Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Komplety Beethovenových symfonií na CD
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Preferujete u Beethovenových symfonií provedení na autentické dobové nástroje?
Ano.
13%
 13%  [ 4 ]
Ne.
27%
 27%  [ 8 ]
Záleží na provedení.
58%
 58%  [ 17 ]
Celkom hlasov : 29

Autor Správa
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 08, 2007 19:35:02    Predmet: Komplety Beethovenových symfonií na CD Odpovedať s citátom

Nazdar lidi. Poslední dobou poslouchám různá provedení Beethovenových symfonií s cílem vybrat dva "reperezantativní" cykly. Jeden "autentický" a jeden "moderní" (neautentický se nehodí). Napadlo mě, že by to bylo dobré téma k diskusi.

Zatím jsem se proposlouchal přes Gardinerův cyklus, k Blomstesdtovi s Drážďanskou státní kapelou a Barenboimovi s Berlísnkou státní kapelou. Právě načínám Bernsteina s vídeňáky. Ačkoli jsem měl ke Gardinerovi předsudky, z toho co jsem slyšel se mi líbí nejvíc, takže autentický zástupce se již rýsuje. To ostatní mě zatím příliš nenadchlo, jak Blomstedta tak Barenboima sráží nevalný zvuk nahrávek.

Co doporučíte dalšího, co preferujete vy, jaký máte názor, co Jan Tleskač? Přidal jsem pro legraci anketu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št február 08, 2007 20:07:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Jéééé, "Plechovko" Laughing vítej!!!

S Bítounem se to má takto: JEG je určitě fajn, slyšel jsem/mám na pazourky Bruggena, Hogwooda... a celkově vychází JEG z nich asi nejlíp.

Určitě ti doporučím Harnoncourta. Sice to má trochu "digi" zvuk, ale já v tom objevil poklad. Je to moderní orchestr s výjimkou trubek a tympánů, ty jsou dobové /po poslechu člověk pochopí, proč je to u zrovna těchto nástrojů tak důležité. Důležité však je, co s tím provedl sám dirigent. To nejsou odehrané noty, tady se ví o všem....

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 09:11:30    Predmet: Odpovedať s citátom

To je ale téma. Miluju žebříčky, ankety apod. Ozvu se ještě později, teď budu muset něco dělat, ale stručně.

Zaprvé, žádný cyklus mi nikdy nepřišel jako to pravé, ale budu se držet zadání.

Gardiner je výborný. Osobně s emi líbí asi víc Bruggen. Třeba Hogwooda bude asi většina lidi brát už spíš jako kuriozitu, ale já pro něj mám slabost.

Obecně nemám moc rád starší nahrávky - ne kvůli zvuku, spíš kvůli přístupu k hudbě. Ale Karajanův komplet ze začátku šedesátých let mi přijd epořád překvapivě sympatický.

Vybrat "neautentický" komplet ze současné nabídky je momentálně nad mé síly. Už musím končit. Ozvu se.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 09:45:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě maličkost: Harnoncourta já nerad. Snad Šestou, ale komplet ne. Ale to opravdu věc chuti.


Edit:

Konečně chvilka času. Takže, nejsem žádný expert, ale když se někdo na tomhle fóru na něco ptá, musí počítat s tím, že mu odpoví víc různých lidí, že? A někteří maniaci i víckrát. Embarassed

Chápu, že někdo chce mít jeden komplet Beethovenových symfonií. V tom případě mi Gardiner nepřipadne jako špatná volba - i když by byly i jiné možnosti dle vlastního vkusu. Barenboim by taky byla pěkn¨á možnost.

Kdo ale chce mít dva komplety (a zůstat u nich), ten asi chce mít dvě verze, které budou výrazně odlišné. A Gardiner je spíš umírněný zastánce autentického přístupu. Ale k Barenboimovi by se asi hodil. Je to asi dobrá kombinace. Sám bych na ní ale žít nechtěl. Ale než třetí komplet, to už je asi lepší začít hledat jednotlivé kousky. Což asi stejěn časem uděláš, pokud budeš opravdu chtít trávit život poslechem HluchoNěmcových symfonií. Smile

Edit 2: Osobně dávám přednost verzím na autentické nástroje. Ne že bych hledal, jak to asi znělo na premiéře, spíš se v té oblasti podle mne paradoxně objevují kreativnější provedení - a to mě na hudbě zajímá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1386

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 11:03:12    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton

A proč trváš na kompletu symfonií od jednoho dirigenta potažmo tělesa ? Já s tím nemám moc dobré zkušenosti, snad až na jednu výjimku, tj. Bruckner/Tintner.. Jistě, je to pak více práce s vyhledáváním vhodných nahrávek, ale výsledek většinou stojí za to...Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 14:03:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč komplet? To je úplně jednoduché. Když si sestavím jeden cyklus z jednotlivých CD dvou různých dirigentů, přijde mi to na stejné peníze, jako když od těchto dvou dirigentů koupím kompletní cykly. A jeden cyklus je méně než dva. Smile U Beethovena to ještě není tak výrazné, ale u Mahlera a Šostakoviče už není co řešit.

Barenboim. Poslouchal jsem přes Internet, koupil jsem a za dva dny prodal v bazaru. Provedení je takové, jaké jsem čekal, ale zvukově je to nijaké - zamlžené, nevýrazné, neživé. Buď je to sálem nebo to nějak dodatečně upravovali, nevím.

Jinak u deváté je skvělý Bernstein. Zejména závěrečný chorál je výborný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1386

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 14:24:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Money, money, money... Rolling Eyes Zde by ale snad nemusely hrát takovou roli.... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 19:21:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Teldec opravdu není zvukově ideální. Což je škoda, dobře znějícího Harnoncourta bych rád poslouchal i doma, nejen v Grazu ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Št február 15, 2007 08:40:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Také si myslím, že je lepší se pídit po nahrávkách jednotlivých symfonií. Jednak je to radost, jednak to za ty peníze stojí. Navíc se jednotlivé symfonie od sebe natolik liší (mám na mysli takovou tu duši hudby), že si nedokážu představit všeuměla, který zvládne všechno na jedničku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št február 15, 2007 09:43:30    Predmet: Odpovedať s citátom

No, přispěju svojí troškou do mlýna. Já to řeším tak, že mám dva hlavní komplety, které poslouchám (Harnoncourt, Gardiner) s tím, že si občas udělám "výlet" úplně jinam (třebas komplet Kletzki s ČF)…. Určitě souhlas s tím, že ne vždy se každému dirigentu podaří vymáčknout ze skladby maximum, a na příkladu JEG a Hrnečka, u některých symfonií bych dal přednost v dané větě tomu či onomu. Třebas u Osudové bych upřednostnil v 1 větě JEG, ve druhé jednoznačně NH, stejně tak 3 a zejména 4 věta (ty "řezající" žestě u NH jsou prostě k sežrání Smile )
Někde to jde dále, rozpitváno na jednotlivé části třebas u poslední věty Pastorálky: JEG má určitě hezčí vypracování "běhů", které jsou variací hlavního tématu a opakují se v prostřední části nejprve v primech, pak sekundy pak /violy, cella… ale NH má celkově lépe pořešenu výstavbu celé věty, zejména, když se skladba blíží vrcholům, LvB předepsal dlouhé noty v trombonech, které u JEG jen "dobarvují", zatímco NH je nechává zaznít jasně, čímž vytvoří fantastickou gradaci a vrchol…. A tak dále…. můžem jít symfonii po symfonii… je jich naštěstí jen 9 Laughing

Jinak je tady: http://www.rozhlas.cz/d-dur/portal zajímavá anketa, které symfonie Ludwiga van Beethovena považují posluchači stanice D dur za nejoblíbenější. Je nesmírně zajímavé, že vede sedmá…

Marku, ten poslech nechme na pozdějc, jsem teď rozlítaný…

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 15, 2007 09:55:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Také si myslím, že je lepší se pídit po nahrávkách jednotlivých symfonií. Jednak je to radost, jednak to za ty peníze stojí. Navíc se jednotlivé symfonie od sebe natolik liší (mám na mysli takovou tu duši hudby), že si nedokážu představit všeuměla, který zvládne všechno na jedničku.


Nejsme v rozporu. Jde jen o to, že když si sestavím "svůj" cyklus například ze tří provedení JEG, tří provedení Klemperera a tří Harnoncourta (jen příklad), tak vzhledem k cenové politice většiny vydavatelství je výhodnější nebo cenově srovnatelné, koupit od těchto třech dirigentů celé komplety než jen ty vybrané symfonie. U některých dokonce jednotlivé symfonie ani nejsou sehnatelné, jen komplet. Navíc, při sestavování "ideální" devítky je třeba mít možnost různá provedení naposlouchat. Ne vždy je vše dostupné v knihovně. Člověk to prostě musí koupit a až doma zjistí jestli je to "ono" nebo ne. Ukázky na Internetu napoví, ale nestačí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št február 15, 2007 10:00:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli můžu, není ta představa, že časem najdeš "ideální sérii", třeba poskládanou od více dirigentů, sama o sobě iluzorní? To je to hlavní, na co bych třeba já vykašlal. Nepřijde mi špatné mi jeden nebo dva komplety jako "default", konečná to ale nikdy nebude - pokud teda člověk tu hudbu poslouchá. To ale nejspíš víš sám, že?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 15, 2007 10:14:34    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstatě souhlas. Však jsem tam všude použil úvozovky. Ale něco člověk vybrat musí, všechna provedení co existují si asi nepořídím. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št február 15, 2007 10:16:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečná: partitura a vlastní fantazie. Ale to je trochu extrém Laughing
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št február 15, 2007 11:28:19    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="cough"]

Jinak je tady: http://www.rozhlas.cz/d-dur/portal zajímavá anketa, které symfonie Ludwiga van Beethovena považují posluchači stanice D dur za nejoblíbenější. Je nesmírně zajímavé, že vede sedmá…

[/quote]


Proč je to zajímavé? Vede zkrátka chytlavá taneční hitovka. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Št február 15, 2007 11:35:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych to tak neřešil. Každý nechť si koupí, co se mu zlíbí. Co se týče mě, 1.,2. a 9. mě stejně neberou a o dokonalou nahrávku stojím snad jen v případě 3.,5. a 6.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1386

PríspevokZaslal: Št február 15, 2007 11:55:44    Predmet: Odpovedať s citátom

No, já bych v žádném případě Beethovenovu 7. sym. za "taneční hitovku" neoznačil, ale co člověk, to názor, že.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št február 15, 2007 20:58:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak by asi reagoval efičák?

Odpusť, prosím, povrchnímu plácalovi diletantský a zkratovitý pokus vžít se do duše posluchače zmíněné rozhlasové stanice. Jak jsem omezený, tak rád se učím. Kéž bych se odvázil požádat o výklad Mistrovy Sedmé symfonie, nakolik jej vůbec mohu pochopit. Byl bych poctěn a potěšen. Leč nezasloužím si, abys ke mně mluvil. Jsem jen kouřící hovno u Tvých nohou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1386

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2007 09:05:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepřehlédl jsi ten smajlík ? Smile Smile To nerozumíš nadsázce ? Wink Wink

P.S. A nepodceňuj tak posluchače D-dur.. Wink Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2007 11:48:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Není problém, já si taky dělal legraci (proto zmínka o efičákovi, který takhle vtipkuje častěji).

Mimochodem tenhle smajlík Wink opravdu možná trochu špatně identifikuju: bral jsem to víc jako úšklebek než jako přátelské mrknutí.

A přednášku o Sedmé si opravdu rád přečtu. Měli pravdu, když říkali, že to musel aspoň zčásti napsat ožralý a že je vidět že zraje pro blázinec? Co myslel Wagner, když říkal, že je to "apotéoza tance"? Nepřu se, opravdu se rád něco dozvím, pokud se to prosťáčkovi dá vyložit. Smile

A máte někdo nějaké lepší vysvětlení obliby té symfonie u posluchčů d-dur? Proč je ten výsledek "zajímavý"? Proto, že nevede Pátá nebo Devátá? Sám bych taky volil Sedmou nebo Devátou. A vy? A Jan Tleskač?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1386

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2007 14:16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

ID Efičák prakticky neznám, jen vím, že snad měl kupovat nějaké, zde "trochu" kontroverzní budky SHAN, ale to sem nepatří.. Smile

Co se týče rozboru Beethovenovy 7. sym. a jeho díla vůbec, na to by byl asi nejpovolanější Cough, snad se sem občas podívá.. On byl Beethoven dost vyhraněná osobnost, asi jako každý génius a neměl to v životě vůbec lehké..

Pokud bych měl sestavit svůj žebříček oblíbenosti Ludwigových symfonií, což samo sobě je poměrně těžké, tak řazeno od nejoblíbenější by to snad byly 7., 6., 5. a 9. .. Upozorňuji však, že více než poslouchatelné jsou všechny a klidně si poslechnu třebas Eroicu evtl. další zbývající.. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So február 17, 2007 17:26:59    Predmet: Odpovedať s citátom

A já se tak těšil. že se něco dozvím od tebe, moudrý muži.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: So február 17, 2007 19:30:48    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
...Měli pravdu, když říkali, že to musel aspoň zčásti napsat ožralý a že je vidět že zraje pro blázinec? Co myslel Wagner, když říkal, že je to "apotéoza tance"? ...


Sedmá je osvobození od tíže světa. Triumf nad životním osudem, euforický tanec (vždyt ve třetí a čtvrté větě tančí i bubny!). Více než v jiných jeho dílech mi připadá, že už byl "někde jinde, dál" než my ostatní (a to možný ostatním připadalo, že zraje pro blázinec). V Páté s osudem teprve bojoval, v Sedmé už je volný. Konec 4. věty je už skoro extáze (alespoň v mém oblíbeném Kleiberově podání s VPO).

Alespoň tak to cítím z hudby já.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 22:43:13    Predmet: Odpovedať s citátom

A krytone, nechceš si počkat až Osmo Vänska dokončí svůj cyklus?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St apríl 04, 2007 14:18:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Dotaz k interpretacim: minuly rok vysla cela serie symfonii v podani LSO pod taktovkou Haitinka. Cetl jsem nejake recenze v Harmonii, na bbcmusicmagazine.co.uk, classicstoday.com (+ mozna gramophone ... uz nevim).
Ne vsechny symfonie jsou genialni - nektere jsou hodnoceny velmi vysoce, ale jako celek je to pry velmi dobre.

Mate nekdo poslechovou zkusenost???

Chci ted koupit jednu celou sadu (je mi jedno jestli na dobove nastroje nebo od moderniho orchestru) a z ruznych doporuceni na webu pro me vypadaji dobre Haitink, Wand, Bernstein.

Zasadni problem pro me je, ze si je nemuzu poslechnout, porovnat a vybrat tu sadu, ktera by mi nejvic sedela.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St apríl 04, 2007 15:10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozhodne si najdi cas a porovnej si to pokud možno v klidu v obchodě, nejde-li to jinak. Nebo aspoň napiš, jaké nahrávky se ti líbily. Výběr kompletu je docela osobní věc - možnosti se nedělí jen na správné a chybné.

Jak tě napadl Wand? Zajímavá možnost.

Bernstein má nejméně dva komplety: jeden s New York P. (z šedesátých let) a jeden s Vídeňskou (z druhé půlky sedmdesátých).

Co jsem z toho nového Haitinka slyšel, mohla by to být báječná volba, ale ne pro mne. Já bych si koupil Vänskeho, jehož komplet je ve 3/5 - letos by mohla vyjít šestá a Sedmá. Už vyšla 4. a 5., 3. a 8. a konečně 9. symfonie. Co vyšlo, jsem slyšel a pro mne by to byla ta pravá varianta. Nahrávka i provedení mi připadnou velice dobré.

Jinak je tu coughův oblíbený Gardiner - skvělá možnost nejspíš za rozumný peníz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 07:41:17    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf
Diky za doporuceni.

Muj zakladni problem je, ze si je nemam kde poslechnout!
Do Ostrava (coz je nejvetsi mesto v mem dosahu) se dostanu cca jednou za mesic za dva mesice, vic ne. Nemam potrebu tam jezdit. A nevim, jestli i v Ostrave maji nekde dostatecne velky vyber CD - to si ovsem muzu zjistit. Chtelo by to ale min. 2 predem vyhlednute komplety, kde bych si aspon nektere casti naposlouchal (tj. aspon pul dne).

Na internetu dostupne ukazky jsou vetsinou velmi kratke (30-60 s). Pokud vite, kde by byly k poslechu treba cele vety, dejte vedet. Nepotrebuju CD kvalitu.

Proto zvazuju velmi spatnou variantu - najit nekde na netu ilegalni mp3, stahnout, naposlouchat, vybrat, koupit. Ale nejak se mi do toho nechce. CD si radsi kupuju (i kdyz pomalu, postupne - i to ma ale sve vyhody).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 07:43:50    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW: zajimave je, ze ta Haitinkova serie je na hybrid SACD. Kvalita zvuku je pry velmi dobra; prestoze se jedna o live nahravky, pry je tam velmi malo rusivych elementu.
Nevyhoda je, ze ani na audio3 ani na musickatalogu komplet nemaji, pouze jednotlive CD (jednotkova cena cca 400 Kc - komplet z Anglie vyjde na cca 1200 Kc bez dopravneho).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 13:42:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Do Ostravy to nemáš tak daleko, tak neleň a vydej se tam! Život je krátký a hudba je radost. Jestli symfonie znáš, otipuješ si interpretaci dle svého vkusu už po po chvilce tvých oblíbených pasáží. Pokud B. symfonie moc neznáš, půjč si nějaké nahravky v Ostravské knihovně a naposlouchej si je. Konkrétnější radu bohužel nemám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 21:11:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby:
Mas nejaky tip na dobrou prodejnu CD s velkym vyberem klasiky?
Dulezite je, aby tam meli na vyber aspon neco z toho, co chci naposlouchat. Z me prakticke zkusenosti jsou na obchodech vetsinou:
- levne CD s popularnimi dily (od Bacha po Vivaldiho)
- hodne veci od Supraphonu
- novinky od vetsich vydavatelstvi.
Starsi veci vetsinou ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist