Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

kotúčaky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 47, 48, 49, 50, 51  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St október 18, 2017 09:02:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Roger napísal:
Tak jsem koupil ty ložiska znovu a tentokrát original NSK Japan a Technics přetáčí krásně potichu. Dokonce jsem je koupil u nás za 224,-Kč. Díky za radu.

Tak som mal pravdu ?Reklamovali ste u pôvodného predajcu ?Nie je ložisko ako ložisko,som to vyššie spomenul že tie 2Z alebo SZ sú špecialne navrhnuté na stranové zaťaženie.Stalo sa mi a potom som to už neriešil a rovno objednával do strojov Revox/Studer aj tam nie je možné použiť klasiky SKL a pod,tiež majú špecifiká a aj keď sa zdá že sadnú aj tie normály po pár nabehaných hodinách začnú hučať,niekedy aj pískajú.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roger
Hifi obsluha


Založený: 23 október 2015
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: St október 18, 2017 21:47:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, přesně tak. Musí to být NSK Japan jiné vydávají strašný hluk.Nereklamoval jsem to i když mě to stálo skoro 100e. Vzhledově jsou ta ložiska stejná jediný rozdíl ,že mají vyraženo NSK Japan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Pi október 20, 2017 10:40:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Roger napísal:
Ano, přesně tak. Musí to být NSK Japan jiné vydávají strašný hluk.Nereklamoval jsem to i když mě to stálo skoro 100e. Vzhledově jsou ta ložiska stejná jediný rozdíl ,že mají vyraženo NSK Japan

Som rád že som mohol pomôcť na dialku,nech slúži.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: Pi november 10, 2017 17:28:15    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 zdar .
toto je od teba
Viem o tých nešťastníkoch čo nakúpili Ampex hlavne,to su tie s matovanou čiernou sypúcou a lepiacou sa vrstvou.
Mal som doma,išli do kýbla,pronlém ani nie tak s parametrami zvukovými ale že púšťala hlavne vonkajšia čierna vrstva-backcoating ktorá potom pri navinutej páske na cievke lepila a zanechala stopu špiny aj na aktivnej vnutornej vrstve.


Ampex 478 som preto otestoval.



páska.jpg
 Description:
 Filesize:  179.79 KB
 Viewed:  117 Time(s)

páska.jpg



mikroscop.jpg
 Description:
 Filesize:  104.17 KB
 Viewed:  112 Time(s)

mikroscop.jpg



2.jpg
 Description:
 Filesize:  187.23 KB
 Viewed:  124 Time(s)

2.jpg



_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Pi november 10, 2017 20:46:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak som dobre pochopil, archívna vrstva sa dá odstrániť nastriekaním niečoho a následným mechanickým pretretím ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: So november 11, 2017 10:37:40    Predmet: Odpovedať s citátom

To nejde ani mne do hlavy. Ja mám Maxell UDXL 35-180 s backcoatingom a nič nelezie dole ani nepráši.
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Ne november 12, 2017 08:34:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som moznost kupit 50micronove pasy Quantegy ,typ si uz nepamatam,celych 20kusov,zabalenych v skatuli,uplne nove,nehrane.Dal som to na PHILIPS 4520 /tam sa zmesti aj 1000m a ma realne pocitadlo v metroch /,ze si ich postriham na 750 m.Po par minutach zacal magnetofon piskat a skoro zastal.Pasy boli vratene majitelovi.
Uplne rovnake skusenosti mam aj s pasmi SONY ULH a FeCr.
Na MAXELL som nepocul negativne recenzie,osobne pouzivam iba 50mic.pasy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AKAIGX
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Karviná

PríspevokZaslal: Ne november 26, 2017 18:19:07    Predmet: AKAI Odpovedať s citátom

Príma večer vítám v diskuzi kterou pročítám už 2dny..... Na českem foru sem měl pocit, že mašinky , které vlastním jeou super tady sem zjistil že asi mám vyrobky ne moc kvalitní nevím no tady se jen jede o Revoxexh a STUDER či Pioneer tak ja nevím ale musím se podělit že ja mam AKAI G620 a 635D a jsem s němi MAx. spokojen a mohu vřele doporučit. 620 ma přeslechy na Hlavach ano 635 už je na tom lépe pro mne akceptovatelné GX 620 mi koupili rodiče v TUZEXU v OSTRAVĚ za 45.000Kč stejne stálo Mbéčko Smile a mam je do dnes a 100% stav a funkčnost a 635D jsme dostal na vánoce a nemohu si stěžovat tam oceňuji autorevers . K oboum mam dalkový ovladač a spokojenost.
. Hraju denně.... Tak príma večer všem Smile Robin
Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 08:32:28    Predmet: Odpovedať s citátom

V TUZEX-ových časoch sa platilo Kč? To si mal-máš dobrých rodičov..... sám mám GX-646 (aj s DO na kábli) a som spokojný, ale netvrdím, že neexistujú lepšie stroje , napr. Technics RS-1500 a pod.

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AKAIGX
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Karviná

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 08:47:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan31 napísal:
V TUZEX-ových časoch sa platilo Kč? To si mal-máš dobrých rodičov..... sám mám GX-646 (aj s DO na kábli) a som spokojný, ale netvrdím, že neexistujú lepšie stroje , napr. Technics RS-1500 a pod.

Stefan31
Ta částka je samosebou přepočtena na koruny platilo se v Bonech.Schválně jsem to tu přepočítal přece:-) Já nevím ja jsem slyšel více magn. a když se podivam na zvuk vzhled a disajn tak mě se protě tyhle kousky moc libí a jak říkám nikdy mne nezklamaly. Jednu dobu jsem chtěl pulstopy revox a pak jsem to zamítnul hrát pas jen jednou a pak točit zpět to se mi nezamlouvalo tak že sem do toho ani nešel. Na 18cm civky mam ještě UNITRA M2405S tay dobře ještě hrajicí tam honím ty stare pasky abych je nedaval do AKAIE. Nejsem uplný odborník fjnšmekr , pro mne je to pastva pro oči tak to vnímam jáSmile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roger
Hifi obsluha


Založený: 23 október 2015
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 09:37:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to nepodstatné, ale GX 620 určitě nestála vic než 5000 bonů tak ten přepočet nějak nesedí. Pokud se pamatuji tak stála 4500 bonů. Je to dobrý magnetofon , ale ten přeslech při 19 mi tak vadil,že jsem přešel na půlstopé stroje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 11:02:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Akai je fajn ale uvediem príklad. Kamarát si zadovážil GX 255 čo je vlastne zmenšenina GX 620 vybavená naviac reverzom. Design super aj funkcia ale po zvukovej stránke rozpaky. Ono jeho CM 160 hrala dokonca o niečo lepšie.

V súčasnosti hrať na 4 stope je už prežitok ako retro áno ,japonské mašinky sú premakané dizajnovo ale pri súčasných možnostiach zadováženia si kvalitných formátov zvuku treba vytiahnuť z pásu maximum a to sa dá len pri vyšších rýchlostiach a polstope.

Najlepšia štvrťka od Akai čo som mal možnosť počuť bola GX 77 ale tie ich smiešne motorčeky,zrovnateľné s Philipsom ktorý sa predáva rádovo za štvrtinové ceny+ plasty v mechanike ale to už všetci poznáme...

Ale každý magnetofón má svoje muchy ani Revoxy nie sú úplne bez chyby,viď. napríklad mizerná životnosť VU metrov. Aj keď čo by sme chceli od 40 ročných magnetofónov,všakže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AKAIGX
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Karviná

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 12:02:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Roger napísal:
Je to nepodstatné, ale GX 620 určitě nestála vic než 5000 bonů tak ten přepočet nějak nesedí. Pokud se pamatuji tak stála 4500 bonů. Je to dobrý magnetofon , ale ten přeslech při 19 mi tak vadil,že jsem přešel na půlstopé stroje.
jj ja se ted ptal rodiču bon byl 5.50 a ja počítal 10kč proto to nesedi tak to bylo kolem 30.000kč s naby ale učet nekde je asi bych ho i sem nafotil:-) Jak sem psal ja ten přeslech prote nejak akceptuji je to dan i za Feritove hlavy vše ma své oběti Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AKAIGX
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Karviná

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 12:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

hugo2 napísal:
Akai je fajn ale uvediem príklad. Kamarát si zadovážil GX 255 čo je vlastne zmenšenina GX 620 vybavená naviac reverzom. Design super aj funkcia ale po zvukovej stránke rozpaky. Ono jeho CM 160 hrala dokonca o niečo lepšie.

V súčasnosti hrať na 4 stope je už prežitok ako retro áno ,japonské mašinky sú premakané dizajnovo ale pri súčasných možnostiach zadováženia si kvalitných formátov zvuku treba vytiahnuť z pásu maximum a to sa dá len pri vyšších rýchlostiach a polstope.

Najlepšia štvrťka od Akai čo som mal možnosť počuť bola GX 77 ale tie ich smiešne motorčeky,zrovnateľné s Philipsom ktorý sa predáva rádovo za štvrtinové ceny+ plasty v mechanike ale to už všetci poznáme...

Ale každý magnetofón má svoje muchy ani Revoxy nie sú úplne bez chyby,viď. napríklad mizerná životnosť VU metrov. Aj keď čo by sme chceli od 40 ročných magnetofónov,všakže.
Já měl Teslu CM 130 nějak sem ji zhodnotil po 10 letech deního hraní se odporoučela,hlavy splasklé kvalita uz pak nic moc vytahane gumky nepřetačel a tak sem jej uklidil na věky,slabina 1motorových stroju Smile jak zase vnímam trochu jako přezitek mít jeden pas a jen jeden směrSmile ale to máme každý jinak a pak ten disajn nic moc ikdyž na druhou stranu jsem vděčný že neco po tolika letech normálně funguje což se nedá řící o dnešní elektronice bohužel.... AKAI jsou moje srdcovky Smile Ja byl i překvapen jak jsem psal že tady na foru se moc akai nebere a jede jen REVOX Technics STuder atd.. a na českém zase na AKAI nedají dopustit no zvalštní ale 100lidí 100 chutí Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 13:02:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mechanika u Tesly je ozaj horšia ale pri porovnaní zrepasovanej Tesly a iného magnetofónu svetového výrobcu je na tom zvukovo veľmi dobre. Mechanika je druhá vec a porovnanie jednomotoráku a troj-motorovej mašinky je tiež niekde inde. Našťastie sa teraz predáva kopa prístrojov a každý si vyberieme podľa svojho gusta,niekto holky a niekto vdolky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AKAIGX
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Karviná

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 13:08:09    Predmet: Odpovedať s citátom

hugo2 napísal:
Mechanika u Tesly je ozaj horšia ale pri porovnaní zrepasovanej Tesly a iného magnetofónu svetového výrobcu je na tom zvukovo veľmi dobre. Mechanika je druhá vec a porovnanie jednomotoráku a troj-motorovej mašinky je tiež niekde inde. Našťastie sa teraz predáva kopa prístrojov a každý si vyberieme podľa svojho gusta,niekto holky a niekto vdolky.
Tak tak souhlas jak říkam každý ma jine priority a jiné ucho a požadavky na zvuk... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 13:31:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Na YouTube je video zmodifikovanej Tesly B73, a pravdepodobne to hrá celkom slušne, pôvodne sa vraj chalan chystal na niečo podobné aj s B115 ...ale ten design predsa len vadí (aspoň mne), možno ak by sa takto nejak prekopal napr. GX stroj, mohli by sme byť prekvapení ..... aj keď GX hlavy majú svoje nectnosti .... ale ak niekomu robí radosť AKAI GX (tak ako mne), nech si to nenechá vziať ..... Hi-Fi je fajn a platí norma DIN, ale na hifistov neplatí nič Laughing Laughing

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 15:57:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano
ZMODIFIKOVANEJ.
Na těch totalitních strojích mi vadila nutnost DoDo - Dodělej doma. Teslácké mechaniky měly příšernou poruchovost. polský M2405 jsem dodělával blokování záznamu a seřízení rázových spojek, ale hlavně- polská hlava - po výměně za ANP948 ( ano původně do B93) o třídu výše. Pak jsem měl dlouho REVOXa - G36 lampovýho.
A na stará kolena jsem si koupil AKÁIe 630-cítku. Kdysi jsem ho chtěl, tak ho teď mám. Proti REVOXu je to hrubá spotřebka, ale mám co jsem chtěl. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AKAIGX
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Karviná

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 16:41:22    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
Ano
ZMODIFIKOVANEJ.
Na těch totalitních strojích mi vadila nutnost DoDo - Dodělej doma. Teslácké mechaniky měly příšernou poruchovost. polský M2405 jsem dodělával blokování záznamu a seřízení rázových spojek, ale hlavně- polská hlava - po výměně za ANP948 ( ano původně do B93) o třídu výše. Pak jsem měl dlouho REVOXa - G36 lampovýho.
A na stará kolena jsem si koupil AKÁIe 630-cítku. Kdysi jsem ho chtěl, tak ho teď mám. Proti REVOXu je to hrubá spotřebka, ale mám co jsem chtěl. Smile
Ano na Unitře mám taky měněné havy přesně a šlape:-)

Naposledy upravil AKAIGX dňa Po november 27, 2017 17:08:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AKAIGX
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Karviná

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 16:41:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan31 napísal:
Na YouTube je video zmodifikovanej Tesly B73, a pravdepodobne to hrá celkom slušne, pôvodne sa vraj chalan chystal na niečo podobné aj s B115 ...ale ten design predsa len vadí (aspoň mne), možno ak by sa takto nejak prekopal napr. GX stroj, mohli by sme byť prekvapení ..... aj keď GX hlavy majú svoje nectnosti .... ale ak niekomu robí radosť AKAI GX (tak ako mne), nech si to nenechá vziať ..... Hi-Fi je fajn a platí norma DIN, ale na hifistov neplatí nič Laughing Laughing

Stefan31
Souhlas každy tak jak se mu hodi jeden chváli toto druhý tohle každemu tak jak se mu nejlíp libí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AKAIGX
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Karviná

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 21:13:09    Predmet: Re: kotúčaky Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Ahoj,
zdravím opäť všetkých fans.
Sledujem a som zaskočený koľko Vás stále frčí na Teslách,Unitrách a Grundigoch,veď sú to stroje s nestabilným chodom páskových dráh,veľa gumenných prevodov,mechanickým spúšťaním a problémami špagátových a gumených prítlakov bŕzd,nehovoriac o ničení pásov,myslím tým pozdľžne opotrebenie okrajov-niekedy aj pokrčenie po podbehnutí pod kladkou-česť výnimkám po totálnom repase,asi jediná dostupnosť na bývalom trhu.
Neviem či som výnimka,veľmi dávno som mal B 90,potom som prešiel na stereo B 113-total výmena kondíkov,hláv a tranzistorov a hlavne nespolahlivých spínačov isostat a potenciometrov za Alps-ukrutná makačka. Otec mal niekedy v prelome 70-80-tych rokov doma Revox A 77,neskôr A 700,všetko polstopy, robil vo filmovej tvorbe tak predsa len bol sem tam prístup aj k pásom za fľašu napr.niaka tá Agfa Per 525 alebo Basf LGR 30 P a samozrejme som chodil na najvyššiu rýchlosť aj 38 cm/s.Nemám rád výhovorky na veľkú spotrebu pásov,veď to nie je až taká hororová položka.Zoberte si staré časy,keď v obchode stáli príkladom v 80-tych rokoch 18-ky Emgetony okolo 200 Kčs,Orvá okolo 230 a keď sa legálnou cestou podarilo zohnať niaky Scotch 220 tak aj 300-pri platoch priemerných ca.do 3000 Kčs a to sa veľa ľudí sťažuje že za novú 18-ku trebárs od Maxell-u dá aj20 Eur,alebo za 26,5-ku na NAB plechu 40 Eur. (skúste predaj RMG pásov na Vintageaudio.cz alebo aukcie Ebay)Hold dobrý zvuk niečo predsa len stojí.
Keď si chcete vychutnať to pravé orechové,stavte na overené modely od Revox/Studer,Akai,Teac/Tascam,Pioneer alebo profi Fostex a Otari,poprípade niečo od Philips.Prešlo mi pod rukami množstvo mašín-príležitostne kupujem na Ebay.servisujem keď mi to čas dovolí a námatkovo spomeniem modely,ktoré podľa mňa sú naozaj po zvukovej aj mechanickej stránke very nice.
Sú to:
Revox A 700- presný chod pásovej dráhy a riadenie brzdenia
detto PR 99-Zvukovo podarené
Akai 630 a 635-vyrovnaná charakteristika na jednoduchosť obvodov až na tie nešťasné sklokeramiky hlavy(priaznivé ceny v predaji)
Pioneer RT 901 a 909-fajnšmekre pre ucho aj nadčasový design
Philips N 4520 a 4450-slušné kópie dané do pekného obalu strednej triedy(tiež priaznivé ceny na trhu)
Sony TC 766-pekný teplý zvuk skoro lampový(všeobecne Soňáky ale pozor na feritové hllavy-nemajú radi silné magnetické pole a zmenu teploty-potom sa vysypávajú a znehodnocujú)
Teac X 3,10,1000 a 2000-spolahlivá elektronika aj keď niekedy zbytočne zložitá(klopné obvody-X 1000/2000) a pozor na presné kalibrovanie najmä dual capstan-ov
Studer A 80-skutočné jo
Tascam 32-bezproblémový stroj
Ide skutočne len o môj pohľad na vec-nikomu sa nechcem vnucovať a vopred sa ospravedlňujem ak som sa niekoho dotkol.Ale?.....ak chcete skutočne hodnotiť pásový analog tak určite nie na Tesle a im podobných z bývalého RVHP.
Teraz vlastním a aktívne hrám na:Teac X 2000R,Akai GX 630 a 747,Revox C 270 .
Ozaj aby som nezabudol,ak si chcete niečo pekného pozrieť a kúpiť aj po dohode o cenách tak majú kamaráti peknú shop stránku kde inzerujem aj ja(kopec mašín tam uvidíte po mojom servise a repase):

www.retro-shop.eu

P.S.Surprisedčakávam reakcie-píšte.

Já mam Unitra S2405M pravudelne servisovanou co 2 roky a nestěžuju si ,honím na něm male kotouče a pak mam AKAI GX 620 a 635D max.spokojenost. Telsa CM 130 se odporoučela po 10 letech denního provozu a ja už ji nenechal opravit mě se ten plast a porvedení vubec nelíbilo koupil jsme ji tehdy v krachujícím obchodním domě PRiOR kdy našli jeden kus ve sklepě za cenu 3450Kč rok 1992 tuším to byl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AKAIGX
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Karviná

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 10:04:41    Predmet: Ochrana kovu na Magnetofonu Odpovedať s citátom

Čauko ve spolek, nevíte existuje neco čím se dá trochu zbavit odřeneho povrchu na AKAI GX 620 , špatně se nasadil kotouč a u přetačení mi udělal takove brucne pulkruhy na hliníku a nevím zda něco na to existuje? diky za rady..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 12:29:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je povrch hliníku leštěný, jde to Silichromem. Pokud je matovaný nebo pískovaný, musíš použít původní technologii. A to už bez demontáže a profesionálů nejde. Zkoušel jsem to víckrát, tak polovinu jsem podělal.
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AKAIGX
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Karviná

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 12:46:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Honza63 napísal:
Pokud je povrch hliníku leštěný, jde to Silichromem. Pokud je matovaný nebo pískovaný, musíš použít původní technologii. A to už bez demontáže a profesionálů nejde. Zkoušel jsem to víckrát, tak polovinu jsem podělal.
No tak je to akai a je to takové jako by pískované není úplně hladké
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 13:55:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus někoho kdo pískování hliníku a následnou stabilizaci povrchu dělá, určitě ti poradí. Sám to ani nezkoušej, je to ztráta času a určitě zklamání.
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 14:08:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli ty povrchové vady nejsou naprosto devastující (jedná se o známky používání) nic "neopravuj". Po přeleštění se povrch sice zahladí, ale po čase je skvrna ještě výraznější než původně (plošné poškození povrchu). Použitelné (jakš takš) to je jen na hrany. Pokud je defekt neakceptovatelný, je jedinou možností po opravě kompletní přeeloxování. Po přepískování povrch trefit ještě jde (mořná by ale stačolo moření - je citlivější). (to jsme ale zase u (ne)schopnosti tuzemských firem provést kvalitní povrchovou úpravu)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 15:29:02    Predmet: Odpovedať s citátom

synci, někdo tu raz nabízel fungl nové cívkové pásky (není to EmTec, Basf, Maxell ani RMG Int) značka mně absolutně neznámá, nemáte odkaz ? děkuji všem
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AKAIGX
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2017
Príspevky: 12
Bydlisko: Karviná

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 16:32:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel S. napísal:
Jestli ty povrchové vady nejsou naprosto devastující (jedná se o známky používání) nic "neopravuj". Po přeleštění se povrch sice zahladí, ale po čase je skvrna ještě výraznější než původně (plošné poškození povrchu). Použitelné (jakš takš) to je jen na hrany. Pokud je defekt neakceptovatelný, je jedinou možností po opravě kompletní přeeloxování. Po přepískování povrch trefit ještě jde (mořná by ale stačolo moření - je citlivější). (to jsme ale zase u (ne)schopnosti tuzemských firem provést kvalitní povrchovou úpravu)
Dá se to přežít tak to asi jen přeleštím e fertig diky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 17:51:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
synci, někdo tu raz nabízel fungl nové cívkové pásky (není to EmTec, Basf, Maxell ani RMG Int) značka mně absolutně neznámá, nemáte odkaz ? děkuji všem


Myslím že daniel00421 mal niečo na predaj. Pásky boli ak si pamätám Pyral.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne december 03, 2017 20:23:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
synci, někdo tu raz nabízel fungl nové cívkové pásky (není to EmTec, Basf, Maxell ani RMG Int) značka mně absolutně neznámá, nemáte odkaz ? děkuji všem

Teraz ostalo pár kusov/ca.20 nových na 18 cm cievkach 25 mikron/730 m návin ampex v 100% stav bez čohokoľvek obmedzujúceho s charakteristikou podobnou ako Basf DP 26 LH.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 47, 48, 49, 50, 51  Ďalšia
Strana 48 z 51

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist