Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

kotúčaky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 49, 50, 51  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: So február 03, 2018 14:50:54    Predmet: Pásy Odpovedať s citátom

Tak keď nič tak si nechám pre seba tie 25 mikrony Ampex,sVami nie je žiadna realna debata.
By ste chceli kvalitné,dobré pásy za babku.
Ja poctivo nahrávam a ukladám si a ak niaky titul ma správne srdcovo chytí,som ochotný investovať čokoľvek.
Nuž dobre,angažovať sa už v ponuke pásov naďalej nebudem,robte si ako chcete...Zbohom
Za socíku pri platoch do 2 000 korún boli schopní ľudia kŕmiť svoje aj Tesly so základ pásom Emgeton aj za 200 Kčs,pre Vás je dnes 10-15 Éčiek veľa ?Nechápem.Koníček niečo stojí a som užívatel ktorý aktívne hrá a keď dochádza krmivko tak šup na net a objednám ale nevyhľadávam ponuku zbytkovú,objednám kúpim krabicu pásov a mám zasa vystaráno na niaku dobu.
Nezbieram stroje a neužívam si ich príležitostne,denný proces ako vo svojej realnej dobe...čo vlastne chcete viac?

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So február 03, 2018 16:04:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Danko, nečerti sa...přišla bída na kozáky, no. U Vas nie ?
Hej, za socíku boli platy okolo 2000 Kčs/mes a pásik Maxell za 205 ale bydlení to bolo za dve-tri stovky, jedna jazda električkou za kačku, obed v závodke za bůra a tak ďalej...

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2018 11:28:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
Danko, nečerti sa...přišla bída na kozáky, no. U Vas nie ?
Hej, za socíku boli platy okolo 2000 Kčs/mes a pásik Maxell za 205 ale bydlení to bolo za dve-tri stovky, jedna jazda električkou za kačku, obed v závodke za bůra a tak ďalej...

Jo,nečertím sa len nechápem že doma viacerí majú stroje za tisíce a nie sú ochodní dať 30-50 Ečiek za krmivko,hmm na zamyslenie,potom si kúpiť starú teslu a chodiť na jazdenkách po pár Eur.
Ja sem tam tiež na Ebay sa orientujem a ak je v ponuke zmes dobre vyzerajúcich pásov naopr.na 18 kach ale v mnošstne 30-50 kusov a dása vydražiť tak realne nakus že to vychádza ca 3-4 Eur tak do toho idem.
Samo treba počítať že 50% bude tatá ale aj cievky samotné s krabičkami koľkokrát pomôžu,potom stačí kúpiť RTM alebo PYRAL na Eco pack stredovke,previnúť,nastrihať a je vystaráno.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
IvaW
Nádejný hifista


Založený: 16 november 2007
Príspevky: 67
Bydlisko: Dačice

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2018 11:50:28    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
IvaW napísal:
Dnes mi přišly originální 22 cm pásky, tak teď už je můj fešák čistokrevný. Od Vánoc s fungl novými hlavami. Mám radost.

Akosi sa nám nechváli,neozýva sa Iva W,pochvál sa akoo hraješ ?

Díky za optání, velmi spokojeně Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2018 12:24:17    Predmet: Odpovedať s citátom

IvaW napísal:
daniel00421 napísal:
IvaW napísal:
Dnes mi přišly originální 22 cm pásky, tak teď už je můj fešák čistokrevný. Od Vánoc s fungl novými hlavami. Mám radost.

Akosi sa nám nechváli,neozýva sa Iva W,pochvál sa akoo hraješ ?

Díky za optání, velmi spokojeně Smile

Poslal som SS ohľadom pásov.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2018 14:48:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Danko pravdu máš. Na druhej strane živiť kotúčak je pekne drahá záležitosť a v súčastnosti si budovať archív len na pásoch je len pre majetných alebo totálnych fanatikov. A takých na malom slovensku moc nie je.

No a mám pocit že u nás dopyt po tejto technike poklesol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2018 20:04:09    Predmet: Odpovedať s citátom

hugo2 napísal:
Danko pravdu máš. Na druhej strane živiť kotúčak je pekne drahá záležitosť a v súčastnosti si budovať archív len na pásoch je len pre majetných alebo totálnych fanatikov. A takých na malom slovensku moc nie je.

No a mám pocit že u nás dopyt po tejto technike poklesol.

Pravda ale predsa len poznám ako si spomenul tých majetnejších,fanatikov-ale to nie je liga o portable strojoch,väčšinou začínajú na zbierke od Studer B 67 až A 80 cez C čka lampové studery,Fostexy,Sony master pultové stroje aj.
No pre takého človeka krmiť,kupovať original vydané studio tapes apod,ale viem o takých,nájde sa vôbec niekto tu na fore ?
Na Slovensku o dvoch viem čo tak archivujú v Studio kvalite a naozaj nekompromisne si na to potrpia,najvyššia archiv kvalita.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2018 20:34:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj tak by ma zaujímalo, ako sa zháňajú kvalitné zdroje pre nahrávky na pás.
Záujem by aj bol, ale nie je žiaden zdroj a aj financie sú obmedzené...

_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2018 20:54:52    Predmet: Odpovedať s citátom

kvalitné nahrávky sa nezháńajú ale vačšinou kupujú Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2018 23:29:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jediné, čo poznám je http://internationalphonographinc.com/ a tie ceny sú mimo mojich možností. Čiže mne ostáva ako zdroj iba LP, ideálne jedno z prvých prehratí LP, kým príde k jej opotrebeniu. Kópia CD na LP je samozrejme blbosť, nad tým ani neuvažujem.
_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Po február 05, 2018 00:40:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupi napísal:
Jediné, čo poznám je http://internationalphonographinc.com/ a tie ceny sú mimo mojich možností. Čiže mne ostáva ako zdroj iba LP, ideálne jedno z prvých prehratí LP, kým príde k jej opotrebeniu. Kópia CD na LP je samozrejme blbosť, nad tým ani neuvažujem.


ok, ale potom nechápem prečo nahrávať staré LP na pásky. Staré LP stoja haliere oproti magnetofónovým páskam. Kvalitný magnetofón + kvalitná analog nahrávka znamená oveľa kvalitnejší zdroj hudby ako LP!!! nové vydanie starých analog nahrávok potrebuje nový mastering (staré mastery sú robené väčšinou na LP, niekedy pre CD) a ak boli master kópie dávnejšie robené pre analog pásky, tie sa nedajú používať nakoľko vtedajší master počítal s quartertrack 9 cm/sec kópiami. mastering studia robia nové master pásky z 16-24 kanálových analog nahrávok, je to veľa práce a tú je treba zaplatiť. Kto nemá záujem o investovanie v súčastnosti do analog (niekoľko sto až tisíc euro za album), nech investuje do CD alebo SACD. alebo do LP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po február 05, 2018 18:24:46    Predmet: Odpovedať s citátom

britishaudio napísal:
Jupi napísal:
Jediné, čo poznám je http://internationalphonographinc.com/ a tie ceny sú mimo mojich možností. Čiže mne ostáva ako zdroj iba LP, ideálne jedno z prvých prehratí LP, kým príde k jej opotrebeniu. Kópia CD na LP je samozrejme blbosť, nad tým ani neuvažujem.


ok, ale potom nechápem prečo nahrávať staré LP na pásky. Staré LP stoja haliere oproti magnetofónovým páskam. Kvalitný magnetofón + kvalitná analog nahrávka znamená oveľa kvalitnejší zdroj hudby ako LP!!! nové vydanie starých analog nahrávok potrebuje nový mastering (staré mastery sú robené väčšinou na LP, niekedy pre CD) a ak boli master kópie dávnejšie robené pre analog pásky, tie sa nedajú používať nakoľko vtedajší master počítal s quartertrack 9 cm/sec kópiami. mastering studia robia nové master pásky z 16-24 kanálových analog nahrávok, je to veľa práce a tú je treba zaplatiť. Kto nemá záujem o investovanie v súčastnosti do analog (niekoľko sto až tisíc euro za album), nech investuje do CD alebo SACD. alebo do LP

Svätá pravda,pohybujem sa niaku dobu v tomto ŠOUBIZNISE

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po február 05, 2018 18:41:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupi napísal:
Aj tak by ma zaujímalo, ako sa zháňajú kvalitné zdroje pre nahrávky na pás.
Záujem by aj bol, ale nie je žiaden zdroj a aj financie sú obmedzené...

Noo nechcem byť a zahrávať sa z nelegálnym kopírovaním a šírením,ani moja profesia mi to legálne nedovoľuje ale možnosť je,hlavne ak sa poznáte či so zvukármi zo studii alebo niektorými hudobníkmi u niektorých hlavne staršej generácie sa nájdu aj dobové studio pásy,neskôr PCM záznamy na U matic alebo potom DAT mastery,potiažne ich kopie priamo zo studia čo si vyžiadali a v rámci priateľsva a spolupráce im ich šikovní chalani na technike spravili.
Pár čo toho mám ale so súhlasom pre skopčenie pre seba aj doma,väčšinou polstop pásy niečo na 38 rýchlosti ale aj na DAT kách,abu som nekonkretizoval ale námatkovo kapiel F.....a,C.M.viac aj zo slávnej éry analog studia Ebony z Novosvetskej pod Slavínom...niečo O..s Líščich nív ale veľa sa takto robilo aj pri nahrávaní v osemkanálke studia starej Novej scény divadla na poschodí,prvotiny Tublatanky,Jodyho Paulínyho,Grexu a pod.Tiež fajn chalani,sa sem tam od času postretávame aj pokec o súčasnej hudbe s Mikuškom,Uherčíkom,Maťkom Ďurinkom a mnoho zasa čosom s nimi pochodil koncerty,študia krčmy...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer


Naposledy upravil daniel00421 dňa Po február 05, 2018 19:15:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po február 05, 2018 19:01:39    Predmet: Ty nahrávky. Odpovedať s citátom

A aby som stručne aj vysvetlil ako som sa k tomu dostal:
Vyrastal som na Lužickej ulici za Justičákom v BA,nebolo ďaleko do 500 bytov ani na Dunajskú alebonapr.Čs armády,kamarádil som sa od detstva skopec chalanmi a babami slávnych hercov a muzikantov,koľkokrát sa navzájom aj moji rodičia s ich poznali osobne,otec robil na Kolibe vo film tvorbe,mamka na ortopedii na Záhradnickej ulici,kde tých umelcov tiež dosť chodilo,neskôr s nimi aj sem tam na pivičko do miestnych hospúdok som chodil a stále chodím,aj rodičia sa sem tam stretávali aj s nami deckami rodinne po bytoch.Mna potom chytilo a robím dodnes hlavne zvučenie Live takže som v kontakte od detstva hlavne s FerimGriglákom,dobrý kamarát otca,s Frešovcami,Vargovcami,Kostolanyovcami,spolužiakom mamy Palim Hammelom aj skoro rodinne doteraz generáciami od Peťka Lipu a tak...veľa hlavne umelcov,hercov ešte z éry BIGBÍTU...
Nedávno som zistil že mojim susedom na záhorí je aj Josko Barina,ktorému som zvučil a krstil album s pred pár rokov a na jeho kamarát prístupu k mladému sa ďalej pozoznamoval pri frťanku sinými,dnes už legendami hudby,filmu,divadla...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 12:41:19    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Lechos napísal:
Danko, nečerti sa...přišla bída na kozáky, no. U Vas nie ?
Hej, za socíku boli platy okolo 2000 Kčs/mes a pásik Maxell za 205 ale bydlení to bolo za dve-tri stovky, jedna jazda električkou za kačku, obed v závodke za bůra a tak ďalej...

Jo,nečertím sa len nechápem že doma viacerí majú stroje za tisíce a nie sú ochodní dať 30-50 Ečiek za krmivko,hmm na zamyslenie,potom si kúpiť starú teslu a chodiť na jazdenkách po pár Eur.
Ja sem tam tiež na Ebay sa orientujem a ak je v ponuke zmes dobre vyzerajúcich pásov naopr.na 18 kach ale v mnošstne 30-50 kusov a dása vydražiť tak realne nakus že to vychádza ca 3-4 Eur tak do toho idem.
Samo treba počítať že 50% bude tatá ale aj cievky samotné s krabičkami koľkokrát pomôžu,potom stačí kúpiť RTM alebo PYRAL na Eco pack stredovke,previnúť,nastrihať a je vystaráno.

A je to tu, po pár dňoch ako som to tu spomenul už ma opustili pre IWA 22 pásy aj cievky a aj chalan s malým Akai GX 215D zobral pár kusov Ampex 671.Čo Vás treba na diaľku vnadiť,budiť,nerozumiem,tlačiť vnucovať sa ? Veď to nie je niečo o strašnom,dohoda,dá sa,nedá sa,aká cena,aká kvalitka,už to ide...pomáhajme si v tomto malom spoločenstve nadšencov.Nehovorím o svojej profi aj zameraní práce kde dodnes robíme aj na analog ale väčšinou zhrávky a remaster pôvodného....

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 20:02:24    Predmet: EMGETON Odpovedať s citátom

ČUČNI SEM
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=25591

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St február 28, 2018 15:29:21    Predmet: Re: EMGETON Odpovedať s citátom

Když se tu řešily prodeje pásků, nějaké magneťáky-multitracky by na prodej nebyly? Smile
Ideálně 16 stop na 2" špalku, případně i 24 stop. Studer, Telefunken, Otari, MCI, Ampex.... Spokojil bych se třeba i s dříve zmíněným maďarem STM-700 který by údajně měl vycházet z Otari.
Rozpočet není úplně malý ale ani nijak velkolepý Very Happy Čtvrt milionu na Studera z ebay bohužel nemám...

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2018 12:18:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohl by mi prosím nějaký šťastný majitel B116 prozradit, na jakých pinech DIN konektoru je výstupní signál při přehrávání ? Díky !
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2018 14:30:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Živé výstupní piny by měly být č.3 a č.5 v zásuvce Monitor a asi i v zásuvce Radio:

https://elektrotanya.com/tesla_b116_sch.pdf/download.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2018 17:32:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Živé výstupní piny by měly být č.3 a č.5 v zásuvce Monitor a asi i v zásuvce Radio:
https://elektrotanya.com/tesla_b116_sch.pdf/download.html


Díky moc ! Podle staženého schématu to tak je. Chci si u kamaráda zdigitalizovat nějaký pásek, tak si na to chystám kabely.
Jenom kdyby někdo řešil podobnou úlohu, tak upozornění. Výstup "radio" jde přes nějaký elektronický odpojovač ze dvou tranzistorů, který signálu asi moc neprospěje a dále odpor 4k7, což je z hlediska dnešních měřítek obrovská hodnota.
Výstup monitor jde přes odpor dokonce 15k.
Takže to chce co nejkratší kabely s malou kapacitou, nebo hned u magnetofonu přídavný výstupní buffer, který signál převede na rozumnou výstupní impedanci 50-100 Ohmů.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2018 18:00:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono vůbec to "tahání signálu" je u B113/B115/B116 k zblití. Např. od snímací hlavy vedou pomalu metrové kabely na hlavní desku a po jejím plošňáku to jde na moduly předzesilovačů. Výsledkem je samozřejmě brum jako prase. Za mlada jsem jednu ze svých B116 kompletně vykuchal a přímo k vývodům snímací hlavy jsem přibastlil malý předzesilovač s nějakým tehdejším "zápaďáckým" integrovaným obvodem určeným přímo pro magnetofonové předzesilovače. Současně to vyřešilo i věčné problémy s mizernými otočnými přepínači.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut september 11, 2018 08:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Připojení DIN konektory bylo takové spíš proudové, než napěťové - ve výstupu byly odpory většinou nad 10k, u lamp klidně M1.
Ostatně i spojení cinch RCA je většinou dost vysokimpedanční. Nazrál už čas na nový standart, nebo vyhoví běžná symetrika ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 14:18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

StBáci měli moc pěkné Hi-Fi: Revoxy A77, pásy Ampex 25.10 na 27cm NAB cívkách, mikrofony AKG ...

http://dfens-cz.com/nohavicova-medaile/?show=comments#comment-102473
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št november 15, 2018 11:19:23    Predmet: Odpovedať s citátom

STB měla vůbec pěkné mašinky. protože odposlechy bylo nutno vyhodnocovat, měli zařízení s proměnnou rychlostí posuvu ( třeba Vollmer ) ale taky s magnetickou fičurou, aby se při tom neměnila výška hlasu - byl tam druhý pás- smyčka, na kterou se záznam kopíroval ve vf poli a ten běžel jinou rychlostí, než originál. Celek vyrobili ve Švýcarsku , bloky byly REVOX.
Na to komouši devizy měli. Nehledě na vlastní výrobu - vlastní dílny, Tesla elektroakustika, Mikrotechna...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št november 15, 2018 12:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty STBácké Revoxy se občas objevují v inzerci dost levně, mívají rychlosti 2,38 a 4,76cm/s nebo 4,76 a 9,52cm/s kteréžto jsou pro hifi celkem o ničem. Upravit se to jednoduše nedá protože rychlost je snížená pomocí zmenšení průměru capstanu. Elektronicky to dotáhnout většinou nejde, tak velký rozsah regulace to servo nemá...

Jhradec - To je zajímavé řešení transpozice s těmi magnetofony. Existuje o tom nějaké veřejné technické info např. někde na netu? Myslel jsem že takové věci jsou možné jenom dnes v digitální doméně.

P.S.: Možná byste se divili co dnešní "demokrati" mají za technologická monstra na buzeraci a hlídání lidí. Proti nim byli STBáci břídilové.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2018 00:06:02    Predmet: Odpovedať s citátom

šak aj bateriový Tesla Uran vraj existoval vo verzii (K71) pre špec. služby min.vnitra, celostopý 19.05 cm/s, auto rec level, jeden už vie ako to ozaj bolo...


K 71.jpg
 Description:
 Filesize:  100.06 KB
 Viewed:  111 Time(s)

K 71.jpg



_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2018 08:53:29    Predmet: Odpovedať s citátom

2 JEFF- o nějakém veřejném zdroji nevím. Oba stroje jsem viděl na vlastní oči- vyřazené ve sklepě,
Potom mne jeden známý varoval, že dotyčný vlastník je fízl. A za čtrnáct dní na to byl v lochu.
Měl jsem tenkrát zadek pěkně stažený.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2018 12:29:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, dobře, raději se nezajímám Shocked
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2018 15:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes už zaplaťpámbůh můžeme.
Třeba ten Vollmer byl normální třímotorák. rychlé převíjení plynule měnitelnou rychlostí - výkonovým potenciometrem. fígl byl v pohonu tónového hřídele. - bylo tam
axiální mezikolo, jako je v gramofonech LENCO L75, takže rychlost se plynule měnila asi 1:5 . na setrváku byl lesklý strobokotouč, osvětlený doutnavkou a ten se promítal čočkou na kontrolku na panelu - taky zbytek stroje byla klasická jemná mechanika- radost pohledět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ne november 18, 2018 10:46:25    Predmet: novy kotucak Odpovedať s citátom

Nazdar chlapi nedavno som mal chut si precitat STEREO a natrafil som na novy nemecky kotucak a tak som si na vas spomenul ... Smile, cena zacina od 10000e.

https://stereo-magazine.com/flipview/epaper/stereo-magazine-15-2018-15/

http://www.ballfinger.de/



R2R ballfinger.JPG
 Description:
 Filesize:  74.51 KB
 Viewed:  108 Time(s)

R2R ballfinger.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 49, 50, 51  Ďalšia
Strana 50 z 51

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist