Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Komplety Beethovenových symfonií na CD
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Preferujete u Beethovenových symfonií provedení na autentické dobové nástroje?
Ano.
13%
 13%  [ 4 ]
Ne.
27%
 27%  [ 8 ]
Záleží na provedení.
58%
 58%  [ 17 ]
Celkom hlasov : 29

Autor Správa
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 22:01:11    Predmet: Odpovedať s citátom

v Ostravskych CD shopech maji z poradne klasiky HOVNO. to rikam jako nekdo, kdo resil stejny problem pred 10 lety a bydlel (a narodil se) v Ostrave. Nejen z tohoto duvodu jsem z Ostravy utekl....

Myslim, ze nejlepsim resenim je Mestska knihovna u Sykoraku (pokud se zas neprestehovali) a jeji hudebni oddeleni. Takova oaza pro posuky jako jsme my. Hifi poslech sice zadny, za mych let v Ove se CD domu nepujcovaly, jen bylo mozne si je poslechnout na miste, ale pro orientaci v tom, co se mi libi nebo ne to bylo neocenitelne. Pokud si vybavuju, tak tam meli urcite JEG (Gardiner), urcite Neumanna (ale ne komplet), na deskach urcite ze Supraphonu Kletzkeho...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi apríl 06, 2007 14:39:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro vsechny severomoravaky (pokud jeste nevite):
Janackuv maj - zahajovaci koncert dne 21. 5.:
Janacek - Sinfonieta
Glazunov - Koncert pro saxofon
Beethoven - Symfonie c. 7 A dur op. 72
... Narodni symfonicky orchestr Polskeho rozhlasu Katowice


Me osobne mrzi, ze nemuzu na zaverecny koncert (uz cca rok mam presne v ten den naplanovanou akci), to bude Ceska filharmonie + Macal (hlavni program Mahler - Symfonie c.1 D dur Titan).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So apríl 07, 2007 08:35:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Janáčkův máj půjdu na Kremera. Dhfoole, jestli můžeš, zajdi si na něj, bude v Ostravě i Praze.

Mesiresi, napsal jsem ti zprávu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: So apríl 07, 2007 13:18:42    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Na Janáčkův máj půjdu na Kremera. Dhfoole, jestli můžeš, zajdi si na něj, bude v Ostravě i Praze.


Na Kremera bych take chtel zajit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: So apríl 07, 2007 20:12:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Vcera vecer jsem stahl z netu kopii cele sady Beethovenovych symfonii, ktere byly pred casem uvolneny zdarma ke stazeni na bbc radio 3 (komplet byl zahran symfonickym orchestrem bbc). Puvodne byl komplet zdarma ke stazeni dostupny omezenou dobu primo na strankach bbc, ted uz jenom na ruznych serverech, kde to uzivatele umistili pro dalsi zajemce.

Kvalita mp3 asi nebude valna, ale za poslech to stoji. Pokud mate zajem, jsem si jisty, ze to najdete pres google (klicova slova alespon: beethoven download bbc ... apod.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2007 20:14:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes jsem objednal komplet symfonii v podani LSO + Haitink. Pristi tyden to snad dostanu, potom napisu sve vjemy.
_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2007 09:17:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Vcera odpoledne jsem dostal komplet symfonii domu. Celkem me prekvapila rychlost dodavky - v pondeli objednano, v utery odeslano z Londyna (zadny kuryr to nebyl) a ve ctvrtek jsem to mel doma. Ted si jeste musim najit cas na poslech Smile
_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2007 11:30:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Užij si to! Je to docela oblíbené provedení, což sám určitě víš. Coughovi se sice nelíbilo o nic víc než mně, ale to neznamená, že pro tebe to nemůže být ta správná možnost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stano.stano
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2007 12:04:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlastnim komplet od Karajana, odbornikmi je pokladany za najlepsieho dirigenta co sa tyka Beethovena a nezostava mi nic ine nez suhlasit. Najvydarenejsia je podla mojho nazoru 5. symfonia.
Teleso je Berlinska filharmonia. A su to povodne nahravky z roku 1963
Mam to v .ape
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2007 12:47:40    Predmet: Odpovedať s citátom

najvydarenejsie z kompletu? alebo vseobecne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano.stano
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2007 12:53:16    Predmet: Odpovedať s citátom

ShanDo napísal:
najvydarenejsie z kompletu? alebo vseobecne?


dobre su vsetky, ale piata sa ma oslovila najviac
napr. deviata sa mi az tak velmi nepaci, ma nejaky iny "aranz"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2007 13:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

9. je komerčna Laughing
ja mam asi najradsej 8., hlavne pre scherzo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2007 14:01:12    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Užij si to! Je to docela oblíbené provedení, což sám určitě víš. Coughovi se sice nelíbilo o nic víc než mně, ale to neznamená, že pro tebe to nemůže být ta správná možnost.


Diky za feedback. Muzes napsat sve dojmy? Pokud se nepletu, tak jsem je tady necetl.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2007 07:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerad bych, aby to znělo nějak drsně - oni pochopitelně všichni svou práci umějí, ale Haitink mi připadal trochu nevyýrazný a sentimentální. Taky to mají být živé nahrávky a na ten prostor občas lidi remcají. Ber to ale jen jako projev osobních prefencí a nenech si tím zkazit radost. Je vás hodně, kterým se ta nahrávka líbí. Žádné velké soudy bych nevynášel. Hlavně si to užij a napiš co a jak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2007 09:54:47    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Nerad bych, aby to znělo nějak drsně - oni pochopitelně všichni svou práci umějí, ale Haitink mi připadal trochu nevyýrazný a sentimentální. Taky to mají být živé nahrávky a na ten prostor občas lidi remcají. Ber to ale jen jako projev osobních prefencí a nenech si tím zkazit radost. Je vás hodně, kterým se ta nahrávka líbí. Žádné velké soudy bych nevynášel. Hlavně si to užij a napiš co a jak.


Humpf: OK. Díky za názor, nijak mě tím nerozhodíš ani neurazíš. Každý máme své preference a tak je jasné, že to nebudeme vnímat stejně.
Pokud jde o prostor, mě vyhovuje. Že je to živá nahrávka, to jde poznat, ale je to OK.
Pro mě byla hrůza (velmi chválená - i na BBC music magazine, jako prý jedna z nejlepších) živá nahrávka Mé Vlasti z r. 1990 - zahajovací koncert, ČF + Kubelík.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 10:50:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Osmo Vänska pokračuje ve svém beethovenovském cyklu. Těsně před vánocemi by se měl objevit další díl. Pastorální vyjde společně s První.

http://www.arkivmusic.com/classical/album.jsp?album_id=184675&album_group=4


http://www.amazon.com/Symphony-1-6-Beethoven/dp/B00102FF9S/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=music&qid=1197366209&sr=1-4

Bude tedy chybět už jen Druhá se Sedmou. Na příští Vánoce by už mohl být pohromadě balíček. Připomínám, že zatím měl Vänskeho Beethoven povětšinou pěkné recenze. Podle mě dobrý tip pro toho, kdo chce mít jen jeden nově nahraný soubor Beethovenových symfonií.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 13:54:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes me humpf oslovil s dotazem na Beethovenovy symfonie od LSO + Haitink (CD v rade LSO Live).

Ano, musim rict, ze se mi velmi libi. Je to prvni komplet vsech symfonii, ktery mam a jsem s nim velmi spokojeny.

Chtel bych ted jeste poridit komplet od Gardinera (podle ukazek se mi velmi libi) a Kletzkeho (viz nedavny srovnavaci test a ukazky od cougha). Kletzky se da dobre sehnat na LP a to i ve velmi dobrem stavu (LP jako nehrane), tak jsem zvedavy.

Pred cca dvemi mesici jsem byl v Ostrave na Janackove filharmonii + Th. Kuchar a moc me to nenadchlo. Samozrejme zivy koncert je zivy koncert a zadny hifista me nepresvedci o superlativech sebelepsi sestavy, ale interpretace mi fakt nesedela.

V kvetnu (25.5.) se chystam na 8. symfonii v podani Drazdanskych filharmoniku pod vedenim Rafaela Frühbeck de Burgos a uz se velmi tesim. Zvlaste po tech hodinach poslechu scherzanda ....

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 14:28:23    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
Chtel bych ted jeste poridit komplet od Gardinera (podle ukazek se mi velmi libi) a Kletzkeho (viz nedavny srovnavaci test a ukazky od cougha). Kletzky se da dobre sehnat na LP a to i ve velmi dobrem stavu (LP jako nehrane), tak jsem zvedavy.


Remastering Kletzkeho na CD jsem mohl krátce slyšet, a zvukově je to katastrofa. Je to brutálně odšuměné se všemi známými dopady na přirozenost zvuku.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 14:41:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Mesires: Jsem zvědavý, co budeš říkat po delší zkušenosti s jinými přístupy. To je ale asi zčásti na mně. Mám držet sliby. Pokud si Haitinka pamatuju. líbila se mi Pastorální.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 15:04:23    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
mesires napísal:
Chtel bych ted jeste poridit komplet od Gardinera (podle ukazek se mi velmi libi) a Kletzkeho (viz nedavny srovnavaci test a ukazky od cougha). Kletzky se da dobre sehnat na LP a to i ve velmi dobrem stavu (LP jako nehrane), tak jsem zvedavy.


Remastering Kletzkeho na CD jsem mohl krátce slyšet, a zvukově je to katastrofa. Je to brutálně odšuměné se všemi známými dopady na přirozenost zvuku.


Kletzkeho na CD rozhodne nebudu kupovat, ty LP budou idealni volba - navic, pokud to bude fakt dobre, tak tim lip Cool

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 15:05:19    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Mesires: Jsem zvědavý, co budeš říkat po delší zkušenosti s jinými přístupy. To je ale asi zčásti na mně. Mám držet sliby. Pokud si Haitinka pamatuju. líbila se mi Pastorální.


No problem, stejne jsem mel v posledni dobe uplne jine starosti.
Samozrejme ale budu rad, kdyz si to budu moci poslechnout, o tom zadna Wink

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peter.tesar
Hifi obsluha


Založený: 08 apríl 2008
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 20:57:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som si mal moznost vypocut dve pre mna nove prevedenia Beethovenovej 5. a 6., mojich najoblubenejsich symfonii od LVB.
Prva verzia je od J.E. Gardinera, na tomto fore tusim casto vyzdvihovaneho. Nic moc, prevedenie sa mi nepaci. Prilis rychle, povrchne (hoci inak mam rad skor rychlejsie spracovnia ako pomale).
Druha verzia je od pre mna doteraz neznameho Rene Leibowitza z r. 1961, s Royal Philharmonic Orchestra, vydane pre mna doteraz neznamym Chesky records. Tieto nahravky ma uchvatili, vsetkym silne doporucujem.
Moja referencny set je Karajan z r. 1963, jednotlivo pre 5. symfoniu je to C. Kleiber z r. 1975 a pre 6. symfoniu sa mi najviac paci B. Walter (nahrate okolo 1960, na tejto nahravke "pocut vodu tiect a vtaky spievat", ako ktosi napisal a je to tak), ale tento Leibowitz je tiez totalna spica.
Peter Tesar.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 08:19:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Když posoudím kvalitu provedení podle toho, jak často se hudba mění v neartikulovaný kravál, tak nejlíp mi vždycky vychází Bernstein - zřejmě jeho zkušenosti s muzikálem apod. sehrály svoji pozitivní roli. Tam si totiž muzikanti nemohou dovolit mazat tak, jak je to zvykem v symfoňáku. Slyšel jsem pár zajímavých glos na téma Valdauf nebo Vlach & smyčce z filharmonie ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 14:14:33    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Když posoudím kvalitu provedení podle toho, jak často se hudba mění v neartikulovaný kravál, tak nejlíp mi vždycky vychází Bernstein - zřejmě jeho zkušenosti s muzikálem apod. sehrály svoji pozitivní roli. Tam si totiž muzikanti nemohou dovolit mazat tak, jak je to zvykem v symfoňáku. Slyšel jsem pár zajímavých glos na téma Valdauf nebo Vlach & smyčce z filharmonie ...


Teď ještě rozlišit, kdy za ten neartikulovaný kravál mohou hudebníci a kdy reprodukční řetězec.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
xvlk
Hifista


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 190
Bydlisko: Praha+-50km

PríspevokZaslal: Ut apríl 22, 2008 09:41:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Rotfl Rotfl 2 thumbs up Rotfl Rotfl
_________________
Avg(uš**2)=4kTRgammaDeltaf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 23:23:21    Predmet: Konečně trefa... Odpovedať s citátom

Co se Beethovenových symfonií týká, za poslední více než rok jsem zkoušel Blomstedta se Staatskapelle Dresden, Barenboima se Staatskapelle Berlin, Bernsteina s Vídeňáky i Gardinera. Poslouchal jsem ukázky s provedeními Karajana, Harnoncourta, Soltiho a Haitinka. No a nakonec jsem teď šťastně skončil u Wanda s NDR Sinfonieorchester.

Až mě překvapilo, kolik jsem toho u jiných provedení neslyšel a co jsem objevil až zde. Některá témata, která tady krásně vyzní (zejména u pomalých vět) byla v jiných provedeních pro mé ucho umně zamaskována tu pompézním velkopanským soundem, tu impulzivní neurotičností autentického provedení, tu mdlou nevýraznou artikulací. Wandův zvuk není ani pompézně sytý ani autenticky řídký, tempa nejsou pomalá ani zběsile rychlá. Díky vyváženosti jednotlivých nástrojových skupin člověk může přehledně sledovat co se ve skladbě děje. Vše je ukázněné a přitom celek působí živě a spontáně.

Zajímavé je srovnání třeba třetí věty druhé symfonie u Wanda a Gardinera. U Wanda v paměti posluchače utkví melodický motiv, který v jeho provedení určuje "náladu" této ukázky. U Gardinera je určujícím dojmem z poslechu této pasáže neklid, impulsivnost či neurotičnost. Krása melodického motivu zůstává na pozadí (alespoň pro mé ucho).

Wanda rozhodně doporučuji pozornosti každému, kdo netrvá na "autentickém" provedení. Zvukově je též výborný. Je to ten typ nahrávky, která zní dobře i na průměrné apartuře. Na apartuře špičkové sice člověka může chvílemi napadnout, že ne vše zní zcela přirozeně, ale i tak je to mezi Beethovenovými symfoniemi výrazný zvukový nadprůměr. Mnoho detailu, vzduchu, a výborný balanc. Pro zajímavost přikládám sonogram, který je zajímavý tím, že v pásmu 20kHz-22kHz je jakýsi na užitečném signálu nezávislý šum. Že by SBM či nějaká podobná technologie? Na bookletu se intenzivně chlubí tím, že jde o remaster původní digitální 16bit/44.1kHz nahrávky.



sonogram.jpg
 Description:
 Filesize:  182.82 KB
 Viewed:  461 Time(s)

sonogram.jpg



_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 07:33:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám od Wanda+NGR Devátou a dojmy mám opačné. Na to, jak je to vyzdvihovaná nahrávka, mě to nechává chladným. Zvuk, pyšnící se 24bity a 96kHz, či kolika, je zadušený a bez života. Ale možná mám nějaký špatný klon? Mám toto s děsným obalem:

Co máš ty, Krytone?
Víc se mi líbí Kubelík s Bavoráky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 08:43:17    Predmet: Odpovedať s citátom

este mozno taka podpriemerna otazka: ma Beethoven zniet ako "velka symfonia" alebo skor ako klasicisticka symfonia?
pretoze napriklad karajan (ale popravne aj harnoncourt mi pride taky) ze je to dost mohutne, velke, nehovorim ze ma to vobec neberie, ale narozdiel taky Zinman, nema velky zvuk, ale zato mi pride praca s orchestrom a celkove prevedenie viac prepracovane (aj ked asi zase IMHO, ako to tu poznam, aspon ze mne sedi Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 11:14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Já mám od Wanda+NGR Devátou a dojmy mám opačné. Na to, jak je to vyzdvihovaná nahrávka, mě to nechává chladným. Zvuk, pyšnící se 24bity a 96kHz, či kolika, je zadušený a bez života. Ale možná mám nějaký špatný klon? Mám toto s děsným obalem:

Co máš ty, Krytone?
Víc se mi líbí Kubelík s Bavoráky.

Jak jsem naznačil, nahrávky byly dodatečně upravované, zřejmě s cílem dosáhnout větší subjektivní detailnosti, rozlišení, vzdušnosti (původní záznam je z 80. let).



To se dle mého názoru podařilo, ale někdy je prostě slyšet, že se jedná o dodatečné úpravy. Je pravda, že nejvíce právě u Deváté symfonie u sólových vokálů v závěrečném chorálu. Je to ale na úrovni, že si toho člověk všimne, ale za minutu už to nevnímá. Separace nástrojů a celková přehlednost zvuku je snad vyšší než v reálu.

Mě se Wandova devátá líbí. Nadchly mě zejména první a třetí věta. Třetí věta je ve Wandově provedení „čirá krása“. U Bernsteina dost nuda. Chorál má IMHO nejlepší Bernstein, ale baví mě i Wandův. Wand má vynikající první dvě symfonie. Nemyslel jsem si, že mě zrovna ony budou někdy tak bavit. Při jejich poslechu jsem dostal chuť zkusit Wandova Mozarta

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 19:05:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Totálně jsem zešílel a stáhl z webu co se (zatím) dalo - vesměc FLAC nebo APE. K dispozici jsou: Barenboim/Berliner Staatskapelle, Bernstein WPO, Bernstein NYP, Harnoncourt/Chamber Orquestra de Europa (TELDEC), Gardiner, Solti/Chicago Symphony Orchestra, Karajan Gold BP, Norrington/London Classical Players, Rattle WPO a Royal Philharmonic Orchestra-různí dirigenti. Dohromady je toho asi 15 GB, takže by to šlo splácat na 5 DVD. Měl by někdo zájem ? Pod podmínkou, že dodá nebo uhradí nosiče (preferuji Verbatim Archival) a napíše o tom pár slov.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist