Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pioneer PL 15R

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2009 21:06:05    Predmet: Pioneer PL 15R Odpovedať s citátom

Mam moznost kupit vintage gramofon Pioneer PL 15R.
Neviete niekto povedat, aky typ antiskatingu ma? Zavazickovy to urcite nebude, tak uz zostava len magneticky, co by ma potesilo, alebo mechanicky pruzinkovy, co nieje prave najlepsie riesenie.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2009 21:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom



asi to nejde poznat Smile

Ale chytrá kniha o Pioneerech k PL-15R píše, že tlačítko stop hodí ramínko do klidové polohy, nejen zvedne. Je z roku 1974.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2009 21:26:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:


asi to nejde poznat Smile

Ale chytrá kniha o Pioneerech k PL-15R píše, že tlačítko stop hodí ramínko do klidové polohy, nejen zvedne. Je z roku 1974.


Dik za odpoved...mozno som nepochopil, ale co ma vracanie ramienka do kludovej polohy s antiskatingom. Len pre ozrejmenie, antiskating je mechenicke zariadenie na eliminaciu dostredivej sily vznikajucej na ramienku dosledkom pohybu ihly prenosky v drazke.....

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2009 21:33:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl jsem jen naznačit, že v katalogu Pioneer z let 1970-1985 se píše jen, jestli gramec antiskating má nebo ne (takže Ti nepomůžu). A u té 15tky je kromě spousty dalších parametrů napsaná ta výše zmíněná poznámka. Jasně, že to nemá s antiskatingem nic společného. OK, nebudu se do toho dál montovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2009 21:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Chtěl jsem jen naznačit, že v katalogu Pioneer z let 1970-1985 se píše jen, jestli gramec antiskating má nebo ne (takže Ti nepomůžu). A u té 15tky je kromě spousty dalších parametrů napsaná ta výše zmíněná poznámka. Jasně, že to nemá s antiskatingem nic společného. OK, nebudu se do toho dál montovat.


Vsak nic sa nedeje. Len ma hneva, ze tu informaciu nikde nemozem zohnat.

Ale mam takeho tusaka, ze to bude mechanicke zariadenie s pruzinkou ...trosku tomu napoveda to ovladacie kolecko.....

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2009 21:54:03    Predmet: Odpovedať s citátom

podle obrázku to skutečně může vypadat na magnetický nebo pružinový antiskating, ale skoro jistě to bude pružinový.
Prostě pokud se tím ovládacím prvkem otočí po směru hodinových ručiček tak se zvyšuje předpětí pružiny která táhne rameno ve směru proti boční síle, čímž se zvyšuje účinek antiskatingu. Údaj na stupnici toho ovládacího prvku se pak nastaví stejný jako svislá síla na hrot.
Nebál bych se toho, bude to fungovat stejně spolehlivě jako jakýkoliv jiný systém. A na gramofonu téhle třídy to bude více než dostatečné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2009 21:57:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Renown napísal:
podle obrázku to skutečně může vypadat na magnetický nebo pružinový antiskating, ale skoro jistě to bude pružinový.
Prostě pokud se tím ovládacím prvkem otočí po směru hodinových ručiček tak se zvyšuje předpětí pružiny která táhne rameno ve směru proti boční síle, čímž se zvyšuje účinek antiskatingu. Údaj na stupnici toho ovládacího prvku se pak nastaví stejný jako svislá síla na hrot.
Nebál bych se toho, bude to fungovat stejně spolehlivě jako jakýkoliv jiný systém. A na gramofonu téhle třídy to bude více než dostatečné.


No, ja nemam s pruzinovym antiskatingom dobre skusenosti. Svojho casu som na gramci NC-430 takyto vyradil z cinnosti a nahradil som ho zavazickovym. Nastavil som ho za pomoci meracej mono LP a osciloskopu. Neporovnatelne lepsie fungoval.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist