Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Symfoňák v Sazka aréně

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 15:56:22    Predmet: Symfoňák v Sazka aréně Odpovedať s citátom

Slyšeli jste někdo symfoňák v Sazka aréně? Jaká je tam akustika? Bylo by to vhodné místo pro monstrprodukce typu Symfonie tisíců? Nenapadá mě, kde jinde by se takové věci mohly u nás konat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 08:24:39    Predmet: Odpovedať s citátom

V Sazka arene jsem sice nikdy nebyl, ale na hudbu (a klasiku zvlaste) to asi nebude to prave...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 17:10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Optejte se Boba, mám pocit, že s tamější akustikou má mnoho společného.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 20:33:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak predsa sa mi to nezdalo a pamat ma neklamala Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 20:41:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre predstavu tých čo tam nikdy neboli Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 20:55:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Sazka Aréna má docela slušnou akustiku (měřil jsem tam), pro symfoňák má však nepřijatelně velký objem. Možná tak šest až osm symfoňáků najednou, nebo symfoňák s ozvučením, jenže to symfoňákisti nemají rádi.

Pro informaci - symfoňák zvládne objem asi tak do 20 000 krychlových metrů, Sazka má ale snad přes 150 000 (ostuda, že to nevím). Už kongresový sál Kongresového centra v Praze je moc, ale s elektroakustickou podporou to ještě jde zvládnout (systém VRAS za cca 12 miliónů). Tam je to dané mimo jiné taky tím, že nad tím, co je vidět jako strop, je ještě technický prostor o objemu zhruba poloviny toho, co je pod tím, a v tomto prostoru se ztrácejí basy. Takže když se tam kdysi ještě před rekonstrukcí pokoušela hrát Česká filharmonie, musili si půjčit ještě jednu kontrabasovou sekci a stejně to za moc nestálo. Při rekonstrukci se prodloužil dozvuk (předtím tam byl dozvuk optimalizován pro stranické sjezdy) a instaloval VRAS, takže třeba FOK to uhraje zcela v pohodě.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 20:56:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tam byl na koncertu několikrát: Yes, Plant, Queen, Knopfler, čeká mně Waters ...

U Yes, kdy byly 3/4 prázdno to bylo s velkou ozvěnou, když Anderson promluvil, dorazila zřetelná ozvěna cca. za sekundu ... asi od toho prstence skleněných průčelí skyboxů ...

U ostatních bigboš koncertů už to bylo lepší, asi jsem byl mimo "ohnisko" a bylo plno Smile

U klasiky to může být asi jen horší ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 21:13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ona ta "ozvěna" v Sazce není tak docela ozvěna - nějaké izolované odrazy jsou tam sice taky, slyšet jsou ale jen místy - dělají je hlavně skleněné bariéry kolem balkonů. Ovšem když se uváží obludnost rozměrů arény, tak je jasné, že při pódiovém ozvučení většina odrazů odkudkoliv dorazí s dost velkým zpožděním za přímým zvukem a vytvoří takový zvukový chuchvalec mající charakter rozmáznuté ozvěny. Kdyby symfoňák - popřípadě nějaké to sousymfoňáčí - hrál z plochy a lidi seděli okolo, bylo by to podstatně lepší. Ony moderní velké koncertní sály jsou většinou řešené tak trochu jako aréna - třebas Berlínská filharmonie (a vlastně tak trochu i Rudolfinum). Naproti tomu mnohé vyhlášené sály, jak třebas Musikverein ve Vídni nebo Smetanova síň nejsou ve skutečnosti nic moc - dobré jsou tak do jedné třetiny hloubky.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 21:19:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak spíš na gladiátorské hry.

A propos, Bohouši, Ty ses podílel na pohyblivých stěnách a stropu? /Gottwaldova/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 21:30:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Neé - já jsem dělal v Sazce místní ozvučení (to co je tam nafurt) a v Lidojemu po rekonstrukci centrální cluster v Kongresovém sále. A ovšem měření. Akustiku v Lidojemu včetně základní koncepce (pohyblivý strop) dělal původně VÚZORT, pro rekonstrukci Soning ve spolupráci s Ahnertem, Hidakou a Kynclem. Akustika Sazky je kolektivní dílo Soningu - výsledek to urputného boje mezi akustiky, architekty a stavaři. Dělal jsem taky něco pro Společenský sál v Lidojemu, vůbec ale nevím, zdali se to realizovalo či jak to případně dopadlo. Můj poslední větší realizovaný opus je filharmonie v Hradci Královém - jako základní koncept, podle kterého to pak rozpracovali kluci v Soningu.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 14, 2007 00:25:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli mě paměť neklame, tak v Sazka aréně měl koncert Pavarotti. To bylo komplet amplifikované? Byl na tom někdo (z místních)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
primare
Hifi obsluha


Založený: 23 marec 2007
Príspevky: 16
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2007 22:01:40    Predmet: Odpovedať s citátom

To Kryton
Pavarotti měl koncert v Holešovicích. Tehdá jsem měl peníze, tak jsem koupil lístky pro celé hudbymilovné příbuzenstvo... Nicmoc zážitek. Interpreta skoro nevidíš, zpěv i orchestr přes mikrofon, zbyl jen ten snobskej pocit...a o to vlastně asi šlo... Confused

_________________
primare
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2007 23:03:31    Predmet: Odpovedať s citátom

V Sazka aréně se bez amplifikace dá dělat leda tak koncert pro kulomet a bednu dělbuchů.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi jún 01, 2007 07:37:34    Predmet: Odpovedať s citátom

No, moc nesouhlasím. Všechny koncerty v Sazce, pokud je člověk v nejvzdálenější třetině sálu, znějí hrozně. Brilantně zněl pouze Clapton, ale to jsem byl 15 metrů od pódia uprostřed, takže jsem to asi měl spíše z odposlechů. Velké bedny visely od stropu a mířily za mne. Vlasta Redl seděl vzadu na tribuně čelem k pódiu a byla to hrůra hrůzoucí. Je samozřejmě pravděpodobné, že lépe to prostě v takových halách nelze. Tolik má osobní zkušenost. Na vážné jsem tam nikdy nebyl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi jún 01, 2007 07:47:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
N Na vážné jsem tam nikdy nebyl.


Na tu by šel do Sazky snad jen blázen Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi jún 01, 2007 11:49:37    Predmet: Odpovedať s citátom

S patřičnou aparaturou a patřičnou kvalifikací by se Sazka asi tak na 80% plochy dala ozvučit dobře. Bohužel nedostává se tam ani jednoho ani druhého. A pokud jde o vážnou muziku - blázen by byl především ten, kdo by tam chtěl něco takového pořádat.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 22:37:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Po letech navazuji na toto téma. Může za to program Pražského jara 2011 (ano pro příští rok). V O2 Aréně proběhne koncert Mahlerovy gigantické Symfonie tisíců (8. symfonie). Dva symfoňáky a myslím že 4 sbory. Určitě tam půjdu. Zajímá mě, jestli to skutečně bude amplifikované, jak tvrdí výše Velký Bobo. Že by muzikanti na ploše a diváci na tribunách (či jen na jedné a sbory na protější)?
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist