Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Male zamysleni nad Hi-Fi.... :-(
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Haxna
Hifista


Založený: 23 november 2006
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 01:37:19    Predmet: Male zamysleni nad Hi-Fi.... :-( Odpovedať s citátom

Proc je dnes mezi "Hifisty" tolik lidi, kteri vubec nic netusi o zakladnim fungovani jejich milacku? Mysli si, ze jejich nazor bezduse vycteny na inet strankach, tezce promasirovany reklamama na super kabely a podobne vystrednosti majici nepatrny vliv na zvuk atd... je ten spravny a jsou schopni dle toho asertivne jednat a rozdavat pripitomele rady dal? Kam az to dnesni Hi-Fi dojde? Jsem opravdu moc rad, ze jsou tu normalni lidi, kterych si moc vazim - Kazzatel, VELKY Bobo, BV a z tech mladsich napr. Coffee. Cekam sprchu, tak do mne.. Smile Nicmene po precteni nekolika prispevku na jistem "konkurencnim ?" foru uz vazne nevim, jestli nohy, ktere mne zprostredkovavaji pohyb po teto planete jsou vubec moje. Co vy na to? Ma z Vas nekdo podobny pocit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 06:34:30    Predmet: Re: Male zamysleni nad Hi-Fi.... :-( Odpovedať s citátom

Haxna napísal:
Proc je dnes mezi "Hifisty" tolik lidi, kteri vubec nic netusi o zakladnim fungovani jejich milacku? Mysli si, ze jejich nazor bezduse vycteny na inet strankach, tezce promasirovany reklamama na super kabely a podobne vystrednosti majici nepatrny vliv na zvuk atd... je ten spravny a jsou schopni dle toho asertivne jednat a rozdavat pripitomele rady dal? Kam az to dnesni Hi-Fi dojde? Jsem opravdu moc rad, ze jsou tu normalni lidi, kterych si moc vazim - Kazzatel, VELKY Bobo, BV a z tech mladsich napr. Coffee. Cekam sprchu, tak do mne.. Smile Nicmene po precteni nekolika prispevku na jistem "konkurencnim ?" foru uz vazne nevim, jestli nohy, ktere mne zprostredkovavaji pohyb po teto planete jsou vubec moje. Co vy na to? Ma z Vas nekdo podobny pocit?


Jestli to dobre chapu, tak mit povedomost o tom jak to funguje uvnitr nasich hracek je nezbytne? To je divny ne? Ja si myslim, ze z pocatku se vetsina lidi orientuje podle tisku, zebricku, reklam. Je to asi to nejzakladnejsi voditko pro zjisteni co je k mani a jak si to vede. Teprve posleze dalsim vyvojem opet vetsina postizenych jedincu prestava brat tyto v potaz a vice venuje pozornost svemu uchu. Vzdyt preci kazdy z nas pouziva kazdy den spoustu veci nastroju, pristroju a pomucek a jen malokdo chape jak to vsechno funguje, coz nezbytne neznamena, ze nam tyto nasi pomocnici nemuzou byt k uzitku a radosti. Znam spoustu chytrych lidi, kteri 100% vedi jak funguje zesilovac, CD prehravac a jine, ale kdyz jim praskla zarovka u auta, tak byli v koncich. Mam kamarada, ktery mel nekolik vysokych skol a kdyz sel do bankomatu pro penize, tak odchazel zklaman, protoze mu bankomat nedal, snazil se vnutit kartu do bankomatu sterbinou na vypisy.
Jestli mi dulezitost tech nasich aparatu trosku neprecenujem. Veskera hifi technika je pouze prostrednik, nastroj. To hlavni je muzika. A u te jde jen o jedno, jestli libi ci ne. A stejne by se asi mely posuzovat i ty aparatky. To co se muze zdat zvukem mile me, nemusi vyhovovat jinemu. V cem je potom chyba? Aparat hraje spatne? Ja blbe slysim?
Jinak souhlasim s tim, ze by kazdy mel doporucovat pouze na zaklade osobni poslechove zkusenosti. Rovnez tak je poucne a uzitecne mit moznost procitat fakta o hifi technice z klavesnic vyse zminenych.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vítek
Nádejný hifista


Založený: 20 december 2006
Príspevky: 69
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 07:40:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano , pro posouzení, jak to hraje nejsou potřeba technické znalosti. Hlavní problém je velikost českého trhu a možnost si jednotlivé věci posclechnout a vyzkoušet si zda a jak moc mohou pozitivně ovlivnit výsledek, respektive, zda se vyplatí dodané věci investovat.
Co se týká voodoo v hifi technice , zaleží co tam konkrétní člověk řadí. I řada techniků prostě naráží na strop svých znalostí. Když se na vlatní kůži přesvěčíš,
že některé věci fungují, TAK nemohu souhlasit s tzv, techniky, který okamžitě odmítají vše , co přesahuje jejich technické znalosti. Na druhé straně jsem opatrný a nepřijímám slepě vše, co kdo vychválí A důležité je pro mne , kdo to říká a jaké testy v praxi provedl. ALE NEODMÍTÁM VĚCI JENOM PROTO, ŽE TO PROSTĚ TZV. NEMŮŽE FUNGOVAT !!!

Tím samozřejmě neodmítám nutnost a nezbytnou důležitost zkoumat, každou věc z technického hlediska. Jak jeden můj kamarád řekl, pokud se budem plácat po zádech, jak jsme dobří, nic nového bychom se nedozvěděli. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 08:54:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Haxna
Já tvůj dotaz přetáhnu do trochu jiné roviny. Napadá mě příměr jako kdyby ses ptal Proc je dnes mezi "automobilisty" tolik lidi, kteri vubec nic netusi o zakladnim fungovani jejich milacku? Já jsem třeba přesně ten případ. Vím kde má auto volant, kam se leje benzín, kam voda do ostřikovačů, kde je rezervní kolo a hotovo, víc mě nezajímá. Zajímá mě abych se s ním dostal z bodu A do bodu B. Sic nějakou hrubou představu o fungování motoru mám, ale myslím že na kvalitu přepravy by nemělo sebemenší vliv ani kdybych o jeho fungování nic nevěděl.
Když se pak vrátím do roviny hifi, tu je to myslím úplně stejné. Jaký přínos k fungování aparátu mi budou znalosti jak co funguje? Podle mě žádné. Je potřeba akorát vědět kam se dává "palivo" Smile

Na druhous stranu je pravda, že pokud už někdo o hifi chce něco psát a hlásat do světa, už by nějaké ty základní vědomosti o fungování a zákonitostech měl mít, protože ty kidy co jsou občas (hlavně teda poslední dobou) na fsportu, to je děs. V tom s tebou souhlasím ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 10:50:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Diskusní fora jsou od toho, aby se kydalo. A tak se kydá a kydá. Jak se na forum nabalují experti, dochází k filtraci názorů na "správné" a "špatné". Kydalové se odělují, fitrují, prchají, přicházejí, zakládají speciální, odborné, tématické a další fora, kde se zase kydá. Ale ani na nejužší specifickém diskusním portálu nikdy nenastane stav souladu a jednoty názoru. Je to utopie. Ani dva stejně vzdělaní atomoví fyzici se neshodnou na stejném řešení jednoho problému. Jestli máš díky tomu potíže s vlastní chůzí ..... je to tvoje chyba.

Nedovedu si představit, že by na vstupu do jakéhokoliv fora byla podmínka, vzdělanost a zkušenosti v oboru, podložené ještě nějakým vstupním vědomostním testem. Chudáci pekaři, kuchaři, účetní, doktoři .... bla bla bla ....asi nemají nárok na hi-fi a v době osobního volna by měli se zájmem místo poslouchání hudby pitvat sousedovic kočku, nebo zkoumat kynutí chleba .... hrozná představa Sad

Ale celý tvůj postoj docela chápu. Také nesnáším časopis Blesk, kydají tam hovadiny, přesto si ho do tramvaje sem tamkoupím a náklad výtisků říká, že nejsem asi jediný. No snad mě za to zbytek lidstva neodstrčí do stoky. Zbytek Slovanetu určitě ano.

Tedy nebýt onoho nejmenovaného hi(-/+)fi fora, řek bych, že tu občas není o čem psát Sad Komě kydů se tam totiž objevují i velmi zajímavá témata a pořád jsou tam lidi, co umějí a mají co říct. Chvála bohu.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.


Naposledy upravil AlienCZ dňa St február 07, 2007 12:07:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 11:02:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Trošku OT, i když k tématu:

Typ2229 napísal:
Někde se to ztratilo, tak to vkládám ještě jednou, do jiné sekce(poprvé to možná nebylo v tý správný):

Přikládám odkaz na zajímavou diskusi, která se snad ještě rozroste.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=633
Už teď tam zaznělo pár zajímavých myšlenek, na zamyšlení určitě dobrý.

Mě u toho čtení napadlo, jak nechápu, že některý lidi s 25-itisícovýma sestavama řešej "blbosti"(síťový filtry, kabely, atd.), když mají (několika-)řádově větší rezervy úplně někde jinde (úroveň komponentů, akustika místnosti, umístění, atd). Není to konkrétní narážka na někoho, ale obecně je to tak.
To je jako bych si na kolo z Globusu za 2500,-Kč kupovala odlehčený duše.

http://www.f-sport.cz/hifi/index.php?action=vthread&forum=20&topic=2911
http://www.f-sport.cz/hifi/index.php?action=vthread&forum=20&topic=2912

Milá Typ2229, nechci ti kazit radost, ale tvůj příspěvek na fsportu zmizí podruhé úplně stejně tak, jako zmzel už jednou, a zmizí i potřetí, popáté. Dávat na fsport odkazy, které směřují na slovanet je pouhou strátou času, neboť admin je tam všechny spolehlivě zlikviduje. Toho sis ještě nevšimla? Smile



Aliene ... no, radši bez komentáře


Naposledy upravil Hlava dňa St február 07, 2007 12:07:08, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 11:25:11    Predmet: Poslech versus technické znalosti Odpovedať s citátom

K pocitovému poslechu opravdu není třeba rozumět zprostředkující technice. K posuzování příčin a následků "proč a jak co hraje" už ano.
A to si hodně lidí stále neuvědomuje a pak se diví, proč se na ně křičí Smile

Vláknová diskuze umožňuje udržet vedle sebe odborně fundovaná témata i plkárny, stačí když netechnici potlačí své nutkání vyjadřovat se k technickým věcem a nezačnou zaplevelovat příslušná "technická" vlákna ...

Vrchní kydolog importér AlienCZ, co stále mele stylem, cituji: "kydalové se odělují, fitrují, prchají, přicházejí, zakládají speciální, odborné, tématické a další fora, kde se zase kydá." to sice stále nechápe, ale s tím my ostatní už nic nenaděláme, komu není dáno ... když se ale takoví jako on budou vykydávat jen v bojisku, ať jim hatmatilka slouží, od leckoho to sice slíznou, bojisko to unese ... hlavně ať ale nezasírají tématická, technická, věcná vlákna!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 12:05:10    Predmet: Re: Poslech versus technické znalosti Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
... když se ale takoví jako on budou vykydávat jen v bojisku, ať jim hatmatilka slouží, od leckoho to sice slíznou, bojisko to unese ... hlavně ať ale nezasírají tématická, technická, věcná vlákna!


Já jim to vyřídím. Spolehni se. Rolling Eyes

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Haxna
Hifista


Založený: 23 november 2006
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 13:03:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Netvrdim, ze clovek zajimajici se o Hi-Fi musi dopodrobna rozumet tomu, jak to funguje. Omlouvam se, ze jsem to trosku nepresne formuloval. Jde spise o to, ze s reprodukovanou hudbou elektronika uzce souvisi. Tudiz kazdy, koho tento kun chytl, tak i z oboru elektroniky postupne shromazduje nejake informace. Kdyz se pak nekde doctu, ze:

"dielektrikum signaloveho kabelu ma vliv na brzdeni a zvetsovani basu", "Sluchátkový poslech externím tranzistorovým i hybridním zesilovačem odhaluje kratší doznívání náběžných hran přes RCA RG-62 ..."

Dale pak o HiFi pojistkach a podobnych nesmyslech, jima me hruza, kolik lidi je schopnych toto brat vazne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 13:03:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, objeven problém - nedorozumění:

Takže, část mého postu: Kydalové se odělují, fitrují, prchají, přicházejí, zakládají speciální, odborné, tématické a další fora, kde se zase kydá. nemají nic společného s tím, že existuje nějaké miniBB a někdo něhoho odtamtud vyházel. Kdo si tento příměr automaticky spojil, zřejmě proto, že jsem AlienCZ, aktivní tam, tak se prostě hrozně spletl. Toť vše. Jedná se o obecný fakt všech vznikajících a zanikajících diskusních fór, bez ohladu na to, jaká problematika se na nich probírá. Přestaňte číst v mých postech mezi řádky a bude po porblémech.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wawrik
Hifista


Založený: 12 november 2006
Príspevky: 196
Bydlisko: Blava

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 19:58:06    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:
Také nesnáším časopis Blesk ... snad mě za to zbytek lidstva neodstrčí do stoky. Zbytek Slovanetu určitě ano.

Ja určite nie. Ja z toho žijem Smile
Inu, aká krásna je pluralita a sloboda slova... To potom nájdeš spriaznenú dušu aj tam, kde by si ju nečakal Wink


Naposledy upravil wawrik dňa St február 07, 2007 20:16:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 20:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 21:30:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 20:24:43    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Přestaňte číst v mých postech mezi řádky a bude po porblémech.


Presne o tomto to je a este snazit sa nebrat veci osobne Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 20:32:07    Predmet: Re: Male zamysleni nad Hi-Fi.... :-( Odpovedať s citátom

Haxna napísal:
Proc je dnes tolik lidi, kteri vubec nic netusi o zakladnim fungovani jejich milacku?


politika sem nepatrí Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 20:42:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíš proč je dnes tolik lidí Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 22:32:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton napísal:

Presne o tomto to je a este snazit sa nebrat veci osobne Thumbs up


Když je někde adresné Tvoje jméno/nick, je to osobní, s tím nic neuděláš.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Št február 08, 2007 16:39:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Člověk nemusí vědět podrobně do detailů, jak třeba pracuje zesilovač (natož ho umět postavit), ale alespoň základní technické povědomí by měl mít - tady souhlasím s merhautem.
Jen jsem si uvědomil jednu věc. Většinou se dva hifisti hádají o to, který přístroj hraje nástroje reálněji. Nedávno se konala obměna (nákup nových) nástrojů v našem orchestru. Konkrétně fagoty a pozouny (o něco dřív se měnil klavír). Když došlo na to, od kterého výrobce nakoupit, strhlo se mezi dotyčnými tak trochu peklo - místy to vypadalo na ruční argumenty. A proč? Jedni tvrdili, že pouze fagot (pozoun, klavír) od výrobce X je ten pravý, druzí naopak, X nebrat, zvuk se fagotovému jenom blíží a oklame jenom nezkušeného posluchače, kdežto ostřílený hudebník ví, že hraje správně pouze fagot od Y! Nakonec se nakoupilo tradičně podle ceny Smile
No a teď je otázka, jak máme poznat, který zesilovač zahraje třeba fagot nebo klavír reálněji. Vždyť ani většinou nevíme, na jaký klavír interpret hraje, v jakém akustickém prostředí to bylo nahráno (ruku na srdce - kdo ví, jak zní nástroje třeba v Carnegie Hall v originále) atd. Není to nakonec tak, jak říkám už delší dobu, že si domů pořídíme to, co nám nejvíc vyhovuje, bez ohledu na zkreslení, na originál zvuk nástroje apod.? Nemyslím teď nějaké fatální zkreslování, kdy téměř není poznat, co vůbec hraje.
Jak to vidíte vy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št február 08, 2007 17:03:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Já to vidím, slyším, jak to popsal V.Syrový a já to jen "ztotožněle papouškuju" Smile : jedná se o oblast tzv. (převážně subjektivní) estetické kvality zvuku, kde se každý rozbíhámě trochu jiným směrem a kde neexistuje shoda na jednom správném zvuku ... a týká se to nejen reprodukovaného, ale i původního ... jinými slovy: jeden etalonově správný zvuk neexistuje ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Št február 08, 2007 17:11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

No myslim, ze autorovi tohoto vlakna neslo o to kto ako pocuje, respektive vnima zvuky, ale snazi sa naznacit, ze zvycajne ludia, ktori nemaju predstavu ako to funguje vo vnutri su nachylni na zakladne reklamnych a propagacnych materialov uverit, ze aj farba reprodukcneho retazca ma vplyv na zvuk. Ladicom kablov by som doporucil clanok Vekeho Boba, ktory vysiel v AR.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Haxna
Hifista


Založený: 23 november 2006
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 01:27:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Hop377
Dekuji Hope. Myslim, ze jsi to tak nejak lehce vyjadril v kostce. Za mladych let jsem se snazil do stareho TESLA "kazetofonu" SM 261 vmestnat system DBX. Nepovedlo se to, i kdyz jsem mel upravu pro HX PRO - dynamicka predmagnetizace - takze vetsi vybudtelnost ve vyskach, ale nestacilo to - levne pasky (ktere jsem pouzival, pac na jine nebylo) se lehce nechaly s DBX ve vyskach prebudit (pouzival premfazi pri zaznamu a demfazi pri prehravani). I bez DBX (jen s DOLBY B) to byl ale brutalni prinos (valcoval jsem i kazatofon PIONEER s auto BLE) a i ty pitome levne kazety hraly suprove. Zesilovac DPA 380 od UE, predelany na "muj rozmer" se choval tak, jako zadny jiny zesilovac - je to legenda a tvurce je pro mne PAN nekdo. Proste jsem jiny - pro kvalitni prednes neco delam, ale ne kraviny. Reprokabely jsou mi fuk - pouzivam jakesi JAMO 2x6mm pro 3 metry (zbytecne - stacily by 2x2,5, ale pro jistotu). Nicmene technicke parametry jsou hmatatelnym voditkem pro opravdove HiFi. Kdo je ochoten bez premysleni investovat 6000,- Kc do sitovych kabelu je pro mne magor. Logika je v prdeli a kdyz mu reknu (Coffee by se myslim chytil Smile) udelame slepy test, tak se na to jakkoliv vyprdne. A proto nesnasim, kdyz mi nekdo z techto lidi - "sluchar" nadopovany technickymi kravinami bude tvrdit, ze mu bezkyslikata med (placnu o 400% drazsi) hraje lepe, nez ta obycejna. Coffee-ho motto - rozum do hrsti. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 07:21:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tomhle se asi většina z nás shodne. Já jsem taky několikrát psal, že na kabely (jakékoli) nevěřím, stejně jako na nějaké zázračné podložky, demagnetizéry atd. Stejně tak nevěřím tomu, že někdo bez základů (natož bez hlubších znalostí) elektroniky dokáže sestrojit třeba filtr, který bude mít přínos pro zvuk - teď ho klohní Martin a víme dobře, že jeho znalosti na tomto poli jsou, mírně řečeno, bídné. To je naprostý šamanství.
Jenže někteří lidé jsou nepoučitelní a vždycky nakonec nalítnou prohnanému výrobci, prodejci nebo majiteli nějakého výrobku, který nikdy nepřipustí že i jinej přístroj může hrát líp a nakonec nějakého chudáka ukecá na nákup toho, co má doma.
Ostatně na miniBB jsou někteří prodejci i výrobci, kteří do výše uvedeného přesně pasují.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 07:58:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kabely a filtry je dobré posuzovat, pokud s tím máte nějaké hlubší zkušenosti a zázemí, v opačném případě bych doporučoval trochu pokory ...

V řetězci zvukových vlivů samozřejmě nestojí na prvním místě, na druhou stranu zamítnutí šmahem jakéhokoliv vlivu naznačuje na stupeň zkušenosti a možnosti se setkat s výrobky nad určitou mezí. V HighEndu, bez pejorativného označení, jak kabely, tak filtry zvukové rozdíly způsobují. Je potřeba si uvědomit, že jde o řetězec jako celek, včetně rušivých vlivů na něj. Víc o tom asi diskutovat nebudu chtít, pokud máte zájem, navštivte mou stránku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 10:51:08    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 21:28:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 11:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jakkoliv se to vzpírá racionálnímu technickému náhledu založenému na rutinně používaných měřících metodách a modelech, tak o tom na základě poslechových testů jsem přesvědčený. Znovu dodávám, že podle mě jde o interakci v celém řetězci. Vliv změny úrovně a spektra rušivých signálů je evidentní a změny rušivého pozadí až do VF lze měřit. Pokud se něco děje v kabelu, popsat to neumím (nelinearity - dielektrikum atd.). Rozhodně to nelze vysvětlovat primitivními lineárními parametry typu kapacita na jednotku délky, indukčnost na jednotku délky, svod na jednotku délky a odpor na jednotku délky. Samozřejmě pitomosti typu "rychlost náběžné hrany RG-62" neberu. Ale to, že něco na základě mého souučasného stavu poznání a vědomostí neumím vysvětlit neznamená, že to šmahem zavrhnu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 20:35:53    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
No já myslím, že pokory mám dost. Jen jsem napsal své zkušenosti s kabely (signálovými). Tři slepé testy - jedna aparatura velmi levná, asi cca 12 - 13 000 za kus. Další dva, asi cca 80 - 100 000 za kus. Nikdy jsem neslyšel rozdíl mezi kabelama. Je možné, že jsem hluchej.
Pár HE aparatur jsem za život taky slyšel, nejste sám. Je ale pravda, že jsem u nich neměnil kabely. Byl jsem prostě na návštěvě a poslouchal jsem - buď se mi to líbilo, nebo ne. Ale majiteli jsem do toho nekafral - byla to jeho aparatura, včetně kabelů.
Někteří "zkušení" uchaři, jako třeba Martin, slyší i to, jak které dielektrikum brzdí zvuk - tak s těmi se nemohu vůbec rovnat Very Happy . Ale kdyby měli všichni na světě na všechno stejnej názor, tak by nebyla žádná sranda - a brát poslech hudby moc vážně by byla velká chyba.
Přeji hezký poslech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 21:08:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale jistě, ale psal jsem k otázce, zda kabely mohou mít nějaký vliv na zvuk řetězce, nebo ne. Kdyby se mě někdo zeptal před 5 lety, tak bych řekl, že to není možné, a vyrukoval bych se spoustou teoretických, poměrně fundovaných zdůvodnění.

To, jestli vliv mají nebo ne, nemusí mít vůbec žádnou souvislost s radostí z poslechu hudby Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 21:21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, tak, radost z poslechu hudby, to je to, oč tu běží.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 21:25:49    Predmet: Odpovedať s citátom

O techniku jde taky. Nestydím se přiznat, že mě technika baví víc než hudba, stejně jako mě foťáky baví víc než fotografie. (Ač mě obojí baví víc než dost) Je to prostě tak a není to nic špatného :o) Jinak, co se týče tématu. Změny kabelů jsou markantní, nicméně je neřeším. Stejně, za několik hodin je mi rozdíl už jedno. Marginální možnost změn prostě neřeším.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 21:29:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To Haxna:
Mam pocit, ze sme asi podobne postihnuty, nemam sice aparuturu zvucnych znaciek, ako vacsina zo zucastnenych, moja zostava je DIY, ale bavi ma skusat rozne zapojenia a vplyv na zvuk. Asi budem dostatocne streleny, ked mam momentalne spravenych sest sluchatkacov aj niektore nemaju kabat, v CD uz som mal rozne filtre za D/A prevodnikom Very Happy A to je pre mna zabava. K tym kablom pouzivam reprokable Jamo 2x4mm, alebo miesackovy 4x2,5, podla toho co mi lesie sadne konektorov konkretneho zosilnovaca. Very Happy Signalove kable mam ukrutne drahy Tasker Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 21:48:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Hop377

nemyslím si - že si (sme) postihnutí... Skôr tí ostatní o niečo prichádzajú - je to niečo ako handicap na ICH strane. Je to totiž úplne iné hobby ako napr. vláčik alebo tácky... (bez urážky - ak to niekto berie osobne). Hudbu ktorá s touto mániou bezprostredne súvisí má rada určite vačšina ľudí na tejto čudnej planéte ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist