Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Měření basreflexové bedny v blízkém poli
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 10:05:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Kritická frekvence u přímovyzařujícího měniče daná průměrem membrány je elementarita, kterou jsem zniňoval výše.

U tlakáče bych si dovolil nesouhlasit, že kritickou frekvenci určuje průměr membrány. Ta závisí na konstrukci, viz cizí výdobytek, odkaz na patent, je to tlakáč s velkou membránou.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12736

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 10:14:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Zestručněno:
velky bobo napísal:
když se podaří udělat hornu s víceméně konstantní směrovostí, vyjde velmi nerovná frekvenční chára, a to jak osová, tak výkonová. Tlakové měniče mají totiž jakž takž rovnou charakteristiku účinnosti většinou tako do 3 až 4 kHz a pak padají,...

Pokud to někdo napíše takhle, je to IMHO silně zavádějící a na to jsem reagoval. Skoro to pak totiž vypadá, jako by na tom měly být jiné měniče jinak, nebo snad lépe. Což nejsou.

Nebyl bych si vším tak úplně jistý. Máte-li zájem, mohu zapůjčit Audio Transducers.

Mám k tomu už jen dvě poznámky:
1) Ukažte mi, klidně "beryliový", driver, který bude na takovém zvukovodu vypadat jinak, tj. rovněji frekvenčně výš.
2) Dřív se k dosažení konstantní směrovosti používaly difrakční horny, to je ale historie, jelikož hrajou blbě. Že se nedají použít kónické horny je prostě proto, že ještě nikdo nevymyslel sférický zdroj zvuku. Driver s jakž takš rovinnou vlnou na svém výstupu je to nejlepší, co je k dizpozici. A pro takový scénář už je nejlepší řešení při konstantní směrovosti známé.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 10:14:27    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA:

Kdybys četl pořádně, dočetl by ses, že píšu o průměru hrdla zvukovodu. A pokud jde o kritickou frekvenci memrány, v různých pramenech jsou různé hodnoty - já jsem si to kdysi poctivě spočítal na pokles účinnosti o 3 dB.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Pi august 30, 2013 10:19:16, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12736

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 10:40:17    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Máte-li zájem, mohu zapůjčit Audio Transducers.

Beru zpět, ono je to vlastně už volně ke stažení. Aspoň myslím, že skoro celé. U Geddese na webu.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 10:47:56    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat:

Zdrojem sférické vlny je třebas ionofon, ale ten na mysli nemám. Nicméně vhodným provedením membrány, tlakové komory a vazebních kanálků u tlakového měniče je možné dosáhnout toho, že z hrdla leze zakřivená přibližně sférická vlnoplocha. Praktický význam to má hlavně u 1,5" a 2" měničů. U 1" je to tak na hraně. Dál se v tom pitvat nehodlám a odkazuji na maximu "Lidé nechtějí znát pravdu, lidé chtějí mít pravdu".

http://tad-labs.com/en/professional/unitspeaker/unit2.html

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 10:53:07    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
PMA:

Kdybys četl pořádně, dočetl by ses, že píšu o průměru hrdla zvukovodu.


OK.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12736

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 11:05:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Čeho že mají být ukázka ty TADy?
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 11:09:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tlakáčů (s beryliem).
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12736

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 11:19:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To jediné mě nenapadlo.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 11:53:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Mi se stejně jeví ten Merhautofon geniální. A navíc ještě hraje Smile
A ostatně je to horna a řeší to tedy nevhodné odrazy atd. atd.
Akorát, že membrána není z beryllia, ale z Mylaru Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 12:33:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhautofon je dobrá věc, má ale dvě nevýhody - je to elektrostat na vysoké napětí, takže je omezená výchylka a tudíž akustický tlak, a dále má štěrbinové vyústění, takže nemůže přímo budit CD hornu. Jde to sice obejít, ale jen dost krkolomně.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 12:42:00    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
MaBat:

Zdrojem sférické vlny je třebas ionofon, ale ten na mysli nemám. Nicméně vhodným provedením membrány, tlakové komory a vazebních kanálků u tlakového měniče je možné dosáhnout toho, že z hrdla leze zakřivená přibližně sférická vlnoplocha. Praktický význam to má hlavně u 1,5" a 2" měničů. U 1" je to tak na hraně. Dál se v tom pitvat nehodlám a odkazuji na maximu "Lidé nechtějí znát pravdu, lidé chtějí mít pravdu".

http://tad-labs.com/en/professional/unitspeaker/unit2.html


S tymto vsetkych si dovolim suhlasit a na zaklade praktickych skusenosti dodam:

Najvacsi prakticky problem nie je hmotnost membrany - strata ucinnosti sa da lahko kompenzovat /dokonca aj v pasive/ - hovorime o systemoch s 3-4 palcovou cievkou zatazitelnostou v 100-kach vatov a citlivostou 105 a viac - co su v tomto kontexte 3db...

Najvacsi prakticky problem je nesuhlasne scitavanie vo "vazebnych kanaloch" od momentu ked membrana ide do breakupov. To je realny problem a v pripade velkych menicov ho vobec neriesi ani berylium.

Riesenie je uplne ina koncepcia menica a vazobnych kanalov - napr pri prstencovej memrane ktora ma podstatne menej breakupov a hlavne len jeden vazobny kanal takze nedochadza k odcitavaniu.

A konecne od roku 1928 - prva vyznamna inovacia na poli tlakacov /v seriovej vyrobe/ menic JBL D2 - ktory ma dve totozne prstencove membrany push pull s plochou zodpovedajucou 3 palcovej kalote.
Beriulium je len kanon na riesenie konceptualneho problemu. Neriesi podstatu len nasledky. Navyse D2 nema ziadne vlastne hrdlo ktore by diktovalo naslednu geometriu zvukovodu.

Zhrnutie

Jednopalcove tlakace su uz aj v sucasnosti dost dobre pre vsetky aplikacie. Jediny nedostatok je vertikalny lalok z dovodu nemoznosti dostatocne nizkeho delenia

Velkoformatove tlakace umoznuju delit nizsie a tym padom bez laloku za cenu zuzenia smerovosti na vyskach a pomerne kostrbateho priebehu na vyskach od cca 12khz /vynimka je zatial nekupitelny D2 - btw konstrukce urcite jednoduchsi a lacnejsi ako klasicke tlakace/

Co je mensi kompromis je na posluchovy test - Rad poskytnem priestor
a riesenie s velkym tlakacom

Uplne mimo "krabicu" je koncept unity - mimo rozsahu mojho pripevku

V kazdom pripade klasicke hifi direct radiator ma podstatne viac realnych problemov a ako tak je riesitelne az ako 4 pasmo.

amen.

A ked sa do mna budete navazat uz nic nepoviem ako som sa uz vela raz zaprisahal




Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12736

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 13:17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

tomtom napísal:
Najvacsi prakticky problem nie je hmotnost membrany - strata ucinnosti sa da lahko kompenzovat /dokonca aj v pasive/ - hovorime o systemoch s 3-4 palcovou cievkou zatazitelnostou v 100-kach vatov a citlivostou 105 a viac - co su v tomto kontexte 3db...

Souhlasím, že s tím není v reálu problém, a to ani u menších cívek (taky tu nic takového nepadlo - VB jen psal, že se to musí změřit a zkorigovat), ale zas tak skvělé to taky není - nevím, jakou máš zkušenost s "pravými" CD hornami, ale na skutečně konstantně směrujícím zvukovodu (90°) to nahoře jde dolu fest. Reálně se i s typickým 1" driverem, jinak specifikovaným i ke 110dB/2,83V@m, dostaneš stěží výrazněji nad 95dB na 10kHz, což je pak samozřejmě i limit pro pasivní bednu (ne, že by to bylo nadoma málo). S větším formátem driveru je to pak zákonitě o to horší a na CD horně jsou už těžko použitelné - rozhodně v pasivních bednách, aktivně se to dá ekvalizovat do aleluja. To jen uvést věci do obrazu. Pokud to nahoře směruje, pak to samozřejmě může v ose zůstat citlivější.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 14:56:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Byl jsem si něco v klidu poslechnout, takže jsem si udělal "obrázek" Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 15:03:10    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
Mi se stejně jeví ten Merhautofon geniální. A navíc ještě hraje Smile
A ostatně je to horna a řeší to tedy nevhodné odrazy atd. atd.
Akorát, že membrána není z beryllia, ale z Mylaru Razz


JE geniální.

1) velmi lehká membrána (posun rezonance dostatečně vysoko)
2) dvojčinný elektrostat má velmi nízké zkreslení
3) membrána je zatížená silně odporově (transformace), takže se rozšiřuje kmitočtové pásmo
4) z téhož důvodu vynikající impulsní a skoková odezva

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 15:13:35    Predmet: Odpovedať s citátom

... ovšem konstantně směrového chování je to daleko ... jako každá konstrukce s exponenciální expanzí.

V době, kdy jedinou oporou pro konstrukci zvukovodu byla Websterova rovnice, se něco podobného konstantní směrovosti řešilo multicelulárním zvukovodem. Možná by stálo za to se k tomu vrátit.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 16:45:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Byl jsem si taky něco v klidu poslechnout, takže jsem si udělal "obrázek" ...



Jako ve všem i tady platí, že když dva dělají "totéž" nemusí z toho vyjít totéž...

Cool

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 16:48:21    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:


Jako ve všem i tady platí, že když dva dělají "totéž" nemusí z toho vyjít totéž...

Cool


Pevně doufám .....

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 17:07:07    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Byl jsem si taky něco v klidu poslechnout, takže jsem si udělal "obrázek" ...


Tak se rozepiš. Tvůj názor mě zajímá Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So august 31, 2013 19:27:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyrobiť ten trichtýr je isto dosť náročné, aspoň bych tam dal "Hi-tech náter, zrnitý mat".
Ja to vidím na stojany, aby os streďáku bola vo výške uší. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So august 31, 2013 19:30:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyrobiť ten trichtýr je isto dosť náročné, bych tam dal "Hi-tech náter, zrnitý mat".
Ja to vidím na stojany, aby os streďáku bola vo výške uší. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12736

PríspevokZaslal: So august 31, 2013 20:18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.youtube.com/watch?v=iYdfn1EvVIA



Výška osy zvukovodu je od země cca 1m. Poslechová je optimálně o něco níž.
Tohle konkrétně je 10", nejmenší rozměr, se kterým to má ještě smysl dělat.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So august 31, 2013 20:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Byl jsem si něco v klidu poslechnout, takže jsem si udělal "obrázek" Very Happy

Pavle, jestli si chceš opravdu udělat "obrázek", tak si to přijeď poslechnout. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12736

PríspevokZaslal: So august 31, 2013 20:48:26    Predmet: Odpovedať s citátom

To jaksi postrádá smysl, když názor už má, nemyslíš? Tak přinejmenším "horny zkreslují jako prase, samozřejmě velmi slyšitelně"...
Co chceš komu dál vyvracet? Tady vůbec nejde o to, jak něco hraje nebo nehraje. Čím dřív to pochopíš, tím líp pro tebe, ušetříš spoustu času, peněz a nervů Wink

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So august 31, 2013 21:01:43    Predmet: Odpovedať s citátom

To je, jako bych tvrdil, že jsou lepší brunety, než blondýny a přitom byl panic. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Po september 02, 2013 09:08:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud toto vyjádřeni
PMA napísal:

V souvislosti se musím zmínit o tom, že nejvíce zkreslující bedny, jaké jsem v posledních 10 letech slyšel, byly horny AA krmené přes lampy. Přesto se často "líbí" a zvuk bude charakterizovaný jako "dynamický, otevřený, naléhavý, detailní" a mnoho dalších nadšených atributů.


z vedlejšího vlákna patří k těm červeným hornám nahoře, tak už zbývá jenom objasnění od cougha, co si máme představit pod
cough napísal:

Jako ve všem i tady platí, že když dva dělají "totéž" nemusí z toho vyjít totéž...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po september 02, 2013 11:30:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady je vysvětlení:

Na okružním výletu po vlastech hi-fi-českých, který jsme podnikli s Bubuxinem, jsem měl možnost na chvilku přiložit ucho k těmto bednám, o nichž jsem nevěděl nic více než to, že jejich CZ autor i zahraniční autor samotné ideje se velmi úspěšně hádají na jim dostupných hifi-fórech a bojištích proti všem do té míry, že to nevzbuzuje úplně sympatie, ač po věcné a faktické stránce jejich argumentace není úplně zcestná, ba naopak v rámci hifilišek chválících svůj hifiocas, to celkem +- dává smysl.

Bohužel poslech proběhl již v pozdějších večerních hodinách po nějakých x hodinách v autě a dvou dalších hifinávštěvách v ten samý den, takže to není z mojí strany nějaký důkladný poslechový test, spíše lehce instantní imprese.

Tady byl poslech zcela ovlivněn umístěním beden v krásném novém domu se standardní moderní výškou stropu v hezkému moderním zařízení obýváku bez akustických úprav, včetně krbu, jídelny a kuchyně spojené s obývákem. Vzlhedem k těmto omezením daným i velkou vzdáleností beden od sebe, jsem aspoň požádal o natočení beden.

Opravdu je zcela zásadní pro poslechový dojem velikost a zatlumení poslechové místnosti – a to do té míry, že může zcela ovlivnit celkový dojem – a je to trochu na posluchači aby si to začal v hlavě oddělovat, co je co ...

Těším se, že někdy bude možné si někde v správně zatlumené místnosti poslechnout tyto bedny – a bylo by učitě zajímavé srovnání s „industry standardy“ v lepším hifi (JBL 250tky, BW Matrix 801 apod) Myslím, že tyto bedny mají určitě potenciál hrát lépe než tento „industry standard“. , resp. záleží na tom jestli bude potenciálním zájemcům vadit nebo nevadit „trychtýř“ a směrovost beden, ale to nechám na nich. Já jsem s tím v daných podmínkách orientačního poslechu problém neměl, spíše naopak, co co jsem slyšel, bylo opravdu velmi dobré a vzdálené typickému zvuku horen, tak jak jej známe z výstav (blbě navrhnuté horny a ještě blbější flaškové zesilovače k tomu).

Když si vezmu jaké jsou náklady na stavbu těchto beden, myslím, že tento projekt určitě zasluhuje pozornost.

Tímto velmi děkuji majiteli beden za možnost si bedny poslechnout.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Po september 02, 2013 12:01:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za Váš názor.
Natočení u těchto beden dělá opravdu hodně, psal jsem to jejich majiteli hned, jak zveřejnil fotografie na AW - nejlépe když se osy beden protinají cca 1 metr před posluchačem a bedny natočené okolo 45st. V prostoru to ovšem "nevypadá" a drahé polovičky to nesou s nelibostí Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po september 02, 2013 12:17:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže vyhlášení o "rozšíření prostoru" optimálního poslechu při použití horn, které tu psal autor bedny, neplatí?
Ta nutnost protnutí se os před posluchačem je pro tuto koncepci beden známá.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Po september 02, 2013 12:27:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nutnost protínání os je sice známá, majitelem těchto RpM-1 zcela evidentně zatím neaplikována - je to škoda, je to slyšet.
Koncepce je na místo sezení posluchače značně tolerantní, na rozdíl od jiných beden mohou na sedačce sedět a poslouchat dva lidé a ne pouze jeden na jejím prostředku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist