Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sluchátkový zesilovač (procesor) ZAMA HPA-1
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 09:28:13    Predmet: Sluchátkový zesilovač (procesor) ZAMA HPA-1 Odpovedať s citátom

Ve StereoVideo jsem četl recenzi na toto :

Cena : cca 32.000,- Kč
Více na http://www.zama.cz/zesilovace/zesilovace.htm
Nemáte s tím někdo osobní zkušenost?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 09:48:10    Predmet: Odpovedať s citátom

nebolo by od veci sa na to pozriet zvnutra..
32k je dost vela na kupu macky vo vreci

btw. vyraba to nejaky zajic.. nie je to ten co publikoval zopar clankov na goliasi ? ak je to tak potom o objektivite "recenzie" v stereo&video pochybujem ..

ze to moze hrat slusne ale nespochybnujem - chce to vypocut a pozriet sa dovnutra
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 20:03:14    Predmet: Odpovedať s citátom

12 operáků a žádný buffer????

Za ty prachy jsou elektrostaty i se sluchátkáčem Smile.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 08:30:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypadá to, že se domluvím s panem Zajícem na zapůjčení a otestování tohoto zesilovače.

Nebyl by mi někdo ochoten zapůjčit mi na cca týden sluchátka Sennheiser vyšší 6-kové řady (HD 650, HD 600). Mám zatím jenom 595 a nejsem si jist, zda budou odpovídajícím partnerem.

Dopředu ale upozorňuji, že otevírat ho a vrtat se v něm nehodlám, určování a pitvání švábů není mé hobby. Tvůrce však přislíbil i nějaké foto vnitřku, bude-li souhlasit, dám je následně sem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 08:37:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto má mít sluchátkový procesor - úprava "prostoru" pro sluchátka tak, aby se blížil poslechu na repro a ne ping-pong efektu. O buffery jim asi nešlo ....

P.S.: Nicméně ta cena je hodně vysoká ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2007 14:22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže mám domluvené zapůjčení uvedeného zesilovače na druhý týden března (5-10.3.2007). Otestuji ho za na AKG 701 a Senn. 650.

Pokud má někdo z fóra zájem se testu zúčastnit, na poslech je vítán. Ještě jednou ale opakuji - zesilovač se bude poslouchat, ne otevírat!!! Slíbil jsem to jeho otci a je slušné sliby plnit. Poslech možný pouze u mě doma, současně max. 1-2 lidi (ať je na to klid). Je to nová a drahá věc za kterou osobně ručím, proto ji nemohu dál půjčovat.

Kubo, kdyby sis chtěl udělat výlet do ČB, jsi vítán, ubytování u mě zajištěno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Pi február 23, 2007 14:35:04    Predmet: Re: Sluchátkový zesilovač (procesor) ZAMA HPA-1 Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:44:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi február 23, 2007 15:14:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek

S čím jsi tento zesilovač porovnával, respektive jaký jsi používal před pořízením ZAMA?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi február 23, 2007 15:21:25    Predmet: Odpovedať s citátom

nepochybujem ze hra vyborne ...
len vzhladom k cene, ktora je tiez vynimocna by bolo vhodne zhodit dekel a mrknut sa co ten zazrak skryva..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Pi február 23, 2007 21:31:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajima me zdali neni ten simulovany poslech odehravajici se jakoby pred posluchacem na ukor detailnosti. Jde o binaural processing a tyto timto trpi. Vypnout processing asi nelze? Nebo ano?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 15:06:27    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:45:20, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So marec 03, 2007 16:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

4 Krecek

Rád si tento sluchátkáč poslechnu, odrazují mně 2 věci, příliš vysoká cena a nemožnost vypnutí equalizace. Být výrobcem, udělal bych možnost vypnutí nebo rozdělil tento přístroj na dva, zesilovač a procesor. Do ČB ale nepojedu. Dík.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 15:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:45:38, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 15:57:45    Predmet: Odpovedať s citátom

nemohli by ste nam - ak ho vlastnite - vyfotit vnutro pristroja ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 14:16:51    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:45:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 16:08:01    Predmet: zama Odpovedať s citátom

docela by me zajimalo srovnani s Casea ...ten cenovy rozdil je pomerne velky ...a mozna se vyplati pockat na novy headamp od Casea a pak teprve porovnat ...co Kubo ?? Neplanujes ??
_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 16:29:12    Predmet: Odpovedať s citátom

ta cena je fakt brutalna..

trosku nechapem strategiu danej firmy, osobne by som najskor vypustil nejake prijatelnejsie modely, az potom by som skusil prerazit aj top-end modelom..

experiment s totalne neznamou firmou takmer za 50k Skk - Nono

tym nechcem povedat ze vnutro nezodpoveda cene - OPA627, stepped attenuator, talema a pod. su hodne velke lakadla, ale napriek tomu same o sebe este neznamenaju kvalitny zvuk ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 17:35:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Bimonaurální korekce Laughing - Martin Dittmann je pako... Jinak velice hezká krabička, pravděpodobně z nerezi...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 17:59:43    Predmet: Odpovedať s citátom

4 fotolaik

mám v plánu různé věci, ale když vidím, jak jsem podezříván z pasivity, seru na fórum a nějaké psaní

jasně, že si Lyru i Zamu rád poslechnu, stejně jako nové Bayery a Audio Techniky a Kossy

dost věcí mně v životě zdržuje a leccos jsem byl nucen pochopit, proto se teď věnuji smysluplnějším činnostem než sdělováním poslechových "pravd"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 20:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Z popisu funkce a fotky desky tipuji, že obvod přimíchává vždy do druhého kanálu signál zeslabený o 15 dB a malinko zpožděný, možná s nějakou kmitočtovou úpravou (omezení výšek). To by se dalo z méně exotických součástek ubastlit za pár korun. Škoda že na takové hraní nemám čas, docela by mě to bavilo. Ještě bych to vylepšil o další poťák, kterým by se dala míra "přeslechů" regulovat podle libosti (druhu muziky).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 20:42:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď mě napadá, kdyby se našel dobrovolník ochotný přístroj na jeden večer zapůjčit, dalo by se to přesně proměřit. Stačí pustit signál do jednoho kanálu a změřit, jak je ve druhém "upraven".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 22:30:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Smrdi to tu reverse engineeringom Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St marec 07, 2007 09:00:28    Predmet: Odpovedať s citátom

neexistuje zatial na tu "bisexualnu" korekciu nejaky chip ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Donuts
Hifista


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: St marec 07, 2007 09:30:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikde nevidim CE znacku o shode, nekdo by mel zasahnout. Smile
_________________
Můžu z toho udělat článeček na titulku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po marec 12, 2007 20:03:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Minuli týden jsem měl k dispozici výše uvedený zesilovač ZAMA HPA-1. Na základě několika večerů, s ním strávených, jsou zde mé osobní poznatky.

Jak to vypadá?
Nadčasový čelní panel z nerezu, kvalitní stříbrná metalíza na bocích, přiměřeně dimenzovaný ovladač hlasitosti. Žádná prvoplánovitá extravagance, elegantní a pro mě příjemně neutrální. Neudělá ostudu ani v mnohem hodnotnějším interiéru než je můj. Jediné, co mě trochu ruší je vstupní konektor pro sluchátka. Asi bude kvalitní i technicky opodstatněný (kombinovaný symetrický Neutrik + sluchátkový jack), na mě ale působí jak černá jizva na krásné kovové tváři. Myslím, že jednoduchá otočná kovová krytka by problém vyřešila. Přístroj je na sluchzes poměrně veliký a těžký, možná by stálo za to dělat ho rovnou ve standardní šíři 43 cm, lépe by se začleňoval do sestavy komponentů. Otázkou je, o kolik by to zdražilo už tak drahou krabici. Moc se mi líbí dva vstupy s možností přepínání. Představa současného zapojení CD i gramofonu bez dalších krabiček a konektorů je dle mého gusta. Lahůdka na konec – krokový potenciometr AU/RA. Jedním slovech nádhera. Kroky ideálně odstupňované, počtem cvaknutí se přesně nastavuje hlasitost při porovnávání jednotlivých, různě citlivých sluchátek. Ta exaktnost chodu mi evokuje libé pocity při řazení u BMW.

Jak to hraje?
Dobře, moc dobře. První překvapení – tzv. binaurální processing. Všichni recenzenti píší o znatelném posunutí hudební scény před hlavu. Křeček je buď hluchý, nebo svým zoologickým určením jinak vyvážený, ale toto slyšel v míře menší než malé. Co je ale slyšet a hodně – prostor kvalitních nahrávek. Tam, kde byla souvislá a uzavřená polokoule zemské atmosféry, najednou se jednotlivé nástroje a hlasy rozlétají do mezihvězdného prostoru. Je to jiné a je to krásné. Ten zesilovač nehraje více basů či více nebo jiskřivějších výšek, tady velký rozdíl neslyším. Jednotlivé nástroje jsou ale dál od sebe, každý jinak blízko, jinak hluboko. Mámivé sirény se o mě neperou v chumlu, každá má své skalisko a vábí a vábí. Pro mě další hřebík do rakve syntetické hudby. Akustické nástroje v tomto podání opravdu žijí – kov, dřevo, kůže. Je to rozdíl – jako pít plnotučné mléko z poctivé skleněné láhve, nebo odstředěnou bělobu z krabice. Ale to už by byl jiný příběh.

Co z toho (pro mě) vyplývá?
Zkušenější posluchač (vybavený navíc špičkovým CD přehrávačem) by jistě zjistil více. Z pohledu zeleného Křečka zcela jistě není ZAMA jen naleštěnou krásnou krabicí pro bohaté snoby. Mě se její podání hudby líbí velice, převelice. Nevítězí rozdílem třídy, ale posun o další stupínek nahoru to je. Ano, cena není malá. Pro někoho, kdo není nucen vážit každou korunu (jako třeba já), to ale může být cesta k velké radosti.

Závěrem bych rád poděkoval své Paní, že to beze mě čtyři večery a noci vydržela. Správně pochopila, že bych duchem stejně obcoval s jinou Múzou. Přežila i rozteklou ledničku, kterou jsem preventivně odpojil a zapomněl zapnout. Omlouvám se i Malému Hadovi – cena té lesklé hračky je příliš vysoká, než aby sis jí mohla pohladit. Znám Tvé šikovné tlapky, malý velký bastlíři, nezůstalo by u jednoho pohlazení.

Epilog :
Nestačí Ti zemský obzor,
chceš i prostor Měsíce,
tož neváhej ani chvíli,
kup si dílo Zajíce.

PS : Uvedený zesilovač jsem zkoušel na sluchátkách Sennheiser 595, 650 a AKG 701. Protože jejich přímé porovnaní pro mě bylo hodně překvapivé, budete toto předmětem samostatného příspěvku v tématu SLUCHÁTKA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po marec 12, 2007 20:56:53    Predmet: to krecek Odpovedať s citátom

diky za pekne shrnuti ....skoda, ze je problem si zesik poslechnout...ja zatim zustanu verny panu Vranovi a jeho Casea, pockam si na novy Lyra, ktery bude zase dal....ale diky - pekne cteni ...
tom

_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Po marec 12, 2007 21:56:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek

Nová ohromující recenze. Hodnota přetvá a morálně přežije kvalitní výrobek, neboť technologie se vyvíjí rychle. Ale talent je jedinečný.
Přimlovám se o honorář pro autora, v podobě oslaveného sluchátkového zesilovače.
Za naši severněvýchodní analogovou sekci ti posílám přenosku.

Tak nějak by psal náš hlavní romantik, kdyby na pochůzkách kolem jezera u Doks, po něm později pojmenovaném, uslyšel zvučný zpěv divy Emy Destinové, pomocí Edisonova fonografického válečku.

p.s. opravdu není v krabici ukryta ani jediná trioda ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2007 09:10:25    Predmet: Odpovedať s citátom

efičák
Přimlovám se o honorář pro autora, v podobě oslaveného sluchátkového zesilovače.

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Tak to si málo ceníš dílo pana Zajíce! Navíc Paní by momentálně další "zbytečnou" krabičku doma nepřežila ani zadarmo.

Teď vážně. Než někdo přiloží polénko a zaplane zbytečný flame, prohlašuji na svou čest že :
- tento sluchzes i sluchátka jsem si normálně od výrobce zapůjčil proti 100% vratné záloze (možno doložit výpisy z účtu)
- po skončení testu ho vracím jeho majiteli a on mi (doufám Very Happy ) vrátí zálohu
- nedošlo a ani nedojde k žádnému "bártrovému" obchodu typu 75% sleva za pozitivní recenzi
- radši zůstanu chudým zeleným hlodavcem, než státi se bohatým růžový všežravcem
- výsledek hodnocení odpovídá tomu, jak jsem to slyšel JÁ
- chce-li si někdo udělat vlastní názor, Jilemnice není na konci světa

PS : Co je skryto v nitru netuším. I kdybych se tam podíval - stejně nepoznám triódu od diódy. Ale matně tuším, že obě svítí, že?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2007 14:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:46:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St marec 14, 2007 10:14:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Donuts
Ferenc

K Vašim datazům přikládám přímo komentář p.Zajíce z naší korespondence :

Ad top model na úvod
...Padla zde otázka v tom smyslu, proč se neznámý český výrobce snaží prorazit s top-end výrobkem a proč radši nezačne postupně s nižšími, cenově přístupnějšími modely, aby se etabloval na trhu. Ačkoli to nebylo z ekonomického hlediska zcela racionální, ZAMA HPA-1 nevznikl za účelem vytváření podnikatelských zisků, ale jako víceméně moje osobní snaha vyvinout pro vlastní potřebu a dále pak nabídnout zájemcům z řad veřejnosti mimořádný produkt, co dosud na trhu chybí, bez ohledu na cenu či finální prodejnost výrobku...

Ad certifikace CE :
...k poznámce, že přístroj není opatřen značkou CE. K tomu můžu říct tolik, že přístroj je montován z elektronických součástek zakoupených v ČR a opatřených značkou CE. Vzhledem k tomu, že se jedná o kusovou výrobu velmi malého objemu, necháváme na doporučení kompetentních osob provést u každého jednotlivého kusu revizi u revizního technika dle příslušných norem ČSN, každý kus je pak opatřen vlastní revizní zprávou. Naproti tomu typové zkoušky se obvykle provádějí u velkosériové výroby, kdy se testuje pouze jeden kus z vyrobené série shodných výrobků...
Poznámka Křečka : Revizní zpráva byla u vzorku opravdu přiložena.

Na konec můj osobní názor na cenu HPA-1. Ta cena není nízká. Srovnávat ale prodejní cenu nově navrženého a dotaženého stroje s cenou součástek mi přijde trochu zavádějící. Podle této logiky by byly zloději téměř všichni výrobci aut, elektroniky, oblečení, atd..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist