Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hľadá sa best MP4 prehrávač !!!!!!!!!

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
6um9_bobo
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Po október 11, 2010 19:09:01    Predmet: Hľadá sa best MP4 prehrávač !!!!!!!!! Odpovedať s citátom

Zdravím, rozhodol som sa, že po Sony walkmane NWZ A815 si kúpim niečo lepšie, keďže sa pokazil po dlhých 4 rokoch bezproblémového slúženia.
Premýšľam nad prehrávačom max do 200 Eur. Má mať čo najlepšiu kvalitu zvuku (aj so slúchadlami pribalenými), super display a jednoducho čo naj. I pod mi neradte, nemám dobré skúsenosti s jeho "zvukom"... ak to vôbec je nejaký zvuk...
Môj najlepší adept je Sony NWZ A845, ktorý je na tom podľa mňa, vynikajúco.... čo vy na to?
Díky za rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Po október 11, 2010 20:57:07    Predmet: pár ďalších nápadov Odpovedať s citátom

Archos 7 8GB Home Tablet with Android
Zune HD 32 GB Video MP3 Player
COWON J3 16 GB Portable Media Player
Nationite S:Flo2 16GB Touch Screen HiFi Audio Player

Arrow

ale môžeš ušetriť...a ísť do Sansa® Fuze™+ MP3 Player ..... ťažko nájdeš lepší player v pomere cena/výkon, ako tento, respektíve skôr SanDisk Sansa® Clip+ MP3 Player, ale keďže chceš riadny display, tak Clip+ odpadá.

Samo osebe, majú Sansa playere aj veľmi dobré "pecky", ďaleko najlepšie slúchadlá, aké k playerom dávajú výrobcovia.

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
6um9_bobo
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Po október 11, 2010 22:32:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem, zaujal ma veľmi ten archos i nationite, len s tými značkami nemám žiadne skúsenosti. Neviem, neičo presnejšie neviete povedať o nich? okrem špecifikácií, bo to si viem pozrieť aj na nete...
A na ten Sony čo hovoríte? To má vynikajúce sôúchdlá Ex s 13,5 mm jednotkou... a tieto prehrávače .. archos a nationele majú len obyč slúchadlá, i keď ten nationelle je dosť pokročený vo zvuku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Ut október 12, 2010 08:23:44    Predmet: na úvod doplnenie ďalších možností, ktoré ma napadli... Odpovedať s citátom

*v prvom rade, mi nevykaj(te) Smile som iba sopliak Cool Wink


*v druhom rade - nech Ti dá výrobca k playeru neviem aké slúchadlá, nech ich neviem ako opíše, ťažko sa chytia čo i len na KOSS PortaPRO (a to je rozhodne najlepšia voľba v pomere cena/výkon...do 30€ dostať taký zvuk, aký KPP poskytujú, fúha....by si sa nahľadal)

*v treťom rade teda - ak chceš z playera skutočne dačo vyťažiť, potrebuješ aj lepšie slúchadlá...prípadne nejaký amp/DAC/uDAC/ampDAC combo/CMOY....keď budeš čítať recenzie nižšie, uvidíš že dokonca aj k takto dobrým playerom taketo zlepšovaký týpci pridávajú - to hovorí jasnou rečou.

ďalej---

http://www.sony.co.uk/product/nws-x-series

Sony X series walkman NWZ-X1050 (16GB) / NWZ-X1060 (32GB)

---tieto X series walkmany spolu s COWON J3 16 GB Portable Media Player a Nationite S:Flo2 16GB Touch Screen HiFi Audio Player - sú považované zrejme za najlepšie portable playere, mimo absolútneho portable highendu - HiFiMAN HM-801 Portable Player.

možno nájsť dosť recenzii, napr. na head-fi.org všetky tieto 4 kusy audiofili žerú ako rožky, z tunajších chalanov ich možno tiež niekto má...:

soňák -

http://jonchoo.blogspot.com/2009/05/sony-walkman-x-series-review.html

archos -

http://reviews.cnet.com/tablets/archos-7-home-tablet/4505-3126_7-34093843.html

nationite-

http://www.mp4nation.net/forum/viewtopic.php?f=51&t=17880

cowon-

http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/index.cfm?reviewid=3240788

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
6um9_bobo
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Ut október 12, 2010 13:26:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Okej, tak si tykajme...
Ja mám doma Koss porta pro aj Sony MDR EX85 a oe sú vynikajúce slúchadlá.
Ja len chcem Ďaľšie in ear slúchadlá, aby boli spolu s prehrávačom...

Ten sony radu X... je to troška ofuk, pretože je takmer totožný so sériou A... to čo som ja menoval.. po zvukovej stránke určite, pretože som pozeral špecifikácie v návode a obe majú rovnaké zvukové vlastnosti... ba ešte som čítal, že pri Sony A845 sérii sú slúchaldá o niečo lepšie, než tie, čo sa pruidávajú k Sérii X. Séria X vyniká hlavne tým, že je to daotykový dosplay a má aj Wifi... to je to, čo ja enchem, keďže mám na takéto veci notebook. Pri sérii X nemožno prehrávať video v plnom rozlíšení obrazovky, pretože prehrávač prehrá video len do rozzlíšenia 320*240... a pri tom napr. A845 prehrá video až v 720 *480, čo síce nie je HD, ale je to slušné. Archos sa mi nepozdáva, pretože to je niečo nie do vačku.. takže pre mňa to nie je portable.
A ten Cowon... no s tým nemám žiadne príspevky, ale radej by som bral ten sony NWZ A845... Ja chcem nie vreckový počítač, ale prehrávač hudby so skvelou reprodukciou zvuku. Sony sa mi zdá byť v tomto smere lepší aj kvôli dig. zoslňovaču s-master, kde sa výrazne zlepšila kvalita zvuku oproti starším modelom Sony, kde sa basy na vyššej hlasitosti už nereprodukovali dobre----
skús si pozrieť http://www.sony.sk/product/nws-a-series/nwz-a845/tab/manualpopup?section=ODW+SS+sk_SK+Support+New&externalUrl=ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consumer/NWZA845-A846_IM_RO.PDF
možno sa mýlim...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Ut október 12, 2010 14:52:02    Predmet: Odpovedať s citátom

6um9_bobo napísal:
Okej, tak si tykajme...
Ja mám doma Koss porta pro aj Sony MDR EX85 a oe sú vynikajúce slúchadlá.
Ja len chcem Ďaľšie in ear slúchadlá, aby boli spolu s prehrávačom...

Ten sony radu X... je to troška ofuk, pretože je takmer totožný so sériou A... to čo som ja menoval.. po zvukovej stránke určite, pretože som pozeral špecifikácie v návode a obe majú rovnaké zvukové vlastnosti... ba ešte som čítal, že pri Sony A845 sérii sú slúchaldá o niečo lepšie, než tie, čo sa pruidávajú k Sérii X. Séria X vyniká hlavne tým, že je to daotykový dosplay a má aj Wifi... to je to, čo ja enchem, keďže mám na takéto veci notebook. Pri sérii X nemožno prehrávať video v plnom rozlíšení obrazovky, pretože prehrávač prehrá video len do rozzlíšenia 320*240... a pri tom napr. A845 prehrá video až v 720 *480, čo síce nie je HD, ale je to slušné. Archos sa mi nepozdáva, pretože to je niečo nie do vačku.. takže pre mňa to nie je portable.
A ten Cowon... no s tým nemám žiadne príspevky, ale radej by som bral ten sony NWZ A845... Ja chcem nie vreckový počítač, ale prehrávač hudby so skvelou reprodukciou zvuku. Sony sa mi zdá byť v tomto smere lepší aj kvôli dig. zoslňovaču s-master, kde sa výrazne zlepšila kvalita zvuku oproti starším modelom Sony, kde sa basy na vyššej hlasitosti už nereprodukovali dobre----
skús si pozrieť http://www.sony.sk/product/nws-a-series/nwz-a845/tab/manualpopup?section=ODW+SS+sk_SK+Support+New&externalUrl=ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consumer/NWZA845-A846_IM_RO.PDF
možno sa mýlim...


Pozri sa, myslím, že toto bude môj posledný príspevok v tomto vlákne, pretože...už som tu myslím zbytočne "vystrieľal dosť nábojov" Rolling Eyes
___________________________________________________________________________________________________________________________

Ide o to, že:

rada X neni žiadny podfuk, práveže to je TOP player od Sony, určený práve pre ľudí, ktorý si na kvalitu zvuku potrpia-samozrejme, najmä v kombinácii s ampom/DACom a PORIADNYMI slúchadlami vyššie som sa o tom zmieňoval.

Video, pokiaľ Ti ide o zvukovú kvalitu, Ti je tam "v skoro HD" načo? Na to máš notebook Wink

Ale to je jedno..o to nejde. Skvelú reprodukciu hudby-na takej úrovni, akú asi chceš bez pridania-ampu/DACu atď, dostaneš z každého z týchto zariadení.

Takže, je to jedno...vyber podľa svojich preferencíí, ktoré vyzerajú byť Sony NWZ A845 --- nemáš čo riešiť.

Tieto všetky playere (mnou a Tebou vyššie menované) sú všetky TOP, takže...rozdiely by si poznal iba pri pridaní lepší slúchadiel (ako máš, či ako k týmto playerom dostaneš), s ich zapojením do ampu/DACu whatever.


Rolling Eyes A "enough said, from me", plus ako jeden týpek rád hutorí:


TAKŽE TAK Laughing

PS:
Potom nám daj vedieť, čo a ako...a ako si s kúpou spokojný, dík.

Arrow howgh a .(bodka)

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
6um9_bobo
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Ut október 12, 2010 21:47:48    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, Ok, chápem, ale ja by som ešte raz otvoril túto tému, pretože ma veľmi zaujal ten Cowon J3
Mal by som otázku... asi by som si kúpil 4Gb verziu J3 a k tomu by som si radšej dokúpil 16GB SDHC kartu... čo ty na to? spomalí mi to prehrávač alebo bude video sekať? Aj ak by som kúpil SDHC class 6 poprípade 10? Je možný potom prístup na tú SDHC kartu cez ten Cowon, keď je pripojený na komp... v preklade, či sa am dajú hádzať aj filey, ak nie je karta vytiahnutá a daná do čítačky? Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 11:48:42    Predmet: nakoniec... Odpovedať s citátom

6um9_bobo napísal:
OK, Ok, chápem, ale ja by som ešte raz otvoril túto tému, pretože ma veľmi zaujal ten Cowon J3
Mal by som otázku... asi by som si kúpil 4Gb verziu J3 a k tomu by som si radšej dokúpil 16GB SDHC kartu... čo ty na to? spomalí mi to prehrávač alebo bude video sekať? Aj ak by som kúpil SDHC class 6 poprípade 10? Je možný potom prístup na tú SDHC kartu cez ten Cowon, keď je pripojený na komp... v preklade, či sa am dajú hádzať aj filey, ak nie je karta vytiahnutá a daná do čítačky? Díky


voe, že si to Ty, ale už to fakt vzdávam Rolling Eyes

-----tento player som nemal, takže na 100% Ti odpovedať nemôžem, ale...logicky, čo by to bolo za pčovinu, aby sa karta dala plniť iba po vytiahnutí z playera a šupnutí do čítačky Arrow samozrejme, že Ti ju ako "mass storage" v PC načíta, a budeš mať dve nové jednotky - player a kartu.

-----rozdiel v class-e karty pocítiš IMO iba pri kopírovaní vecí z PC, pri samotnom narábaní s vecami v playeri, ktoré na nej budeš mať uložené, sotva postrehneš rozdiel.

-----ten 4 GB kus je podľa mňa blbosť, cenové rozdiely (aspoň čo som ja googlil) medzi 4GB a 16GB verziami nie sú strašné, a počítaj s tým, že micro SDHC sú k*rva drahé (teda 32 GB verzia na ktorú aj ja čakám, kým padne teda je)....ale je to zas o tom, ako pozeráš "ďalej od nosa" Arrow
pretože, čochvíľa Ti Tvojich 4+16=20 GB bude málo...a potom čo? padne 32 GB karta, a kúpiš si ju, a 16 GB čo, zahodíš? budeš si ich prehadzovať? Confused hádam nie.

Arrow Arrow Arrow teraz pekne porozmýšľaj, budget si písal celkom dobrý, ber 16 GB, alebo rovno 32 GB verziu...a zaobídeš sa bez karty, určitú dobu - potom, tu budú už 64-128GB verzie microSDHC, a možno blízko cene dnešnej 32GB a to už bude sakra pecka.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Tak a ako som povedal...už si v tom sám, teda ak sa ostatní neozvú.
Želám rozumné rozhodnutie pri nákupe, a nezabudni sa pochváliť.

Maj sa Cool

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist