Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Remasterovaní Beatles
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Rock
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 06:52:03    Predmet: Odpovedať s citátom

McK Zlato - Neviem kolko stôp bolo na celuloide, iba viem, že zadné kanály tam boli a či v predu boli 4 či 6 kanálov to neviem (možno iba dva + dva zadné). Každopádne "guľka vystrelená v kaňone lietala celou sálou". Samo, že za pár rokov už došlo McK zlato do našich kím ako normálny celovečerný film s dobou cca do 2 hodín. Ja som ho videl ako dvojprogram , ked mal tuším cez 3 hodky
Help - pamäť možno klame, ja som mal dojem že to hrá priestorovo oproti môjmu kazeťáku. Druhá vec je že po Pernom dni, ktorý bol čb a mono by asi Beatles ťažko išli točiť farbu bez sterea, ale to je iba môj názor. Nechcem sa hádať s historiožrútmi, čo nezažili, ale iba naštudovali.

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut august 13, 2019 12:32:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenom drobná technická k debatě - staré/nové verze - na hifiroomu: US verze "Rubber Soul" patří mezi alba, která byla na příkaz šéfa Capitolu (oproti původním anglickým verzím) zvukově upravena pro "americký vkus" = "přiříznutím basů" + "namašlením reverbem". I proto zní různé verze CD/LP raných Beatles různě. Aby v tom byl ještě větší zmatek, tak některé současné US CD boxy Beatles (The US Albums) obsahují anglické verze, zatímco CD boxy Capitol Vol. 1/2 veskrze americké.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut august 13, 2019 12:45:49    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Jenom drobná technická k debatě - staré/nové verze - na hifiroomu: US verze "Rubber Soul" patří mezi alba, která byla na příkaz šéfa Capitolu (oproti původním anglickým verzím) zvukově upravena pro "americký vkus" = "přiříznutím basů" + "namašlením reverbem". I proto zní různé verze CD/LP raných Beatles různě. Aby v tom byl ještě větší zmatek, tak některé současné US CD boxy Beatles (The US Albums) obsahují anglické verze, zatímco CD boxy Capitol Vol. 1/2 veskrze americké.


Červená - Capitol 1965
Modrá - Parlophone 2012 remaster

Norwegian wood, suma spektra přes celou skladbu s peak hold. Pokles nad 12kHz u Capitolu - je to už historická deska. Užitečných basů v obou verzích podobně, přifouknutí basů u nové verze způsobuje značné ubrání na středech do 6kHz.



norweg_parlopnew_s.png
 Description:
 Filesize:  159.32 KB
 Viewed:  106 Time(s)

norweg_parlopnew_s.png



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut august 13, 2019 14:12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za graf. Zajímavé, až 10 dB rozdíly - větší než jsem předpokládal.

Mám doma jen různé CD verze "Rubber Soul":
- z toho boxu Capitol Vol. 2 (2006, mono + stereo),
- z černého stereo boxu z 2009,
- plus japonskou verzi ze série Perfect Collection Vol. 6 (1987)
- a ještě evropské vydání z roku 1987
plus 24/44 kopii na HDD a tidalovský ekvivalent. Podobně to mám s celou diskografií Beatles.
Na LP mi zbyla jen japonská verzi Oldies But Goldies.

Mně osobně sedí nejvíce sedí ty "rozsvícené" verze 24/44 z HDD (2009), občas poslechnu i zbyvší. Proti současným remixům/remasterům Beatles taky nic nemám, beru je jako další varianty. Seržanta, Magical a Bílé dvojalbum v MQA si prostě a jednoduše i zvukově užívám. Těším se na výroční Abbey Road.

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jaro.vr
Hifista


Založený: 16 apríl 2010
Príspevky: 135
Bydlisko: PE SK

PríspevokZaslal: St február 24, 2021 18:12:45    Predmet: Beatles remaster 2012 Odpovedať s citátom

Nemám nič proti remasterovanému vinylu z roku 2012, je len rozpečatený, od Capitolu,
Let It Be a Abbey Road je EU, ale nezaujal, okrem knihy . Mám 2x Blue box DE aj IT, tak ho asi ponúknem na predaj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Rock Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist