Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

externá zvukovka

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ostap
Hifi obsluha


Založený: 13 september 2009
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 14:23:27    Predmet: externá zvukovka Odpovedať s citátom

zdravím! nie moc hifi, ale snáď niekto poradí Smile mám k noťasu aktívne bedničky Genius 1250X, prešli už menším tuningom - vytlmenie a trochu zmenené útroby, čo im veľmi pomohlo, zvuk za tých 1000 Kč čo som za ne dal až neuveriteľný. no stále to nie je ono, chýba mi jasnejšie odlíšenie nástrojov, hudba sa trochu (možno trochu viac ako to) zlieva do jednej masy.
mám len integrovanú zvukovku s ovládačom RealTek AC 97, uvažujem o externej USB. pomohla by mi? ak áno, aké parametre treba sledovať, čo si všímať pri výbere. sú vôbec externé zvukovky len pre stereo? asi všetky na ktoré som narazil boly 5.1 či dokonca (no fuj!) 7.1.
rady typu "kúp si pasívne regálky a zosík" si nechajte na dobu keď budem pri peniazoch Very Happy
neviem či to pomôže, ale počúvam jazz, prog a klasiku, hlavne FLAC a MP3 320-ky.

vďaka za každú reakciu k veci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 15:09:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro zacatek dost pomuze, kdyz si udelas jasno, kolik do toho chces dat.

Proti Realtekovi nejspis pomuze temer jakakoli (ne nutne externi) zvukovka. Jestli se bavime o kategorii do rekneme 200 Euro, tak bych spis cekal, ze interni na tom muze byt proti externi lip (znacnou cast ceny externi zvukovky tvori krabice atd.). Co se internich tyka, tak treba ESI Juli@ je velmi slusne hrajici kousek, pokud trvas na externi, tak bych koukal treba na USB Edirol nebo prinejhorsim m-audio mobile pre usb.

A dalsi vec na ujasneni je, ze cenova kategorie, kterou z toho tusim ;), spis vede na monitory pro blizky poslech (coz pro jednoho cloveka u pocitace je v pohode), pak si pohledej nejake nazory na bedynky s klicovym slovem "nearfield".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ostap
Hifi obsluha


Založený: 13 september 2009
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 17:08:09    Predmet: Odpovedať s citátom

o karte Juli@ viem, no problém je v tom že ju nemám ako použiť - ako som písal na začiatku, mám notebook. co sa týka nearfield reprákov, výmenu bedničiek zatiaľ neriešim, len zvukovku.

Edirol vyzerá dobre aj je za prijateľnú cenu. trochu ma len srdí že má plno konektorov ktoré vôbec nevyužijem Smile .
chápem to správne tak, že ho zapojím do USB notebooku a priamo naň pripojím aktívne repro, ktoré mám teraz cez jack z internej zvukovky?

čo si prípadne myslíte o tomto? : http://tinyurl.com/qfylxo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 17:20:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Oops, notebook jsem prehlidnul...

K tomu Edirolu, dalo by se, nicmene je porad potreba si rozmyslet, co bude za nim. Pokud nejake slusnejsi monitory, tak bych asi nebral jeden z nejnizsich modelu zvukovky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Yradak
Hifista


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 134
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Po september 14, 2009 12:56:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry, moj názor je, že pri týchto bedniach si nepolepšíš žiadnou zvukovkou oproti, v súčasnosti už nie tak špatným, realtekom. Zvukovka budú vyhodené prachy, kúp si lepšie bedne. Pozri sa na moj popis, nepočujem v tomto reťazci žiadny podstatný rozdiel medzi
analog alc883 (realtek) out -sony analog in
spdif alc883 out - sony spdif in
Echoaudio Audiofire 2 (ZK za 5000) spdif out - sony spdif in

Čo samozrejme neznamená, že u seba rozdiel počuť nebudeš, ale znamená to zas, že šanca na to je najminimálnejšia.
Takže na zvukovku sa vybodni.

_________________
ALC883 toslink out - Sony TA-F650ESD - Mission 771E
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po september 14, 2009 13:22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Suhlas s Yradakom, pokial chces vidiet realny prinos, skus si od znameho pozicat CD player nizsej triedy a ci budes nejake rozdiely registrovat.

Tieto bednicky som uplnou nahodou pocul, ale na nic ine ako na posluch attachmentov z PC sa nehodia Smile. V tejto cenovke mozno maly nadpriemer. Celkovo, vsak nic moc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ostap
Hifi obsluha


Založený: 13 september 2009
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Po september 14, 2009 13:42:32    Predmet: Odpovedať s citátom

skúsim ich teda napichnúť na nejaký rozumný zdroj signálu, a ak nebude rozdiel tak sa na to celé vyprdnem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po september 14, 2009 18:23:16    Predmet: Odpovedať s citátom

No to jsem samozrejme myslel, ze ten Genius by mel jit, kam patri, tj. do spalovny ;)) Taky jsem mluvil o near-field monitorech.

Nicmene bez toho cenoveho ramce, kam se chces trefovat, se dost blbe radi.

V kazdem pripade (coz tu asi nekteri uslysi neradi) si vzdycky udelej slepy test, zejmena, pokud pracujes s omezenym rozpoctem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ostap
Hifi obsluha


Založený: 13 september 2009
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Po september 14, 2009 19:14:28    Predmet: Odpovedať s citátom

test práve robím, noťas s integrovanou zvukovkou a prehrávač. musím povedať že rozdiel to je, prehrávač dáva krajší zvuk, dynamickejší, príjemnejśí na posluch. zatiaľ som pustil Stivína, Gershwina a Genesis, hlavne keď hrá viac nástrojov naraz sú lepšie odlíšiteľné. Priznávam však, že toto všetko môže byť aj placebo efekt, lebo ja som ten kto prehadzuje káble Smile no to že zo zvukovky pri vyššej hlasitosti šumia a z prehrávače nie, je tutovka. to čo počujem je presne to čo som hľadal.

čo sa týka nových bední, fakt meniť nebudem, nezbieram prachy zo stromu (študujem 2 školy naraz). ale za pár rokov s niečim lepším počítam, možno za prvú výplatu Smile

určite nechcem minúť viac ako 100 ojro, bazaroviek sa nebojím. zatiaľ mi padlo oko na toto: http://www.cakewalk.com/products/hardware/default.aspx?Prod=UA-1G , má to byť nástupca Edirolu UA-1EX, čítam naň samé skvelé ohlasy.
prípadne toto: http://www.behringer.com/EN/Products/UFO202.aspx za tretinovú cenu.

ak by ste vedeli poradiť či ten rozdiel stojí za to, či tých 60 Eur rozdielu nie je len príplatok za design, software a konektor na gitaru, ktorý nepotrebujem.

nechcem zariadenie na úrovni mojich bední, ale niečo lepšie, aby som pri zmene reprákov nemusel kupovať novú zvukovku/audio interface.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po september 14, 2009 21:55:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Behringera bych se trochu bal. Mame v laboratori pomerne solidni sbirku ruznych audio kramu (vetsinou na videokonference vseho druhu, nataceni ruznych akci na univerzite a tak, takze spis low end), a Behringer je temer jedina znacka, kterou kazdou chvili reklamujeme. Na druhou stranu si za ty prachy clovek ten rackovej mixak koupi rovnou dvakrat, a kdyz jeden chcipne, tak to prehodi... Ovsem jet s tim treba natacet na konferenci, to bych nerad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
amon26
Hifi obsluha


Založený: 18 september 2009
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2009 15:39:54    Predmet: Pro-Ject Odpovedať s citátom

Za zmienku by stal aj Pro-ject USB box. Za 2500Sk to nie je take hrozne, navyse sa jedna o zariadenie, ktoremu k fungovaniu staci USB kabel. Nie je potrebne napajanie. Zvuk je na vynikajucej urovni (oproti integrovanej zvukovke priepastny rozdiel).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: St november 25, 2009 10:44:46    Predmet: SB CREATIVE X-Fi Surround 5.1 Odpovedať s citátom

Teraz ma mozno ukamenujete co sem hadzem za paskvil, ale zatial absolutna spokojnost.

Ked som to bral tak som mal stanovene co potrebujem. Prepojenie ntb s viackanalovou zvukovkou, kvoli VirtualDJ-u a prepojenim na klasicky mixpult (Technics SH-DJ1200) ale kedze to nepouzivam profesionalne ale len ako obcasne hobby tak s minimalnou investiciou. Samozrejme, ze zvukovka ma aj ine moznosti, tak som ju skusal aj ako dvojkanal pre retazec Flac+Foobar+IBM+KossPorta Pro (Zahoranskeho musi trafit Wink) a Sennheisery HD418. Koss Porta Pro pre posluch po veceroch na sluzobnych cestach, Sennheisery HD418 boli pozicane na skusku. Zatial spokojnost, pokial sa povypinaju vsetky tie blbosti od Creativu. Nasiel som na tom aj vcelku potesujucu funckiu, pokial mam k nej pripojene aj domace hifi, netreba riesti nejake prehadzovanie kablov kvoli sluchatkam, staci ich vytiahnut zo zvukovky a aktivuje sa linkovy vystup. Dalsi bonus je opticky vystup. Urcite viac o tom sa najde v roznych recenziach, zatial som neskusil s nou vsetko, na to sa chystam cez vianoce, ked bude cas.

http://shop.wdt.sk/zbozi/sb-creative-x-fi-surround-5-1/detail.aspx?p=z:132150

Este doplnim, toto som nasiel http://www.tvfreak.cz/art_doc-65C0E8B67B43BADDC125744B00462452.html

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Stug
Nádejný hifista


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 71

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 21:33:40    Predmet: Music box Odpovedať s citátom

Má niekto dobrý tip na externú USB zvukovku k notebooku????
Ale niečo poriadne žiadne sračky niečo na čo sú dobré referencie. Na cene nezáleží len na kvalite!!!
Ja si uvedomujem obmedzenia s tým spojené ale hľadám to najlepšie možné riešenie pre čo najkvalitnejší STEREO zvuk.
Dôvod prečo to riešim takto je popísaný nižšie.

Mám veľa hudby vo FLAC a jediné ako ju prehrať s čo najmenšou spotrebou el. prúdu, pohodlným a rýchlim prístupom k jednotlivým skladbám je cez notebook. Nič lepšie ma zatiaľ nenapadlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 21:50:40    Predmet: Re: Music box Odpovedať s citátom

Stug napísal:
Má niekto dobrý tip na externú USB zvukovku k notebooku????
Ale niečo poriadne žiadne sračky niečo na čo sú dobré referencie. Na cene nezáleží len na kvalite!!!
Ja si uvedomujem obmedzenia s tým spojené ale hľadám to najlepšie možné riešenie pre čo najkvalitnejší STEREO zvuk.
Dôvod prečo to riešim takto je popísaný nižšie.

Mám veľa hudby vo FLAC a jediné ako ju prehrať s čo najmenšou spotrebou el. prúdu, pohodlným a rýchlim prístupom k jednotlivým skladbám je cez notebook. Nič lepšie ma zatiaľ nenapadlo.


Ked peniaze nehraju rolu, tak by som asi nerozmyslal nad externou zvukovkou ale o nejakom kvalitnom DAC-e (i ked, kazda zvukovka je dac). O nieco vyssie som spominal moje riesenie. Este som ho vylepsil sluchatkovym zosilovacom od BV audio. Zatial mi staci aj toto. Som spokojny.

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Stug
Nádejný hifista


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 71

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 22:10:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak som ťa dobre pochopil tak mi odporúčaš ten soundblaster x-fi.
Áno už aj ja som nad ním rozmýšľal. Externú zvukovku chcem používať len ako stereo.
Ako sa ti vidí zvuk čo z neho leze? Vieš to nejak obšírnejšie popísať napríklad voči nejakému cd playeru??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 22:44:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je to krabicka, ktora by zruinovala rodinny rozpocet ale hra to podla mna slusne. Ma aj vcelku kvalitny sluchatkovy vystup, na porovnanie ked nastavim rovnaku hlasitost na sluchatka na zvukovke a taku istu na headampe a prehadzujem napriklad Koss Porta Pro, tak tam nejaky velky rozdiel nie je, ale pri skusani lepsich sluchatok uz je. No aj tak v tejto kombinacii sa javi ako dobre dac-ko. Ja som to bral kvoli programom ako Traktor alebo virtual dj a tam je variabilita viackanalovych zvukoviek vitana. Pri rezime stereo ale doporucujem povypinat vsetky tie kurvitka zvuku od creativu. Dalej som ju skusal aj na ripovanie vynilu spolu s NAD PP2, zvlada 24bit na 96khz, takze spokojnost. Ak sa da, treba skusit niekde pozicat a vyskusat. Ked uz nebude vyhovovat na posluch muziky, tak pri zapnutej podpore EAX je need 4 speed dobry relax Wink

nieco som prispel aj sem http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1721&start=60

a este, zabudol som....porovnanie s nejakym CD playerom.....Mam Denona DCD595, cize lowend podla niektorych, rozdiel je...ale psychicky....Ked pocuvam muziku z notebooku, tak popri tom riesim aj nejaku robotu, co som nemal doriesenu.....ked pocuvam muziku v zlozke denon + headamp, tak totalne vypnem....lebo nie je pripojenie na net, tak nie je co riesit Wink

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
skyd
Hifista


Založený: 09 január 2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom / Bratislava

PríspevokZaslal: Št marec 25, 2010 10:57:00    Predmet: Odpovedať s citátom

pokial by ti stacil len digitalny vystup, tak by som odporucil musiland monitor 01 usd

http://www.head-fi.org/forums/f46/musiland-monitor-01-usd-24-192-usb-spdif-423960/

vie spracovat 192kHz/24bit a pracuje asynchronne.

Referencie su na nu vynikajuce.
Ja ju pouzivam s twistedpear bufalo dac a som velmi spokojny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stug
Nádejný hifista


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 71

PríspevokZaslal: Št marec 25, 2010 21:12:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Diki moc za odpoveď.
Ja to z tej zvukovky budem prepájať rovno do zosíka nechcem tam mať kopec zariadení a zosík nemá vlastný prevodník. Čiže len jedno zariadenie.
Ak má ešte niekto nejaký typ budem veľmi rád.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bobcat
Hifi obsluha


Založený: 01 december 2008
Príspevky: 22
Bydlisko: Praha - Radotin

PríspevokZaslal: Po apríl 26, 2010 09:36:55    Predmet: Odpovedať s citátom

skyd napísal:
pokial by ti stacil len digitalny vystup, tak by som odporucil musiland monitor 01 usd

http://www.head-fi.org/forums/f46/musiland-monitor-01-usd-24-192-usb-spdif-423960/

vie spracovat 192kHz/24bit a pracuje asynchronne.

Referencie su na nu vynikajuce.
Ja ju pouzivam s twistedpear bufalo dac a som velmi spokojny.


Tuto krabicku jsem si poridil jako "alternativu" k SB duet pro prehravani FLACu 24 Bit-96 kHz. Ve spojeni s Tomasovym HS-DAC pro prehravani z notebooku super. Hledal jsem nejakou vhodnou USB zvukovku ale v rozumne cenove relaci byly k dispozici pouze s optickym vystupem. Instalace bezproblémová (vlastni ovladace), fukcnost bezchybna. Po objednani na e-Bay do 10.dnu doma (free shipping)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wladas
Hifi obsluha


Založený: 27 október 2010
Príspevky: 1
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: St október 27, 2010 21:35:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam momentalne Asus Xonar DS a zaujimalo by ma, ci si vyraznejsie polepsim ked kupim UA-1G

Resp. aka alternativa je vhodna na moje monitory ? s cenou ale opatrne
ziadne vstupy ako je MIDI a pod nepotrebujem...jedine nieco ako AUX aby som nemusel monitory prehadzovat ak bude iny zdroj signalu.

Vyhliadol som si este esi U46XL

Niesom ale ziadny audiofil a moc sa nevyznam.

_________________
M-Audio BX5a
Koss Porta Pro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist