Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

"Zlatý“ analog
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: Ne máj 31, 2009 20:11:26    Predmet: "Zlatý“ analog Odpovedať s citátom

Dnes jsem našel tenhle článeček, který by se hodil spíš do fóra s nadpisem Pravda a fakta Cool Myslím, že určitě stojí za přečtení...

http://www.digizone.cz/clanky/zlaty-analog-podruhe/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 31, 2009 20:20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, to napsal opravdový "znalec". Takové články píšou nejvíc lidé, kteří nemají ani tušení.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: Ne máj 31, 2009 20:29:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Proto jsem to tu dal, aby lidé kteří "mají tušení" napsali v čem se autor článku mýlí a v čem má naopak pravdu. Myslím, že to zase až tak úplný bláboly nejsou i když je problematika určitě mnohem složitější a rozsáhlejší než to co je napsáno v tom článku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne máj 31, 2009 20:49:03    Predmet: Odpovedať s citátom

"Jsem celkem ochotný přistoupit na tvrzení, že technika High-End se příjemněji poslouchá. Tedy že zvuk z takové aparatury je líbivější, možná i příjemnější, ovšem nikoliv lepší. Je celkem jednoduché udělat několik testů, které by prokázaly, že High-End není nic jiného než velmi dobrý byznys."

Když je to tak jednoduché, tak by pan Zbyněk Poisl nějaký test připravit mohl, rád bych přišel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: Ne máj 31, 2009 21:10:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechme slovíčkaření, myslím že nejdůležitější je vysvětlení proč tomu tak je nebo není, jak se autor článku snažil rozumně vysvětlit. Radši vytáhněte nějaké argumenty proti jeho tvrzení Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 31, 2009 21:20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych to neřešil. Ten člověk to v principu myslel dobře, ale napsal to blbě a hlavně zbytečně. Úvahy na tohle téma tady vedeme už mnoho roků a nic se nezměnilo, ani tenhle článeček to nezmění.

Kdo chce poslouchat muziku, ten si jí poslechne stejně rád z CD, z LP, stejně jako ze starého pásku. Kdo si chce hrát s gramofonem, bude ladit ložiska a antiskating, jiný bude oblepovat obývák platami od vajíček, další zase měřit a vylepšovat THD nebo tvar obdélníku. Všechno je to jenom hra dospělých, ve kterých zůstalo kousek klukovské hravosti. Pokud to nepřesáhne únosnou míru, je to pozitivní a velmi prospěšné. Když se to přežene, je z toho drogová zavislost stejného druhu, jako heroin, gamblerství, nebo závislost na internetu.

Problém nespočívá v tom, co lépe hraje, nebo jak ještě vylepšit zvuk, ale ve vhodném vyvážení poměru, kolik času (a někdy i peněz) věnuje člověk svému koníčku v porovnání s ostatními životními rolemi (zaměstnanec, podnikatel, partner, manžel, otec, občan atd.)

Někdy mám pocit, že nervozita a podrážděnost při řešení (či vytváření) problémů a rozbrojů kolem HiFi pramení ze špatného svědomí dotyčného, že ho jeho hobby zaměstnává více, než je zdrávo a na úkor jiných důležitých věcí - chcete-li, třeba i povinností.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne máj 31, 2009 22:00:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Každá druhá věta obsahuje nesmysl. Celý článek by byl na týden.

Proto jen pár příkladů, cituji:
"Právě proto, že záznam na CD obsahuje větší množství vysokých tónů, vytváří v mnohých lidech dojem, že se jedná o nežádoucí zkreslení, a zvuk hodnotí jako „zubatý“. Příčinou tohoto stavu je fakt, že na CD je možné zaznamenat signál 20 kHz s úrovní 0 dB."
Autor nemá šajn o důsledcích limitů formátu 16/44.1 - zde například jeho kmitočtového omezení do cca. 20kHz, ve vztahu k rozsahu užitečných harmonických signálů některých hudebních nástrojů (trubka, saxík, housle, bicí nástroje, atd.) vysoko nad 20kHz = tedy o tzv. "stejnovýškách" formátu 16/44.1

Anebo, cituji:
"Všechny druhy zkreslení (CD) jsou hluboko pod hodnotou 0,01 procenta."

Autor netuší nic o velikosti kvantizačního zkreslení na nízkých úrovních (opět se v praxi nejvíc týká vyšších kmitočtů, určujících - coby harmonické - barvu nástrojů), ani o zkreslení způsobeném jitterem (kolísáním časové základny)...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po jún 01, 2009 06:49:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Milan_ napísal:
Proto jsem to tu dal, aby lidé kteří "mají tušení" napsali v čem se autor článku mýlí a v čem má naopak pravdu. Myslím, že to zase až tak úplný bláboly nejsou i když je problematika určitě mnohem složitější a rozsáhlejší než to co je napsáno v tom článku.


Byla by to zbytečná snaha, podobné diskuse trvají léta stále dokola, se stejnými argumenty, jen na různých místech. Z článku je evidentní, že autor se v problematice, o které píše, nepohybuje. Paušální odsouzení high endu je skoro vždy z pera low endisty.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po jún 01, 2009 07:32:07    Predmet: Odpovedať s citátom

V diskusi pod článkem jsou taky perly, jako "tak jim ten HighEnd neberme" a podobně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 01, 2009 10:05:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
V diskusi pod článkem jsou taky perly, jako "tak jim ten HighEnd neberme" a podobně.


No a co ? Ty bys měl to srdce jim ho brát ? Question
Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po jún 01, 2009 10:08:29    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Milan_ napísal:
Proto jsem to tu dal, aby lidé kteří "mají tušení" napsali v čem se autor článku mýlí a v čem má naopak pravdu. Myslím, že to zase až tak úplný bláboly nejsou i když je problematika určitě mnohem složitější a rozsáhlejší než to co je napsáno v tom článku.


Byla by to zbytečná snaha, podobné diskuse trvají léta stále dokola, se stejnými argumenty, jen na různých místech. Z článku je evidentní, že autor se v problematice, o které píše, nepohybuje. Paušální odsouzení high endu je skoro vždy z pera low endisty.


Souhlasím s tím, že diskuse na toto téma nemají smysl. Obecně totiž nemá smysl diskutovat o faktech - ta buď jsou nebo nejsou. Stejně tak je přinejmenším problematické diskutovat o názorech, poněvadž ty jsou subjektivní. Ten pán o problematice zřejmě hodně četl, což ale bohužel neznamená, že o ní hodně ví - evidentně není odborníkem, poněvadž dost z toho, co píše, jsou naprosté bludy. Suma sumárum - v článku jsou uvedena některá fakta pravdivá, některá nepravdivá, a několik názorů. O čem tedy diskutovat?

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Robb8153
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2009
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Po júl 27, 2009 17:23:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Smiem? Jediné argumenty proti poskytol Merhaut (síce som rozumel každé 8 slovo, ale nevadí - vyzerá to že vie o čom hovorí) nejaký oponent? Zahrávať to do stratena nemá zmysel - argumenty sú predpokladom tvrdenia. Ak existuje tvrdenie, musí byť založené na argumentoch, inak je to dogma. Prepáčte nechcem byť kontroverzný, ale odpoveď na túto otázku ma zaujíma - budem vďačný aj za odkaz na stránku (zdroj) kde si môžem prečítať názory a argumenty oboch strán (môže byť aj v Aj - aj keď riskujem, že tých nezrozumiteľných slov bude omnoho viac Smile) Prajem Vám príjemný deň
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po júl 27, 2009 22:30:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Základní problém je v tom, že z hifistiky potažmo hájendistiky se stalo náboženství. Technické otázky k zodpovězení existují, o nich se však ve skutečnosti diskuse nevedou, poněvadž na potřebné úrovni tomu rozumí jen velmi málo lidí a ti mají většinou na práci něco jiného.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
honza637
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2009
Príspevky: 25
Bydlisko: Sezimovo Usti

PríspevokZaslal: Ut september 22, 2009 16:29:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim, nedá mi to a taky se vyjádřim. nejsem sice nějaký extra znalec high-endu ale za "hifistu" se považuji.
Ten článek je opravdu směsice nesmyslů, představ a výtvorem hluchého tvora:) Přece nejde high-end strkat do jednoho "chlívku" a prohlašovat to za byznys. I průměrný elektrotechnik kouká divně (jako já) co to má na stole za zesilovač když už jen poslechem ucha divně zasykává nebo hraje nevyváženě. Nehovořim o výsledích měření, u levných komponentů bývají opravdu pod psa. Samozřejmě úměrně ceně přístroje. Podle mého názoru záleží na té hranici kdy má cenu investovat do aparatury a kdy už začíná "snobství". A řešit jestli je lepší analog nebo digitální záznam je spíš akademická otázka. Sám zastávám názor že digitální záznam ještě není vyvinutý tak, aby byl zcela rovnocený vysoce kvalitnímu analogu ale patří mu budoucnost. Analog se vyvíjel defakto 80 let, tak je třeba i digitálnímu záznamu dát čas. To je bez diskusí. Oboje má svoje pro i proti, ale takhle to psát je holý nesmysl.

_________________
DDT - Digital Destructing Technology
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
lad2000
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2008
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 18:39:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď jsem si prošel diskuzi pod článkem, je taky velmi zajímavá. Hlavně ten příspěvek o reprobedně z TV krabice (karton).
_________________
Grundig BX 2000,Pioneer A-30 Pioneer PD-S904, Tesla NC-450
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
makak
Hifi obsluha


Založený: 04 apríl 2011
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ne apríl 10, 2011 18:57:19    Predmet: Odpovedať s citátom

ono je to presne tak ako napísal velky bobo:
"Základní problém je v tom, že z hifistiky potažmo hájendistiky se stalo náboženství."
Skúste kresťanovi vysvetliť, že boh neexistuje Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Pi marec 29, 2013 09:13:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Plne súhlasím a výrobcovia to dobre vedia, preto mnohí vyrábajú to množstvo voodoo hraček a doplnkov ,ktoré sú zaručene v reťazci počuť. Alebo druhý prípad vyrábajú na efekt kdejaké vyčačkané prístroje z mizernými parametrami či zvukom
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St máj 01, 2013 21:01:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcel som zakladat nove vlakno, ale niekto sa snazi o osvetu, uvidime ako to dopadne v dalsich dieloch...
Ruku na srdce, kolko z vas ma doma plochy LCD/PDP a pocuva zvuk urazajuci prejav internych "chrchlakov"...

http://hdmag.cz/clanek/hd-zvuk-1-neco-je-spatne-prolog
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 09:29:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja nevlastním PDP panel a už v žiadnom prípade LCD, to by som musel byť totálne slepý, ale vlastním 35 ročný CRT televizor Sony s Trinitron obrazovkou a farbami a ostrostou vyrážajúci dych i tym najzarytejším plochým fanatikom. LCD či už IPS/ VA panely nemajú šancu v prirodzenosti farieb či gradientu alebo kvalitnej čiernej tomu starému trinitronu konkurovať a to nevravím o spolahlivosťi či vzhľade (radšej sa dívam na hliníkové ovl. tlačidlá a drevenú masu na stole vrátane studeného ovládača ako na hnusný čierny lesklý plastový nedoliehajúci rámik) ,kdy PDP panel za 50 tisíc odišiel kamarátovi za 4 roky a daný modul logiky nie je k dostaniu !.


Výborný článok, ale pochybujem že si ho prečítajú osoby ktorých sa to týka, tým je to to u predele ..., myslím že konzum už vládne nenávratne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 11:04:16    Predmet: Odpovedať s citátom

lad2000 napísal:
...Hlavně ten příspěvek o reprobedně z TV krabice (karton).

Slyšel jsem to od jednoho pamětníka, takže to asi nebude moc přesné, ale údajně byl v nějakém pravěkém "Hi-Fistickém" časopise popisován slepý test reprobeden umístěných za neprůhlednou ale průzvučnou oponou, který vyhrály bedny typu "sněhulák", kde (středo?)basová část byla "spáchána" z beden od margarínu, a (středo?)výšková část z měničů "volně ložených" na těch "bednokrabicích". A možná to byla jen dvoupásma. Článek se jmenoval "Vyhrála bedna od margarínu" nebo tak nějak podobně.

ravenman napísal:
Ja nevlastním PDP panel a už v žiadnom prípade LCD, to by som musel byť totálne slepý, ale vlastním 35 ročný CRT televizor Sony s Trinitron obrazovkou a farbami a ostrostou vyrážajúci dych i tym najzarytejším plochým fanatikom.

Já mám 11 let starou plasmu a pořád hraje jako z praku. Souběžně s ní jsem měl i CRT Finlux, která byla taky vyrobená zhruba v roce 2002, a byla to tehdy mezi CRTčky špička - lepší už byly asi jen lahůdky typu Loewe a spol. Zásadně lepší CRTčko od běžných spotřebních značek jsem ale nikdy neviděl. Přesto mi obraz té snad první plasmy dovážené do ČR přišel s tím CRTčkem srovnatelný. A dnešní plasmy a LCDčka jsou podstatně dál, než ta plasmová stařenka, a to už dávno nestojí čtvrt milionu korun. On ten Finlux taky nebyl nijak levný - stál přes 30 tisíc. Navíc měl úhlopříčku jen 84 cm a ne 107 cm - což je na obraze v SD rozlišení vždycky znát - obraz o menší úhlopříčce bývá při stejném (zejména nízkém) rozlišení subjektivně vnímán jako kvalitnější.

Co se týče zvuku, tak ta stará plasma nemá vestavěné reproduktory vůbec, ale má výstupy (reprosvorky) pro připojení reprobeden. Z výstupů se ale line brum - což je mi samozřejmě jedno, protože používám bedny připojené ke klasickému zesilovači.

CRT Finlux měl kromě klasických širokopásmových reproduktorků i integrovaný subwoofer. Sice v něm byl poměrně malý basáček, ale lépe než běžné televizory to hrálo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 13:36:25    Predmet: Odpovedať s citátom

No, já mám v kuchyni starou CRT telku Sony wega trinitron, 72cm úhlopříčka, 100Hz, má vestavěný sub a celkově poměrně poslouchatelný zvuk. Kdysi jsem ji přitáhl ze sběráku a opravil. Má dobrý kontrast, poměrně přirozené podání barev, nebliká. To je všecko co potřebuju, dnešní DVBT vysílání stejně nic lepšího nepotřebuje, na větší televizi akorát vidím ty hnusné fleky místo obličejů lidí atd. To samé se stalo se zvukem. V době kdy se přecházelo z analogového terestriálního vysílání na digitál byl rozdíl v kvalitě obrazu i zvuku hodně znát. Od té doby tu věc defakto ani nezapínám...
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 18:50:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Jef 111 ubezpečujem Ťa, že obraz zo slušného LCD-čka či plazmy, prekoná CRT-čko po všetkých stránkach. V prvom rade kontrast, ostrosť a rozlíšenie detailov. Dynamický rozsah obrazu vysielaného v MPEG 2 -ky je podstatne lepší ako pôvodné analógové vysielanie a aj keď som mal k CRT-čku pripojený settopbox, obraz nebol extra svetový, o vysielaní v MPEG4 radšej ani nehovorím. Ja som sa tiež tomu dlho bránil, ale dnes neľutujem. Samozrejme je potrebné sa s nastavením televízora vyhrať, najlepší obraz určite nebude pri "hypermarketovom" nastavení. A rozličné dynamické režimy a odstraňovače šumu radšej nepoužívať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 19:59:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak prosím může jakékoliv LCDčko se svými příšernými pozorovacími úhly, mizivým kontrastem, dlouhou odezvou a neexistující černou překonat CRT?? Rolling Eyes
Kvalitou obrazu se ke kvalitní CRT blíží jen plazma, ale je to zase děsná rušička což se k Hi-Fi "fakt hodí". Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 20:23:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Amarokcz, máš smolu, asi si naozaj veľký panel videl len v hypermarkete. Kľudne si čum na svoj Rubín a môžeš byť spokojný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 20:42:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíš ty máš smůlu, protože jsi jednak ignorant, co nezná lepší CRT než nějakej CCCP shit a za druhé dáváš přednost svým průjmům před pojmy - reálnými vlastnostmi. Chceš-li ale žít v iluzi, tak si posluž ... nic proti gustu, že? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 20:47:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Amarokcz napísal:
Jak prosím může jakékoliv LCDčko

kto pisal o akomkolvek LCD? Mas low-end modely za par supov s mizernymi parametrami a high-end modely so spickovymi vlastostami. A godz zrejme nemal na mysli low-endy.
Zadalsie neargumentuj pozorovacmi uhlami, ked sedim priamo oproti TV, tento artument je k nicomu. Pripadne si zaobstaraj PDP, ktore tymto problemom netrpi.

Pokial si niekto zvykne na HD, na CRT uz ani nepozrie (a piskanie CRT na 15khz ako bonus zarucene nemusim mat. Lebo to naozaj k "HiFi" ide viac).

Amarokcz napísal:
Kvalitou obrazu se ke kvalitní CRT blíží jen plazma


CRT su davno prekonane, ci sa to niekomu paci alebo nie. Zatial nepoznam nikoho z okolia, kto by sa vratil k CRT z tohto dovodu. Ak si kupis spickovy model PDP (napriklad panasonic radu VT pripadne GT), nakrmis kvalitnym, HD signalom, na CRT velmi rychlo zabudnes.

Ale aby som neodbocoval od temy, zvuk dnesnych modelov je naozaj katastrofalny, v tomto naozaj ziadny progress nevidim. Je to dan za hlbku panela.

Kozousch napísal:

Co se týče zvuku, tak ta stará plasma nemá vestavěné reproduktory vůbec.


To je zaujimave, myslel som si, ze taketo TV (okrem dnesnych high-end panelov urcenych do profi instalacii) ani nerobia. Teda dnes je to uz minulost, ale prave takuto TV bez repro, tunera, roznych zbytocnosti, ktore predrazuju TV som hladal - nenasiel. Staci spickovy panel. Zial, dnes si clovek musi zaplatit za kopu SMART hovadin (ostatne je to tak v kazdom sektore).


Naposledy upravil vivi dňa Št máj 02, 2013 21:26:44, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 21:09:01    Predmet: Odpovedať s citátom

K počítaču mám profesionálne LCD s AS-IPS 10 bitovým spracovaním farieb EIZO a SIPS HP panel , v prípade EIZA ide o pomerné maximum čo sa dá z LCD dnes dostať, dokonca čierna je aj u IPS horšia ako u PVA , je to na striedačku, LCD je kompromis , na na highendovú japonskú trinitron telku to nemá a už vôbec nie na profi CRT monitor k počítaču , mal som Mitsubishi DiamondTron z rozlíšením 2560x1900 pri 100 HZ s geometriou rovnakou ako u LCD !, realflat obrazovka a farby nebe a dudy - neprekonatelné !! hlavne pri separátnom pripojení farebných zložiek RGB . Hovorte čo chcete , museli by ste to zažiť , ten DiamondTron mal tak verné farby že odhalil komprimované farby windowsáckej modrej lišty , bežné obrázky a foto na internete na tom vyzeralo nahovno , bolo vidieť všetky neduhy a rozdiely vo farebných profiloch
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 21:15:14    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
...na na highendovú japonskú trinitron telku to nemá...


Co z toho, ked sa pozeras na TV s 576 riadkami (ak je starsia s pomerom stran 4:3 realne vidis este menej, kedze sa vysiela v 16:9 a pri filme s 2.35:1 len polovicu). Kolko informacii tam mas sancu uvidiet (nevraviac o malom rozmere, CRT sa vacsie ako nejakych 82-86cm nerobili, okrem projekcnych)?


ravenman napísal:
...ten DiamondTron mal tak verné farby že odhalil komprimované farby windowsáckej modrej lišty...


To nieje na dnesne vysielanie, ktore je zmrzacene komprimaciou. Mas sice slusny zdroj signalu (Blu-Ray), ale aj tam sa pouziva H264/AVC so zuzenym farebnym priestorom nevyuzivajuc ani full RGB, ale len 16-240. Detto dnesne digitalne vysielanie, viac farieb tam nehladaj.


Naposledy upravil vivi dňa Št máj 02, 2013 21:37:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 21:26:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kluci, já to bohužel vidím +- jako Amarok. Na LCDčko se musí hledět z určitého úhlu, jinak chtě nechtě dojde k posunutí gamy, kontrast jde do háje a o barvách ani nemluvě. Konkurovat může leda hodně drahá plazma nebo podobně drahá LED. Ta moje Sonka byla svýho času v cenovce cca 40 tisíc u nás, když v této cenovce koupím plazmu tak asi jo, to asi bude lepší. Ale proč bych do toho měl investovat, když na ní stejně pustím ten zmršený DVBT? To radši tyhle prachy nacpu do audia, kapely... kde to má nějaký smysl.

U stolního PC mám ještě pořád 19" IBM Trinitron P96, fotky zatím nebyly lepší na žádném panelu který mi prošel rukama Smile

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 21:55:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Řešit reálně nepodstatné záležitosti jako kvalita obrazu z extrémního úhlu má smysl možná pro Deža s Eržikou, kteří mají deset fuckanů. Běloch si dá televizor na otočný držák a natočí si obrazovku tak, jak zrovna potřebuje, protože dívat se na obrazovku tvaru lichoběžníku je stejně pitomost nezávisle na "kvalitě" barev.

To už můžem rovnou "argumentovat" jako frikulíni, že "placatá" televize vypadá z úhlu 90° líp než "nemoderně hluboké" CRTčko.

A když už do toho chcete tahat monitory, tak jsem měl tu čest čučet i na fakt profi 21" CRT monitory, které jako nové stály asi jako nová Škoda Favorit, ale dnes bych na ně nechtěl mžourat ani já, ani ti grafici, kteří u nich seděli víc než já.

Ale rentgenujte si oční bulvy, čím chcete ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 1 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist