nenapadá. Teda pokud si někdo nedělá vlastní nahrávky koncertů, ale to už se dneska většinou nesmí. Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Froggg
Nádejný hifista


Založený: 10 marec 2008
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 13:15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

To, že se to nesmí, je jedna věc... Dělá se to mezi lidmi co znám docela dost a hlavně, často stačí zajít za zvukařem a většinou dovolí přímé napojení na mix. Jindy pošle za kapelou, ať se člověk domluví s nimi. Mám zkušenost, že velmi často není problém ani kamera a že i když se člověk nezeptá, moc se to neřeší. Samozřejmě ale záleží u toho, o jakou kapelu, potažmo úroveň monstróznosti akce jde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 13:22:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Froggg napísal:
To, že se to nesmí, je jedna věc... Dělá se to mezi lidmi co znám docela dost a hlavně, často stačí zajít za zvukařem a většinou dovolí přímé napojení na mix.


Jasně, tohle jsem dělal, ale před dvaceti roky. Že je to možné i dnes, by mě opravdu nenapadlo. Tady má dobrý magneťák určitě své místo.
Ale notebook s kvalitní externí zvukovkou udělá lepší službu a snadněji se přenáší. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Froggg
Nádejný hifista


Založený: 10 marec 2008
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 13:37:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou tu ještě pořád kapesní páskové/kazetové recordéry. A myslím si, že i MD recorder se lépe přenáší, než NB s dobrou, tedy externí, zvukárnou Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 49, 50, 51  Ďalšia
Strana 1 z 51

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist